Verdwijnen Woonkrant inzet geschil 5 COURANT Per telefoon bestellen op paal 9 Cinema 100ste digitale bios Bevrijdingsdag in Peperstraat raBE.LRZtn mobsH 2 V a e&MOOKSEBIMlW ütv«geu»e tvs S.OTÏW I InOüMÖënKTËLF) uEWItKEN EWt£t nJ Verbouw woning voor Raad v. State B en w hebben de vergunning voor uitbreiding van de woning Naalrand 36 in Den Hoorn onte recht geweigerd. Dat was de uitspraak van de Alkmaarse bestuursrechter op het beroep dat tegen de weigering was ingesteld. Het college legt zich hierbij niet neer en gaat in hoger beroep bij de Raad van State. Het betreft het bouwplan dat was ingediend door de inmiddels over leden Theo Hoogerheide. De wei gering van de vergunning hing samen met de vraag of een bepaald deel van de gevel als achter- dan wel als zijgevel moest worden beschouwd. Als het de achtergevel zou zijn, zou de bouw via een sim pele procedure kunnen worden toegestaan. Maar het college vond dat het om een zijgevel ging en weigerde de vergunning Het beroep dat Hoogerheide tegen de weigering instelde werd door de Alkmaarse rechtbank gegrond ver klaard. De rechter gaf het college gelijk in de opvatting dat het een zijgevel betrof, maar vond dat de afwijzing gebrekkig was gemoti veerd. Niet uitgelegd was waarom voor het plan geen vrijstelling vol gens artikel 19 wordt gegeven. Er wordt slechts volstaan met de mededeling dat er geen beleid is vastgesteld waarop de verlening van vrijstelling kan worden geba seerd. B en w voeren aan dat dit voor de rechtbank in soortgelijke gevallen nooit een probleem is geweest. Het is niet duidelijk waarom nu van deze lijn wordt afgeweken, wat reden is om naar de Raad van State te gaan. Kikkers vangen op Loodsmansduin TEXELSE TM Vastgoed heeft een kortge ding aangespannen tegen Texel se Media. Punt van geschil is dat Texelse media gestopt is met het uitgeven van Woonkrant Texel en Woon TV Texel niet meer wordt uitgezonden. Het woningaanbod verschijnt nu maandelijks als katern in Texel dit Weekend en woningen worden aangeboden via de Kabelkrant. Voor TM Vast goed is dat niet toereikend. TM Vastgoed is per 1 augustus 2007 overgegaan van Maarten Koorn naar Richard Kortekaas en Ruben Kooijman, waarbij de order portefeuille onderdeel uitmaakte van de overeenkomst. Deze porte feuille zou gehandhaafd blijven tot de onroerende zaken verkocht zouden zijn. Met het wijzigen van de verschij ningsvormen heeft Texelse Media zich volgens de makelaars niet aan het contract gehouden. Texelse Media voert, bij monde van advo caat Busmann, aan dat de voort zetting van Woon TV Texel financi eel gezien niet meer verantwoord was. Als alternatief worden de woningen op dinsdag en woens dag vermeld op de Kabelkrant, maar daar neemt TM Vastgoed geen genoegen mee. De meningen van andere make laars over het verdwijnen van de Woonkrant Texel zijn verschillend. Jos Kager van Jos Kager Bemid deling Onroerend Goed is, net als diverse van zijn klanten met een huis in de verkoop, niet blij met de gewijzigde verschijningsvorm van het woningaanbod. Kager ging uit van continuïteit van het blaadje. 'Het oude krantje heeft veel meer attentiewaarde en was volledig gericht op makelaarsactiviteiten. Texel dit Weekend heeft een com pleet andere inslag.' Kager heeft zelf niet overwogen een kortgeding aan te spannen, maar volgt de zaak met belangstelling. Volgens Paul van Heerwaarden staat Makelaardij Eelman Van Heerwaarden helemaal buiten de kwestie om Woonkrant Texel. 'De Texelse Media benadert zelf opdrachtgevers die een huis in de verkoop hebben. Wij vinden dat beide uitgaven geen waarde heb ben voor het verkopen van een huis'. TM Vastgoed wil de uitspraak van de rechter afwachten, alvorens een reactie te geven. Komende don derdag doet de rechter uitspraak. Molen in luwte door nieuwbouw Wat ik zeggen wou Bij paal 9 kunnen gasten het heft in eigen handen nemen en via de mobiele telefoon bestel len. Na aanmaak van een account kunnen mensen direct bestellen, waarna de bonnen in de keuken of bij de bar terecht komen. Afrekenen gaat direct via de mobiele telefoon. Het My Order-systeem op paal 9 is het eerste op het eiland. De beno digdheden zijn een telefoon met internet en een account bij My Order. Na het intoetsen van een pincode kan de menukaart van het bedrijf worden ingekeken. Bij de bestelling kan zelfs een boodschap worden ingetoetst, bijvoorbeeld de vraag om extra wijnglazen. Ten slot wordt het tafelnummer ingevoerd, dat nu prominent op alle tafels aanwezig is. De betaling gaat via de mobiele portemonnee, die via internet is aan te maken. Enkele vaste gasten maken al gebruik van de dienstverlening, maar medewerker Steven van Vliet benadrukt dat het vooral een gad get is. "We hebben er eigenlijk niet het juiste publiek voor. maar we bieden de gasten graag deze ser vice. In de toekomst is het handig om de pieken op te vangen, dan kunnen mensen zelf bestellen.' Van Vliet geeft aan dat veel men sen nog met toe zijn aan het bestel len per telefoon. Het paviljoen denkt er ook nog niet over om min der personeel in te zetten. 'We grappen wel eens dat we bij de bar kunnen blijven omdat de gast zelf kan bestellen, maar zo ver is het nog lang niet.' Deze service is niet direct verbon den aan de omgeving van het paviljoen. Ook van huis uit kunnen mensen al bestellen. Zo stond de koffie laatst al klaar voor Van Vliet, besteld en betaald door een vriend van hem. 'Hij zag me fietsen en bestelde een koffie voor over tien minuten. Toen ik op paal 9 kwam stond de koffie dus klaar.' VRIJDAG 8 MEI 2009 Politiek Op 14 april had ik het twijfelachtige genoegen een raadsvergadering bij te wonen. Het begon met ongelofelijk kinder achtig gekat van meneer Poster; de burgemeester zou wel weer niet opschieten, het zou wel weer laat worden. Waar ging dit over? Uiteindelijk kwam het agendapunt 'ontwikkeling Oosterend' aan de orde en ondanks het onverkwikke lijke begin verwachtte ik onder bouwde, weldoordachte meningen over de dorpsontwikkeling. Volgens D66 konden er op het bedrijventerrein nog wel wat bedrij ven bij en de ontsluiting ervan kon ook wel anders. O ja, er konden ook nog wel wat huizen ergens gebouwd worden. Vaag en ondui delijk allemaal. Wel duidelijk was de opmerking tijdens de pauze: "Ze zijn gewoon verkeerd begonnen, dat is het punt.' Is D66 tegen omdat het plan niet leuk gepresen teerd werd? De inbreng van de Fractie Weijers en de PvdA was nog glaziger, er is bij mij tenminste niets van blijven hangen. Als laatste van de oppositie kwam de WD aan de beurt. Toen ver dween het ontwikkelingsplan com pleet naar de achtergrond. Het verhaal stond bol van beschuldi gingen en beledigingen in de rich ting van b en w. Het college zou het dorp in twee kampen hebben verdeeld. Alsof we in oorlog zijn omdat we van mening verschillen. Waar haalt-ie het vandaan? Verder vond hij dat de 'lokale projectont wikkelaar' er nóg beter van zou worden. Wat de WD daar nou ineens tegen heeft? Gaat het met om de vraag of de dorpelingen en het dorp er beter van kunnen wor den? De bijdrage en ideeën van de verbrede werkgroep werden geklei neerd tot mets. Schandelijk Het plan werd gewoon wegge stemd om b en w te pesten. Ande re redenen zijn niet aangevoerd. Vóór- noch tegenstanders hadden iets hoeven doen of zeggen. Nie- mands argumenten deden ertoe. Misschien denken de oppositie partijen een punt te hebben gescoord in hun wedstrijd tegen de coalitie. Ik denk dat iedereen heeft verloren en dat heel Texel blijft ver liezen, zolang raadsleden zich laten leiden door persoonlijke gevoelens en onderlinge vetes, Gelukkig zijn er volgend jaar weer gemeenteraadsverkiezingen. Tijd zat om nog eens goed na te den ken over wie we capabel achten de taken van een raadslid te vervullen. Naar verkiezingsprogramma's hoe ven we niet te kijken. Het is belang rijker dat de gekozen personen altijd zuivere afwegingen maken, zodat je als burger hun besluiten kunt accepteren met een berus tend gevoel in plaats van met een kater. Annelies Schoo, Oosterend. Leo Maas over onbekende zee 'Het lijkt alsof de oceaan weliswaar zeer groot is, maar toch weinig geheimen meer voor ons kent. Immers, de ligging, waterdiepte en belangrijkste stromingen zijn van oudsher in kaart gebracht en moderne satelliet waarnemings technieken vertellen ons in detail hoe bijvoorbeeld temperatuur en waterhoogte over de aardbol ver deeld zijn.' Zo begint de oratie die Leo Maas uit Den Burg maandag 11 mei uitspreekt bij zijn aanvaar ding van het ambt van bijzonder hoogleraar 'Golfdynamica van de oceaan' bij het Instituut voor Marien en Atmosferisch Onderzoek van de Universiteit Utrecht (IMAU). Maas pleit in zijn oratie voor het onder zoeken van deelgebieden en klein schalige processen, die volgens hem van invloed zijn op de groot schalige processen. De plechtigheid vindt plaats in het Academiegebouw aan het Dom plein en begint om 16.15 uur. V v J De kaart kost €6,95 en is onder andere te koop via Ecomare en www.staatsbosbeheer.nl. Onder aanvoering van het anima tieteam van de camping, hebben op Loodsmansduin aanwezige kinderen vorige week het zwem bad een grondige schoonmaak beurt gegeven. In het met een laag regenwater gevulde bad had zich een tweetal kikkers geves tigd, die hadden gezorgd voor een zwembad vol kroost. Voort varend gingen de kinderen met zelfgemaakte schepnetjes aan de slag en na een paar uur waren het kikkerechtpaar, zo'n honderd nakomelingen en een salamander uit het bad gevist en uitgezet in de sloot naast de woning van de bedrijfsleider. Bijzondere vondst bij paal 29 Strandjutter Henk Brugge deed maandag een bijzondere vondst op het strand bij paal 29. Op de vloedlijn trof hij een houten con structie, die al behoorlijk was ondergestoven en dus waar schijnlijk al langere tijd op het strand moet hebben gelegen. Omdat er nog stukken net met het staketsel verbonden waren, vermoedt Brugge dat het gebruikt werd voor de visserij. Aan de hand van uiterlijk en houtsoort - waaronder bamboe -"lijkt het afkomstig van de Afrikaanse kust. De vondst is te zien bij Schip- breuk- en Juttersmuseum Flora. Brugge wil graag weten waar de constructie voor gediend heeft. Wie meent dat te weten, kan con tact met hem opnemen via tel. 321230. Weldadige warmte in plantenkas Met de weldadige warmte in de kas door de voorjaarszon schie ten de planten de grond uit. Annette van Ruitenburg zal niet vergeten ze te verzorgen, want zelfgeoogste groenten smaken toch het lekkerst. Cinema Texel is de honderdste digitale bioscoopzaal in Neder land. In 2004 werd de eerste digitale bioscoopzaal geopend. Een redacteur van de website Cineserver pakte de boot om een fles champagne te bezor gen. 'In de projectiecabine staat de digi tale Christie-projector nu al een dikke maand gebroederlijk naast de 35mm', schrijft de verslaggever. 'Het is wat krapjes en past allemaal net: als je langs de non-rewind naar de cabine van zaal 2 wilt, moet je echt je buik inhouden. Marijn, die al zo'n drie jaar in Cine ma Texel werkt, heeft lang uitgeke ken naar digitale projectie. 'Ik vind het beeld echt supermooi, daar verbaas ik me nog steeds over; zo scherp kan ik het niet krijgen met film. De nieuwe Star Trek-trailer bijvoorbeeld, die is echt fantas tisch. Ik hoor het ook vaak van bezoekers hoe mooi ze het vin den.' Ruim budget dorpscommissie In tegenstelling tot een eerder besluit krijgt de dorpscommis sie van Den Burg van de gemeente jaarlijks 9.000,- om te worden besteed aan zaken die voor de dorpsgemeenschap of een deel daarvan van belang zijn. Dat is dus meer dan de 2.269,- voor de andere dorpen. Bovendien krijgt de commissie het geld dat sinds 1999 voor Den Burg is gere serveerd, maar niet is besteed omdat de dorpscommissie niet van de grond kwam. Dit bedrag is opgelopen tot 17.020,33. Een en ander wordt geregeld in een convenant dat het college met de dorpscommissie wil sluiten en waarover de raadscommissie Wel zijn nog een oordeel moet geven. Dat Bevrijdingsdag in ere wordt zondere foto werd 's ochtends gehouden in de Peperstaat in Oos- gemaakt door Marloes van der terend mag duidelijk zijn. Deze bij- Vis. Carmen van der Werff op TM F Carmen van der Werff uit De Koog heeft zondag deelgeno men aan de opnames voor het TMF-programma Battle of the Ballenjongens. Samen met een andere kandidaat ging ze de strijd aan tegen twee jongens. De winnaars van de 'battle' mogen als ballenjongen (m/v) optreden bij wedstrijden van het Nederlands elftal. De strijd werd geleverd bij de water krachtcentrale in Maurik, onder toeziend oog van VJ Sascha Visser. Er zijn in totaal zes plaatsen als bal lenjongen te winnen. Van der Werff, die zelf bij Texel'94 MB1 speelt, deed al eerder mee aan een selec- tiedag. 'De kans was toen veel kleiner, want er waren heel veel deelnemers. Nu was het anders. Je werd al ballenjongen bij Nederland- Noorwegen als je won van drie andere kandidaten.' De opnames worden vrijdag 22 mei, om 18.00 uur uitgezonden viaTMF. De uitslag blijft tot die tijd geheim. Daags na de uitzending verschijnen foto's van de wedstrijd in De Telegraaf. Recreatiekaart De Recreatiekaart Texel, een uit gave van Staatsbosbeheer in samenwerking met uitgeverij Falk- plan, is geactualiseerd. Staatsbos beheer levert nu jaarlijks herziene gegevens aan, zodat steeds een actuele versie van de kaart te koop is. Nieuw is de informatie over het type wandelpad: verhard, halfver- hard, onverhard of ruig, en de aan wezigheid en steilte van hellingen. Bezoekers kunnen daardoor beter bepalen of een bepaald pad past bij hun fysieke mogelijkheden of wensen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5