bekendmakingen Gemeente Texel Afo Jan Swier groente en fruit Zwaagdijk V zoekt kwaliteit tegen de scherpste prijzen? Dat kan! TEXELSE IQ COURANT www.texel.nl Wij leveren dinsdag en vrijdag het meest verse en uitgebreide assortiment A.G.F. Bel ons voor informatie: 06-536 49 620 VRIJDAG 15 MEI 2009 BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- sloopvergunningen Westerweg 29 in Den Burg: geheel veranderen van dakbedekking van pannen naar riet (ontvangen 29 april 2009): Slufterweg 186 in De Cocksdorp: geheel vernieuwen /vergroten van kap en aangezicht (ontvan gen 29 april 2009); Kikkertstraat 1 in De Cocksdorp: geheel oprichten van hotel suites (ontvangen 29 april 2009); Verzetstraat 19 in Den Burg: geheel oprichten van bergruimte (ontvangen 1 mei 2009); De Zeshonderd 9 in Oudeschild: geheel plaatsen van veldschuur/wa- genberging (ontvangen 6 mei 2009); Spinbaan 13 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/oprichten van bedrijfsruimte (ontvangen 6 mei 2009); Gasthuisstraat in Den Burg: (2de fase), geheel oprichten van kantoor met dienstruimte (ontvangen 6 mei 2009); Redoute 6 in Den Hoorn: (2de fase), geheel vernieuwen van een loods voor agrarisch gebruik (ontvangen 6 mei 2009); Zanddijk 60 in De Cocksdorp: geheel vernieuwen van een recreatiewoning (ontvangen 7 mei 2009). Tegen deze Kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Julianastraat 11 in Den Burg: (2de fase), gedeeltelijk ver groten en veranderen van een kerkgebouw (verzonden 7 mei 2009); Krimweg 16-18 in De Cocksdorp: het slopen van een woonhuis (verzonden 8 mei 2009); Landsdiep 4 in Den Hoorn: het slopen van fragmenten in de gevel en binnenwanden (verzonden 8 mei 2009); Hoofdweg 108 in De Cocksdorp: slopen van een schuur ten be hoeve van opslag (verzonden 8 mei 2009); Stuifweg 62 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten van een woonhuis (verzonden 8 mei 2009); Heemskerckstraat 57 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van een gevel (verzonden 11 mei 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt 1= verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Hel bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener. i de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Ontheffing artikel 3.6, lid 1, sub c Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: geheel oprichten van een manege met dienstwoning en centrale voorzieningen aan de Bosrandweg in De Koog; geheel oprichten van een woonhuis aan de Lange- veldstraat (naast nummer 47) in De Cocksdorp; vernieuwen van een schuur aan de Muyweg 43 in De Cocksdorp. De plannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan De conceptbesluiten liggen met ingang van 18 mei 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage hggmg kan een belanghebbende zijn zienswijze kenbaar maken. Ontheffing artikel 3.22 Wro (tijdelijke ontheffing) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimte lijke ordening tijdelijke ontheffing (maximaal 3 jaar) te verlenen aan de aanleg van een noodweg voor de ontsluiting van het PHH-gebouw aan de Pontweg te Den Burg. De ontsluiting loopt via de Gasthuisstraat naar het PHH gebouw en is uitsluitend bedoeld voor gebruikers en bezoekers. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 18 mei 2009 gedurende zes weken ter inzage bi/ de Publieksbalie van het gemeentehuis Tijdens de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan: het wijzigen van de gebruiksmogelijkheden voor een deel van de agrarische schuur Pontweg 151Met de vrijstelling wordt het mogelijk de schuur definitief als onderkomen voor strandwachten te gebruiken. Hiervoor is de laatste jaren al een tijdelijk vrijstelling verleend. Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 18 mei2009 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. Verleende aanlegvergunning Burgemeester en wethouders van Texel hebben op grond van artikel 3.16 van de Wet ruimtelijke ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestem mingsplan "Buitengebied Texel" en de herziening "ex artikel 30 WRO Buitengebied Texel", aanlegvergunning verleend aan: de heer Bakker voor het aanleggen van een sloot, talud en kolk op het perceel Hoornderweg 10 te Den Hoorn. Deze vergunning is verzonden op 8 mei 2009. Deze aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop deze is ver zonden. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders mdierièn Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjvmg van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de balie van Grondgebied van het gemeentehuis. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185. EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Zwem- en poloclub TX '71 voor het organiseren van een zwemuitwisseling op 6,7 en 8 juni 2009 in Zwem bad Molenkoog, Slingerweg in Den Burg; Novalishoeve voor het organiseren van een ope ningsfeest op 26 juni 2009 aan de Hoornderweg 46 in Den Hoorn; Stichting Hoornder Donderdagen voor het organise ren van 7 Hoornder Donderdagen, wekelijks vanaf 9 juli 2009 met uitzondering van 30 juli, op het pleintje bij De Naai, in de Herenstraat en op het Klif in Den Hoorn; Stichting Hoornder Donderdagen voor het organi seren van de Landbouwdag op 30 juli 2009 aan de Kleiweg, links van de Novalishoeve in Den Hoorn; Wieiercomité Texel voor het organiseren van de Triat lon Kwartje van Texel op 11 juli 2009 op een parcours aan de noordoostzijde van Texel; Wieiercomité Texel voor het organiseren van de NK Tijdrijden vrije renners op 5 september 2009 op een parcours aan de noordoostzijde van Texel; Rode kruis, afdeling Texel voor het organiseren van een presentatie Rode Kruis en Sigma team op 19 september 2009 op de Groeneplaats in Den Burg. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg VERKEER Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn; Voor "20 jaar modelvliegclub" op zaterdag en zondag 23 en 24 mei 2009, - het instellen van een parkeer verbod op de Westerweg, tussen Pontweg en Hem- merkooi, aan de zuidelijke zijde van de weg; Voor de "natuurmarkt" op zaterdag 23 mei 2009. - het instellen van een parkeerverbod rondom de kruising Westerslag Nattevlakweg, 150 meter langs de wegen; Voor "Tevoko Buitentoernooi" op zaterdag en zon dag 6 en 7 juni 2009, - het instellen van een par keerverbod op de Ploeglanderweg, tussen Monni- kenweg en Rozendijk, aan de noordelijke zijde van de weg; - het instellen van eenrichtingsverkeer op de Ploeglanderweg, tussen Monnikenweg en Rozendijk, rijrichting naar de Monnikenweg. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden aan het riool de volgende tijdelijke verkeersmaatregels nodig zijn; In Oosterend het afsluiten van de Oesterstraat, tus sen Blazerstraat en Achtertune, voor alle verkeer van dinsdag 2 juni tot vrijdag 3 juli 2009; In Oosterend het afsluiten van de Achtertune, tus sen Oesterstraat en Nesweg (bebouwde kombord Oosterend), voor alle verkeer van dinsdag 2 juni tot vrijdag 3 juli 2009. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstandigheden, ver tragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen Meer informatie over de verkeersmaatre gelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 06-13225221 VERKIEZINGEN Stemmen met het rode potlood! Donderdag 4 juni 2009 worden de verkiezingen gehou den van de leden van het Europees Parlement. Bij de verkiezingen voor het Europees Parlement worden door 27 lidstaten in totaal 736 parlementsleden gekozen. De Ministerraad heeft besloten dat er bij de komende verkiezingen weer gestemd gaat worden met stembiljet en rood potlood. Dit omdat er werd getwijfeld aan de betrouwbaarheid van de stemmachines. Evenals bij de vorige verkiezingen doet de gemeente Texel ook nu weer mee aan het project 'stemmen in een willekeurig stemlokaal'. Dit houdt in dat elke inwoner van de gemeente Texel in een willekeurig stemlokaal binnen de gemeente mag stemmen. De stemlokalen zijn die dag geopend van 07.30 uur tot 21.00 uur. Wie zijn kiesgerechtigd? Kiesgerechtigd zijn die: 18 jaar en ouder zijn; en wonende in een lidstaat van de Europese Unie; en niet uitgesloten zijn van het kiesrecht. We houden u op de hoogte! Meer informatie over stem men voor Nederlanders die in het buitenland werken, stemmen in een voor mindervaiide kiezers ingericht stembureau, stemmen in een andere gemeente en stemmen bij volmacht kunt u lezen op onze gemeen telijke website onder www.texel.nl>nieuwsberichten. MEDEDELINGEN Protocol termijnstelling en dwangsombedragen ligt ter inzage Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 7 april 2009 het "Protocol termijnstelling en dwang sombedragen" (versie 3.3) hebben vastgesteld. Het protocol ligt vanaf 20 mei 2009 gedurende vier weken ter inzage bij de publiekbalie van het gemeentehuis. Het protocol bevat beleidsregels voor het in goede banen leiden van bestuursrechtelijk optreden tegen overtredingen op het gebied van de bouw-, milieu- en ruimtelijke regelgeving en de Algemene Plaatselijk Verordening. Daarom staan in het protocol standaardbedragen voor dwangsommen. Daarnaast noemt het protocol standaardtermijnen waarbinnen iemand in de gelegenheid wordt gesteld een overtreding te beëindigen. Het protocol vervangt de oudere versie van het proto col. De vaststelling van een nieuw protocol was nodig om de dwangsombedragen aan te passen aan het inflatieniveau. Bovendien zijn twee nieuwe overtredin gen opgenomen: a. exploitatie van een horecabedrijf zonder vergunning (overtreding Algemene Plaatselijke Verordening); b. uitvoering van een horecabedrijf/slijterij zonder ver gunning (overtreding Drank- en horecawet). Het protocol kan ook worden geraadpleegd op de website van de gemeente Texel www.texel.nl>Beleid regelgeving>Beleidsregels&nota's>Bestuur en recht Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer J. de Jong Pentele foonnummer (0222) 362 281 Beleidsregel uitvoering huisvestingsverordening Het college van burgemeester en wethouders maakt bekend dat zij hebben vastgesteld een beleidsregel die gehanteerd zal worden bij de uitvoering van de huisvestingsverordening. Deze nieuwe beleidsregel geeft een andere invulling aan het criterium "maatschappelijke binding". Dit is een criterium waaraan voldaan moet worden om in aanmer king te komen voor een huisvestingsvergunning. Het nieuwe critenum houdt in dat er sprake is van maat schappelijke binding ifidien iemand in de afgelopen tien jaren gedurende vijf jaar op Texel heeft gewoond. Dit criterium zal met terugwerkende kracht vanaf 22 april 2008 (dit is de datum waarop door de gemeenteraad de Woonvisie is vastgesteld) worden gehanteerd door zowel gemeente als Woontij, bij de inschrijving voor een (sociale) huurwoning en bij de beoordeling van verzoeken om een huisvestingsvergunning. De nieuwe regel is in te zien op de website van de gemeente www.texel.nbBeleid regelgeving>Beleidsr egels nota's>Volkshuisvesting en woningbouw. Voor meer informatie kunt u terecht bij mevrouw E Undenbergh, telefoonnummer (0222) 362 169 Openingstijden maandag t/m donderdag viifbg gemeentearchief: dagelijks op vrijdag kunt u geen aangifte doen vo 8.30-12.30 uur 15.00 - 19.00 uur 10.30 - 12.30 uur r geboorte, huwe^k en ovcdijden. Groeneplaats 1 Postbus 200/ 1790 AE Oen Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E emall(»texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 10