ism TEXELSE 5 COURANT Nieuw bestuur Bewonersvereniging Veel werk voor bestuur Bewonersvereniging Agent beschuldigd van valsheid in geschrifte Museumstukken komen 's nachts tot leven Vrouw gewond bij ongeval VRIJDAG 15 MEI 2009 Ligconcert in Kunsthuys 'fTQPBUEtBCH fyUlHP HE£ 1[~U£ ROüT£ Dievengilde loert op tweewielers Zeemansliederen op vergadering Bewonersvereniging Texel heeft een nieuw bestuur. Kees Breeu- wer, Marjon de Wolf, Gré Fled- dérus, Will van Hintum en Daan Voorhuis nemen het stokje over van het oude bestuur, waarvan alleen Petra Prins blijft zitten. Het bestuur stapte bijna voltallig op na een conflict met de biljar ters over het gebruik van het recreatiezaaltje van Star- kenburgh. Over de inhoud van het conflict werd dinsdagavond op de alge mene ledenvergadering van de bewonersvereniging in de Buur- eton niet of nauwelijks gerept, maar de kwestie bleef niet onbesproken. Secretaris Dick Witte noemde het in zijn jaarverslag het dieptepunt van het afgelopen jaar. 'We hebben verschillende keren met de biljar ters overlegd, maar kwamen niet tot een goede overeenkomst.' Emoties liepen hoog op en ook op Het nieuwe bestuur van Bewo nersvereniging Texel hoeft zich niet te vervelen, zo blijkt uit het jaarverslag van vertrekkend secretaris Dick Witte. Daarin rept hij over 'een jaar waarin histori sche dingen zijn gebeurd'. Hij doelde onder meer op de fusie die leidde tot het ontstaan van Woontij en het ondertekenen van de samenwerkingsovereenkomst tussen Woontij en de bewoners vereniging. Ook de sponsoring van zeven evacuatiestoelen noemde hij uniek. Bewonersvereniging Texel (BvT) heeft 1275 leden, circa 97 procent van alle huurders op Texel. BvT is onafhankelijk en staat los van Woontij. Wel bestaat er een samen werkingsovereenkomst tussen Woontij en Bewonersvereniging Nieuwediep. Witte: 'We zijn een gelijkwaardige gesprekspartner.' De BvT heeft medezeggenschap De politieman die eind december 2008 een 23-jarige Texelaar oppakte in verband met het dea len van cocaïne en speed, heeft gaten in zijn verhaal opgevuld met eigen conclusies en zodoen de valsheid in geschrifte gepleegd. Daarbij bracht hij zijn verhorende collega's op het ver keerde been met onrechtmatig gecreëerd bewijs. Dat beweerde althans Geert Lief fijn, raadsman van de verdachte die dinsdag in de rechtbank in Alk maar voor het hekje stond. Maar rechtbankvoorzitter Peter Littooy vond dat de advocaat 'grote woor den' had gesproken. Officier van Justitie Marijke van der Plas ondersteunde de aanklacht van de raadsman niet en vond dat het om details ging. De officier eiste acht maanden voorwaardelij- Film In Cinema Texel draait vanaf woensdag Night at the museum 2, het nieuwe deel van de-succesvolle komedie annex avonturenfilm, met in de hoofdrol wederom Ben Stiller. Plaats van handeling is opnieuw het museum van het Smithsonian Institute in Washington, DC. Wan neer de gidsen naar huis zijn, de lichten gedoofd en de schoolkin deren veilig in bed liggen, komt de geschiedenis letterlijk tot leven. In deel twee moet voormalig nacht waker Larry Daley proberen zijn ooit onbeweeglijke vrienden te red den van de ondergang. Alles, van de beroemde schilderijen aan de muren tot de ruimteschepen in de hallen, komt plotseling in bewe ging. De meeste andere films in Cinema Texel zijn geprolongeerd. Dat geldt ook voor Angels Demons, naar het boek Het Bemmi Mystene van Dan Brown. Op dit vervolg van The de bestuursagenda bleef het een gevoelig onderwerp. Breekpunt was de opstelling van Woontij- directeur Jan van Andel. De bestuurders claimden de toezeg ging te hebben dat ze zelf konden beslissen over wat te doen met de biljarters. Toen Van Andel aangaf dat de maatschappelijke functie van het gebouw de bestuurders verplichtte de biljarters onderdak te verschaffen, gooiden die het bijltje erbij neer. Witte: 'We zijn geen biljartvereniging.' Naumann: 'Als vereniging verloren we onze soevereiniteit.' Van Andel kon niet zelf aanwezig zijn, maar had wel een brief gestuurd. Daarin gaf hij aan het vertrek te betreuren en het jammer te vinden dat het bestuur niet op zijn aanbod was ingegaan om te bemiddelen. Roel de Waard, lid van de bewonersvereniging, zei het te betreuren dat het bestuur en adviesrecht over diverse zaken, zoals beheer en beleid. 'Het komt nu voor dat eerder afgeketste zaken, toch weer voor elkaar komen. Zoals een tweede toilet bij woningen aan het Robbenpad in Oosterend.' Om de woon- en leefomstandighe den te inventariseren, houdt het bestuur elk jaar dorpentochten. Witte: 'Dit zijn meestal geanimeer de avonden, omdat de meeste bezoekers tevreden zijn. Deze con tacten verlopen steeds beter en het gebeurt regelmatig dat er stoelen bij moeten worden geplaatst.' Van Woontij is er doorgaans een woon- consulent of buurtconciërge aan wezig.' BvT nodige de dorpscom missies uit ook een lid af te vaardigen. 'We hebben vaak dezelf de belangen.' Sommige dorpscom missies reageerden positief op de uitnodiging, anderen niet. Het bestuur van de BvT vergaderde ook op locatie. Het overleg met de ke celstraf, met een proeftijd van twee jaar. Daarnaast hoeft de ver dachte van haar niet meer naar de gevangenis omdat hij al 88 dagen heeft gezeten, maar eiste zij nog wel 240 uur dienstverlening. Zij vond zichzelf coulant, aangezien zij anderhalf jaar cel had kunnen eisen. De 23-jarige wordt ervan verdacht van januari tot en met december 2008 te hebben gedeald in cocaïne en speed. Daarnaast wordt hij beschuldigd van bedreiging, had hij ten tijde van zijn arrestatie onge veer honderd gram wiet in zijn bezit en lag er in zijn auto een honkbalknuppel. Eind maart dit jaar moest de verdachte al voorko men vanwege dezelfde aanklach ten, maar toen werd hij vrijgelaten in verband met verder onderzoek. Hij zat toen 88 dagen vast. De verdachte blijft volhouden dat Da vinei Code moet hoofdrolspeler Robert Langdon een moord op een wetenschapper oplossen. Hij komt hierbij tot de ontdekking dat de llluminati, een doodgewaande, mysterieuze sekte, een bom onder het Vaticaan heeft gelegd, net tij dens een conclaaf. Ook zijn de vier kardinalen waarvan men verwacht dat ze de grootste kans hebben om tot paus verkozen te worden, de zogenaamde prescelti, gegij zeld. Elk uur zal er een sterven, met behulp van eén van de vier ele menten. Samen met de dochter van de vermoorde wetenschapper, Vittoria Vetra, volgt Langdon een eeuwenoud spoor dwars door Rome om de daders te pakken. X-Men Origins is het verhaal van Logan (Hugh Jackman), ook wel bekend als Wolverine. Hij is een agressieve mutant met enorme klauwen en de kracht om zichzelf razendsnel te kunnen genezen. Hij ontmoet onder andere William Stryker (Danny Huston), die lange tijden experimenten heeft gedaan zich genoodzaakt zag op te stap pen. 'Zo'n enthousiast bestuur is goud waard.' Hij adviseerde de Woontij-directeur 'diep bij zichzelf naar binnen te kijken en na te den ken wat hij teweeg heeft gebracht'. Het zittende bestuur had zelf nieu we bestuurskandidaten gezocht. Ook oud-voorzitter Nico Zoetelief had zich kandidaat gesteld als interim-voorzitter. Maar dat hij zich na een misverstand eerst tot Van Andel had gewend en daarna tot het (kandidaat)bestuur, werd hem niet in dank afgenomen. Reden voor hem om zijn kandidatuur staande de vergadering in te trek ken. Commotie ontstond over de vraag of de stemming mondeling of schriftelijk moest worden gehou den. Nadat uiteindelijk de briefjes waren uitgedeeld, kreeg het nieu we bestuur het vertrouwen van de leden. gemeente omschreef Witte als 'prettig'. 'Zo was er opbouwend overleg tussen de gemeente, bewo ners van Den Andel en BvT.' Het bestuur zit ook geregeld om de tafel met vertegenwoordigers van verschillende seniorenprojecten op Texel. 'De opkomst is met 90 pro cent altijd royaal.' De komst van gesponsorde evacuatiestoelen noemde hij een aanwinst. Dankzij het Leefbaarheidsfonds van Woontij konden een buitentrap bij Den Andel worden gerealiseerd, waardoor bewoners verlost zijn van geluidsoverlast, kreeg Jan Dirks oord drie vlaggenmasten en is op meerdere achterpaden verlichting aangebracht. Ook de energiekos ten worden betaald uit het fonds. Met het geld hieruit kon voor Star- kenburgh een AED worden aange schaft en volgden alle bestuursle den een reanimatiecursus. Zij verdiepten zich ook in de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, volkshuisvesting en veranderingen in de Overlegwet. 'Er is een hoop vrije tijd en geld geïnvesteerd in het bestuur, wat nu helaas verloren gaat', doelde hij op het vertrek. hij tijdens zijn aanhouding nog maar drie maanden harddrugs dealde. Hij bekende wel in het hele jaar 2008 in softdrugs te hebben gehandeld. Bij zijn aanhouding ver klaarde hij aan het eind van het jaar zelfs een topmaand te hebben gedraaid. 'December bleek een goede wietmaand te zijn, al heb ik geen idee hoe dat komt', legde de man uit aan de rechter. Omdat de verdachte sinds zijn vrij lating zijn leven weer aardig op de rails heeft, besloot de officier een lagere straf te eisen dan de maxi male. 'De verdachte heeft geen strafblad en is jong. Daarnaast pleiten zijn houding en het advies van de reclassering in zijn voor deel', vond de officier. De verdachte realiseerde zich ter dege dat hij fout bezig was en weet dit aan de verbreking van de relatie met zijn toenmalige vriendin. 'Ik raakte in die periode volledig de weg kwijt. Ik heb spijt van wat ik gedaan heb en ik zal het nooit meer doen', zei hij tegen de rech ter. De uitspraak is dinsdag 26 mei. met Logan, en Victor Creed (Liev Schreiber), ook wel bekend als de mutant Sabretooth. The Fast And Funous 4 speelt zich af in Los Angeles. Antonio Braga is bezig met een grote drugsmis daad. Undercover politieagent Bri an O'Connor (Paul Walker) pro beert de drugsmisdaad juist te stoppen. Hondenhotel, met Don Cheadle, Emma Roberts en Lisa Kudrow is een Nederlands gesproken familie film gebaseerd op het boek van Lois Duncan. Wanneer de energie ke broer en zus Andi en Bruce terechtkomen in een pleeggezin waar een streng 'geen huisdieren- beleid' wordt gevoerd, moet de bijdehante Andi snel een nieuw thuis voor hun hond Friday zoe ken. Iedere donderdag is er een myste rie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige pro gramma staat elders in deze krant én op de website www.texelsecou- rant.nl. Hoe krijg je vergaderingen en bij eenkomsten goed bezocht? Een heikel punt op de agenda wil nog wel eens helpen (gemeentepoli tiek), een natje en een droogje (zoals TESO) doet wonderen en wat ook werkt, is een spreker (de Een 17-jarige vrouw uit Oude- schild is woensdag gewond geraakt bij een verkeersongeluk op de kruising van de Spinbaan met de Waalderstraat in Den Burg. De vrouw, die met een scooter over het fietspad langs de Waalderstraat reed, werd geraakt door een bestelbusje dat in dezelfde richting reed en Alledaags Met een snelle blik vanuit het cafetaria bij de boot op de nade rende bus schat Peter Novak ongeveer 24 passagiers. Dat zal 11 porties patat zijn, die dan ook direct in de frituur gaan. Zo kun- Promotieavonden van de VW) of een andere attractie. Zoals bij Bewonersvereniging Texel, die het tweede deel van jaarvergade ring van dinsdag liet opluisteren door het Visserskoor. IFolo Gerard Timmerman) rechtsaf de Spinbaan opreed. De bestuurder, een 77-jarige man uit Den Burg, verzuimde voorrang te verlenen. De vrouw werd voor controle met de ambulance naar het ziekenhuis in Den Helder gebracht waar ze voor de zeker heid een nacht moest blijven. De brommer en het busje liepen schade op. nen ook de buspassagiers zonder te wachten nog net voor het ver trek van de boot genieten van een lekker patatje. Met zijn 23 jaar ervaring zit Peter er nooit ver naast. In Kunsthuys Texel in de War moesstraat in Den Burg brengt de Belgische pianist Steven Francken op 19, 20 en 21 juni de Nederlandse première van zijn ligconcert. De minimal music van Francken geldt als bijzonder rustgevend, reden waarom het publiek tijdens zijn concerten niet op stoelen zit, maar ontspannen op de grond ligt. Met dit ligconcert heeft de pianist in België al enige bekendheid opgebouwd, maar het optreden op Texel is de eerste keer dat hij in Nederland te horen is. Het concert wordt vier keer gespeeld: vnjdag 19 juni en zater dag 20 juni van 20.00 tot 22.00 uur en zaterdag 20 en zondag 21 juni van 14.00 tot 16.00 uur. Reserveren kan via tel. 06- 13614046. Cursisten musical geven presentatie Leerlingen van de cursus Musi cal Basic van Artex - Kunsten- school Texel geven woensdag 27 mei een presentatie. De toegang is gratis. Leerlingen in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar hebben onder lei ding van drie docenten gedurende vijftien weken les gehad in zang, dans en drama. Het thema van de cursus was roem. De vraag was waarmee ze beroemd zouden wil len zijn en hoe. Daarbij ontdekten ze dat dromen mag, maar inzet en zelfvertrouwen zeker nodig zijn. De leerlingen laten met hun presenta tie zien hoe de drie verschillende disciplines met elkaar verweven zijn. De voorstelling vindt plaats in de Voorspeelruimte van de school (aan de Wilhelminlaan in Den Burg) en begint om 19.00 uur. Komend voorjaar verzorgt Artex opnieuw een cursus musical. Deze bestaat uit dertig lessen. In het tweede gedeelte zal worden beke ken hoe de groep kan meewerken aan de grote jubileumuitvoering van The Neverending Story, die op 26 en 27 juni 2010 wordt uitge voerd. Meer informatie is verkrijgbaar bij Artex, tel. 313 493, via de website www.mdt-texel.nl of email info@mdt-texel.nl. Natuurmarkt op Het Turfveld Natuurmonumenten, het Wereld- natuurfonds, Staatsbosbeheer, Ecomare en andere organisaties op het gebied van natuur en landschap presenteren zich tij dens de jaarlijkse Natuurmarkt die zaterdag 23 mei wordt gehou den op het Turfveld in de Den nen. Jong en oud kan zich tussen 10.00 en 16.00 uur vermaken met de meest uiteenlopende activiteiten, van het uitluizen van braakballen tot hout zagen en van het bouwen van een bijenhotel tot het maken van een speurtocht. Ook jongere kinde ren hoeven zich niet te vervelen. Zij kunnen zich laten schminken of een natuurschildenng maken. De markt wordt georganiseerd door het nationaal park Duinen van Texel en Staatsbosbeheer. Ook lokale organisaties als de Vogelwerkgroep. De Lieuw en de Verrekieker hebben een informatiestand. Vogelwandeltocht Vanuit dorpshuis De Hof in De Koog gaat donderdag 21 mei (Hemelvaartsdag) de Vogelwandel tocht van Het Gouden Boltje van start. Rondom De Koog zijn over verschillende afstanden routes uit gezet, die door bos en duin voeren. Het startlokaal is vanaf 10.00 uur open. Deelnemers aan de afstan den 5, 10 en 15 kilometer kunnen tot 14.00 uur van start. Wandelaars die 20 km lopen moeten voor 12.30 uur gestart zijn, deelnemers aan de 30 km voor 11.30 uur. Deelname kost €4,- mét en €3.- zónder medaille. Leden van Het Gouden Boltje genieten een kor ting van €1.-. Voor meer informatie: tel. 313087 of www.hetgoudenboltje.nl. Elf porties patat voor de bus Hulpverleners van de ambulance ontfermen zich over het 17-jarige slachtoffer. (Foto Jeroen van Hattum)

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5