Pijnpunten Panorama WIJ KUNNEN DE WERELD NIET BETER MAKEN. WEL MINDER ZIEK. 1Horizon moeder is nog ruim WMM TEXELSE 6 COURANT Spanning bij schoolvoetbal Gras wordt volop geoogst VRIJDAG 15 MEI 2009 Het was een tijdje rustig rond Panorama, maar nieuwe hoofd brekens doemen op. Er is ver schil van mening over de twee nieuwe woningen, een voorbe- reidingsbesluit dat moet voorko men dat er 140 slaapplaatsen kunnen worden geëxploiteerd is verlopen is en het verplaatsen van de 20 slaapplaatsen naar De Lindeboom is nog geen uitge maakte zaak. Er liepen maandagavond wat zaken door elkaar bij de bespreking van het onderwerp. Helder was dat realisatie van twee stolpachtige woningen zoals Kruger en Witte willen er niet in zit, zolang het col lege geen projectbesluit opstart. Dat is de nieuwe naam voor de artikel 19-procedure die tot vorig jaar in zwang was en waarmee vrijstelling op een geldend bestem mingsplan kan worden verkregen. Zonder dat projectbesluit is het voor Kruger en Witte ook lastig de 20 bedden van Panorama naar De Lindeboom te verplaatsen voor de toekomstige uitbreiding van het hotel aan de Groeneplaats in Den Burg. Het college was tegen die verplaatsing, maar de raad bepaal de in juli 2008 dat de bedden wel naar De Lindeboom mogen. Dat moest worden geregeld met behulp van de vrijstellingsprocedure. Daarnaast kwam tijdens de verga dering naar voren dat het zogehe ten voorbereidingsbesluit voor Panorama is verlopen. Dat bete kent dat Kruger en Witte, sinds maart 2007 eigenaren van de voor malige jeugdherberg, de mogelijk heid hebben een verblijf met 144 bedden te exploiteren. Er zijn een paar jaar geleden weliswaar 124 slaapplaatsen verplaatst naar Stay- okay aan de Haffelderweg, maar de gemeente verzuimde daarna de plankaart in het bestemmingsplan aan te passen, waardoor Panora ma formeel nog steeds 144 slaap plaatsen kent. De raad nam in mei 2007 voor het eerst een voorbereidingsbesluit om te voorkomen dat Panorama weer geëxploiteerd zou kunnen worden en dat gebeurde in april 2008 nog een keer (met versneld tempo), omdat een voorbereidingsbesluit maar een jaar geldig is. Daarvoor Uitspraak kort geding: 'Woonkrant nog een jaar uitgeven' Texelse Media moet Woonkrant Texel nog één jaar uitgeven in de vorm zoals dit blad bestond vóór maart 2009. Met dat vonnis deed mr. E.J. van der Molen, voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, donderdag uitspraak in het kort geding dat TM Vast goed had aangespannen tegen uitgever Texelse Media. De makelaars kwamen in het geweer toen Texelse Media het woningaanbod dat tot voor kort in Woonkrant Texel verscheen, sinds april publiceert als katern in Texel dit Weekend. Met het wijzigen van de verschijningsvorm heeft Texelse Media zich volgens de makelaars niet aan het contract gehouden. TM Vastgoed eiste dat Texelse Media de woonkrant in de oude vorm blijft uitgeven totdat alle woningen waarover afspraken zijn gemaakt zijn verkocht. Op straffe van een dwangsom van €5000,-, met een maximum van €35.000,- verplicht de rechtbank Texelse Media het vonnis uit te voeren. werd toen een extra raadsvergade ring belegd waarin het college al de nodige kritiek kreeg. Kruger zegt exploitatie 'wel interessant' te vinden. Afmeting Bij de twee stolpwoningen speelt een probleem dat de raad vorig jaar juli geen afmetingen heeft vastgesteld. In een concept-raads besluit werd aanvankelijk gespro ken over 250 vierkante meter, maar de afmeting werd op verzoek van de meerderheid losgelaten, zodat de twee eigenaren de ruimte zou den hebben iets te ontwerpen dat past bij de omgeving. Het werd ook overbodig gevonden omdat er meer regelgeving is. Wethouder Nico Kikkert (grondge bied) liet de politieke partijen tij dens vergadering weten dat het raadsbesluit onduidelijk is mede omdat er geen afmetingen in staan. Het college heeft nu het standpunt ingenomen dat er twee traditionele woningen van maximaal 100 vier kante meter op de plek van Pano rama mogen komen. Waarom is niet duidelijk, maar volgens Kikkert wijkt het college niet af van het bouwberaad waar de plannen zijn besproken. Volgens Kruger was het bouwberaad positief over de plannen die hij en Witte op basis van het raadsbesluit van juli 200 ontwikkelde. Volgens die plannen blijft het hoofdgebouw staan en wordt de aanbouw gesloopt, zodat op die plek een nieuwe stolpachti ge woning kan worden gebouwd. Beide gebouwen moeten zo'n 230 vierkante meter groot worden (bij gebouwen niet meegerekend). Inhoudelijk Kikkert wilde inhoudelijk nog niet op het onderwerp ingaan, omdat er eigenlijk pas in de volgende commissie Grondgebied over Panorama zou worden gesproken. Hij liet wel weten dat er gewerkt is aan een zogeheten coördinatiere geling voor Panorama, maar dat dat met gelukt is. Zo'n regeling biedt de gemeente de mogelijkheid meerdere vergunningen gelijktijdig af te geven, zodat er één proce dure in plaats van diverse verschil lende procedures doorlopen kun nen worden. Er was ook nog wat onduidelijk over de vraag of Pano rama afgelopen maandag of over zes weken behandeld had moeten worden. Ook daar waren de menin gen over verdeeld. Texel krijgt vijf blauwe vlaggen De strandslagen bij paal 9, paal 17, paal 20 en paal 28 hebben gisteren een blauwe vlag gekre gen. Ook Waddenhaven Texel in Oude- schild ontving de onderscheiding die aangeeft dat de kwaliteit in orde is en dat de stranden veilig en schoon zijn. Bij de betreffende stranden werden de laatste tijd meerdere schoonmaakacties gehouden. In 2007 wapperden er op Texel nog liefst tien blauwe vlaggen, maar omdat een aanvraag vrij prijzig is geworden (boven de duizend euro) dient de gemeente sinds vorig jaar minder aanvragen in. Daarnaast mag een blauwe vlag alleen gehe sen worden als aan alle voorwaar den wordt voldaan en dat is al niet meer het geval als de badmeesters er niet zijn, waardoor hij op Texel maximaal tien weken kan hangen. Vrouwen van Nu De Vrouwen van Nu afdeling De Cocksdorp/Eierland houdt dinsdag 19 mei een verrassingsfietstocht. Gestart wordt om 10.30 uur op de hoek van de Polderweg en de Laagwaalderweg. Deelname kost MAAK HEI VERSCHIL TUSSEN 1EVEN EN DOOD GIRO Winnaar bij de jongens: Thijsseschool 1. Bij de gemengde t( n Lubertischool 2. Volop spanning woensdagmid dag op de velden van Texel'94. waar het traditionele schoolvoet- baltoernooi werd gehouden. Er werd gespeeld in drie categorie- en: jongens, meisjes en gemengd. Winnaar bij de jongensteams werd Thijsseschool 1bij de meis jes deelden Jozefschool t en Jozefschool 2 de hoogste eer en bij de gemengde ploegen won Lubertischool 2. Eindstand: Jongens 1. Thijsseschool 1, 2. Luberti school, 3. Jozefschool 14 Jozefschool 2. 5. De Fontein 2, 6. Jan Drijverschool, 7 De Fontein 3, 8. Thijsseschool 2.9. De Bruinvis. 10. De Fontein 1. 11 Vrije School. Meisjes: 1 Jozefschool 1 en Jozefschool 2, 3. Jozefschool 3, 4. De Fontein 1, 5. de Fontein 3, 6. De Fontein 2, 7 Jan Dnjverschool, 8. De Bruinvis, 9. Thijsse school 2, 10. Lubertischool, 11. Thijsse school. Gemengd: 1 Lubertischool 2. 2. Durper- honk 1, 3. Durperhonk 2, J Dnjver school, 5. Durperhonk 4. 6 De Akker 2, 7 Durperhonk 3. 8. De Bruinvis, 9 Daal- derschool 1, 10. De Akker 1,11. Daal- derschool 2, 12. Lubertischool 1, 13. De Akker 3, 14. Kompasschool, 15. Vrije School. (Toros Ed Witte en Gt €10,-, opgeven kan nog tot maan dag bij Rosalien Hin. Voor leden die niet kunnen fietsen, rijdt er een auto. Bij minder goed weer wordt een gedeelte van het programma overgeslagen en begint de tocht later. In geval van twijfel kan gebeld worden naar Hin, tel. 318244. In de veehoudenj heerst volop eerste helft van deze week benut- drukte. Zijn het de schapen niet ten om de eerste snede droog in die zich te goed doen aan het de kuil te krijgen. Zoals hier op malse gras, dan wel de veehou- een weiland nabij Oost. ders die het schrale weer in de <K.toGera«fnmm*™n> Op verzoek van de redactie hield Marc van Os, een van de organisatoren van de SOL World Conference die dit weekend in De Koog wordt gehouden, een weblog bij. Over het belang van een goede internetverbinding, een gespiegeld huis, Moeder dag en chemie. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. Zaterdag - De zaterdag was echt een Texeldag. Naast de conferen tiezaken speelde de voorjaarsver gadering van de eigenaren van Beach Park Texel. Twee keer per jaar komen we als eigenaren van de huizen bij elkaar om alle beheer- zaken en ontwikkelingen te bespre ken. En er zijn veel ontwikkelingen. De nieuwbouw van de receptie, de bouw van een voorziening voor gehandicapten en als bestuurslid van het park ben ik betrokken bij de kwaliteit van de inrichting van de huizen. Het proces van de totstandko ming van de ontwerpen en de woningen is gefilmd door Godert Walter, onze Texelse filmer die als geen ander de sfeer van Texel weet te pakken met de camera. De film is tijdens de vergadering vertoond na wat gestuntel van mij met de techniek, leder mens heeft zo zijn grenzen, maar de vertoning is gelukt. Zondag - Vandaag is het Moeder dag. Vanmiddag dus even naar mijn ouders in Schiedam geweest. Mijn vader is al geruime tijd aan het 'Alzheimeren' en wordt vol liefde en energie verzorgd door mijn (stiefmoeder. Beiden ver in de 80. Mijn vader krijgt goede medicatie en beseft nog veel en weet ook precies wie wie is. Toen ik kwam, hadden ze hun rustuurtje nog niet afgerond. Mijn moeder was er snel uitgekomen en de haast was in haar kapsel te zien. Nooit één haar verkeerd en dat maakt kwetsbaar. Dat is iets wat je steeds meer merkt aan die twee. Toen ik mijn vader omhelsde, rook hij heerlijk en dat stelt gerust. Ik heb verteld wat we volgende week voor elkaar gaan brengen op Texel. Ze wist het nog en ik heb beloofd ze op de hoogte te houden. Hun wereld is nu klein, maar de horizon van mijn moeder is nog ruim. Ze probeert mijn vader hier nog met alle macht in te laten delen, maar met wisse lend succes. We hebben het fijn samen en mijn vader is soms goed aanwezig, vooral als er een siga retje en een wijntje aan te pas komen. Ik ben blij dat ik ze nog heb. Maandag - Vandaag wederom een hotline met Hermann Boks van Texel Events. De voorbereidingen zijn in volle gang. Hermann is een soort soulmate geworden als het gaat om het uitwerken van het conferentieconcept op Texel. De wens van ons als organisatiecomi té om de conferentie op Texel te houden, is eerst door ons samen 'gedroomd'. De uitdaging was dat er niets was. Er is geen congres- of conferentiecentrum waar we met het door ons geschatte aantal mensen een onderkomen zouden kunnen vinden. Wat er wel is, is voldoende hotelaccommodatie en ruimtes die in combinatie met elkaar aan ons doel zouden kun nen voldoen. Hierbij horen vooral ook de Texelse gastvrijheid en de Texelse producten die na de conferentie hun weg over de wereld zullen vinden. Weer een hartelijk welkom bij de receptie van Beach Park. Ik kan niet in mijn eigen huis, want dat is bezet. De gasten waren niet te bewegen hun intrek in een ander huis te nemen. Dat zie ik maar als compliment. Ik krijg een ander huis. Prima, alleen is alles in spiegel beeld. Ik loop voortdurend ver keerde ruimtes binnen of grijp aan de verkeerde kant naar de deur greep. Het is grappig om nu eens in een ander huis te zitten. Je kijkt dan door de ogen van een gast. Dinsdag - In het draaiboek staat ook te lezen dat er 21 nationalitei ten naar Texel komen. Naast de gebruikelijke West-Europese en Scandinavische landen ook meer Oost-Europese landen, zoals Hon garije, Litouwen, Roemenië en Tsjechië. Ook nieuwe landen zoals Maleisië en Mali. Zoals altijd onze mensen uit Australië, USA en Canada en natuurlijk de delegatie uit Japan. We hanteren een soort beurs systeem voor mensen met een klein budget en dat speelt in ver schillende Oost-Europese landen een rol. We organiseren deze con ferentie zonder winstoogmerk. Als er voldoende inschrijvingen zijn en we hebben de kosten er uit, dan wordt de mogelijke 'winst' in een pot gestopt. Woensdag - Ditmaal een rondje over de camping tot Beach Inn en dan over het strand terug. Ik kom Bert, onze chairman en Maaike, onze projectmanager, tegen. Een vast punt op dit traject is de plek waar wij als kinderen in ons houten huisje de vakanties doorbrachten. Er is niets veranderd, behalve dan dat de weg verhard is. Vroeger was het zand met stro. Altijd op blote voeten. Zelfs de begroeiing van nu klopt met mijn herinnering. Ik heb mijn eigen kleine bedevaart. In de middag treffen we elkaar in De Hof. Daar worden de eerste voorbereidingen getroffen. Vooral de techniek is een onderwerp. Alle locaties een scherm, een laptop, een beamer, flip-over. Er moet overal bereik zijn met internet. De groep Japanners neemt een tolk mee en zij hebben draadloos con tact nodig in heel De Koog. Dit loopt via Hotspot. Dat wordt dui men, want ik heb vaker niet dan wel een goede verbinding op Beach Park. De afhankelijkheid van internet wordt pijnlijk duidelijk, alsook de kwaliteit van een goede verbinding. De rest van de middag is onverge telijk. Met negen mensen en een kamer vol dozen de conferentie- tassen vullen en andere voorberei dingen treffen. Een geordende chaos. Ogenschijnlijk autonome bewegingen en acties hebben toch met elkaar te maken. In relatief korte tijd is er orde en is de klus geklaard. Dit is dus de chemie die er als vanzelfsprekend altijd was. Pizzapunten en wijn geven weer nieuwe energie en nu iedereen weg is rest een berg met gevulde tas sen die geordend de hele huiska mer vullen. Mij rest nu alleen de slaapkamer. Goed idee. De week van... Quinten van Katwijk De volgende blogger in de serie De week van... is Quinten van Katwijk, die als medewerker van de educa tieve dienst van Ecomare betrok ken is bij de organisatie van de voorstelling Leve de Koning, die zaterdag 23 mei in het bos wordt gespeeld. Tesyie£(L<~i~-t Jozefschool 1 en 2 deelden de titel bij de meisjes.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6