Natuurmarkt 23 mei bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 6 COURANT Bloembindsters Medewerksters Aanleg 10 - 16 uur Turfveld De Dennen Tessel Flowbfi www.texel.nl BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen 1 Hoofdweg 108 in De Cocksdorp: (2de fase), geheel 1 plaatsen van een bedrijfsschuur met kantoor en kan tine (ontvangen 12 mei 2009);Monnikenweg 4 in Den Burg: geheel plaatsen van verblijfruimte (ontvangen 13 1 mei 2009);Volharding 4 in De Cocksdorp: plaatsen van een kiosk (ontvangen 13 mei 2009); Boodtlaan 6 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een hotel (ontvangen I 13 mei 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebnjiksvergunnmgen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Zouteland 8 in Den Hoorn: (2de fase), het bouwen van een woonhuis (verzonden 13 mei 2009): Zouteland 14 in Den Hoorn: (2de fase), het bouwen van een woonhuis (verzonden 13 mei 2009); Dorpsstraat 5 en Nikadel 4 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van een winkel met café naar winkelruimte (verzonden 13 mei 2009); Dis- telvlinder 33 in Den Burg: het vernieuwen/vergroten van een berging (verzonden 13 mei 2009); Schorrenweg 21 in Oosterend: (1 ste fase), het bouwen van een stolp met kangoeroewoning (verzonden 14 mei 2009); Strandslag Paal 21 in De Koog: het plaatsen van een verhuurkiosk met opslagcontainer en toiletunit (verzonden 14 mei 2009); Krukas 3d in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van een bedrijfspand (verzonden 14 mei 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Pubheksbahe van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschnft van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- nlngenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Ontheffing artikel 3.6, lid 1, sub c Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: geheel veranderen/vergroten van een zomerhuis aan de Langeveldstraat 47 in De Cocksdorp. Het plan zijn in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan De conceptbesluiten liggen met ingang van 25 mei 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan: Het realiseren van zes woningen aan de Molenlaan 14 te De Cocksdorp. Het betreft een plan met energie nul-woningen. Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 25 mei 2009gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk een zienswijze Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) - 362185 VERKEER Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn; Voor "20 jaar modelvliegclub" op zaterdag en zondag 23 en 24 mei 2009, het instellen van een parkeerverbod op de Westerweg, tussen Pontweg en Hemmerkooi, aan de zuidelijke zijde van de weg; Voor de "natuurmarkt" op zaterdag 23 mei 2009, het in stellen van een parkeerverbod rondom de kruising Wes- terslag-Nattevlakweg. 150 meter langs de wegen; Voor 'Tevoko Buitentoernooi" op zaterdag en zondag 6 en 7 juni 2009, het instellen van een parkeerverbod op de Ploeglanderweg, tussen Monnikenweg en Rozendijk, aan de noordelijke zijde van de weg; het instellen van eennchtingsverkeer op de Ploeglan derweg, tussen Monnikenweg en Rozendijk. rijrich ting naar de Monnikenweg. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden aan het riool de volgende tijdelijke verkeersmaatregels nodig zijn; In Oosterend het afsluiten van de Oesterstraat, tussen Blazerstraat en Achtertune, voor alle verkeer van dins dag 2 juni tot vrijdag 3 juli 2009; In Oosterend het afsluiten van de Achtertune, tussen Oesterstraat en Nesweg (bebouwde kombord Ooste rend), voor alle verkeer van dinsdag 2 juni tot vrijdag 3 juli 2009. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersom standigheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard kunt u krijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 06-13225221 VERKIEZINGEN Donderdag 4 juni verkiezingen leden Europees Parlement Donderdag 4 juni kunt u uw stem uitbrengen voor de leden van het Europees Parlement. Deze keer doet de gemeente Texel weer mee met het project "Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal". U kunt uw stem uitbrengen in elke stemlokaal op Texel. U heeft de benodigde stempas inmiddels per post ontvangen. Alleen met deze stempas kunt u uw stem uitbrengen! Op de stempas staat het voor u dichtstbij zijnde stemlokaal. Maar, u bent niet verplicht uw stem daar uit te brengen. Komt het u beter uit om in een ander stemlokaal op Texel te gaan stemmen, dan kan dat. Stemmen buiten Texel Als u op 4 juni niet op Texel bent, maar wel in Neder land, dan kunt u uw stem toch zelf uitbrengen in een andere gemeente. Dit kunt u doen door uiterlijk 2 juni een mondeling verzoek te doen bij de Publieksbalie van de gemeente. Neem hiervoor uw ontvangen stempas en een geldig legitimatiebewijs mee naar het gemeente huis. U krijgt dan tijdig een kiezerspas thuisgestuurd. U kunt zelf niet stemmen? Als u op 4 juni niet in de gelegenheid bent om zelf naar het stemlokaal te komen, dan kunt een andere kies gerechtigde een volmacht verlenen. De gemachtigde mag dan namens u stemmen. U kunt dus iedere kiesgerechtigde op Texel machti gen. Hoe gaat u te werk? Op de achterkant van uw stempas vult u de naam in van degene die voor u gaat stemmen: de gemachtigde. De gemachtigde mag niet meer dan twee machtigingen aannemen en moet de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. U kunt tot en met de dag van de verkiezing iemand machtigen. Stempas kwiit of niet ontvangen? Mocht u uw stempas kwijt zijn of heeft u geen stem pas ontvangen, dan kunt u éénmalig een nieuwe stempas aanvragen. Mocht u later uw oude stempas terugvinden, dan kunt u hier niet mee stemmen! Het nummer van uw oude stempas wordt opgenomen in het Register Ingetrokken Stempassen. Dit register ligt in elk stemlokaal en wordt door de stembureauleden i gecontroleerd. Stemmen kan dus alleen met de nieuwe. I vervangende stempas. U kunt tot en met 2 juni een vervangende stempas aanvragen bij de Publieksbalie van de gemeente. Het is niet mogelijk om op de dag van de verkiezing bij het stemlokaal een vervangende stempas aan te vragen. Neem altijd een geldig legitimatiebewijs mee naar het stemlokaal! Meer informatie Voor meer informatie over de verkiezing van de leden van het Europees Parlement kunt u terecht bij de j Publieksbalie van gemeente of op de website van de gemeente Texel www.texel.nl>nieuwsberichten. MEDEDELINGEN Protocol termijnstelling en dwangsombedragen ligt ter inzage Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 7 april 2009 het "Protocol termijnstelling en dwang sombedragen" (versie 3.3) hebben vastgesteld. Het protocol ligt vanaf 20 mei 2009 gedurende vier weken ter inzage bij de publiekbalie van het gemeentehuis, j Het protocol bevat beleidsregels voor het in goede banen leiden van bestuursrechtelijk optreden tegen overtredingen op het gebied van de bouw-, milieu- en ruimtelijke regelgeving en de Algemene Plaatselijk Verordening. Daarom staan in het protocol standaard- bedragen voor dwangsommen. Daarnaast noemt i het protocol standaardtermijnen waarbinnen iemand in de gelegenheid wordt gesteld een overtreding te beëindigen. Het protocol vervangt de oudere versie van het proto- i col. De vaststelling van een nieuw protocol was nodig om de dwangsombedragen aan te passen aan het inflatieniveau. Bovendien zijn twee nieuwe overtredin gen opgenomen: a. exploitatie van een horecabedrijf zonder vergunning (overtreding Algemene Plaatselijke Verordening); b. uitvoering van een horecabedrijf/slijterij zonder ver gunning (overtreding Drank- en horecawet). Het protocol kunt u lezen op de website van de ge meente Texel: www.texel.nl >Beleid regelgeving> beleidsregels&nota's>Beleidsregels&nota's>Bestuur i en recht Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer J. de Jong Pentelefoonnummer (0222) 362 281 Uitkijkpunt Staatsbosbeheer, Natio Vraagt i.v.m. toenemende drukke werkzaamheden 20 uur per week voor het verzorgen en verkoopklaar maken van bloemen en planten 20 uur per week —"Uw reactie naar: Tessèl Flöwer lagerstraat 4-9 Tel. 321999 - Mobiel 06 514 08 526 Telefonie, ISDN, ADSL Voip bellen met ADSL (internet) verbinding Inbouw carkits Jan Nico van der Ploeg De Ruyterstraat 14, Oudeschild 0655 132 133/www limatelecom.nl Nationaal Park Duinen van Te> intormatie over: Bloemisterij Voor al uw bloemwerk Openingstijden maandag t/m donderdag vrijdag' gemeentearchiel: dagelijks op vrijdag kunt u geen aangifte doe 8.30 - 12.30 uur 15.00 -19.00 uur 10.30 -12.30 uur or geboorte, hcnreijl en overfjden Groeneplaats i Postbus 200 1790 AE Oen Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E emailstexel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6