Minister Ter Horst opent PHH-gebouw v openingstijden _l Cjro&n c2wartsJexeU in het harL, Bom onschadelijk gemaakt TIME OUT I Bezorger HEMA EP: I T E X E LS E^COU RANT OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12376 DINSDAG 26 MEI 2009 Het tweede elf tal van Texel'94 is na een zege van 0-4 op KSV kampioen geworden. Minister Guusje ter Horst in gesprek met directeur Martin Smeekes van de veiligheidsregio Noord-Holland Noord. Op de Minister Ter Horst opent het gebouw door met een afstandsbediening de deuren te openen. Naast haar brandweerman en achtergrond Piet Zoon, Joke Geldorp en brandweercommandant Dick Jongeneel. apotheker Jan Klok en loco-burgemeester Nico Kikkert. (Foto's Jeroen van Hattum) Minister Guusje ter Horst (Bin nenlandse Zaken en Koninkrijks relaties) heeft gisteren officieel het PHH-gebouw geopend. Volgens de minister is de veiligheid van het eiland ermee gediend dat alle diensten onder één dak zijn gekomen. Ze noemde het PHH- gebouw een goed voorbeeld van hoe de diensten met elkaar kunnen samenwerken. 'Als er wat aan de hand is, weten ze elkaar te vinden.' Ter Horst opende het gebouw door met een afstandsbediening de deu ren te openen, waarna ambulance, politie en brandweer naar buiten reden. Ze zette eveneens het licht bij de uitgang op groen, Waarna de wagens met sirenes de Pontweg op reden. Jan Klok had de eer de afstandsbediening te overhandigen, omdat hij als brandweerman actief is in het PHH-gebouw en als apo theker in de achterliggende Zandk- oog. Loco-burgemeester Nico Kik kert merkte op dat het gebouw nog een officiële naam moet krijgen. Hij roemde de inspanningen van bur gemeester Geldorp om het gereali seerd te krijgen. Zij was in verband met haar gezondheid niet in functie, maar woonde de opening wel bij. Oud-gemeentesecretans Piet Zoon, die jarenlang samen met Geldorp de kar trok, was eveneens aanwe zig. Kikkert dankte ook Woontij voor de inspanningen. De wonings tichting nam de realisatie van de Zandkoog voor haar rekening toen de Thuiszorg zich een paar jaar geleden uit het project terugtrok. Daardoor konden huisartsen en andere medische diensten op dezelfde plek worden gehuisvest. Volgens Kikkert kan menig stad jaloers zijn op wat er is neergezet. Na de opening werd de minister, die verantwoordelijk is voor politie, brandweer en ambulance, rondge leid door het gebouw. De bouw daarvan ging in oktober 2007 van start. In februan werd het opgele verd en namen de meeste gebrui kers hun intrek. speedheat.nl De explosievenopruimingsdienst heeft afgelopen week bij de Hors een projectiel van 64 centimeter onschadelijk gemaakt, dat waar schijnlijk door een wandelaar was gevonden en bij het vogelwach- tershuisje bij De Geul was neerge legd. Het explosief, dat zo'n 16 kilo woog, dateerde uit 1940 en was van Engelse makelij. (FotoBanwtne) Jonge inbreker aangehouden De politie heeft zondag een 16-jange jongen uit Den Burg aangehouden. Hij wordt ervan verdacht in het week end van 21 maart te hebben ingebro ken in kinderdagverblijf De Buitelboet aan de Burdetstraat in Den Burg. Daarbij werden onder meer een Wii- spelcomupter en een mobiele tele foon ontvreemd. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. De politie meldt meerdere aanhoudingen in deze zaak te verwachten. Parkeerterrein voor bierbrouwer De Texelse bierbrouwerij mag van Staatsbosbeheer een par keerterrein realiseren op het wei land naast de brouwerij. Daarmee lijkt een eind te komen aan de parkeeroverlast in de omgeving van de Schilderweg. Op het weiland moet ruimte komen voor 50 auto's. Volgens Maunce Diks van de Texelse bierbrouwerij is het de bedoeling grasbetonkeien aan te leggen, zodat het gebied groen blijft. Hij wil een boomsingel planten om de auto's aan het zicht te onttrekken. De grond blijft eigen dom van Staatsboasbeheer. De bierbrouwer moet nog een aan- legvergunning krijgen van de Gemeente Texel gemeente, maar dat is naar ver wachting een formaliteit. Het colle ge heeft zich volgens Diks behoor lijk ingespannen om een oplossing voor de parkeeroverlast voor elkaar te krijgen. Dat was een jaarlijks terugkerend thema op de dorps avonden in Oudeschild en ook in de raad werden er vragen over gesteld. Bezoekers parkeren regelmatig in de bermen langs de Schilderweg en de Middellandseweg, wat soms tot gevaarlijke situaties leidt. Diks ver wacht dat de bierbrouwerij na de uitbreiding voldoende parkeerplaat sen heeft. 'Dan hebben we er zeventig en dat moet toereikend zijn.' Nieuw riool Aannemer Westerlaken uit Den Burg legt binnenkort een nieuw riool aan in de Wagemakerstraat in Den Burg. Daarbij zal een apar te leiding worden gemaakt voor de afvoer van hemelwater. Westerlaken was met een offerte van €118.750,- de laagste van de vier aannemers die voor het werk inschreven. Van de gelegenheid wordt gebruik gemaakt om verande ringen aan te brengen in de bestra ting, zodat de straat beter begaan baar wordt voor mindervaliden. PHH-OPEN1NG DOOR EX-PLAYBOY MODEL KNIP VOORAL NIET 'T VERKEERDE LINTJE door, Guusje! B en w werken mee aan appartementen Door het aanpassen van het bestem mingsplan Den Burg-centrum wil het college de bouw mogelijk maken van vier woonappartementen in het dien stengebouw van het voormalige Sint Jan aan de Molenstraat in Den Burg. De daarvoor benodigde procedure gaat binnenkort van start. B en w vin den dat aan de functiewijziging van het gebouw geen nadelen kleven. Deze past bovendien in de gemeente lijke structuur- en woonvisie. jongeren centrum Gewijzigde openingstijden Op maandag 1 juni 2009, tweede Pinksterdag, zijn het gemeentehuis en Gemeentewerken gesloten. Om het tijdig geven van een hielprik bij pasgeborenen zeker te stellen zorgen de verloskundigen er voor dat geboorten tijdig worden gemeld bij de Entadministratie. Routewijziging reiniging Gemeentewerken Het GFT afval en het bedrijfsafval van de maandag wordt op dinsdag 2 juni opgehaald. Lediging op afroep van bedrijfscontainers kan t/m vrijdag 29 mei worden opgegeven. Deze worden dan ook op dinsdag Let op Zet uw container dinsdag tijdig aan de weg, de ophaaltijd kan verschillen. De dinsdag wordt geen grofvuil opgehaald. De eerstvolgende grofvuilroute is op dinsdag 16 juni. Storingen en calamiteiten, bijvoorbeeld rioolverstopping of gat in de straat, kunt u doorgeven aan de Storingsdienst: (0222) 362 111 Groeneplaats l Pos 1790 Af Den Burg www.texel.nl LANGEVELDl DE R00YI Wij zoeken m.i.v. 1 juni aanstaande een die voor ons de Texelse Courant wil bezorgen in de omgeving van Californiëweg e.o. Hier wonen ongeveer 60 abonnees. De kranten kunnen dinsdag Spmbaan worden opgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 info@lenr.nl T E x else8courant Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Voordeelland Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Een koteletje, Texelse asper ges, lamsham, sushi en andere gerechten vielen goed in de smaak op de Proeverij.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1