Vliegshow ter ere van verjaardag Meterslange haringkoningen spoelen aan TEXELSE 3 COURANT DINSDAG 26 MEI 2009 het feestterein, gemaakt vanuit modelvliegtuig Een overzichtsfoto De Modelvliegclub heeft dit leidde tot wat geluidsoverlast, weekend het twintigjarig maar Van den Brakel benadrukt Bij Ecomare zijn dinsdag twee uiterst bijzondere vondsten bin nengebracht. Het betrof in beide gevallen een riemvis, ook wel haringkoning genoemd, van ruim drie meter lang. Het eerste, beschadigde, exemplaar werd op de Vliehors gevonden door een schoolklas die met de Vliehors Express mee was en door veerman Sil Boon met de Vriendschap naar Texel werd vervoerd. Het moet al een tijd dood zijn geweest, want de kop ontbrak en van de rugvin res teerde alleen een rij graten. De tweede vis lag in de buurt van Paal 28 en werd aangetroffen door Texe laar Sander Gremme. Deze vis had nog een gave kop en tekening. De vissen vormden waarschijnlijk een paar. Ze waren tussen de vijftien en dertig jaar oud. De riemvis Regalecus glesne) is de Nederlandse kust. Hij voedt zich voornamelijk met krill, kleine vis. inktvis en kwalletjes. Regalecus glesne wordt zelden levend aange troffen. meestal spoelen dode exemplaren aan. Toch wordt ze af en toe waargenomen, verticaal zwemmend, vlak onder de zeespie gel. Zo heeft deze soort in het verle den mogelijk een bron gevormd voor de verhalen over reuzezeeslan gen. Volgens eén van de legendes was de vis de koning van de haring. Een visser die hem ving, kon reke nen op een goede haringvangst. Beide vissen zijn voor wetenschap pelijk onderzoek naar Naturalis in Leiden gebracht. Ecomare is van plan er een afgietsel van te laten maken. Een tekening een volwassen Ecomare met de (Foto Ecomare) cale, golfvormige zwarte lijnen, de Bossiesdag Het 'bossie' op de Hoge Berg vormt zondag 31 mei - Eerste Pinksterdag - het decor voor Bos siesdag, sinds meer dan tien jaar ming het Pinksterverhaal wordt vertelt, spelletjes worden gedaan en liedjes worden gezongen. De organisatie trakteert op drinken (aangeraden wordt zelf iets te eten mee te nemen). De terugtocht vinnen zijn rood tot roze. De mond is door de gezamenlijke kerken geor- wordt verzorgd door de paarden- bestaan gevierd met gevarieer de vliegshows bij hun clubter rein aan de Westerweg. Alle 65 clubleden lieten hun zelfge bouwde vliegtuigjes de lucht in. De show trok, mede door het goede weer, ruim driehonderd belangstellenden. Dat leden en gastleden hun materi aal hebben meegenomen, is te merken. De diversiteit op het ter rein is groot. Van vliegtuigjes die zo gekocht kunnen worden, tot model len waar een jaar handmatig aan gewerkt is. Ze staan als publieks trekker in verschillende kleuren en maten in een lange rij. Het grootste vliegtuig heeft vleugels met een spanwijdte van drie meter. Vier van de handgemaakte vliegtui gen zijn van de Duitse Jürgen Wolf. Het bouwen van zo'n vliegtuig is een proces waar hij per stuk een jaar mee bezig is. Stukjes hout worden op maat gezaagd om een schaalmodel te maken. Wolf: 'Als het neerstort staan de tranen in mijn ogen.' Zijn enthousiasme sloeg op een camping in de Cocksdorp over op Rob van der Laan uit Culemborg, die na lang zoeken een plekje vond bij de club. 'Ik heb op vliegclubs gezeten in Leerdam, Utrecht, Tiel en Geldermalsen, maar op Texel heb ik het gevoel op mijn plek te zijn.' Om zijn hobby hier te kunnen uitoefenen, zit Van der Laan elk weekend op een Texelse camping. Hij benadrukt vooral de saamho righeid: 'Peter van der Berg heeft me leren vliegen met geschakelde zenders. En als er gereedschap nodig is, haalt iemand dat thuis even op. We helpen elkaar aan materialen, geven tips en kopen gezamenlijk spullen in. Ik ben elk weekend weer blij als ik naar Texel kan om te vliegen.' De vliegshow werd zaterdag geopend door enkele parachutis ten, terwijl Henk Kooger dienst deed als speaker. Ander hoogte punt in de shows was de komst van Martin van den Brakel met zijn paramotor. Hij vloog met een grote ventilator op zijn rug diverse keren uit om een show te geven. Dit Lezingen over Body en Brein In de Kiekendief op De Knm wor den donderdagavond twee lezin gen gehouden in het kader van het Body en Brein Festival dat van 31 juli tot en met 2 juli bij paal 17 en De Krim wordt gehouden (voor heen de Siebinga Games). Carl Blijd, forensisch kinder- en jeugdpsychiater, vertelt hoe het brein het gedrag beïnvloedt en gaat in op de relatie tussen agres sie en de hersenen en de invloed van bewegen op de hersenen. Chiropractor Vismai Schonefelder vertelt over tijdloze gezondheids principes. Hij is de schrijver van een boek (Wake up Holland! It's time to be healthy) over gezond leven. De lezingen volgen na een persconferentie over het Body en Brein Festival die om 19.30 uur begint. sning 12.08.86.308 E-mail stlchtingbroodnodlg&loxcl i dat hij gecertificeerd is om te vlie gen en zich houdt aan de verplich te hoogte. 'Een vliegtuig maakt meer herrie, maar bij mij duurt het langer voor ik weer weg ben.' opvallend fel. naar boven gericht, en ganiseerd voor de leerlingen van grootste 'benige' vis ter wereld: de staat bijna verticaal. Van de vis is de basisschool. Wie mee wil, moet weinig bekend. Deze vis komt voor om 9.00 uur op de parkeerplaats in alle wereldzeeën op 300 tot 1000 bij de OSG (aan de Emmalaan) in meter diepte, in warme en gematig- Den Burg staan. De stoet vertrekt de delen van de oceaan, maar is om 9.15 uur voor een speurtocht, nog nooit aangespoeld op de waarna op de plaats van bestem- soort kan wel acht meter lang wor den. Zelfs zijn exemplaren gevon den van zeventien meter. Het dier heeft een langgerekt riemvormig lichaam en is zilverkleurig met verti- tram van de familie Kikkert. Rond 12.30 uur is iedereen terug in Den Burg. Bij slecht weer wordt uitge weken naar een binnenlocatie. Nadere informatie bij Jeannet den Braanker, tel. 312335. De "overkant" De 'overkant' die leek nog zo ver te ver om naar te turen maar de stroming was te sterk te sterk de waarheid te verduren Een kleine stap in een woelige zee te woelig, de golven je raakte bedolven Nu dnjf je steeds verder de golven ze namen je mee Je kracht was te broos te broos voor het strand het strand van jouw eiland het eiland wat jij verkoos, steeds verder van ons vandaan maar vrees niet ma eens varen wij allemaal achter jou aan Moe gestreden van haar dappere strijd, is van ons heengegaan mijn lieve vrouw, lieve moeder, geweldige oma en zus Klaasje Groos-Gijzen Sien 3 februari 1937 t 24 mei 2009 Henk Groos Leontine en Ruud, Leony en Bob Sjake en Mies Ans en Jan Plum Tikoes Ploeglanderweg 5 1791 NV Den Burg Ma is overgebracht naar de landschapkamer van Uitvaartcentrum Texel. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 28 mei van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 29 mei om 15.45 uur in crematorium ,,Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Scha- gen. Na afloop van de crematieplechtigheid is er tevens gelegenheid de familie te ontmoeten in de koffiekamer van het crematorium. Wens van ma: fleurige bloemen Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Verslagen zijn we door het overlijden van onze lieve vriendin Wij wensen Henk en familie heel veel sterkte bij dit grote verlies. Riet en Ben Joke en Rob Na een lang ziekbed is op 13 mei 2009 toch nog plotseling overleden onze dierbare zwager Bernd Schweizer Echtgenoot van Nettie Smit Familie Smit Correspondentieadres: A.M. Schweizer-Smit In Den Mühlenmatten 18 78189 BAD Krözingen Duitsland Familieberichten Verdrietig om haar heengaan, maar met een dankbaar gevoel dat haar lijden nu voorbij is, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en overgroot moeder Marretje Anna Hopman-Witte sinds 2000 weduwe van Jan Hopman 19 - 5 - 2009 15 -4 - 1924 Jaap en Ruth Petra en René Iris Fenny en Rob Krijn (in herinnering) en Karin Sander en Rachel Leonie en Tjally Jeppe, Jilles, Sterre De crematie heeft zaterdag 23 mei plaatsgevonden. Correspondentieadres: Vroonlant 6, 1791 WK Den Burg Op 19 mei jl. is overleden mijn iieve zus en onze schoonzus en tante Martha Hopman-Witte Wim Witte Corrie Witte-de Ridder Elsbeth Wïtte-Röll neven en nichten Door een noodlottig ongeval is er abrupt een einde gekomen aan het leven van mijn dierbare zwager, onze sympathieke oom Ton Witte Lieve Ton, samen veel gedeeld, vreugde en verdriet. Dankjewel, voor alles wat je voor ons gedaan hebt. Oudeschild Nel Collou-den Braven Henk Collou (in herinnering) Dronten Niels Collou Karin Collou-Bazuin Ingmar en Marit De Waal Aart Slegh Sigrid Slegh-Collou Jasper en Mirte Zijn plaats is leeg, maar de herinnering zal altijd blijven. Heel veel dank aan iedereen voor het medeleven en de lieve troostende woorden, bloemen en kaarten na het overlijden van mijn man, onze (schoon) vader en opa Jan Jonker Het is voor ons een grote troost geweest dat u zich allen zo betrokken voelde bij dit verlies. Tiny Jonker - Snel Cees en Anouschka Marja en Gerrit Yvonne en Hans en kleinkinderen Schagen, mei 2009. En nu, wat verwacht ik Here? Mijn hoop, die is op U. Ps. 39-8B Vertrouwend op Gods beloften die heel haar leven geleid en ondersteund heeft is van ons heengegaan onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder Trijntje Brouwer-Vlaming Sinds 27 maart 1987 weduwe van Krijn Brouwer, na een huwelijk van 47 jaar. -• 21 januari 1911 24 mei 2009 Zijn lof te zingen was mijn lust. Zingend geloven! IJmuiden: Nico Brouwer Veenhuizen: Tineke Popkema-Brouwer Popke Popkema Zwolle: Petra en Leo 's-Gravenhage: Gert en Marijke, llyana, Jamo De Cocksdorp: Janny Bruining Starkenburgh 98 1791 VS Den Burg Mama is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op woensdag 27 mei van 19.30 tot 20.30 uur in de Gerefor meerde kerk, Elemert 1 te Den Burg. De herdenkingsdienst zal worden gehouden op donderdag 28 mei om 13.30 uur in bovenge noemde kerk. Aansluitend zullen wij mama be geleiden naar haar laatste rustplaats bij papa op de Algemene begraafplaats van Den Burg aan de Kogerstraat. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: N.B. Brouwer, Snippenbos 78, 1974 XZ IJmuiden. Indien u geen kennisgeving heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Dolblij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Damiën Tjarko Stolk Geboren op 23 mei om 21:46 Trotse papa en mama Tjarko Stolk en Lisette Bonne Kikkertstraat 6H 1795 AD De Cockdorp 06 304 11 223/ 06 133 99 424 Vanaf nu leven we in het ritme van ons kleintje, wil je ons bezoeken? Geef dan eerst even een seintje.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3