DOS mag niet bouwen bij SVC Onderzoek naar fusie brandweer TEXELSE J Tankwagen voor brandweer COURANT Ze dachten bij hondenclub DOS bijna rond te zijn met een nieuw clubhuis bij het voetbalveld van SVC in De Cocksdorp, maar een formaliteit gooide roet in het eten. Het college weigerde ontheffing op het bestemmingsplan De Cocks dorp te verlenen en daarmee ook een bouwvergunning. Woensdag zaten vertegenwoordigers van DOS bij de Bezwarencommissie om de weigering aan te vechten. Het knelpunt zat in een aangepaste bouwaanvraag waarin DOS vroeg een tijdelijk bouwwerk neer te mogen zetten bij het SVC-veld. De club had het liefst een permanent gebouw gewild, maar overleg met de gemeente leerde dat dat er niet inzat. De aanvraag viel samen met de wijziging van de Wet Ruimtelijke Ordening (per 1 juli 2008) en het eind van het liedje was dat de gemeente de aanvraag niet kon honoreren. 'Ze zijn er vier jaar mee bezig en een komma in de wet wordt fataal, terwijl er aan de feitelijke situatie niets veranderd is', zei Albert Hoven die namens de Sportraad de hondenclub bijstond. Hij vond het jammer dat het tot een weige- nng was gekomen, omdat de hon denclub haar stappen telkens met de gemeente had besproken om te voorkomen dat de plannen spaak zouden lopen. 'Je loopt samen een wedstrijd en als het doek van de finish in aantocht is, houdt het op.' Een woordvoerder van het college stelde dat DOS bij de aangepaste bouwaanvraag kennelijk een tijde lijk bouwwerk had bedoeld, maar dat het gelezen was als tijdelijke ontheffing. Omdat er geen stukken waren aangeleverd op basis waar van een afweging voor een tijdelij ke ontheffing kon worden gemaakt, was de bouwaanvraag volgens haar terecht geweigerd. De woord voerder wees erop dat het college echter wel een fout had gemaakt. Dat was in de schoenen van de raad gaan staan door ook het voe ren van een projectbesluit (besluit om in strijd met een bestemmings plan te kunnen bouwen) te weige ren. De woordvoerder gaf de honden vereniging het advies alsnog naar de gemeenteraad te stappen, omdat die gemachtigd is project- besluiten te nemen. DOS kreeg eveneens het advies nog eens met een ambtenaar te praten over de mogelijkheden van tijdelijke vrij stelling. De hondenclub, die vroe ger bij Molenkoog zat, maakt momenteel gebruik van de accom modatie van ZDH, maar zoekt al geruime tijd een eigen onderko men. De Bezwarencommissie geeft over een paar weken advies aan burgemeester en wethouders. Texel en Den Helder onderzoe ken of hun brandweerkorpsen kunnen fuseren. Dat moet leiden tot een efficiëntere organisatie. De colleges in Den Helder en op Texel hebben opdracht gegeven de mogelijkheden te onderzoeken. Door de aanwezigheid van het Marsdiep moet een fusie volgens de colleges niet worden gezocht in het bestrijden van calamiteiten op eikaars grondgebied. Wei zou er efficiënter gewerkt kunnen worden door staffuncties te combineren. Dat zou onder meer kunnen leiden tot één brandweercommandant. Volgens de colleges zijn er diverse overeenkomsten tussen Texel en Den Helder die pleiten voor één korps. Beide gemeenten liggen voor een groot deel aan het water en kunnen beiden te maken krijgen met situaties op de Noordzee, de Dansvoorstelling tijdens Rondje Woman Wizard Haringkoningen aangespoeld Waddenzee, in natuurgebieden en bij TESO. De korpsen zijn ook ver schillend. De Texelse brandweer heeft te maken met de eilandsitu atie, de Helderse met de aanwe zigheid van Defensie. Het onderzoek is in handen van een stuurgroep met de burgemees ters en gemeentesecretarissen van Texel en Den Helder. De brand weercommandant van Den Helder zit daar als projectleider ook in. Daarnaast houdt ook een werk groep, met onder andere brand weercommandant Dick Jongeneel, zich met de vraag bezig. Volgens Jongeneel staan het korps en de ondernemingsraad open voor het bekijken van de mogelijkheden. Het onderzoek moet eind dit jaar leiden tot een voorstel. Jonge aandeelhouder in Madurodam Als jeugdige aandeelhouder van Uit reacties van bezoekers viel op TESO bracht Ole de Lugt uit te maken dat haast iedereen de Amsterdam met drie van zijn boot kende (en dus ooit op Texel vrienden een bezoek aan de Dok- was geweest), ter Wagemaker in Madurodam. Onder de noemer Dance bij Artex verzorgen ruim 100 leerlingen (vanaf 11 jaar) van Artex Kun- stenschool Texel zaterdag 13 juni een optreden op het grote podium van de Ronde om Texel. Het gaat om de eindvoorstelling van elf streetdancegroepen en één balletgroep. Het optreden vindt plaats van 14.30 tot 15.15 uur. Daarmee staan de dansgroepen fei telijk in het voorprogramma van Jan Smit, wiens optreden om 15.30 uur Verbeter de buurt Mensen met ideeën over het verbeteren van hun woonomge ving of die melding willen maken van problemen, kunnen dit kwijt op de website www.verbeterde- buurt.nl. Problemen worden direct door gestuurd naar de gemeente, ideeën moeten eerst voldoende steun vergaren. begint. Voor leerlingen die dat op prijs stellen, zorgt Artex voor ver voer van en naar het strand. De jongere dansleerlingen zijn een week eerder te zien tijdens hun eindpresentatie in de voorspeel ruimte en de danszaal van Artex. De ruim tachtig leerlingen van 4 tot 11 jaar treden tussen 15.30 en 16.30 allemaal twee keer op, volgens een roulatiesysteem. De kinderen wor den vanaf 13.30 uur geschminkt, publiek is welkom vanaf 15.15 uur. De toegang is gratis. Verbeterdebuurt is een initiatief van CreativeCrowds en gebaseerd op het Engelse FixMyStreet.com. Via deze website zijn inmiddels vele duizenden problemen opgelost en ideeën uitgevoerd. De bedoeling is de drempel voor het melden van problemen en ideeën te verlagen en zo te werken aan oplossingen. Problemen (of, volgens de officiële term 'meldingen openbare ruimte') worden op een kaart aangegeven Woman Wizard houdt van 14 tot en met 17 juni weer een verwenweek end voor vrouwen met borstkanker die met een beperkt budget moe ten rondkomen. Zij worden ver wend met beauty en massages en kunnen van het eiland genieten. Er zijn nog drie plaatsen vrij. Meer informatie is te krijgen bij Annemarie Oosterbaan (tel. 06- 54916007) en te vinden op www. womanwizard.nl. met een rode punaise. Verbeterde buurt stuurt de melding vervolgens door naar de gemeente. Ideeën moeten door minstens tien bezoe kers worden ondersteund. Op mel dingen kan worden gereageerd, zodat er een dialoog tussen gemeente en bezoekers kan ont staan. Opgeloste problemen wor den aangegeven met een groene vlag, zodat het resultaat direct zichtbaar is. Vierkante meter festivalterrein Mensen die cultureel festival Midzomerschans willen onder steunen, kunnen voor €50,- een vierkante meter van voor malig fort de Schans in bruikleen krijgen. De Midzomerschans vindt plaats op zondag 21 juni. Het voormalig fort biedt dan plaats aan de meest uiteenlopende voorstellingen, van mime tot theater en van bar bershop tot literatuur. De eerste editie van het festival was vorig jaar een overrompelend succes, zowel voor het publiek en de deelnemers als voor de organisa tie. Mensen die het festival financieel ondersteunen, krijgen in ruil daar voor niet alleen een VIP-pakket met toegangskaartjes en con sumptiebonnen, tevens wordt ergens op het terrein een vier kante meter duidelijk afgebakend en van hun naam voorzien. Meer informatie hierover is te vin den op www.midzomerschans.nl. Telefonisch is het festival te berei ken via tel. 329723. De brandweer beschikt sinds deze week over een voormalige benzinewagen van Defensie die als tankwagen dienst doet. De 14 meter lange wagen heeft een capaciteit van 20.000 liter water. De Texelse brandweer is de eerste in Nederland die zo'n wagen heeft. Het voertuig is afgestoten door Defensie en het NIBRA (Neder lands Instituut Fysieke Veiligheid) is bezig met een proef om te zien of dergelijke wagens (er worden er tien afgestoten) bij de brandweer een tweede leven kunnen krijgen. Volgens brandweercommandant Dick Jongeneel is de wagen bestemd om tijdens natuurbranden de tankautospuiten van water te voorzien. 'Een tankautospuit heeft 1800 liter water bij zich. Je kunt dus tien keer bijvullen met de tank wagen. Dat geeft meer tijd een grootwatertransport aan te leggen.' Het is de afgelopen jaren bij natuur branden meermalen voorgekomen dat de brandweer snel ter plekke was, maar dat het door omstandig heden lang duurde voordat een constante aanvoer van water was gerealiseerd. De wagen arriveerde kort voor de officiële opening van het PHH- gebouw in de nieuwe kazerne aan de Pontweg. De brandweer moet nog aan de slag om de verbindin gen tussen de tankwagen en de tankautospuiten te realiseren. Naar verwachting wordt een combinatie gemaakt met een zelfopblaasbaar reservoir van 25.000 liter dat de brandweer al een tijd heeft en dat bij natuurbranden ook als buffer kan worden gebruikt. Het voertuig, eigendom van Defensie en Binnen landse Zaken, staat vooralsnog tot oktober op Texel. Fotograferen met veel gevoel De 14 meter lange tankwagen met een capaciteit van 20.000 liter aan bluswater. Biem Lap zie je vaak met grote camera's rond lopen Vaak zelfs met zeer professionele toestellen waar wij als fotograaf ons de vin gers bij aflikken. Helaas zie je bij na nooit een foto die Biem gemaakt heeft op een van zijn vele speciale fotoreizen naar onder andere Afrika en Spitsber gen. Toch zijn zijn foto's het bekij ken meer dan waard, want Biem legt alles met veel gevoel vast. VRIJDAG 29 MEI 2009 Netwerk voor jonge patiënten Patiënten van de Kinderafdeling van het Gemini Ziekenhuis kunnen binnenkort internetten, e-mailen en chatten met hun ouders, vrienden en klasgenoten. Op donderdag 11 juni overhandigt zanger Wolter Kroes het zogeheten Michael- Wing-system aan patiënt Mariska Beijer. Het Michael-Wing-system is een idee van Michael Kenniphaas, die aan leukemie leed en veel tijd in het ziekenhuis doorbracht. Omdat hij in die tijd niet kon beschikken over goede ICT-voorzieningen, miste hij het contact met familie, vnenden en klasgenoten. Na zijn overlijden hebben zijn ouders en vrienden zijn wens verder uitge werkt, wat resulteerde in de stich ting Michael-Wings. Door sponsor geld maakt deze stichting het mogelijk kinderafdelingen te voor zien van ICT aan bed. Het Gemini Ziekenhuis krijgt vijf laptops, vijf hygiënische toetsen borden en een draadloos netwerk. De overhandiging wordt bijge woond door Kamerlid Janneke Schermers, ambassadeur van Stichting Michael-Wings. Belanghebbende betaalt wijziging bestemming Als het bestemmingsplan moet worden aangepast om de plannen van een individuele belanghebben de uitvoerbaar te maken, zal die belanghebbende de kosten van de wijziging moeten betalen. Dat is de opvatting van b en w, die daarom voorstellen om de kosten van een zogeheten partiële herziening van een bestemmingsplan in rekening te brengen in de vorm van leges. De daarvoor benodigde wijziging van de legesverordening wordt binnenkort aan de gemeenteraad voorgelegd. Logboek Griend Op het eiland Griend, tussen Ter schelling en Friesland, broeden jaarlijks tussen de 7.000 en de 12.000 paar grote sterns. Tijdens het broedseizoen zijn twee vogel wachters, Giny Kasemir en Date Lutterop, op Griend voor werk zaamheden als monitoring, tellin gen en toezicht. Zij houden een weblog bij, dat via de website www.natuurmonumententexel.nl is te lezen. Naast broedplaats is Griend een belangrijke hoogwater- vluchtplaats in de Waddenzee, waar tijdens de vloed duizenden vogels komen rusten. Caféquiz In café De Pilaar in de Kantoor straat in Den Burg wordt vrijdag 5 juni weer een caféquiz gehouden. Deelnemers nemen het tegen elkaar op in acht ronden van tien vragen (of tien muziekfragmenten). De quiz wordt niet aangekocht, zoals elders wel gebeurt, maar wordt door de quizmasters zelf samengesteld. Eén van de ronden draagt de titel 'Wat stond er dins dag in de Texelse Courant?' Een team kan uit één tot vier per sonen bestaan. Aanmelden kan aan de bar in het café, via tel. 06-23690243, of op de avond zelf. De quiz start om 21.00 uur, deelne mers worden rond 20.30 uur ver wacht. Deelname is gratis. Marinierskapel Op uitnodiging van Rotaryclub Texel verzorgt de Marinierskapel donderdag 2 juli een concert op de Groeneplaats. De uitvoenng is gra tis toegankelijk en wordt aangebo den in verband met het 50-jang bestaan van de Texelse Rotary. Wat ik zeggen wou Cartoon Waar of niet waar, daar ga ik niet over. Maar het stoorde mij vreselijk dat een minister (of wie dan ook) zo door Josephine 'door het slijk' wordt gehaald. Ook kan ik de plaatsing van zoiets in de Texelse Courant niet waarderen. Jac. Stark, Den Burg.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5