bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 6 COURANT www.texel.nl VRIJDAG 29 MEI 2009 BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Burgerdijk in Den Burg: geheel opnchten van agrarische bedrijfspanden (ontvangen 11 mei 2009): Trompstraat 22 in Oudeschild: gedeeltelijk vergroten van woonhuis d.m.v. erker (ontvangen 14 mei 2009): Stolpweg 35 in Den Hoorn: (1 ste fase), geheel vernieuwen van een stolpboerdenj (ontvangen 14 mei 2009); Muyweg 43 in De Cocksdorp: gedeeltelijk veranderen van een aanbouw door 3 andere ramen in de zijgevel (ontvangen 15 mei 2009); Distelvlinder in Den Burg: geheel plaatsen van een kunstwerk (ontvangen 18 mei 2009); Rozendijk 37 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een achtergevel met terrasschermen (ontvangen 18 mei 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren ma kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Krukas 3A in Oudeschild: het gedeeltelijk veranderen van een loods (verzonden 20 mei 2009); Vliegwiel 6 in Oudeschild: het gewijzigd uitvoeren van een reeds eerder verleende vergunning (verzonden 26 mei 2009); Vliegwiel 21 in Oudeschild: het bouwen van een bedrijfsgebouw (verzonden 26 mei 2009); Spinbaan 10 in Den Burg: het plaatsen van een windturbine (verzonden 26 mei 2009); Abbewaal 13 in Den Burg: het plaatsen van een windtur bine (verzonden 26 mei 2009): Roggeslootweg 19 in De Cocksdorp: het plaatsen van een dakkapel (verzonden 26 mei 2009); Vliegwiel 19 in Oudeschild: het bouwen van een bedrijfsgebouw (verzonden 27 mei 2009); Postweg 193 in De Cocksdorp: het geheel vernieuwen van een berging/schuur (verzonden 27 mei 2009); Ruijslaan 87 in De Koog: het gedeeltelijk veranderen van een recreatief opstal (verzonden 27 mei 2009); Dorpsstraat 74 in De Koog: het gedeeltelijk veranderen van een horecaruimte (verzonden 27 mei 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de Publieksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meesterenwethouders Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus251,1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten geheven Ontheffing artikel 3.6, lid 1sub c Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: gedeeltelijk vergroten van een woning aan de Som- meltjesweg 9 in De Waal: gedeeltelijk vernieuwen van een woning en berging aan de Bargen 10 in De Waal; gedeeltelijk vergroten van een woonhuis aan de Bem- hardlaan 115 in Den Burg; plaatsen van een windturbine aan de Abbewaal 1 in Den Burg; geheel vergroten van een bedrijfsgebouw met toonzaal aan de Abbewaal 5 in Den Burg. De plannen zi/n in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. I De conceptbesluiten hggen met ingang van 2 juni 2009gedurende twee weken ter inzage txj de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termi/n van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn zienswijze I kenbaar maken Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) 362185. Akenbuurt in Den Burg; M. Siebenga voor de organisatie van het Body en Brein festival op 31 juli, 1 en 2 augustus 2009 op het strand nabij Paal 17 en op vakantiepark De Krim. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bi/ de Publieksbalie op het gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publi catie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg VERKEER Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel ma ken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn; Voor 'Tevoko Buitentoemooi" op zaterdag en zondag 6 en 7 juni 2009, - het instellen van een parkeerverbod op de Ploeglander- weg, tussen Monnikenweg en Rozendijk, aan de noordelijke zijde van de weg; - het instellen van eenrichtingsverkeer op de Ploeg- landerweg, tussen Monnikenweg en Razendjk, rijrichting naar de Monnikenweg. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat vanwege werkzaamheden aan het riool de volgende tijdelijke verkeersmaatregels nodig zijn; In Oosterend het afsluiten van de Oesterstraat, tussen Blazerstraat en Achtertune, voor alle verkeer van dins dag 2 juni tot vnjdag 3 juli 2009; In Oosterend het afsluiten van de Achtertune, tussen Oesterstraat en Nesweg (bebouwde kombord Ooste rend), voor alle verkeer van dinsdag 2 juni tot vrijdag 3 juli 2009. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstandigheden, vertragin gen zijn daardoor mogelijk. De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard kunt u krijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 06-13225221 EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Eilandschutters voor het organiseren van de Texeironde van19 tm 21 juni in Sportpark Zuid aan de Emmalaan in Den Burg; Stichting Texelse Sportraad voor het organiseren van de Highlandgames op 20 juni 2009 op de ijsbaan aan i de Emmalaan in Den Burg; Stichting Coeghe voor de opening van het Zeereep- pad op 21 juni 2009 tussen Opduin en de Badweg in De Koog; j Menvereniging Wad en Duin voor de organisatie van i Ringsteek wedstrijden met paard en wagen op de volgende data en plaatsen: 10 juli in Oosterend; 19 juli op De Krim; 23 juli in Den Hoorn; 26 juli in De Koog; 9 augustus in De Cocksdorp; 19 augustus in Den Burg; Menvereniging Wad en Duin voor de organisatie van de Dag van het Paard op 12 juli 2009 in de manege aan de MILIEUZAKEN Gebruik mobiele puinbreker Haven 21 (voormalig ter rein asfaltcentrale) Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel brengen ter algemene kennis, ingevolge het Besluit mobiel breken bouw- en sloopafval, dat zij op 19 mei 2009 door Sloopbedrijf J.H. Oosterbeek B.V. schnftelijk in kennis zijn gesteld van het voornemen om een mobiele puinbreker te gebruiken op Haven 21 (voormalig terrein Asfaltcentrale) te Oudeschild. De melding bevat alle vereiste gegevens. De aard van het te breken materiaal is betonpuin en metselpuin. De werkzaamheden vinden plaats in de periode vanaf 3 juni tot 6 juni 2009 gedurende drie dagen. Vanaf dinsdag 2 juni 2006 tot en met 16 juni 2008 ligt de melding en alle daarvoor relevante openbare stukken op werkdagen tijdens de gebruikelijke openingstijden ter inzage in het gemeentehuis. Er is geen bezwaar en beroep mogelijk tegen deze melding. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Veltkamp van het Team Vergunningen onder telefoon(doorkies)nummer (0222) 362190. Ontwerp-besluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Texèl maken bekend dat zij voornemens zijn om een revisiever gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer te verlenen aan: het Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek voor het gewijzigd in werking hebben van een inrichting aan het Landsdiep 4 in Den Hoorn. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Gedurende de mzagentermijn van dinsdag 2 juni tot en met dinsdag 14 juli 2009 bestaat desgevraagd voor be langhebbenden de gelegenheid tot een gedachtewisse ling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van een zienswijze daartegen. De aanvrager wordt uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. U kunt ook schriftelijk uw zienswijze inbrengen. Met het oog op de verdere voortgang van de procedure wijzen wij u op het volgende. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kun nen alleen diegene die tijdig haar/zijn zienswijzen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ont werp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit (welke in een later stadium nog dient te worden genomen) in beroep gaan. Tijdens de Inzagentermijn liggen de aanvraag om vergunning, het ontwerp besluit en alle verderop de zaak betrekking hebbende openbare stukken ter inzage Deze stukken kunt u gedurende de openingstijden inzien bij de Publieksbalie. Tegen dat ontwerp-besluit kan een belanghebbende binnen de mzagentermijn bi) burgemeester en wethouders schriftelijk zijn/haar zienswijze inbrengen Deze zienswijze dient geadresseerd te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Texel. Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer J Veltkamp van het Team Vergunningen onder telefoonfdoorkiesjnummer (0222) 362190. Ontwerp-besluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij voornemens zijn om een oprich tingsvergunning op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer te verlenen aan: de maatschap D. Boon en M. Boon - van der Geest voor het oprichten en in werking hebben van een schapenhouderij, een kleinschalige kaasmakerij en het exploiteren van een minicamping aan de Vuurtorenweg 107 en 109 in De Cocksdorp. Gedurende de inzagentermijn van dinsdag 2 juni 2009 tot en met dinsdag 14 juli 2009 bestaat desgevraagd voor belanghebbenden de gelegenheid tot een gedach tewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van een zienswijze daartegen De aanvrager wordt uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. U kunt ook schriftelijk uw zienswijze indienen. Met het oog op de verdere voortgang van de procedure wijzen wij u op het volgende. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kun nen alleen diegene die tijdig haar/zijn zienswijzen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkenwijs niet kan worden venweten geen zienswijzen tegen het ont werp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit (welke in een later stadium nog dient te worden genomen) in beroep gaan. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbon den. Tijdens de mzagentermijn liggen de aanvraag om vergunning, het ontwerp besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken ter inzage. Deze stukken kunt u gedurende de openingstijden inzien bij de Publieksbalie. Tegen dat ontweq>beshiit kan een belanghebbende binnen de inzagentermijn bij burgemeester en wethouders schnftelijk zijn,'haar zienswijze inbrengen. Deze zienswijze dient geadresseerd te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. De persoonlijke gegevens van degene die schnftelijk bedenkingen heeft Ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, met bekendgemaakt. Voor meer informatie kunt u terecht bljdeheerj Veltkamp van het Team Vergunningen onder telefoon(doorkies)nummer (0222) 362190 Besluit Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer een oprichtingsvergunning hebben verleend aan: E.B. Hin voor het opnchten en in werking hebben van een inrichting voor het houden van schapen en het exploiteren van een minicamping aan de Schorrenweg 31 in Oosterend. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp besluit, welke reeds eerder ter inzage heeft gelegen. Vanaf dinsdag 2 juni tot en met dinsdag 14 juli 2009 liggen de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken ter inzage. Deze stukken kunt u gedurende de openingstijden inzien bij de Publieksbalie. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook op afspraak worden ingezien en toegelicht. Het is voor diegenen mogelijk om tegen de verleende milieuvergunning beroep in te stellen: die tijdig een zienswijze hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit; die zich niet kunnen vinden in eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp besluit, belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, Met ingang van de dag na de datum van de ter inzage legging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van Slate, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afde ling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer J. Veltkamp van het Team Vergunningen onder tetefoon(doorkies)nummer (0222) 362190. LUILAK VERKIEZINGEN Stemmen op 4 juni 2009 Donderdag 4 juni kunt u uw stem uitbrengen voor de leden van het Europees Parlement. Deze keer doet de gemeente Texel weer mee met het project "Stemmen in een Willekeurig Stemlokaal". Stemmen op Texel U kunt uw stem uitbrengen in elke stemlokaal op Texel. uitbrengen! Op de stempas staat het voor u dichtstbij zijnde stemlokaal. Maar, u bent niet verplicht uw stem daar uit te brengen. Komt het u beter uit om in een ander stemlokaal op Texel te gaan stemmen, dan kan dat. Nieuw Landelijk is voor het experiment bepaald dat de kiezer zich deze keer moet legitimeren. U bent dan ook verplicht om een geldig legitimatiebewijs te tonen aan de stembureauleden. Neem een geldig identiteitsbewijs mee! Zonder geldig paspoort, identiteitskaart of rijbewijs mag u uw stem niet uitbrengen. MEDEDELINGEN Interpretatie definitie uit bestemmingsplan Den Burg Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel ma ken bekend dat zij de definitie 'bedrijfsvloeroppervlakte' zoals genoemd in artikel 6, lid 4, van de bestemmings planvoorschriften van het bestemmingsplan Den Burg, voor het berekenen van het aantal parkeerplaatsen als volgt interpreteren; de oppervlakte van het gebouw dat bestemd is voor bedrijfsvoering en waar ook daadwerkelijk klanten komen. Voor meer informatie kunt u terecht txj de heerj Broekmans van het Team Vergunningen onder telefoon(doorktes)nummer (0222) 362 127. Protocol termijnstelling en dwangsombedragen ligt ter inzage Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 7 april 2009 het "Protocol termijnstelling en dwangsom- bedragen" (versie 3.3) hebben vastgesteld. Het protocol ligt vanaf 20 mei 2009 gedurende vier weken ter inzage bij de publiekbalie van het gemeentehuis. Het protocol bevat beleidsregels voor het in goede banen leiden van bestuursrechtelijk optreden tegen overtredin gen op het gebied van de bouw-, milieu- en ruimtelijke regelgeving en de Algemene Plaatselijk Verordening. Daarom staan in het protocol standaardbedragen voor dwangsommen. Daar naast noemt het protocol standaardtermijnen waarbinnen iemand in de gelegenheid wordt gesteld een overtreding te beëindigen. Het protocol vervangt de oudere versie van het protocol. De vaststelling van een nieuw protocol was nodig om de dwangsombedragen aan te passen aan het inflatieniveau. Bovendien zijn twee nieuwe overtredingen opgenomen: a. exploitatie van een horecabedrijf zonder vergunning (overtreding Algemene Plaatselijke Verordening); b. uitvoering van een horecabedrijf/slijterij zonder vergun ning (overtreding Drank- en horecawet). Het protocol kunt u lezen op de website van de gemeente Texel www.texel.nl >Beleid regelgeving>beleidsregels& nota's>Beleidsregels&nota's>Bestuur en recht Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer J. de Jong Pentelefoon nummer (0222) 362 281 Vaststellen verordening Burgemeester en wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Texel de navolgende verordening heeft Verordening Leerlingenvervoer gemeente Texel 2009- 05-25. De verordening ligt ter inzage bij de Publieksbalie. Zaterdagochtend 30 mei a.s. is het voor dag en dauw weer "luilak". Niet smeren maar lawaai maken is ook ditmaal het motto van deze stokoude jaarlijkse traditie. Om de traditie in ere te houden, gaat de gemeente door met de campagne die enkele jaren geleden is ingezet. De nadruk ligt daarbij op lawaai én plezier maken. Helaas wordt de luilaktraditie ook aangetast door ver nielzucht van sommige luilakvierders. Zo is het vrij on schuldige smeren van zeep op ramen de laatste jaren uit de hand gelopen doordat r ook boter, eieren en andere middelen worden gebruikt en andere zaken worden be smeurd en vernield. Dit kan vervelende en forse schade veroorzaken. Het gesmeer en vernielingen worden niet geaccepteerd. Tijdens de luilaknacht treedt de politie in de hele regio streng op tegen smeren en vernielingen, ook op Texel. Overtreders kunnen rekenen op een proces-verbaal, evt. een HALT straf en schade zal op de daders of de ouders worden verhaald. Langs deze weg worden jeugd en ouders opgeroepen de traditie van luilak op de juiste wijze in stand te houden U heeft de benodigde stempas inmiddels per post Dus tussen 4:00 en 8:00 uur: lawaai maken is oké; smeren ontvangen. Alleen met deze stempas kunt u uw stem en vernielen: NEE! Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 12.30 uur vrijdag 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur op vrijdag kunt u geen aangilte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Gioeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg 1 (0222) 362121 F (0222) 362 287 E emailrrvtexel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6