Nieuwe kazerne brandweer Garage Grisnigt verzorgt luxe vervoer TBO BODY Brein Festival start met grotere opzet TEXELSE 11 COURANT Wat ik zeggen wou En voor alle criticasters: wederom een product van het Loodsproject. De voorloper van dit project was een rapport: Den Hoorn, groot in het klein. Geschreven door een dominee, een journalist en een boswachter, allen woonachtig in Den Hoorn, die zich op verzoek van de dorpscommissie bezig hielden een visie voor het dorp te vormen. Een prachtige uitdaging, waarin verschillende belangen (economisch, agrarisch, toeris tisch) zeer duidelijk werden. De kern was echter: hou het dorp vitaal. Het dorpshuis, de school, de verenigingen en de supermarkt zijn essentiële onderdelen van Den Hoorn. Investeer in dorpse din gen, want stilstand is achteruit gang. De dorpscommissie pakte dit op Wat ik zeggen wou Felicitatie Meestal volgt alleen op negatieve berichten in de krant een reactie in deze rubriek, maar ik vind dat ook een positief bericht, om welke reden dan ook, wel eens benoemd mag worden. Staatsbosbeheer en Natuurmonu menten hebben besloten geen ont heffing te vragen, zodat dit jaar niet opnieuw ganzen mogen worden gevangen en gedood en ik wil deze organisaties daarom welgemeend van harte feliciteren met dit wijze besluit. Misschien dat goed onder zoek voor iedereen duidelijk maakt dat ingrijpen in natuurlijke proces sen onzinnig is en eerder negatieve dan positieve effecten zal voort brengen. De natuur zal waar nodig zelf wel het evenwicht herstellen. Daar is geen menselijke bemoeie nis bij nodig. Overigens is het men selijk ingrijpen de oorzaak van de problemen op heel veel gebieden. Naar ik hoop zal voortaan gezond verstand voorrang krijgen op gel delijk gewin zodat in de toekomst de aarde leefbaar blijft voor elk individu. Want omdat wij als mens deel uitmaken van het geheel, zal bij het verdwijnen van soorten door menselijke betweterigheid de kringloop verbroken worden en ook de mens uiteindelijk door eigen schuld als soort verdwijnen. Service en uitstra ling waren in de keuze doorslagge vend, vertelt Gris- nigl. TBO-Texel kiest bewust voor een Texelse partner vanwege de service. Ze zijn afhankelijk van auto's omdat personenvervoer nu eenmaal hun bedrijfsactiviteit is. Als je eens een klei nigheidje hebt met één van de auto's ben je aangewezen op de service van je garage. Auto's van nu zijn boven dien zo technisch uitgerust dat je bent aangewezen op een dealer. Gara ge Grisnigt levert standaard een hoge mate van service en kwaliteit. Voor ondernemer en particulier, doorde weeks en in het weekend. 'Maar: TBO zo snel mogelijk weer op de weg te krijgen. En lukt dat niet, om wat voor reden dan ook, dan staat er vervan gend vervoer voor ze klaar.' Proefdagen De Volvo's vormen het luxe vervoer van TBO. De kleur geeft een chique Ervaren Garage Grisnigt bestaat ruim 40 jaar en heeft zijn reputatie als kwalitatieve en servicegerichte garage grondig opgebouwd. 'Mijn vader startte het bedrijf in '67 en kwa liteit, service en goed advies is altijd belangrijk geweest.' Deze eigen schappen leverde Grisnigt een mooie samenwerking op met TBO, één die wat Grisnigt betreft best uit gebouwd mag worden. Garage Grisnigt, Bcrnardlaan 170, tel.efoon 312200. website: wwvir.gnsnigt.nl Frans van der Reyken, Den Burg. en het Loodsproject werd gebo ren. Er is inmiddels veel bereikt, waaronder vloedpalen, het dorps steunpunt en nu Klifhanger Hoe treffend heeft de organisatie van Klifhanger de school bij de manifestatie betrokken (groep 7 en 8 maakten zelf kunstwerken). Ook ZDH (wedstrijd met kunstige shirts), het dorpshuis (expositie) en de supermarkt participeren, terwijl de horeca en de eigenaren van verblijfsaccommodatie, cam ping en fietsverhuurders eveneens zeer tevreden zijn. Kortom: Den Hoorn leeft, met vol gend jaar bewoning op 't Zoute- land, dus weer aanwas voor de school, een nieuw dorphuis en Broadway voor de boeg. Mijn advies voor de andere dorpen (en Texelaars): maak zelf plannen, in plaats van alles te bekritiseren. De gemeenteraad is er gevoelig voor. En het kost je uiteindelijk minder energie. Je hoeft de besluiten min der kritisch te volgen, laat staan dat je je hoeft je te ergeren aan derden, want je hebt immers zelf aan de basis van de besluiten gestaan. Zet je in voor je omge ving, draag oplossingen aan in plaats van foute dingen te blijven benoemen en je zult zien waar het met je omgeving naar toe kan gaan. Bart Witte, Den Hoorn. Een 19-jarige speelster van voet balvereniging De Wherevogels uit Purmerend is zaterdagavond per traumahelikopter afgevoerd van het Pinkstertoernooi van Texel'94. De vrouw was 's middags zeer ongelukkig met een andere speler van haar team in botsing gekomen, 's Avonds ging het opeens erg slecht met haar en was met spoed een ambulance nodig. Omdat die op dat moment niet beschikbaar was (er waren in een kort tijdsbe stek meerdere alarmeringen) kwam er een traumahelikopter uit Amster dam. De vrouw werd in het AMC neuro logisch onderzocht. De voorzitter van De Wherevogels liet dinsdag weten dat haar toestand stabiel was. Hij bedankte Texel'94 voor de goede zorgen. Hulpverleners van de club waren 's avonds, voordat het slecht ging, al bezig medische hulp voor haar te regelen, omdat het vermoeden bestond dat ze een hersenschudding had opgelopen. De andere speler, die meteen na de botsing naar het ziekenhuis werd gebracht, had zwaar gekneusde ribben en een gekneusde pols. Bij een andere botsing brak een meis je haar pols. (Folo Rob Frankenj Scholen voor uitwisseling naar België Leerlingen van de Jacob Daalder- school uit Oosterend en Durper- honk uit De Cocksdorp hebben in de week voor Pinksteren een bezoek gebracht aan de Baiger- hoeke in Eeklo. Het was voor het zesde achtereenvolgende jaar dat een uitwisseling met deze Belgi sche school werd gehouden. De scholen bezochten het Graven steen in Gent en maakten een vaartocht door de leien van Brug ge. De Texelse kinderen werden ondergebracht bij gastgezinnen, de begeleiders sliepen in een jeugdherberg. Met het BODY Brein Festival van 31 juli tot en met 2 augustus heeft Texel een nieuw festival. Doel is het trainen van het lichaam en de hersenen. BODY Brein wordt gehouden op Paai 17 en op Vakantiepark De Krim. Texel is de ideale plek waar men sen over het lichaam en de herse nen kunnen leren', zegt Menno Siebinga, die aan het hoofd van de organisatie staat. 'Bewegen is ook belangrijk voor de hersenen. Van daar de slogan 'Bewegen voor een gezond verstand'. Het festival komt voort uit de Sie- bingames en bouwt voor op de bestaande ideeeen. Zo worden ook tijdens dit festival verschillen de workshops gehouden en geven nationale en internationale sporters demonstraties. Onder meer voor malig wereldkampioen K-1 Sem Schilt en marathonloper German Silva komen naar het festival. Er zijn ook diverse Texelse sportver enigingen en sporters die work shops geven. Voor deze workshops en clinics is ruimte voor meer dan 2000 mensen om zich in te schrij ven,. Naast de workshop en demonstraties biedt het festival bezoekers ook een scala aan speelse informatie over hoe om te gaan met het lichaam en de herse nen. De organisatie van het festival is inmiddels zo veelomvattend gewor den dat Siebinga wordt bijgestaan door vrijwilligers. De grotere omvang maakte het gewenst een nieuwe stichting op te richten met de naam Gezond Verstand op Texel. Waarvan het bestuur bestaat uit Iwan Groothuis, Peter van Ree, Mient van der Zaag en Ruud Kalu- sche die tevens optreden als advi seurs. 'Deze samenwerking moet Texel het eiland maken waar mensen kunnen leren over het lichaam en de hersenen. We hopen hiermee een nieuwe toeristische markt aan te boren met de bijkomende eco nomische voordelen voor het eiland.' De stichting zal activiteiten organiseren gedurende het hele jaar. Ondanks het gedeeltelijk uit han den geven is Siebinga al tien maan den fulltime bezig met de organisa tie van het evenement. 'Met de nieuwe uitbreiding denken we nog Texel is twee Volvo taxi's rijker. De zilverkleurige wagens rijden vanaf begin juni op de weg en glimmen je tegemoet. 'De directie van de Taxi- en Buson derneming Texel was op zoek naar een personenwa gen voor het luxe vervoer. De Volvo's krijgt een streepje voor omdat het bedrijf ervan afhankelijk is. We zul len alles op alles zetten om de auto uitstraling, de S80's zijn ruim en het zitcomfort is hoog. Voor de aan schaf van de Volvo's kreeg TBO een S80 op proef. Grisnigt: 'De chauffeurs konden de auto een aantal dagen testen, zij zijn degene die er dagelijks in moeten rij den en ze waren Merce des gewend.' Na de proef was de deal beklonken en mocht Grisnigt leveren. 'Mooi om nu ook nieuwe Volvo's als taxi over het eiland te zien rijden! Klifhanger Den Hoorn, groot(s) in het klein. Klifhanger is wederom het bewijs dat Den Hoorn leeft. Een zeer geslaagde kunstmanifestatie, waarbij elke bezoekers zich afvroeg: is dit een kunstenaar of een kunstenmaker? Het mooie van kunst is dat eenieder dat voor zichzelf kan uitmaken. En geluk kig: smaken verschillen. Wies, Nettie, Herman en Herman: allen zeer bedankt dat jullie Klifhanger en daarmee Den Hoorn op de kaart hebben gezet, zowel groot als klein. Loco-burgemeester Nico Kikkert startte dinsdag de bouw van de nieuwe kazerne van De Cocksdorp door met een graafmachine een paar happen zand te nemen. (Foto Jemen van Haitum) De brandweer in De Cocksdorp kan naar verwachting in septem ber of oktober zijn intrek nemen in een nieuwe brandweerkazerne aan de Postweg tegenover de Hollandseweg. Loco-burgemeester Nico Kikkert startte dinsdag officieel de bouw van de kazerne die de verouderde brandweerpost aan de Kikkert- straat moet vervangen. In de nieu we kazerne, die 16 meter bij 12 meter breedt, wordt en uit twee bouwlagen bestaat, komt ruimte voor een brandweerwagen en een ambulance. In de drukke zomer maanden wordt er een wagen uit Den Burg gestationeerd. In De Cocksdorp leeft al langere tijd de wens de ziekenwagen dichterbij te hebben. Kikkert liet weten dat de kazerne sober maar doelmatig wordt. Aan de buitenkant wordt hij opgetrok ken uit grijs damwandprofielplaat met rode kozijnen en deuren. Er komen verder gescheiden kleed ruimten en sanitair voor dames en heren. In de oude brandweerpost is dat niet aanwezig. Er komt ook een ruimte voor bijeenkomsten en een ruimte voor ademluchtappara- tuur. Met de realisatie is een inves tering van €470.000,- gemoeid. Er is sinds 2006, toen de raad geld beschikbaar stelde, gewerkt aan de komst van de post. Daarvoor moest onder meer vrijstelling op het bestemmingsplan worden ver kregen en het duurde een tijd voor een geschikte locatie gevonden was. Volgens Kikkert geldt voor de plek aan de Postweg een uitruktijd iets meer dan vier minuten en dat is volgens de wettelijke normen voor alsnog acceptabel. De brandweer van De Cocksdorp heeft in eerste instantie het noorden onder zijn hoede, maar wordt ook opgepiept bij incidenten in De Koog en Oos terend. Op basis van de dekkings graad zag het er even naar uit dat er in Oosterend een derde post had moeten komen, maar dat is niet meer het geval. De kazerne wordt gebouwd door Maarco Bouw uit Den Burg. IBS zorgt voor de technische installaties. meer aan de behoefte van de men sen tegemoet te komen en met hetzelfde enthousiasme van voor afgaande jaren belooft het weer een mooi festival te worden.' Voor inlichtingen en aanmeldingen: www.bodyenbreintexel.nl en tel 06-36326937 (tijdens kantoortij den). Extra toiletten Na de enorme drukte met Hemel vaart is de gemeente Texel, als nieu we eigenaar van de haven van Oudeschild, het watertoerisme tege moet gekomen door het plaatsen van twee mobiele toiletten op de kade nabij het dok. Geen overbodige luxe, gezien het feit dat de Waddenhaven beide Pinksterdagen geheel vol raakte, zodat de rode vlag voor de ingang werd geplaatst. De pleziervaart die nadien nog binnenkwam, werd door de gemeentelijke havendienst ver deeld over de werkhaven en de noorder- en zuiderhaven. Het al bestaande toilet- en douchegebouw op de noorderhaven zou met een dergelijk drukte zeker onvoldoende zijn geweest. (Foto Bert Koning) Menno Siebinga met Sem Schilt, die ook dit jaar aanwezig is.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 11