'Na 55 kilometer was ik het spuugzat' TEXELSE 3 COURANT - Texelfonds www.texelsecourant.nl 'Mensen vragen nu wat mijn volgende uitdaging wordt, maar ik vond deze al wel pittig', zegt oud-Texelse Marianne Vlaming. In Zuid-Afrika heeft ze de Com rades Marathon gelopen, een ultraloop van 89 kilometer door de bergen. Vlaming haalde daar mee ruim €900,- op voor een goed doel. len.' Met dit goede doel voor ogen liep ze vervolgens een kwalificatieloop in Zuid-Afrika, de Om Die Dam. Een afstand van vijftig kilometer, waar ze blanco aan de start ver scheen en fluitend over de finish ging. 'Ik wist dat ik het fysiek gezien kon en daar vertrouwde ik op. Mijn lichaam is ontzettend sterk en ik ging fluitend over de finish. Anderen stortten in na die vijftig kilometer, tegen mij zeiden ze dat ik er fris uitzag.' Na de Om Die Dam kreeg ze het startbewijs voor de Comrades Marathon. De route is van Pieter- maritzburg naar Durban over een snelweg die over vijf enorme ber gen gaat. "Het is één grote berg etappe, geen stukje van de route was vlak. Het hoogteverschil op de route was een kilometer of vijf. Je liep drie kilometer te klimmen en dan vervolgens weer bergaf waarts.' De Zuid-Afrikanen gingen wande lend de heuvels op en vervolgens heel hard de heuvel weer af. Vla ming had als enige een andere tactiek. 'Zij gaan heel diep en heb ben het wandelen nodig om bij te tanken. Dat kan ik niet, ik loop in een constant tempo. Je benen doen al zo ontzettend zeer. En als ik ging wandelen, zou het ook lan ger duren en je moet binnen twaalf uur finishen.' Niet alleen de bergetappe en het hoogteverschil waren moeilijk heidsfactoren. Ook de vijfentwintig graden maakte het er niet makkelij ker op. De ultraloop was echt afzien voor Vlaming. 'Na 55 kilo meter was ik het spuugzat. Fysiek ben je nog in orde, maar mentaal is het heel zwaar. Ik was het gewoon zat. En als je jezelf de vraag stelt hoe lang moet ik nog? dan wordt het steeds zwaarder. Maar mijn iPod en wat Nederlandse muziek hebben me over de finish gekre gen.' Tijdens de ultraloop hield ze zich vast aan een uitspraak van andere hardlopers. 'Pijn gaat over, als je stopt is dat voor altijd. Ik wilde fini shen en dat is dan het enige doel.' Het lukte haar, na ruim tien uur. Ook daarna moest ze nog doorbij ten. 'Ik was totaal uitgeput en opgelopen. Als ik was gaan zitten, hadden ze me met de ambulance moeten wegbrengen. Ik wist dat ik met eten en drinken zou opknap pen, maar er was nergens water. Dus ik ben nog een kilometer terug naar het hotel gelopen.' Imme Bakker Alleen sympathie voor uitbreiding erfkamperen Voorlopig houden kampeerboe- ren nog tien standplaatsen, maar het ziet ernaar uit dat ze op ter mijn naar vijftien tenten of cara vans mogen groeien. Dat valt af te leiden uit de sympathie van de raad voor een motie van D66 en de WD van die strekking. Maar voor een besluit vonden de poli tici het nog te vroeg. Kelderende melkprijzen zorgen ervoor dat menig boer meer moeite moet doen om het hoofd boven water te krijgen. Wat extra inkom sten uit het kamperen bij de boer zijn dan meer dan welkom, betoog den Jos de Wolf (WD) en Frans Visman (D66). Meer kampeerders maakt het ook mogelijk te investe- Opentuinendag in Oosterend Acht particuliere tuinen in Ooste rend zijn zaterdag 27 juni van 10.00 tot 17.00 uur geopend voor bezoe kers. Diverse tuinen zijn versierd met brocante. keramiek, bronzen beelden, beelden van speksteen en andere kunstuitingen. Er wordt gezorgd voor een hapje en een drankje. De tuinen liggen op loop afstand van elkaar. De adressen worden binnenkort bekendge maakt. DONDERDAG 4 JUNI 2009 ren in betere voorzieningen, waar door de kwaliteit omhoog gaat. Bovendien wordt de afname van kampeerplaatsen door omzetting in chalets of huisjes gecompen seerd. De uitbreiding had ook de sympa thie van wethouder Nico Kikkert, maar de motie kwam hem te vroeg. 'Het staat op de agenda van Ruim te voor Ontwikkeling, maar we moeten eerst de consequenties in kaart brengen.' In die discussie kunnen ook andere belanghebben den, zoals logiesverstrekkers, hun zegje doen. Want de raad kan de bedden maar één keer uitgeven. Daarna kan een mogelijk uitbrei ding worden meegenomen in het nieuwe bestemmingsplan buiten gebied. Har^jvoor Texel Samen werken aan de Texelse samenleving Hoefslag 42 1791 SC Den Burg Telefoon 315532 Maakt geld gelukkig? Een tijdlang koesteren wij ons bezit. Voor alle zekerheid. Maar er komt een moment waarop we er graag een goede bestemming voor wensen. www.texelfonds.nl Ze is er, volgens eigen zeggen, een beetje ingetrapt. 'Er werd me gezegd dat als ik drie uur kon lopen, zestig kilometer ook haal baar was. Daarop ben ik in training gegaan voor de Zestig van Texel, iets wat ik altijd graag wilde. Het was heel mooi, maar eens maar nooit meer.' En niet alleen omdat ze voor de Zestig speciaal heen en weer is gevlogen vanuit Johannes burg. Tijdens een studieperiode van vier maanden in Potchefstroom (nabij Johannesburg) hoorde ze afgelo pen februari over de Comrades Marathon. Naar eigen zeggen het grootste, mooiste en belangrijkste hardloopevenement van Zuid-Afri ka. Mensen zeiden me: a/s je zestig kilometer kan lopen, lukt 89 kilome ter ook.' Maar daar ging ze in eer ste instantie niet in mee. Die afstand vond Vlaming veel te ver. 'Dus waarom zou ik het doen? Ik wilde het alleen doen met een heel goede reden, en tijdens mijn ver blijf bij de lokale bevolking vond ik die.' Een armoedige basisschool in het Zuid-Afrikaanse Venterskroon kon alle hulp gebruiken. De school telt 114 leerlingen en drie leerkrachten. 'Alles is er nodig: boeken, speel goed, eten, kleding. En een hek dat de moestuin afsluit, om te voorko men dat zowel dieren als mensen het eten van de kinderen wegha- DAGELIJKS TEXELS NIEUWS 4 Je bent niet meer daar waar je was, maar overal waar wij zijn. Dankbaar voor alle goede zorgen en liefde, die wij van hem mochten ontvangen, is na een huwelijk van 60 jaar overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa Arie Ellen Haarlem, Texel, 25 juni 1923 t 29 mei 2009 J.W. Ellen-van den Berg Aris Ineke en Henk Marco en José Jan en Willeke Klein- en achterkleinkinderen „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 - Den Burg De begrafenis heeft op woensdag 3 juni plaats gevonden op de begraafplaats bij de Maartens kerk van Oosterend. Correspondentieadres: Mw. J.W. Ellen-v.d. Berg, Kotterstraat 8,1794 BE Oosterend. Hierbij willen wij het personeel en de vrijwilligers van „Verpleeghuis Texel" en de „Gollards" bedanken voor de goede zorg. Familie Ellen Dag Lieve Opa... Yolanda en Peter, Levy en Naomi Anja en Stefan, Tim Arie en Nathalie Anita Arjan Diny Erik Frank en Marit Marieke en Wilco Chris Jan Willem Renske Met het overlijden van Arie Ellen verliezen wij een fijne broer en zwager... Buitenpost: G. Twerda-Ellen H. Twerda Oosterend: M.F. Ellen t A. Ellen-Blankevoort Neven en nichten Wij wensen Jannie, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Oosterend, 29 mei 2009 Bedroefd hebben we afscheid moeten nemen van onze zwager en oom Wij wensen Jannie, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte met dit verlies. Corrie Medema-v.d. Berg (in herinnering) Enne Medema (in hennnenng) Wim v.d. Berg (in hennnenng) Tiny v.d. Berg-Kuil Wieb v.d. Berg Ina v.d. Berg-Schraag Hei ii lie Lap-v.d. Berg Dirk Lap Jan v.d. Berg (in herinnenng) Gre Ruumpol-v.d. Berg Ab Ruumpol Neven en nichten Ons bereikte het bericht dat na langdurige ziekte is overleden ons oud-lid Arie Ellen Wij wensen de familie sterkte bij dit verlies. Namens bestuur en leden Namens bestuur en leden Visserijvereniging DETV CIV Texel Texel M. Dnjver. voorzitter CPO Beheersgroep Texel UA B. Daalder, voorzitter Degene die ik liefheb verlaat ik om degene die ik liefhad terug te vinden. Intens dankbaar voor de onvoorwaardelijke liefde die zij ons heeft geschonken, nemen wij afscheid van onze vrouw, moeder en oma Gezina Suzanna Mosk-de Vos Ineke IJssselstein, 3 mei 1940 t Lelystad, 31 mei 2009 Peter Suzanne en Rakesh Danique Schoener 49-05 8243 XW Lelystad De liturgieviering ten afscheid zal worden gehouden op vrijdag 5 juni om 9.30 uur in de R.K. Petrus kerk, Botter 39-05 te Lelystad. Aansluitend zal de crematieplechtigheid plaats vinden in de aula van het Yarden crematorium Ölandhorst aan de Oostranddreef te Lelystad. Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condo leren op de dag van de uitvaart van 9.00 tot 9.30 uur in bovengenoemde kerk. Na afloop van de plechtigheid is er een infor meel samenzijn in één van de ontvangkamers van het crematorium. Ineke geeft de voorkeur aan één enkele bloem, wilt u meer doen dan graag een gift voor een goed doel. Degenen, die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieve deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Geheel onverwacht is onze collega Hans Hardeman plotseling overleden. Wij verliezen in hem een gewaardeerde collega, die zijn sporen na 40 dienstjaren ruimschoots had verdiend. Wij wen sen zijn kinderen en zijn familie heel veel sterkte toe bij de verwerking van dit verdriet. Hans. we zullen je aanwezigheid, je inzet, je humor en je werkijver enorm missen. Namens alle collega's en partners van de politiegroep Texel, Jan Kamperman. Bedroefd zijn we om het heengaan van Hans Hardeman Beste Hans, je hebt nu rust. Je oud-collega's Louw Nijhuis en Aad Blom *10 mei 1946 t 15 april 2009 We wisten dat Klaas een sociaal bewogen mens was. Maar dat er zoveel mensen hem naar zijn laatste rust plaats zouden begeleiden, dat hadden we niet durven denken. Daarom willen we iedereen bedanken die, op welke manier ook, heeft gereageerd. Het was indrukwekkend en steunt ons zeer. Texel, juni 2009 Voor alle belangstelling, de vele kaarten en u medeleven na het overlijden van SARA STAM-VAN DER SLIKKE willen wij u, mede namens de kinderen en kleinkinderen, héél hartelijk danken. Henny Koning-Stam Menno en Gerda Stam Texel, juni 2009 In ons verdriet om het heengaan van onze dierbare zuster, schoonzuster en tante JANNETJE BOON Jannie mochten wij uw hartelijk medeleven ondervinden. Wij betuigen u hiervoor onze oprechte dank. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verplegend personeel van de „Gollards". Namens de familie's, Rottiené-Boon Hesse-Boon Heberling-Boon De Boer-Boon Haasnoot-Boon Texel, juni 2009 Marianne Vlaming op de Mponeng Primary School, een dag na de finish. Ze speelt 'spijkers poepen', met een plastic lepeltje omdat spijkers niet voorhanden waren.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3