Lopen langs gewas in polder Eierland - TEXELSE 7 COURANT Dansen rond meiboom Tweede olifant op eiland DONDERDAG 4 JUNI 2009 ZDH-toernooi ZDH sluit het seizoen zaterdag 6 juni af met een toernooi. Op het veld aan de Witteweg in Den Hoorn spelen zes teams: Nederwetten, Old Forward, Gasselternijveen, Flevo en twee ZDH-elftallen. Het evenement begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 17.30 uur. Badmintonclub Badmintonclub Texel houdt maan dag 8 juni in Ons Genoegen de laatste tramingsavond. Deze begint om 19.00 uur. Begin september worden de trainingen weer hervat. Avondvierdaagse Schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg fungeert volgende week als start- en fimshlo- kaal van de Avondvierdaagse. Dit evenement wordt, onder auspiciën van de NHWB. georganiseerd door wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Deelnemers leggen op vier opeenvolgende avonden een afstand af, om na afloop moe maar voldaan het kruisje of clipje (afhankelijk van hoeveel keer men heeft meegedaan) in ontvangst te nemen. Het is met mogelijk een avond over te slaan en toch de medaille in ontvangst te nemen, ledereen, Texelaar of toerist, kan meedoen. De wandelaars kunnen kiezen uit tochten van 5,10 en 15 kilometer. De start is steeds (van maandag 8 tot en met donderdag 11 juni) van 17.30 tot 18.30 uur. Inschrijven kan bij de start en kost €4,50. Meer informatie kan worden ingewonnen op www.het- goudenboltje.nl of via tel. 313087. Den Helder wint Pinkstertoernooi FC Den Helder heeft, onder de naam FC Allstars, het dertigste Pinkstertoernooi van Texel'94 gewonnen. De gasten versloegen in de finale van de prestatieteams gastheer Texel'94 met 0-3. Er deden 21 ploegen mee bij de mannen: zeven prestatieteams en veertien recre antenteams. Bij de laatsten ging een club uit De Meern aan de haal met de overwinning door Nigte- vecht in een spannende finale met penalty's te verslaan. In de regu liere speeltijd was het 1-1 geble ven. Bij de prestatieteams dook de naam Texelse Boys weer op. De A-junioren van Texel'94 hadden zich vernoemd naar de club die tot de fusie in 1994 met SV Texel jarenlang het Pinkstertoernooi organiseerde. Zij werden vijfde. Oosterend eindige een plaats lager. Bij het damestoernooi, dat zater dag werd gehouden, won voetbal vereniging Buitenveldert uit Amsterdam ongeslagen alle wed strijden. Bij de meisjes pakte Andijk de titel. Het team van Texel'94 ein digde op een gedeelde derde plaats. Het toernooi van de dames werd ontsierd door een lelijke bot sing tussen twee speelsters van De Wherevogels uit Purmerend. Zij moesten beiden naar het zieken huis. Bij de heren werden twee teams uit Mariënheem naar huis gestuurd, nadat zij een kampvuur op het ter rein van Texel'94 hadden gesticht. De organisatie had ze van te voren nadrukkelijk de spelregels uitge legd en vertelt dat kampvuren ver boden waren. De opbrengst van het toernooi is traditiegetrouw voor het vervoer van de jeugdleden. Texel'94 kent momenteel 350 jeugdleden die over 19 teams zijn verdeeld. Voetballers van een team uit Sassenheim i Pinkstertoernooi. De heren kampeerden naast het A-veld v: er, terwijl er werd gespeeld, ook hun bivak op. tijdens het Texel'94 en sloegen (Foto Jeroen van HattunJ Dirk Pool leidt zeilcompetitie Buitentoernooi In polder Eierland zijn vrijdag drie agrarische wandelroutes officieel geopend. De routes lopen over de landen van Arnold Langeveld aan de Postweg en Jan en Lindy Stroo aan de Hoofd weg. De tochten voeren langs gewassen in het land, natuur en kreken met flauwe oevers waarmee zoet water langer kan worden vastgehouden. Onderweg krijgen wandelaars tekst en uitleg over wat ze zien groeien en vogels die op het land vertoe ven. Daarvoor staan informatiepa nelen in het land, maar wandelaars kunnen ook een mobiele telefoon (pda) meekrijgen met daarop loca tiegebonden informatie die auto matisch in het beeldscherm ver schijnt zodra ze over een bepaald deel van het traject lopen. 'Je kunt zo informatie lezen over de gewassen die je ziet', zegt Mar cel Drenth van De Lieuw, 'en je kunt geluiden van vogels beluiste ren, plaatjes daarvan bekijken en er zit een praatje van Arnold Lan geveld in de pda.' Een dergelijk systeem bestaat al een tijdje bij Ecomare en de agrarische en land- Budokaivereniging Texel hield tweede Pinksterdag het eerste onderlinge judotoernooi. In het schietsportcentrum aan de Emma laan traden 41 judoka's tegen elkaar in het strijdperk. Er werd in de verschillende poules fanatiek gestreden, onder luide aanmoedi ging van het talrijke publiek. Jelle van Kraay en Nelleke van Big- gelaar waren zaterdag Pinkster bruid en -bruidegom op-een markt bij de Vrije School in Den Burg. De twee mochten door een erehaag van ouders op het schoolplein schappelijke natuurvereniging heeft zich bij aangesloten. Het is voor het eerst dat De Lieuw met pda's werkt. Er liggen er twee bij Hotel Texel en twee bij boerderij De Halm van de familie Stroo. Dat zijn de officiële startpunten van de routes die vorig jaar al werden aangelegd, maar nu breed onder de aandacht worden gebracht. Bij De Halm kunnen wandelaars meteen een kijkje nemen in een fraai gedecoreerde tuin die Lindy Stroo heeft aange legd. Zij begon tien jaar geleden als hobby met het inrichten van tuinen en inmiddels is heel de fami lie daarmee bezig. De drie routes worden aangegeven met rode, groene en blauwe voet jes op palen. De paden worden wekelijks gemaaid, zodat wande laars zich niet hoeven te vergissen. Onderweg komen ze onder meer langs gerst en pootaardappelen. De gerst is deels bestemd voor de Texelse bierbrouwerij. Een deel van de aardappelen gaat naar Lays in Broek-op-Langedijk en keert terug als familiezakken chips. Langeveld benadrukte vrijdag bij een rondlei ding over de route dat met Texelse Uitslagen: Poule A (mini's). 1 Julian Poelman. 2.Mees den Boer; Poule B: 1-Lars Nieuwenburg, 2.Mario van Woensel; Poule C: 1.Thomas Kuip. 2.Rien van Kooten; Poule D: 1 .Hidde van Lingen, 2.Rafey Kabore: Poule E: 1 .Amaya Vorsteveld, 2.Chinook Rijk; Poule F: I.Mitchel Groszpietsch, 2 IJsbrand Kik kert; Poule G: 1.Peter van der Voort. 2.Eduard Terpstra. lopen en dansten met andere kin deren en medewerkers van de school rond een meiboom. Daar mee werd het begin van de zomer gevierd en de vruchtbaarheid van de aarde geëerd. (Foto Jemen van Hattum) aardappels jaarlijks honderddui zenden zakken chips worden gevuld. Het overgrote deel bestaat uit pootaardappelen die naar 87 landen worden geëxporteerd. 'Dat is, samen met de melk, wel het grootste exportproduct van Texel.' Wandelaars kunnen onderweg picknicken op tafels die bij een kreek zijn neergezet en op het land van Langeveld kan ook een 'wan deling' over palen in een waterpar tij gemaakt worden. Langeveld gaf persoonlijk een demonstratie om te laten zien dat dat mogelijk is zonder een nat pak te halen. Vanaf Hotel Texel kan ook nog een stuk pad naar de Slufter worden gevolgd. De Lieuw, WV, Ecomare, LTO Noord, de PR-commissie van de landbouw en hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier werkten mee aan de realisatie van de rou tes. De Lieuw zorgde ervoor dat de terreineigenaren de komende jaren van de provincie een zogeheten wandelpadvergoeding van €0,75 per meter krijgen. De agrarische wandelroutes staan los van het Noord-Hollandpad dat recent in gebruik is genomen. Goud voor Van Rijsselberghe Dorian van Rijsselberghe heeft zondag goud gewonnen bij worldcupwedstrijden surfen in Medemblik (de Delta Lloyd Regatta). De Texelaar ging lange tijd gelijk op met de Poolse surfer Piotr Myszka, maar versloeg hem door eerste te worden in de laatste van tien wed strijd (de zogeheten medalrace). Het was de derde keer op rij dat Van Rijsselberghe een worldcup won. Over twee weken doet hij mee aan het Europees Kampioen schap surfen in Tel Aviv. Hij moet het WK slalom, dat op Texel wordt gehouden, daardoor laten schie ten. Adriaan van Rijsselberghe doet daar wel aan mee als enige Texe laar. Josje Eelman wint golfwedstrijd Door een eerste plaats te beha len in hun categorie, hebben golfers Josje Eelman en Tonny van Koppen zich vorige week geplaatst voor de landelijke finale van de Grand Old Ma- wedstrijd. Deze wordt gespeeld op golfbaan Weideren in Eist. De stichting Grand Old Ma Club heeft als doel het samenzijn van golfspelende grootmoeders te bevorderen. Daarnaast wordt geld Wandeltocht Oosterend In en rond Oosterend wordt zon dag 7 juni een wandeltocht gehou den. Deze voert door de oude straatjes van het dorp en door het boerenland. De opbrengst is Voor de kust van paal 33 werden zondag wedstrijden gevaren voor de clubcompetitie van de Cocksdorper Kustzeilvereniging (CKZ). Doordat de wind uit het noordoosten kwam, lag de benedenboei dicht bij de kust, zodat de wedstrijd vanaf het strand goed te volgen was. Halverwege de tweede race werd duidelijk waarom de veiligheids boot altijd paraat moet zijn. Joris van Tubergen en Martine de Wit zeilden hun mast overboord. De catamaran werd naar de kant gesleept en de schade werd met hulp van collegazeilers in rap tem po hersteld. Eduard Zanen en Willem Houwing waren een maatje te groot voor de andere negen deelnemers. Alleen tijdens de eerste race konden ze genoeg afstand nemen van de concurrenten, om ook na verreke ning van handicap als eerste uit de bus te komen. Bert en Daphne de Drie jeugdteams van tennisver eniging Deuce zijn kampioen geworden in de voorjaarscom petitie. Van hen was het meis jesteam (tot en met 17 jaar), dat uitkwam in de tweede klasse, al voor de laatste wedstrijd zeker van de overwinning. Dat gold niet voor het gemengde vrijdagmiddagteam (12 t/m 14 jaar), bestaande uit Fieke Vos, Marten Haasdijk, Folkert Oosterhuis en Sabine van der Wal. Zij hebben gedurende de competitie veel strijd geleverd en een enkel-, dubbel- of mixpartij die meer dan twee uur duurde, was geen uitzondering Het derde jongensteam (t/m 17 jaar) werd kampioen in derde klas se van de landelijke Perry Sport competitie. Dit team bestond uit ingezameld voor SOS Kinderdor pen, dat de verantwoordelijkheid heeft voor 666.000 kinderen in 132 landen. Aan de wedstrijd op de Texelse golfbaan deden zestien oma's mee. bestemd voor een kunstgras sport- veldje voor de jeugd. Voor dit doel worden de komende maanden meerdere acties gehouden. De wandeltocht, die over verharde wegen voert, begint om 14.00 uur bij dorpshuis De Bijenkorf en duurt ongeveer een uur. Ridder kwamen weliswaar als vijf de over de finishlijn met een ach terstand van meer dan vijf minuten, maar eindigden na correctie nipt voor Dirk Pool op de tweede plaats. Tijdens de tweede race was het duo Zanen/Houwing niet snel genoeg om Bart Boon van de over winning af te houden. Bert en Daphne de Ridder werden tweede, vlak voor Dirk Pool. De derde race werd na tijdcorrectie een prooi voor Dirk Pool, die in 51.43 minuten finishte. Zanen en Houwing, die als eerste over de streel kwamen, moesten genoegen nemen met de tweede plaats. Bart Boon werd derde. Na aftrek van de slechtste resulta ten gaat Dirk Pool na negen races aan de leiding, op de voet gevolgd door Bart Boon. Op enige afstand volgen Eduard Zanen en Willem Houwing. De volgende wedstrijden worden gehouden op zondag 12 juli. Daniël Eelman, Imme van de Velde, Timo Polderman, Mike van der Veen en Sandor Krafft. Het meis jesteam uit de tweede klasse bestond uit Esmée Daalder, Cheryl Koning, Vera Hin, Emma van Veen en Mytza Wijnand. Van medio april tot begin juni speelden tien jeugdteams van Deuce mee in de voorjaarscompe titie. Afhankelijk van de grootte van de poule waren er per team 4, 6 of 7 speeldagen. Zeven teams deden Er is een tweede olifant van de 'Ark van Noach' op het eiland gearri veerd. Marcel Verhagen uit Oude- schild haalde de levensgrote repli ca vrijdag op aan de overkant. Het exemplaar wordt de komende tijd gebruikt om bij evenementen op het eiland reclame te maken voor Het jaarlijkse Buitentoernooi van Tevoko biedt zaterdag 6 juni op Het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg op 18 velden plaats aan 144 teams. De teams spelen in vijf klasses, van de regiodivisie tot en met de derde klasse. Het eerste damesteam van Tevoko komt onder de naam GoldenGirls uit in de regiodivisie op veld 2. Naast vier teams van het organise rende Tevoko doen nog zo'n twaalf andere Texelse teams mee, met name in de lagere klasses. Naast de vaste bezoekers uit Lowestoft heeft zich dit jaar ook een vereni ging uit Duitsland ingeschreven. Elk team speelt tussen het begin van het toernooi (op zaterdag 10.00 uur) en de prijsuitreiking (zondag omstreeks 16.00 uur) zeven wed strijden van tweemaal veertien minuten. Ook het team met het mooiste en meest originele shirt ontvangt een prijs. Het Tevoko Bui tentoernooi, dat voor de 38ste keer wordt gehouden, heeft een hoog reüniegehalte en is ook voor het publiek een bezoekje waard. Gedu rende het toernooi is op de Ploege landerweg éénrichtingverkeer inge steld. Bezoekers worden naar de diverse parkeermogelijkheden op de bospaden geleid. mee aan de voorjaarscompetitie Noordwest en drie teams speelden in de landelijk Perry Sportcompeti tie. In deze competitie werd gespeeld in de eerste, derde en hoofdklasse. de ark van Johan Huibers uit Scha- gen die van 8 juni tot eind augus tus in de haven van Oudeschild ligt. Anderhalve week geleden arri veerde een eerste replica van oli fant en die staat sindsdien langs de Pontweg. (Foto Jeroen van Hattumt Onderling judotoernooi Budokai Drie jeugdteams Deuce kampioen

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7