kam&Êr rietdekken bouuien bekendmakingen I 0 1 Gemeente Texel TEXELSE 8 COURANT texelseautopaqina.n www.texel.nl DONDERDAG 04 JUNI 2009 Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk www.cbf.nl slaagt u gewoon op Texel. oèl< or eh a d e h e rsté I kunt ir a'lles-dmden'&'p <j~Si - 4. I v vVA I 3 J! Wijzigingsprocedure artikel 11 W.R.O. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij willen meewerken aan het wijzi gen van de bestemming van: Maaikeduinweg 17 in De Koog. Op het perceel ligt nu een agrarisch bouwblok, categorie A(b). Deze bestemming wordt omgezet naar een agrarisch bouwblok categorie A(a). Deze wijziging is mogelijk BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- sloopvergunningen Pontweg 203 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van woonhuis (ontvangen 20 mei 2009): Ruijslaan 15 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van woonhuis (ont vangen 20 mei 2009); De Wittstraat 6 in Oudeschild: geheel vernieuwen van bijkeuken en vergroten van woonkamer/keuken (ontvangen 20 mei 2009); Klif 35 in Den Hoorn: (1ste fase), geheel veranderen van een stolp (ontvangen 20 mei 2009); Bosrandweg 202 in De j Koog; geheel slopen van 2 kleine gebouwtjes (ontvan gen 25 mei 2009); Van der Sterrweg 8 in Den Hoorn: gedeeltelijk veranderen/oprichten van luifel/oversteek berging (ontvangen 26 mei 2009); Ruijslaan 77 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van het woonhuis (ont vangen 26 mei 2009); Stengweg in De Cocksdorp: geheel vernieuwen van multifunctioneel gebouw (ontvangen 26 mei 2009); Maricoweg 21 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van bedrijfsruimte (ontvangen i 27 mei 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende bouw- en sloopvergunningen Schilderend 146 in Den Burg: het bouwen van een ga rage/berging (verzonden 27 mei 2009); Barentszstraat 21 in Oudeschild: het plaatsen van een houten wand (verzonden 27 mei 2009); Hogereind 6 in De Waal: het tijdelijk plaatsen van een fotodoek in metalen frame (verzonden 27 mei 2009); Distelvlinder 67 in Den Burg: het geheel plaatsen van een schuur (ver zonden 27 mei 2009); Vloedlijn 13 en 14 in Den Burg: het geheel vernieuwen/veranderen van een dakkapel (verzonden 27 mei 2009); Haven 20 in Oudeschild: het gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds een vergunning is verleend (verzonden 27 mei 2009); Heemskerckstraat 76 in Oudeschild: het gedeeltelijk veranderen van een dakvoet en dakkapel (verzonden 27 mei 2009); Haffelderweg 46 in Den Burg: het geheel vernieuwen van een hekwerk (verzonden 29 mei 2009); Landsdiep 4 in Den Hoorn: het gedeeltelijk veranderen van de gevel en indeling (verzonden 29 mei 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bihet college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjvmg van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- nmgenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschnft wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Gedoogbeschikking Burgemeester en wethouders hebben een gedoogbe- schikking afgegeven voor het plaatsen van 14 caravans en sanitair unit op het perceel Krimweg 44 in De Cock sdorp. Deze gedoogbeschikking eindigt op 31 oktober 2009. De beschikking is verzonden op 3 juni 2009. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij ons een bezwaarschnft indienen binnen zes weken na de dag waarop j dit besluit is verzonden of uitgereikt. Het bezwaarschrift dient in ieder geval te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening: - een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar j wordt gemaakt; - de gronden van het bezwaar; i - zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. j Indien een bezwaarschnft is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Recht bank te Alkmaar. Postbus 251, 1800 BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnffierechten op basis van artikel 3.8.b van het bestemmingsplan 'Buitengebied Texel Herziening ex artikel 30 WRO'; Van der Sterrweg 5 in Den Hoorn. Op het perceel ligt nu een agrarisch bouwblok, categorie A(b). Deze bestemming wordt omgezet naar een agrarisch bouwblok categorie A(a). Deze wijziging is mogelijk op basis van artikel 3.8.b van het bestemmingsplan 'Buitengebied Texel Herziening ex artikel 30 WRO'. Peperstraat 12a in Oosterend: Dit perceel heeft nu een winkelbestemming. De bestemming wordt omgezet naar wonen. Deze wijziging is mogelijk op basis van artikel 8 lid 17 van het bestemmingsplan "Oosterend". De wijzigingsbesluiten liggen vanaf 8 juni 2009 twee weken ter inzage bij de Publieksbalie U kunt tijdens de termijn van inzage legging schnf- telijk of mondeling een zienswijze kenbaar maken. Ontheffing artikel 3.6, lid 1, sub c Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: plaatsen van een dienstwoning aan het Vliegwiel 5 in Oudeschid. Het plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 8 juni 2009 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedu rende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende zijn zienswijze kenbaar maken Vrijstellingprocedure artikel 19.1 W.R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het plan voor het veranderen van de gebruiksmogelijkhe den van het perceel Pontweg 37 in Den Hoorn. Op dit moment heeft dit perceel een agrarische bestemming. Het voornemen is de gebruiksmogelijkheden te veran deren in 'wonen met ambachtelijk bedrijf' Dit plan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan Het conceptbesluit ligt met ingang van 8 juni 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan eer. ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze kenbaar maken Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan de bouwplannen voor het: plaatsen van een bedrijfsgebouw op de hoek Vlieg- wiel/Bakschuif in Oudeschild; geheel vernieuwen van een zomerhuis aan de Bos randweg 494 in De Koog. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan De conceptbesluiten liggen met ingang van 8 juni 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het ge meentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten - de naam en adres van de indiener, - de dagtekening; - een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge- - de gronden van het bezwaar. - zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Indien een bezwaarschnft is ingediend is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800AG Almaar. Nadere informatie is verkrijgbaar bij bureau Bestuursondersteuning, telefoon 36 21 50 VERKEER Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn; Voor de catamaranrace "Ronde om Texel" georgani seerd door de gelijknamige stichting: 1eenrichtingsverkeer voor de Ruijslaan tussen Cali- forniëweg en Pelikaanweg, rijrichting vanaf de Pelikaanweg; 2. eenrichtingsverkeer voor de Randweg tussen Ca- liforniëweg en Ploeglanderweg, rijrichting vanaf de Californiëweg; 3. eenrichtingsverkeer voor de Californiëweg, rijrichting vanaf de Ruijslaan; 4. eenrichtingsverkeer voor de Pelikaanweg tussen Bosrandweg en Ruijslaan, rijrichting vanaf de Bosrandweg, de voorgaande maatregelen gelden van donderdag 11 juni 12 uur tot en met zondag 14 juni 2009; 5. eenrichtingsverkeer voor de Vuurtorenweg, vanaf de Krimweg tot de Stengweg, rijrichting vanaf de Krimweg; 6. eenrichtingsverkeer voor de Stengweg, tussen de Vuurtorenweg en de Langeveldstraat, rijrichting vanaf de Vuurtorenweg; 7. eenrichtingsverkeer op de Volharding, tussen de Vuurtorenweg tot de Stengweg, rijrichting vanaf de Vuurtorenweg, deze maatregelen 5, 6 en 7 gelden op Zaterdag 13 juni 2009 voor zolang als de politie wenselijk acht; 8. de toegangsweg naar het slag van Paal 17 af te sluiten voor alle verkeer behalve voetgangers, fiet sers, auto's van deelnemers, medewerkers van het organiserend comité en invaliden van donderdag 11 juni tot zondag 14 juni 2009. De verkeersmaatregelen worden genomen om de vei ligheid van de verkeersdeelnemers, de deelnemers en de bezoekers van de evenementen te bevorderen. nodige administratieve lasten bij de vergunninghouder en de gemeente. De praktijk was (ook op Texel) dat de jaarlijkse vergunningplicht niet werd nageleefd en dat dit werd gedoogd. Gevolg van de nieuwe regeling in artikel 45 Woningwet is dat op basis van één bouwvergunning het seizoen- j gebonden bouwwerk meerdere malen (jaren achtereen) kan worden opgericht. De bouwvergunning wordt voor een daarbij bepaalde termijn verleend van bijvoorbeeld vijf of tien jaar. Er is dus niet langer voor ieder seizoen een nieuwe bouw vergunning vereist. Voor Texel biedt de nieuwe regeling een mooi aan knopingspunt om een einde te maken aan de tot nu toe bestaande praktijk (waarbij strandbouwsels soms tientallen jaren achtereen 's zomers op het strand wer- den geplaatst op basis van een oude en achterhaalde bouwvergunning). Voor de toepassing van artikel 45 lid 6 is het nodig om een beleidsregel vast te stellen die duidelijk maakt welke termijn aanvaardbaar wordt geacht voor de geldigheidsduur van bouwvergunningen voor seizoen gebonden bouwwerken. Een termijn van zeven jaar wordt toereikend geacht om enerzijds de ondernemer in staat te stellen zonder al te veel administratieve lasten en legeskosten zijn bouwwerken gedurende een aantal jaren op het strand te plaatsen en anderzijds de gemeente ruimte te bieden om toch periodiek de technische hoedanigheden van het bouwwerk te toetsen aan de eisen van het Bouw besluit en eventuele nieuwe ontwikkelingen. Deze beleidsregel kunt u lezen op de gemeentelijke website www.texel nj> Beleid regelgevmg> beleidsregels nota's>Volkshuisvesting en woningbouw Interpretatie definitie uit bestemmingsplan Den Burg Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij de definitie 'bedrijfsvloeropper vlakte' zoals genoemd in artikel 6, lid 4, van de bestem mingsplanvoorschriften van het bestemmingsplan Den Burg, voor het berekenen van het aantal parkeerplaat sen als volgt interpreteren; de oppervlakte van het gebouw dat bestemd is voor bedrijfsvoering en waar ook daadwerkelijk klanten komen. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard kunt Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer J. Broekmans van u knjgen bij de heer D van Sijp van de afdeling Gemeentewerken, het Team Vergunningen onder telefoonfdoorkiesjnummer (0222) telefoon 06-13225221 362 127. DRANK- EN HORECAWET Drank- en Horeca vergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij het voornemen hebben vergunning te verlenen ingevolge de Drank- en Horecawet aan de volgende rechtspersonen, niet zijnde N.V.'s of B.V's, die zich richten op activiteiten van recreatieve, sportieve, sociaal-culturele, educatieve, levensbeschouwelijke of godsdienstige aard: Buurtvereniging Eierland, Buurthuis Bethel, Muyweg 38 te De Cocksdorp; M.A.B.-Ciub Texel, Hoofdweg 35 te De Cocksdorp. MEDEDELINGEN Vastgestelde verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Texel op 2 juni 2009 de Havenver ordening Oudeschild heeft vastgesteld. De verordening treedt in werking op 1 juli 2009. Met ingang van die datum wordt de tijdelijke havenver ordening die werd vastgesteld op 27 januari 2009, ingetrokken. De Havenverordening ligt ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tegen betaling van de kosten kunt u daar in het bezit komen van een afschrift. De verordening kunt u bovendien vinden op www.texel.nl>Beleid en Regelgeving Verordeningen Ruimtelijke ordening, verkeer en Termijn voor geldigheidsduur vergunningen voor seizoengebonden bouwwerken In het nieuwe zesde lid van artikel 45 Woningwet is een specifieke regeling gegeven voor seizoensgebon den bouwwerken, zoals bijvoorbeeld strandtenten en recreatiehuisjes. Het gaat om bouwwerken die elk jaar gedurende een bepaalde termijn op dezelfde plek worden gebouwd en aanwezig zijn. Met deze rege ling is een wens vervuld van vele aan de kust gelegen gemeenten. Voor de daar veelvuldig voorkomende strandtenten (een horecagelegenheid in een tijdelijk bouwwerk langs het strand) was elk jaar opnieuw een bouwvergunning vereist. Protocol termijnstelling en dwangsombedragen ligt ter inzage Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op 7 april 2009 het "Protocol termijnstelling en dwang sombedragen" (versie 3.3) hebben vastgesteld. Het protocol ligt vanaf 20 mei 2009 gedurende vier weken ter inzage bij de publiekbalie van het gemeentehuis. Het protocol bevat beleidsregels voor het in goede banen leiden van bestuursrechtelijk optreden tegen overtredingen op het gebied van de bouw-, milieu- en ruimtelijke regelgeving en de Algemene Plaatselijk Verordening. Daarom staan in het protocol standaardbedragen voor dwangsommen. Daarnaast noemt het protocol standaardtermijnen waarbinnen iemand in de gelegenheid wordt gesteld een overtreding te beëindigen. Het protocol vervangt de oudere versie van het proto col. De vaststelling van een nieuw protocol was nodig om de dwangsombedragen aan te passen aan het inflatieniveau. Bovendien zijn twee nieuwe overtredin gen opgenomen: a. exploitatie van een horecabedrijf zonder vergunning (overtreding Algemene Plaatselijke Verordening); b. uitvoering van een horecabedrijf/slijterij zonder ver gunning (overtreding Drank- en horecawet). Het protocol kunt u lezen op de website van de ge meente Texel www.texel.nl >Beleid regelgeving>beleidsregels&no ta's>Beleidsregels&nota's>Bestuur en recht Ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden Omdat het in de regel elk jaar om hetzelfde bouwwerk Voor meer informat'e kunt u terecht bij de heer J. de Jong Pen tele- tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen b dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. gaat dat telkens op dezelfde plek wordt gebouwd leidde de telkens terugkerende vergunningplicht tot on- foonnummer (0222) 362 281 Openingstijden maandag t/m donderdag vrijdag gemeentearchief: dagelijks "opvrndag kunl u geen aangifte d< 8.30 12.30 «ui 15.00 - 19.00 uur 1030 12.30 uur Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 A£ Oen Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E emaiNtexel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8