bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 6 COURANT www.texel.nl VRIJDAG 12 JUNI 2009 weken ter inzage bij de Publieksbalie de termijn van ter inzage ligging kan a kenbaar maken sn het gemeentehuis. Gedurende n belanghebbende zijn zienswijze BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen (1796 DB) Keesomlaan 41 in Den Burg: gedeeltelijk Agenda lokale welstandscommissie vergroten van een woonhuis (ontvangen 28 mei 2009); De lokale welstandscommissie vergadert tweewekelijks (1791 AS) Haffelderweg 1 en 3 in Den Burg: gedeeltelijk op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder vergroten van woningen (ontvangen 28 mei 2009); (1796 ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek organisatie BD) Boodtlaan 5 in De Koog gedeeltelijk vergroten van Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter een hotel (ontvangen 29 mei 2009); (1797 RN) Rommelpot inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande 19 in Den Hoom: plaatsen van een receptiegebouw met aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadenng 3e dienstgebouw (ontvangen 29 mei 2009); (1792 AL) De wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of Ruijterstraat 85 in Oudeschild: inrichten van een massa- via de gemeentelijke plantoelichter (0222) - 362185 gesalon (ontvangen 2 juni 2009); (1795 LE) De Cocksdorp: ..rni/r-rn slopen van een zomerhuis/schuur aan de Hollandseweg 6 VlKKllK in De Cocksdorp (ontvangen 2 juni 2009); (1792 AE) Haven 15a in Oudeschild: verwijderen asbesthoudende toepas- Tijdelijke verkeersmaatregelen singen v/h peilmeetstation Rijkswaterstaat (ontvangen 4 Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend juni 2009); (1792 AE) Haven 6 in Oudeschild: gedeeltelijk dat voor evenementen de volgende tijdelijke verkeers- veranderen van een dienstwoning naar hotelkamers maatregelen nodig zijn; (ontvangen 4 juni 2009); (1794 AE) Bijenkorfweg 17 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten van een zomerwoning Voor "Midzomerschans" op zaterdag en zondag 21 en (ontvangen 4 juni 2009); (1797 AJ) Herenstraat 59 in Den 22 juni 2009; Hoorn: geheel oprichten van een woonhuis (ontvangen het instellen van een parkeerverbod op de Schansweg, tussen Westergeest en Redoute, aan de zuidelijke zijde van de weg; Voor de etappe van "tour de Lasalle" op maandag 15 juni 2009; het kort afsluiten van de wegen; Pontweg, Redoute, Bolwerk, Barentzstraat, Laagwaalderweg, Spanger- weg, Nesweg, Lageveld, Fannenweg, Nieuweschild, Oostkaap, Zevenhuizen, Oosterweg, Oost, Loswal, Lancasterdijk, Stuifweg, Oorsprongweg, Hoofdweg. Stengweg, Langeveldstraat, Vuurtorenweg tussen 18.55 en 19.35 uur; het kort afsluiten van de wegen; Postweg, Oorsprong- weg, Hoofdweg, Zaandammerdijk, Polderweg, De Staart, Nieuwlanderweg, Pijpersdijk, Pontweg, Epelaan, Kamerstraat Bosrandweg, Pelikaanweg, Ruijslaan, Randweg, Nattevlakweg, Jan Ayeslag, Rozendijk, Fonteinsweg, Jan Ayeweg, Rommelpot, Lagewegje, Westerweg, Kleiweg, Hoornderweg, Watermolenweg, Molwerk van 19.35 tot 20.25 uur; het instellen van een parkeerverbod op de Epelaan, tussen Pontweg en Kamerstraat. 4 juni 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebnjiksvergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Rectificatie In de krant van 4 juni 2009 is onder de aangevraagde bouwvergunningen een onjuist adres gepubliceerd. Er is vermeld Pontweg 203 in De Cocksdorp. Het juiste adres is: Pontweg 203 in De Koog: geheel plaatsen van woonhuis (ontvangen 20 mei 2009). De raads- en commissieleden vergaderen! De raad en de commissies van de raad komen elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema, in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45 uur. U bent altijd welkom om te luisteren of in te spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een ander onderwerp waar over u de commissieleden wil informeren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362145 of mail mdeporto@texel.nl). Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl onder: politiek en bestuur/gemeenteraad, menu-item: Agenda's en verslagen. Hierbij kondigen we de eerstvolgende serie vergade ringen en bijeenkomsten aan. Maandag 15 juni: vergadering van de commissie Grondgebied om 20:00 uur in de raadszaal Op de agenda onder andere: Presentatie stand van zaken bouw nieuw gemeen tehuis Monumentenverordening Texel 2009 en het regle ment Monumentencommissie Bestemmingsplanherziening voor bouw woningen op locatie voormalige jeugdherberg Dinsdag 16 juni: vergadering van de commissie Werkwijze Raad om 20:00 uur in de raadszaal Op de agenda onder andere: Verordening Burgerinitiatief Woensdag 17 juni: vergadering van de commissie Welzijn om 20:00 uur in de raadszaal Op de agenda onder andere: Verordening en beleidsplan Re-integratie Verordening Peuterspeelzaalwerk WMO jaarprogramma 2009-06-09 Budgetsubsidie Stichting Juttersmuseum Texel Donderdag 18 juni: extra vergadering van de raad, in commissiesetting, van 19:00 - 20:00 uur in de raadszaal Enige agendapunt: Jaarrekening 2008 gemeente Texel, in aanwezigheid van de accountant. Donderdag 18 juni: vergadering van de commissie Middelen om 20:00 uur in de raadszaal Op de agenda onder andere: Voorjaarsrapportage 2009-06-09 Wijziging gemeentelijke legesverordening Nieuwbouw Maritiem Jutters Museum Donderdag 25 juni: vergadering van de Eilan- derraad om 10:00 uur in het gemeentehuis van Harlingen Op de agenda onder andere: Jaarrekening 2008, aanpassing Begroting 2009 en: Begroting 2010 Convenant Friese eilanden - provincie Friesland - ministerie van Binnenlandse Zaken Verleende bouw- en sloopvergunningen (1795 KS) Slufterweg 132 in De Cocksdorp: het gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds eerder een vergunning is verleend (verzonden 3 juni 2009); (1791 GC) Beatnxlaan 38 in Den Burg- het plaatsen van een garage/ berging (verzonden 3 juni 2009); (1791 AM) Wilhelminalaan 77 in Den Burg: het plaatsen van een garage/berging (verzonden 3 juni 2009); (1791 EH) Witte Kruislaan 10 in Den Burg: het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend (verzonden 4 juni 2009); (1791 DK) Molenstraat 75 in dat vanwege werkzaamheden aan het riool de volgende Den Burg: gewijzigd uitvoeren van een reeds eerder ver- tijdelijke verkeersmaatregels nodig zijn; leende bouwvergunning (verzonden 5 juni 2009); (1796 ML) Oude Dijkje 18 A in De Koog; het geheel oprichten van een zomerhuis (verzonden 5 juni 2009); (1793 ED) Laagwaalderweg 47 in De Waal; gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds een bouwvergunning is verleend (verzonden 5 juni 2009). In Den Burg het afsluiten van de Wagemakerstraat voor alle verkeer van maandag 15 juni tot vrijdag 24 juli 2009. De werkzaamheden zijn afhankelijk van weersomstan digheden, vertragingen zijn daardoor mogelijk. De ver- Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het keersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers en de werkers aan de weg te bevorderen. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard kunt u opvragen bij de heer D van Sijp van de afdeling Gemeentewerken telefoon 06-13225221 MILIEU Ontwerp besluit wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voornemens zijn om een revisievergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer te verlenen aan de Stichting Schietsportverenigingen Texel voor het gewijzigd in werking hebben van: een sportschietinrichting voor vuurwapens en handbo gen aan de Emmalaan 65 in Den Burg. gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzènddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzleningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar Postbus251.1800BG Alkmaar Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven Wijzigingsprocedure artikel 11 WRO Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij willen meewerken aan de uitbreiding van het aantal recreatieve slaapplaatsen aan het Oude Dijkje 38 in De Koog. Dit perceel heeft de bestemming "Dagrecreatief opvanggebied, Rs(p). Het gaat om het verbouwen van een bestaande schuur tot groepsverblijf met 20 slaapplaatsen. Deze uitbreiding van recreatieve In het belang van de bescherming van het milieu worden slaapplaatsen is mogelijk op basis van artikel 29, lid 3 voorschriften aan de te verlenen vergunning verbon- van het bestemmingsplan 'Buitengebied Texel (inclusief den. de herziening ex artikel 30 WRO)'. Tijdens de inzagentermijn van 15 juni 2009 tot en met 27 Het vnjsteiimgsbesiuit ligt vanaf 15 juni 2009 twee weken ter inzage bij ju|j 2009 liggen de aanvraag om vergunning, het ontwerp- de Publieksbalie U kunt tijdens de termijn van inzage legging schnftehjk bes|ujt en ajje verder op de zaak betrekking hebbende of mondeling een zienswijze kenbaar maken. openbare stukken ter inzage. Dezestukken kuntugedu- Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. rende de openingstijden inzien bij de Publieksbalie Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Met het oog op de verdere voortgang van de procedure Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het wijzen wij u op het volgende. bouwplan voor het: Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kun nen alleen diegene die tijdig haar/zijn zienswijzen hebben veranderen van een bednjfsruimte naar groepsaccom- ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs modatie aan het Oude Dijkje 38 in De Koog. niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerpbesluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve Het bouwplan is m strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, besluit (welke in een later stadium nog dient te worden Het conceptbesluit ligt met ingang weken ter inzage bij de Publieksbalie v de termijn van ter inzage ligging kan e kenbaar maken i 15 juni 2009 gedurende 2 ■n het gemeentehuis Gedurende n ieder schriftelijk zijn zienswijze Ontheffing artikel 3.6, lid 1sub c Wro Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet genomen) in beroep gaan. Tegen dat ontwerpbesluit kan een belanghebbende bunnen de inzagen- termijn bij burgemeester en wethouders schnftehjk zijn/haar zienswijze inbrengen Deze zienswijze dient geadresseerd te worden aan het college van burgemeester en wethouders van Texel, postbus 200, 1790 AE DEN BURG ruimtelijke ordening medewerking ,e vederen aan he, bouwplan voor het. Gedurende de inzagentermijn bestaat desgevraagd voor belangheb benden eveneens de gelegenheid tot een gedachtewisseling over het qeheel oprichten van twee recreatiewoningen achter ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van een zienswijze - Hairionan Ho aanuraner uinrrlt i litnennrlinrl nm hierhii aanwend te Zlin Pontweg 216 in De Koog. De plannen zijn in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 15 juni 2009 gedurende twee daartegen. De aanvrager wordt uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn Meer informatie kunt u opvragen bij de heer J Veltkamp v. Vergunningen onder tetefoonjdoorioesjnummer 362190. MEDEDELINGEN Vaststelling nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening De gemeenteraad heeft op 14 april en 2 juni 2009 een nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening Texel (APV) vastgesteld. De APV bevat diverse bepalingen met be trekking tot de openbare orde, evenementen, horeca, maatregelen tegen overlast, kappen van bomen e.d. De nieuwe APV vervangt de huidige APV. De nieuwe APV treedt in werking op de achtste dag na de dag van deze publicatie. De volledige tekst van de APV is vanaf die datum ook te vinden op www.texel.nl en ligt ter inzage bij de Publieksbalie. Hieronder een kort overzicht van de belangrijkste wijzi gingen. Meer informatie hierover is te verkrijgen bij de Publieksbalie. Specifieke vragen kunnen wellicht niet direct beantwoord worden, maar die vragen worden genoteerd zodat deze in een later stadium kunnen woiden behandeld. Voor het maken en wijzigen van een in/uitnt is geen vergunning meer nodig. Wel moet vooraf een melding worden gedaan. Dit kan via een speciaal formulier dat bij de publieksbalie of via de website verkrijgbaar is. Binnen 4 weken na indiening van de melding moet het college laten weten of de aanleg van de in/uitrit wordt verboden. Voor het kappen van bomen is geen vergunning meer nodig, met uitzondering van bomen die op een bo- menlijst staan. Deze lijst is als bijlage toegevoegd aan de APV. De komende maanden wordt de bomenlijst waar nodig verder uitgebreid. Daarover volgt nog nadere informatie. Voor het aanbrengen van (handelsreclame aan onroe rende zaken (gebouwen) binnen de bebouwde kom is geen aparte APV vergunning meer nodig. Wel kan voor het aanbrengen van reclame een bouwvergun ning nodig zijn. Daarnaast is de Wet milieubeheer van toepassing op lichtreclames. Aanpassing van de regels voor het strand/de kust conform de Strandnota. Het wijzigingen van de regels voor het gebruik van een knalapparaat. Er zal in de komende maanden een regeling worden opgesteld waardoor een knalapparaat in bepaalde omstandigheden zonder ontheffing of voorafgaande melding kan worden gebruikt. Tot die tijd blijft voor het gebruik van een knalapparaat een ontheffing nodig. Uitwerkingsbesluiten voor de kust Op 2 juni 2009 heeft het college van Burgemeester en Wethouders de volgende besluiten vastgesteld: 1Regeling watersporten en kustgebruik; 2. Besluit aanwijzing naaktstranden. Deze besluiten zijn een uitwerking van de APV en de Strandnota. De aanwijzing van gebieden voor bepaalde sporten/activiteiten is m overeenstemming met de Strandnota. In de Regeling watersporten en kustgebruik is opge nomen: De aanwijzing van de zones "recreatief strand" waar men met zeil-, surfplanken, catamarans en andere vergelijkbare vaartuigen te water mag gaan of op het strand mag komen. Dit geldt ook voor vaartuigen van watersportvereniging en -scholen ten behoeve van bewaking en beveiliging; De aanwijzing dat vaartuigen te water mogen worden gelaten en aan land mogen worden gebracht in de passanten- en verenigingshaven van Oudeschild en langs de Volharding in De Cocksdorp; De aanwijzing van de zones "sportief strand" waar het is toegestaan te kitesurfen, vliegeren en strand- zeilen; De aanwijzing van de zones "recreatief strand" en "sjDortief strand" waar in de periode 1 mei tot 1 oktober paardrijden is toegestaan van zonsopgang tot 10:00 uur en van 19:00 uur tot zons ondergang. In het Besluit aanwijzing naaktstranden zijn de twee naaktstranden op Texel aangewezen. Dit is niet gewij zigd ten opzichte van de bestaande situaties (nabij paal 9 en paal 27). Deze besluiten treden in werking op de achtste dag na de dag van deze publicatie. De besluiten liggen ter inzage bij de Publieksbalie Beleid verblijfsontzegging Op grond van de nieuwe APV kan de burgemeester aan personen die de openbare orde verstoren een verblijfsontzegging opleggen (ook wel gebiedsverbod genoemd). Dit kan voor maximaal 12 weken. In de notitie Uitwerking beleid verblijfsontzegging gemeente Texel is vastgelegd wanneer en op welke wijze de burgemeester van deze bevoegdheid gebruik maakt. De bevoegdheid een verblijfsontzegging op te leggen is gemandateerd aan een Hulpofficier van Justitie. De notitie en het mandaatbesluit liggen ter inzage bij de Publieksbalie. Omwisselen bromfietscertificaat vóór 1 oktober 2009. Voor 1 oktober 2006 werd er voor het besturen van een bromfiets geen bromfietsrijbewijs (rijbewijs AM) afgegeven, maar een bromfietscertificaat. Dit certificaat werd afgegeven door het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR). Vanaf 1 oktober 2006 wordt aan iemand die het bromfiets rijbewijs haalt door de gemeente een rijbewijs met de categorie AM afgegeven. Na 1 oktober 2009 is een bromfietscertificaat niet meer voldoende om een bromfiets (dit geldt ook voor een snorfiets of brommobiel) te mogen besturen en zult u examen moeten doen voor een rijbewijs met de catego rie AM. Na 1 oktober 2009 kunt u geen rechten meer ont lenen aan uw bromfietscertificaat. Als u voor 1 oktober 2009 een rijbewijs met de categorie(en) A (motor) en/of B (auto) heeft gehaald hoeft u uw bromfietscertificaat niet om te wisselen. Overgangsregeling Er bestaat echter een overgangsregeling voor personen die nog in het bezit zijn van een geldig bromfietscertifi caat. Als u nog in het bezit bent van een geldig brom fietscertificaat kunt u deze tot 1 oktober 2009 om laten wisselen voor een rijbewijs met de categone AM. U hoeft dan dus geen examen te doen. Wat moet u doen om een bromfietscertificaat om te wisselen in een rijbewijs. De afdeling Publiekszaken behandelt de aanvragen voor de omwisseling van het bromfietscertificaat. Voor een fiets met elektrische trapondersteuning is geen bromfietsrijbewijs nodig. Voor inlichtingen kunt u bellen met 0222 -362120. Openingstijden maandag t/m donderdag vrijdag gemeentearchief: dagelijks 'op vrijdag tont u geen aangifte doen vo 8.30 - 12.30 uur 15.00 - 19.00 uur 10.30 - 12.30 uur geboone, huwelijk en overlijden. Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6