TEXELSE 3 COURANT 'Sprint brak me op tot De Cocksdorp' fTf Texelstroom wint Botterwedstrijd Familieberichten Drukwerk, presentatie en naamsbekendheid ineen: het ondernemerspak ket van Langeveld de Rooy. Mijn lieve vrouw, onze moeder, schoonmoeder en lieve oma. die zo van het leven hield en er zo voor gevochten heeft, is van ons heengegaan Stien Stoof-Barneveld 12 februari 1930 115 juni 2009 Jaap Stoof Lenie Snepvangers-Stoof Joop Snepvangers Debbie en Robert Bianca en Jeroen Sandra Banjer Cooper X: Henk Stoof Alie Stoof-Knol Wendy Noordwester 126 1791 HG Den Burg Stien is overgebracht naar de strandkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op vrij dag 19 juni om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Stien begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene be graafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Geen bezoek aan huis Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. Nog 2 Chi Neng Qigong lessen voor de zomer? 25-6 2-7. info@kaiho.nl, tel. 319417. www.printservicetexel. nl Stickers, belette ring, textieldruk. Tel. 06- 10711115. Nog 2 Chi Neng Qigong lessen voor de zomer? 25-6 2-7. info@kaiho.nl, tel. 319417. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl w ww.texe I sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Wie helpt ons uit de brand? www.brandweer.nl www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. De Ko K Voor uw blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man BERTUS KIEWIET Detuig ik mijn oprechte dank. Rennie Kiewiet-Heeringa De Koog, juni 2009 voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Tel. 320473. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,10 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. stoere en sportieve casual kleding! Hogerstr. 6. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. Vacature! Is werken bij de brandweer iets voor jou? Kijk op www.brandweer. nl bij vacatures. Nieuwe pc of laptop no dig: TCA, Maricoweg 37 A. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. Definitief en veilig ont haren? Elos. Info: De Mui lekoog, tel: 327850. Brandweer Texel zoekt collega's! Kijk op www. Violen vervangen en/of de tuin pimpen? Ook nu nog volop zomerbloeiers! Plantenmarkt Van Heer waarden, Beatrixlaan 17. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. Wij zijn er even tussenuit. Dinsdag 23 juni staan wij weer met onze handen in uw haar! Barbers Dames en Heeren Kapsalon. Opzoek naar een uitda ging? Wordt vrijwilliger bij de brandweer. Kijk op www.brandweer.nl bij vacatures. res. Doppelkopf spielen?? Tel. 0222 313989. Voor inbouwapparatuur - Stiehl De Waal 311777 Dezocht: enthousiaste lexibele man/vrouw voor parttime baan in onze heeschenkerij. Landgoed De Bonte Belevenis, info: 06-29191822. Te huur in Den Hoorn: zol deretage, 4 kamers, grote tuin op zuiden, €575,- excl. Tel. 319938/06-24598173. Uw vakantiehuis of cha let inrichten? - Stiehl De Waal 311777 Aan de slag als brand wacht? Kijk op www. brandweer.nl bij vacatu res. Dineren in het Schou- tenhuys vanaf €0,01 Kan dat? jazeker, kijk op www. koopplein.nl. Wij hebben een nieuwe kaart en ter gelegenheid daarvan vei len wij diners voor twee. www.schoutenhuys.nl te Den Burg (0222-321032) Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 3org) bij Langeveld de Booy, Spinbaan 6, tei. 362600. Dagelijks het laatste Texel se nieuws op www.texel- secourant.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! 3el Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Alles in vertrouwde han den! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. 23 juni couperose ver wijder -en infodag bij Jeautysaloncharlotte. J6-51025139 Martine van Hintum zal u behandelen. Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Brandweerman- vrouw ets voor jou? Kijk op www.brandweer.nl bij vacatures. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww.texe Is eau to pa gina.nl Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van .angeveld de Rooy. Voor radio, TV en satelliet -Stiehl De Waal 311777 Voor LCD, LED of plas ma TV - Stiehl De Waal 311777 Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Stiehl De Waal 311777 DINSDAG 16 JUNI 2009 Deelnemers aan de Tour de Lasalle bij het verlaten van de veerboot. Met een snelheid van gemiddeld 43 kilometer per uur raasde het peloton maandagavond over het eiland. Vanaf het verlaten van veerboot Dokter Wagemaker tot de finish aan het Molwerk zat de 'vaart er bij de Tour de Lasalle goed in. Zo'n honderd renners, verdeeld over dertien teams, reden mee in deze 61,4 kilometer lange eerste etappe van de Noord-Hollandse wielerrit. Behoudens één lekke band verliep de koers zonder incidenten. Een lang lint van renners, vooruitge gaan door een motorbrigade van de politie en met een lange karavaan volgauto's op de hielen scheerde door het Texelse landschap. Het weer zat mee. Weinig wind en volop zon. Jordy Vinke, tamelijk achterin gestart, reed snel naar voren en hield de Texelse eer hoog door de bergsprint bij Oudeschild te winnen. Maar het ontbreken van wedstrijd ritme liet zich al tijdens de versnel ling voelen, 'Die sprint brak me op tot De Cocksdorp.' Tot seneuze ontsnappingen kwam het niet. Vinke: 'Het is de eerste avond, iedereen is nog fris en kijkt het even aan.' Via Oudeschild en Oost liep het traject door Eierland richting De Cocksdorp, om via De Waal en De Koog de Dennen in te duiken. Vinke probeerde zelf naar voren te rijden en stimuleerde ook Van Vliet daartoe, maar beiden kon den geen potten meer breken. In vliegende vaart kwam na circa anderhalf uur de veerhaven weer in zicht. In de massasprint drukte Dennis de Porto als eerste zijn wiel over de finish en pakte daarmee de groene trui. Michel Hendrix mocht zich dankzij tien bonificatiesecon den in het bijzijn van de Tourmiss in de gele trui hijsen. Vinke zal zijn bol letjestrui vanavond tijdens de rit aan de vastewal verdedigen, daarna houdt hij het waarschijnlijk voor gezien. 'Het doel is bereikt.' De Texelstroom is vrijdag win naar geworden van de Botter wedstrijd in Den Helder. Aan de race over negen mijl deden twin tig botters mee uit het hele land. De west-noordwestenwind kracht 3, oplopend naar 6, pakte uit in het voordeel van het histo rische zeilvaartuig. 'Een ede aan het vakmanschap van de scheepsbouwers die deze loodsbotter in 1906 bouwden. Maar ook respect voor wind en stroom', zei schipper Peter Lock over schip. Hij sprak van een wed strijd met een hoge 'belevings waarde'. De organisatie had voor deze nostalgische wedstrijd tussen Den Helder en Texel een traject uitgezet. De Texelstroom, met aan boord ook Gert Rietveld, Oebele Kasper uit Drachten, Hennie Kos ter uit Utrecht, Jeroen de Gee uit Oudeschild en slijter Jan de Wit (sponsor van onder meer een doos Juttertje) had de wind goed in de zeilen. Na de start bij de veerhaven in Den Helder passeerde de Texel stroom in korte tijd tien schepen. Het stuk ten zuidoosten van Texel was met wind tegen en stroming mee goed te zeilen. Datzelfde gold voor het stuk ten westen van Den Helder, dat met wind mee en stro ming tegen werd afgelegd. Nadat op het laatste traject de laatste opponent was ingehaald, kon de fles worden ontkurkt. Het traject werd met een snelheid die varieer de van drie tot acht knopen afge legd in twee uur en vijf minuten. de Heiderse Botterwedstnid FotoGeran] Schipper Peter Lock met de eerste prijs Het verschil met nummer twee, die" een halve mijl achter lag, was groot. Lock prees zijn bemanning: 'Ze voeren met respect voor elkaar. Niemand heeft een steekje laten vallen, ze hebben allemaal aan de schoten getrokken.' Donderdag 18 juni vertrekt de Loodsbotter om 8.00 uur naar Ter schelling, om passagiers en bemanning tot zaterdag of zondag van het festival Oerol te laten genieten. Er is nog plaats voor enkele liefhebbers. Van donderdag 2 tot dinsdag 7 juli staat een reis naar zeilevenement Sailwolde in Zeewolde op het programma, waarbij op de terugreis in Stavoren wordt afgemeerd. Hoogtepunt van het vaarseizoen is een trip die via Delfzijl (Delfsail), Vlissingen (viering 125 jaar Loodsen Sociëteit) naar het Engelse Huil (Shantyfestival) voert. De Texelstroom vertrekt hier voor op maandag 17 augustus en meert een maand later weer in Oudeschild af. Voor wie de hele reis of een traject wil meevaren, is nog plaats. Meer informatie hierover op www. texelstroom.nl. De reis naar Enge land, waarbij 12 passagiers en 4 bemanningsleden mee kunnen, geldt als testcase. 'We hebben het geld hard nodig om in de vaart te blijven', vertelt Lock, die ook op zoek is naar sponsors. De Koning/Visser wint Zeilweek De Zwitserleven Zeilweek 2009 is gewonnen door Team Boska lis De Koning/Visser. Het duo zeilde tijdens de Texel Dutch Open en de Ronde om Texel in de kopgroep. De Zwitserleven Zeilweek was opgebouwd uit het Texel Dutch Open, het officiële Nederlands kampioenschap Catamaranzei len, en de Ronde om Texel. Het Texel Dutch Open werd door het Team Boskalis De Koning/Visser afgesloten met de eerste plaats, de Ronde om Texel met een der de plaats. Coen de Koning is regerend wereldkampioen F18 en zeilde met zijn nieuwe beman ningslid Thijs Visser op een Nacra Infusion. Nieuw raadhuis stoken op hout De gemeente ziet er vanaf het nieuwe raadhuis en de OSG te verwarmen en koelen met een warmte-/koude opslag. Bekeken wordt of dat ook mogelijk is met de houtgestookte installatie die TexelEnergie voor de 99 (Tjak- kerstraat en omgeving) in Den Burg wil realiseren. Volgens een woordvoerder krijgt een warmte- /koude opslag bij het raadhuis te lijden onder het sterk ijzerhoudende grondwater. De pij pen waarmee warmte of koude aan het grondwater wordt onttrokken, zouden gaan roesten. Een gesloten systeem, zoals bij Gemeentewer ken, is bij het nieuwe raadhuis niet mogelijk. Het is de bedoeling dat het raadhuis en de OSG straks wor den verwarmd of gekoeld met hout uit de bossen op het eiland. De gemeente is daarover in overleg met Staatsbosbeheer. Bekeken wordt op welke wijze de gemeente kan samenwerken met TexelEnergie dat eveneens een intentie-overeen komst met SBB heeft om de 99 te verwarmen met Texels hout. Frans Visman (D66) zette gisteravond tij dens de raadscommissie Grondge bied vraagtekens bij het stoken op hout. Hij vroeg zich bezorgd af of de gemeente met teruggaat naar de Middeleeuwen. De woordvoerder van de gemeente merkte op dat er inmiddels diverse installaties zijn bekeken, dat ze geurloos zijn en dat gebruikers er tevreden over zijn. Dc raad moet er nog een besluit over nemen. Die stelde eerder geld beschikbaar voor een warmte-/kou- de opslag in de wetenschap dat die zichzelf zou terugverdienen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3