1 1 II U i i - r TEXELSE 7 COURANT Dirk Pool verrassend tweede Wind ontbreekt op zonovergoten Ronde Texelaars in de Ronde DINSDAG 16 JUNI 2009 Texelaar Dirk Pool heeft met zijn Prindle 15 een tweede plaats behaald met de Zwitserleven Ronde om Texel. De eerste plek was voor het Britse F18 team Wilson en Lynch. First finishers in het rondje waren de Britten William Sunnucks en Simon Far- Pool belandde na toepassing van de Texel-rating, de indeling naar handicap, op een verrassende tweede plaats. Hij finishte na zeven uur en 20 minuten. Pool: 'Het viel helemaal dood en ik had stroom tegen.' Door recht tegen de stroom in te varen, wist hij het effect daar van te beperken. Pool: 'Ik was het spuugzat toen de wind helemaal wegzakte, maar ik ben nou een maal een vechter, dus ik geef niet op tot ik er ben.' Uiteindelijk kreeg hij weer wat wind en werd zijn inspanning beloond met een podi umplaats. De matige wind was voor alle deel nemers van grote invloed. De bran ding was niet heel sterk, maar door te weinig wind hadden veel boten niet de benodigde snelheid om er makkelijk door te komen. Veel teams hadden moeite met de bran ding en werden door omstanders het water in geholpen. Ook kwa men er diverse peddels aan te pas om de snelheid enigszins te verho gen. Op advies van de wedstrijdleiding lieten sommige minder geoefende zeilers hun boot veilig op het strand liggen. Enkele keren ging het mis, catamarans gingen over de kop en bij éen catamaran sloeg een ande re boot een flink gat in de drijver. Degene die wél op het water waren, hadden moeite om aan de goede kant van de startlijn te komen en te blijven. Met peddels werd gepoogd aan de goede kant van de lijn te komen. De wedstrijdleiding besloot daarop het startgebied te vergro ten. Startboot De Terschelling schoof een flink stuk met de stroom mee. Na het rooksignaal kabbelde het deelnemersveld richting de vuurto ren, alwaar Xander Pols en Tjiddo Veenstra aan kop gingen. Vlak na de vuurtoren viel de wind weg. Een paar boten konden dankzij een windvlaag goed weg komen, maar de hoofdmoot bleef praktisch stil liggen. De laatsten in het deelnemersveld, ongeveer 35 botenn moesten bij de vuurtoren omkeren. Na de ronding van de VC-boei ten oosten van het eiland begonnen een paar F18-catamarans aan een inhaalslag. Het deelnemersveld dunde verder uit, ook hier moesten de laatsten in het deelnemersveld van de wedstrijdleiding terugkeren naar paal 17. Doordat de wind iets aantrok, kreeg men ter hoogte van de Kaap wat meer wind in de zei len en leek de snelheid op te lopen, maar ter hoogte van Oudeschild kruiste het deelnemersveld in rus tig tempo richting 't Horntje. Na de ronding van de zuidpunt werd het in de kopgroep extra spannend. Het team De Koning/ Visser liep in op de koplopers. 'Toen begon onze inhaalrace. We merkten dat het op zee lastig ging, dus besloten we als één van de eersten terug naar de kust te gaan. Doorvaren tot vlak voor de bran ding en vaak gijpen leverde ons veel winst op. Het ging super.' Het waren de Britten William Sun nucks en Simon Farren die uitein delijk als First finishers paal 17 aandeden. Per abuis zagen ze de gecreëerde aanlegplaats voor de catamaran niet, maar voor het feestelijke ontvangst zeilden ze alsnog een paar meter om. \t r 1. Pool (5.52.27) 9. Pam/Pam (6.53.11) 2. Soeverein/Soeverein (6.17.48) 10. Oosterhaven/Oosterhaven 3. Bakker/Bakker (6.22.29) (6.57.49) 4. Ridder/Ridder (6.27.57) 11Loos/Pastoor (6.59.12) 5. Boomstra (6.35.28) 12. Wijnand/Bootsma (7.07.51) 6. Zanen/Houwing (6.36.35) 13. Nagtegaal (7.15.42) 7. Kuyl vd/Jager (6.41.38) 14. Jong/Noorlander (7.45.03) 8. Wijnand/Dusoswa (6.42.26) De foto's op deze Ronde-pagina's zijn gemaakt door: Imme Bakker, Texel Images, Ton Zegers en Gerard Timmerman. f*\

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7