msBL H t Dertig mille voor advocaat IJsland Cf voen 'wartsjexeh in het harL, Dorpsontwikkelingsplan Oudeschild Texeltours in de knel door herinrichting OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12383 DINSDAG 23 JUNI 2009 T E X E LS E^COURANT verschijnt dinsdag en vrijdag Je hoeft geen groot muziek kenner te zijn om te genieten van de Zomercon- certen van het Texels Vrouwen koor. Het enige dat ontbrak aan de Midzomer schans was een flink aantal extra bezoekers. Groei is zeker moge lijk. Vatenrollen, hamerslingeren, boomstamwer- pen en andere onderdelen waren te zien op de Texel Island Games. 'Oudeschild heeft er een rid der bij', zei Hans Eelman na zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zeereeppad kleurrijk geopend door voorzitters SIGT Na vijf jaar van vaak moeizame voorbereiding is het wandelpad over de zeereep bij De Koog een feit. De officiële opening was zondagmiddag een kleurrijke en muzikaie aangelegenheid met hapjes en drankjes waar hon derden mensen op af gekomen waren, velen sjiek of antiek uit gedost. De openingshandeling op het slag van paal 191/2 bestond uit het door knippen van een lint door de rol stoelers Dick van Barneveld en Arco de Graaf. Eerstgenoemde is nu nog voorzitter van de Stichting Integratie Gehandicapten Texel (STIGT), De Graaf volgt hem in sep tember op. Voorafgegaan 'door de Koger SOS drumband en gevolgd door de Sea Side Dixielandband nam het publiek vervolgens bezit van het pad en deed zich te goed aan feestelijke drank, haring, makreel en ijs. Er werden vlaggen gehesen en het naambord van het pad werd onthuld, waarbij Thea Houtenbos een gedicht voordroeg. Speciaal voor degenen die de financiering van het pad hadden gesteund door de aankoop van tegels was er aansluitend een feestje met buffet in paviljoen Noordzee. Een certificaat als bewijs van aankoop van een of meer tegels werd door parachutist Hans van Marrewijk op het strand bezorgd, verpakt in een koker waarin zich ook een fles Jutter bevond. Het pakketje werd overge nomen door amazone Christine Reuteler die het transporteerde naar Peter en Joke Bakker, de eer sten die destijds een tegel kochten. Ook werd een luchtfoto gemaakt waarbij je de sponsors ziet staan op de door hen gekochte tegels. Oudeschild gaat werken aan een ontwikkelingsplan voor het dorp. Dat is de uitkomst van een bij eenkomst die de dorpscommis sie vrijdag met de bewoners hield. 'Het moet een plan worden van het dorp, niet van de gemeen te', benadrukte wethouder Mari an Merkelbach op voorhand. Er circuleren meerdere plannen voor en over Oudeschild. Bijvoor beeld de notitie over de destijds afgeschoten Parels van bureau Striking uit 2001. Nadat het dorp de grootschalige plannen op de haven naar de prullenbak had ver wezen, was het plan in de la beland. Toch was de inhoud deels geba seerd op wensen uit het dorp zelf. Ook met de uitkomst van een enquête van het dorpsblad over de toekomst van het dorp waaraan 63 procent van de Oudeschilders had meegedaan, is niets gebeurd. Vorig jaar presenteerde een groep stu denten, onder wie Texelaar Patrick Witte 'Oudeschild in Balans', een toekomstvisie die als discussiestuk was bedoeld, met onder meer plannen voor woningbouw en de haven. Daarnaast zijn er de plan- Jos Slikker van Texeltours voelt zich in het nauw gebracht door de voorgenomen herinrichting van de Heemskerckstraat in Oudeschild. Doordat het gedeel te tussen de Loodssingel en de dijk eenrichtingverkeer en wan del- en fietspromenade wordt, kan hij met zijn autobussen niet meer bij zijn wasplaats komen. Slikker deed zijn beklag vrijdag in 't Skiltje, toen tijdens het dorpsover- leg bleek dat de uitvoering van de herinrichting half september van start gaat. Het autobus- en taxibe drijf aan de Heemskerckstraat, dat na het voorgenomen vertrek van bouwbedrijf Zegel straks als enige bedrijf in dit gebied met zwaar ver keer actief blijft, komt hierdoor in de knel. 'Terwijl we wel op indu strieterrein zitten', zei Slikker, die aangaf dat de plannen ondanks zijn protest zijn doorgezet. Dat was de uitkomst van drie avonden waarbij een meerderheid van het dorp zich voorstander van de her inrichting had verklaard. Slikker gaf aan dat het de gemeen te was die vier jaar geleden had meegewerkt aan de vestiging van zijn bedrijf op de huidige locatie. Bij pogingen om een kavel op het Aangifte van skimmen Tenminste één Texelaar is slacht offer geworden van het skimmen van haar pinpas. De vrouw uit Den Burg ontdekte dit weekend dat een bedrag van meer dan €1000,- door onbekende oorzaak van haar bankrekening was ver dwenen. Ze heeft onlangs gepind bij de Postbank/ING en vermoedt dat de nen voor woningbouw door parti culieren, Collectief Particulier Ondernemerschap, Parkeren en Meer en de Herinrichting van de Heemskerckstraat. De gewenste inhoudelijke discus sie over Oudeschild in Balans kwam niet van de grond, duidelijk werd wel dat Oudeschild een inte graal toekomstplan nodig heeft waarin het hele dorp wordt meege nomen. Met name op gebied van verkeerscirculatie kampt het vis sersdorp met knelpunten. Zoals vrachtwagens die over de haven denderen op weg naar de vuilstort of één van de bedrijven die op het industrieterrein, wat uit oogpunt van toerisme ongewenst is. Het vrachtverkeer door het dorp zal door de toenemende bedrijvigheid eerder toe- dan afnemen, luidde de conclusie. Het versterkte de roep om een rondweg langs Oudeschild, waarbij de doorgaande weg vanaf de Redoute vóór het dorp afbuigt. Geopperd werd de huidige route van het Mieland (Puzzelweg) door te trekken. Niet iedereen ziet dat zitten. Wim Boom, bewoner van 't bedrijventerrein aan te kopen, was hij naar eigen zeggen tegen een muur van regels aangelopen. 'Ver tel jij maar wat ik moet doen', daagde hij dorpsvoorzitter Gerard Zijerveld uit met een oplossing te komen. Maar die gaf aan dat het een kwestie is tussen Texeltoers en de gemeente. De suggestie van Jan Jacob Rab om in klein comité aan een uitkomst te werken en hierover met de gemeente in over leg te treden, kreeg bijval. Leefde Oudeschild nog in de ver onderstelling dat hennrichting van de Heemskerckstraat in november zou starten, de gemeente liet nu weten dat half september wordt begonnen. Dat wekte verbazing. Niet alleen gezien de grote toeristi sche drukte op dat moment, maar het heeft ook tot gevolg dat bouw- verkeer voor de nieuwbouw van het museum over de nieuwe straat moet. Dat de gemeente eerder had aangegeven dat het plaveisel dit wel kon hebben, nam de twijfel in het dorp niet weg. dader(s) daarbij haar pincode heb ben gekopieerd. Daarbij wordt een apparaatje boven het pinapparaat geplaatst, waarna ze met de gege vens geld opnemen van deze reke ningen. De Texelse heeft aangifte gedaan bij de politie. Die vertelde haar dat nóg iemand aangifte had gedaan van skimmen. De Texelse adviseert bij het intoetsen van de pincode de andere hand boven het toetsen bord te houden. De gemeente heeft in 2008 bijna €15.000,- betaald aan het advo catenkantoor dat bezig is de ver loren miljoenen in IJsland terug te vorderen. Over dit jaar moet tot nu toe een soortgelijk bedrag aan bureau Stibbe worden overgemaakt. Dat liet de gemeente weten tijdens de raadscommissie Middelen nadat er vragen over de kosten aan het advocatenbureau waren gesteld. Dat is namens alle gedupeerde lagere overheden bezig het geld terug te vorderen. Op vragen van de PvdA liet de gemeente weten dat Texel geen boete heeft hoeven te betalen over een ander bedrag van €8 miljoen dat vorig jaar voortijdig uit Ierland werd weggehaald toen de proble men in IJsland bekend waren geworden. Op een derde bedrag van €8 miljoen dat voortijdig uit Denemarken werd teruggehaald. Samenspel project Artex Artex-Kunstenschool Texel houdt deze en volgende week een samen spelproject, waarbij (bijna) alle jeugdige leerlingen in orkesten en ensembles worden ingedeeld om samen liederen en muziekstukken in te studeren en uit te voeren. Van lichte muziek tot popmuziek en van klassiek tot jazz De leerlingen mogen zelf kiezen in welk orkest ze willen deelnemen. Daarbij wordt rekening gehouden met de moei lijkheidsgraad van de muziek en de leservanng. Het laatste kwartier van de repeti ties in de tweede week (van 26 juni tot en met 2 juli) zijn openbaar; alle geïnteresseerden zijn dan van har te welkom naar de ensembles te komen luisteren. Buurtje, kondigde aan zich tot het uiterste te zullen verzetten. Het aanbod van wethouder Mer kelbach dat de gemeente zorgt voor de begeleiding van het proces naar een ontwikkelingsplan voor het dorp, werd omarmd. De wet houder had lering getrokken uit schermutselingen in Oosterend en zegde toe de begeleiding over te laten aan externe deskundigen. In de discussie zullen eerder gemaak te rapporten en de uitkomst van enquête worden meegenomen. Na de zomer verschijnt een oproep in het dorpsblad, waarin Oudeschil- ders worden uitgenodigd om mee te denken en praten over het plan. www.speedheat.nl moest de gemeente €9000,- inle veren. Doordat het deposito werd opengebroken, ging de rente een stukje omlaag. Het ging om de miljoenen die waren geleend voor raadhuis, OSG en PHH-gebouw. De gedupeerde overheden gaan er nog steeds vanuit dat het moet lukken een deel van de verloren miljoenen terug te krijgen. Op advies van Stibbe wordt er al wel rekening mee gehouden dat 20 procent als kwijt moet worden beschouwd. Voor Texel gaat het om €1,6 mil joen en de gemeente heeft dat door meevallers kunnen opvangen in de begroting. Thuisschilder kneust enkel Bij een poging de nok van zijn woning aan de Wiihelminalaan te schilderen is een 60-jarige Texelaar ten val gekomen en raakte zijn enkel zwaar gekneusd. Het onge val gebeurde toen hij een steiger aan het opbouwen was, waarbij een trappetje waarop hij stond ver moedelijk tegen de grond ging. Hij is met de ambulance naar het zie kenhuis gebracht, waar zijn enkel in het gips werd gezet. TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. vakantiekrant Verschijnt wekelijks van 3 juli t/m 28 augustus. Oplage: 450.000 in fulicolor U kunt uw agendapunten en advertenties steeds tót 10 dagen voor de verschijnmgs datum opgeven. Tel. 0222 - 36 26 00 LANGEVELD info@lenr.nl LHIMÜCVCLU Spinbaan 6, Den Burg De STIGT-voorzitter en zijn opvolger knippen het lint door. MAYDAY...MAYDAY... mayday; ik ben de WEG KWIJT OP O de Hors. J Lepelaar voorzien VAN GPS ZENDER

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1