Midzomerschans is festival met potentie 4 TEXELSE 5 COURANT t*»: Wind krijgt geen vat op volleybal Uitvaartcentrum Texel verwerft Keurmerk uitvaartzorg DINSDAG 23 JUNI 2009 De Saluutbattenj Rijdende Artillerie kondigde de schoten kanon met enig ceremonieel Het enige dat ontbrak aan de Midzomerschans was een flink aantal extra bezoekers. De tweede editie van het kunstfes tival trok verspreid over de zaterdagavond en zondag zo'n 400 belangstellenden - 100 min der dan vorig jaar - en dat was een beetje aan de magere kant. Naar de oorzaak was het gissen, maar zeker is dat er de afgelopen dagen enorm veel te doen was op Texel, zowel op cultureel als spor tief gebied. Sommige evenemen ten konden worden gecombineerd, maar wie moest beachvolleyballen of aan de Highland Games deel nam of daar als vrijwilliger of sup porter bij betrokken was, kon moeilijk tegelijkertijd op De Schans zijn. Ook het weer werkte niet helemaal mee. Het woei stevig en de temperaturen lagen niet al te hoog. Ten slotte moet het evene ment waarschijnlijk gewoon nog in bekendheid groeien. Niet alge meen bekend was dat het zo leuk was. Want daar zullen de meeste bezoekers en deelnemers het wel over eens zijn: de Midzomer schans is een festival met poten tie. Met meer dan dertig voorstel lingen en presentaties op het gebied van toneel en theater, muziek en zang, literatuur en beel dende kunst bestreek het festival een groot deel van het terrein der schone kunsten. Niet alle kunste naars richtten zich op een breed publiek, maar jong en oud kon zich toch prima vermaken. Dat begon al op zateragavond, toen het Popkoor van Artex Kunsten- school het eerste optreden sinds Indringend spel Wieringen'. de oprichting in januari gaf en daarbij veel enthousiasme aan de dag legde. Zeer indringend was daarna de voorstelling over de Wieringer doodgraver die boven het versgedolven graf van de door hem verafschuwde heer De Groot terugkijkt op zijn eigen leven. Zaterdag was er veel waardering voor Divina Close Harmony, een zanggroep van zestien dames, die mooie zang combineerden met een frisse presentatie. Het kwartet Harmony Glen bracht Ierse volks muziek ten gehore, die zowel rit misch als melodieus uitstekend klonk. Ook de voorstelling van Serie der Zee, dat op een aanste kelijke manier oude zeemanslied jes tot leven bracht, kreeg veel bijval. Van heel andere aard waren de levende standbeelden in de prachtige mimevoorstelling Toi en moi, van een duo uit het Belgische Oostende. Ondanks een enkele technische drie Wieringers in het theaterstuk 'De doodgraver van onvolkomendheid - geen podium- licht voor de Wieringer doodgra ver - en het uitvallen van twee voorstellingen door ziekte en over macht verliep het festival naar wens. Hoewel hij waarschijnlijk financieel niet helemaal uit de kos ten komt, kijkt organisator Pip Barnard kijkt met voldoening terug. 'De vorm ligt na twee afle veringen wel vast, maar het festi val kan nog groeien. Als het orga nisatorisch lukt, zou het leuk zijn wat meer voorstellingen te bren gen. Daar is plaats genoeg voor op De Schans. Ook het Texelse aandeel mag best wat groter. Dat is vooral een kwestie van contac ten leggen en mensen benaderen en dat brengt een hoop werk met zich mee. Eerst moeten we dit festival goed afronden, daarna moeten we het maar eens over volgend jaar hebben Wat mij betreft, komt er een vervolg.' Joop Rommets De groep Harmony Glen bracht op aanstekelijke wijze Ierse folk ten gehore. Om half twaalf, een half uur voor het begin, dromden de organisa toren en al aanwezige deelnemers nog samen onder twee partytent jes om te schuilen voor een fikse bui. Maar het klaarde snel op en daarna bleef het de hele middag droog. Het weer droeg daarmee in belangrijke mate bij aan het suc ces van het In-dorp Beachvolley- bal-toernooi op de Groeneplaats. dat voor de tweede keer werd gehouden. 'Zelfs de wind viel mee Er stond een stevige bries, maar die kreeg geen vat op de bal', ver telt Gertha Wessels, één van de vier organisatoren, die zelf ook een team vormden. Het toernooi kende een spannend verloop, kon ook het vrij talrijke publiek constateren. Na diverse poule- en (kruisjfinalewedstrijden ging de eindstrijd tussen titelhou der Leuk dat wij ook mee mogen doen (bestaand uit Monique Leijstra, Gea van Gijssel, Arnold Leijstra en Leendert Eelman) en La Rueda (met Bianca van den Berg. Aglaia Westra, Arnold Boonstra en Gert Jan Witte). Eerstgenoemd team won en verdiende daarmee een enorme bokaal en een tocht met De Zeester van Johan Hutjes. (Foto Joop Rommets) Den Burg, 16 juni 2009 Uitvaartcentrum Texel is voor de komende drie jaar gecertificeerd met het Keurmerk uitvaartzorg. Eigenaren Mark en Yolanda Pijper zijn trots op deze certificering. "Het is toch een officiële erken ning van hoe je in de praktijk je vak uitoefent", zegt Mark. "Voor de consument staat het Keur merk uitvaartzorg garant voor een bepaald kwaliteitsniveau." Een gecertificeerde uitvaartonderne ming houdt zich aan vijf normen: heldere afspraken vooraf over uit voering en kostenbegroting; een goede organisatie (van de uitvaart); bekwaam personeel; afhandeling van klachten; en onderzoek naar klanttevredenheid. Het Keurmerk omvat alle uitvaarlverzorgende werkzaamheden die starten na een overlijdensmelding, tot en met de factuur en betalingen en eventuele klantenreacties na de uitvaart. Uitvaartcentrum Texel bezit als enige uitvaartonderneming op het eiland het Keurmerk uitvaartzorg. In het gehele land zijn er momen teel 83 gecertificeerde uitvaarton dernemingen. Het Keurmerk is ook in een ander opzicht belangrijk voor Uitvaartcentrum Texel, dat in principe samenwerkt met alle ver zekeringsmaatschappijen. Die eisen steeds vaker dat een uitvaartonder neming het Keurmerk bezit. Men sen krijgen niet alleen het maximale Eigenaren Mark en Yolanda Pijper samen mei uitvaartverzorgster Ilse Bonne-Geus in de Strandkamer, éen van de drie afscheidskamers van Uitvaartcentrum Texel. uitgekeerd waarvoor zij verzekerd zijn, maar ook de kwaliteit is nog eens extra gewaarborgd. Mark vult aan: "Na de verbouwing van het uitvaartcentrum drie jaar geleden, is dit de volgende stap in ons vernieuwingsproces. Niet alleen zijn we toegerust om bij het verzorgen van een uitvaart in te spelen op de eigentijdse wensen van klanten; we doen dit nu ook aantoonbaar volgens gecertificeer de normen van het Keurmerk. De persoonlijke benadering die men van ons gewend is. blijft het uit gangspunt." Uitvaartcentrum Texel beschikt over drie moderne afscheidskamers met elk een geheel eigen sfeer: de Landschapskamer, de Strandkamer en de meer traditionele Robijnka mer. Ook is er een aula met zitca- paciteit voor circa 100 personen, en de mogelijkheid om filmbeelden of foto's te vertonen en de uitvaart dienst of condoleance op dvd op te nemen, naast de uiteraard aan wezige geluidsinstallatie. Ook de dragers zijn in het nieuw gestoken; zij hebben nu mooie antracietgrij- ze pakken. Uitvaartcentrum Texel beschikt verder over een eigen inonumententuin met meer dan 90 verschillende grafmonumenten, die in eigen huis beletterd, onderhou den en zo nodig gerestaureerd kun nen worden. Ook het rouwdruk- werk wordt zelf uitgevoerd. De groep Serie der Zee bracht op theatrale wijze oude zeemansliedjes tot leven. Fraaie levende standbeelden in de voorstelling "Toi et moi' duo uit Oostende.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5