I m TEXELSE COURANT Shima sluit seizoen af Van Maanen wint clubwedstrijden Heri Hodie Pittige opdrachten voor zwemkandidaten DINSDAG 30 JUNI 2000 Karatetoernooi Budovereniging Shima hield zondag voor het eerst een kara tetoernooi. Hieraan werd ook deelgenomen door karateka's van Samurai uit Den Helder. De jeugd nam deel aan Mawashi- geri max, waarbij zoveel mogelijk schoppen tegen een stootkussen gegeven moeten worden. Dit onderdeel werd glansrijk gewon nen door Hielke van Breukelen. Op het onderdeel kumite (sparren) streden zowel jeugd als volwasse nen. Bijzonder spannend was de finale tussen de tweeling Ivo en Lieke Zoetelief. Zij gaven elkaar geen strobreed toe, tot Lieke in de verlenging de overwinning naar zich toe wist te halen. Het laatste onderdeel, het lopen van een kata was weggelegd voor de volwas sen. Hierbij is het de bedoeling een figuur (vaak in de vorm van de let ter H) te lopen en daarbij op de startplaats te eindigen. Op dit onderdeel gaven drie juryleden punten tussen 1 en 5. Marjan Heer schap leverde een bijzondere pres tatie door als witte banddrager alle blauwe banddragers te verslaan. Uitslagen: Mawashi-geri max: Poule 1 1 .Lieke Zoe telief, 2.Ivo Zoetelief, 3.Daniël Schuiten; Poule 2:1.Hielke van Breukelen, 2.Casper Heijnen, 3 Remco Wiering Kumite: Poule 1 1 .Lieke Zoetelief, 2.lvo Zoetelief, 3.Nova Visser, Poule 2. I.Paul Schonenberg, 2.Martijn van Haren, 3.Stephan de Wit. Poule 3. 1 Marjan Heerschap, 2 Petra Schut, 3.Hanneke Roeper. Kata: 1.Marjan Heerschap. 2.Paul Schonenberg, 3.Can- dice Beekman ir Theo van Maanen in actie tijdens de finale enkelspel. Door zowel het herenenkelspel als - samen met zijn partners - het herendubbel en het mixdub- bel op zijn naam te zetten, is Theo van Maanen de grote win naar geworden van het club kampioenschap van tennisver eniging Heri Hodie. Het toernooi mocht zich in een goede belangstelling verheugen. Zo'n tweederde van de leden van de vereniging had zich voor één of meerdere onderdelen opgegeven. De strijd werd gedurende drie weken gestreden volgens een pou lesysteem, waardoor alle spelers meerdere tegenstanders kregen en de wedstrijden voor het publiek aantrekkelijk bleven. In de B-poule van het damesenkel spel speelde de oudere jeugd mee. Twee van hen, Annet ter Hoor en Elise Klaassen, wisten de eerste plaatsen te bezetten. In de A-poule kwamen Fenna Boon - kampioen in 2007 - en Petra Harman - kam pioen 2008 - tegenover elkaar te staan. Het verwachte vuurwerk bleef echter uit. Harman wist met opvallend gemak haar titel te pro longeren (6-1, 6-0). Zij behaalde een tweede titel door samen met Els Ooyevaar het damesdubbel te winnen van Mieke van den Bent en Ria Zoetelief, die vorig jaar nog kampioen werden (6-4, 6-4). De finale van het mixdubbel ging tus sen Els Ooyevaar/Lieuwe van der Veen en Jolanda Stark/Theo van Maanen. Poulewinnaar Ria Zoete lief/Leo Saai werd in de kruisfinale uitgeschakeld. De titel ging naar het koppel StarkA/an Maanen. Slechts vijf koppels namen deel aan het herendubbel, dat daardoor beperkt bleef tot één poule. Dat maakte de onderlinge wedstrijd tussen de nummers één en twee tot de finale. De duo's Theo van Maanen/Martijn van der Linde en Leo Saai/Robbert van den Bent probeerden beide de eindzege te bemachtigen. De eerste set ging relatief gemakkelijk naar eerstge noemd koppel (6-2), waarna de strijd lange tijd gelijk op ging. De tweede set werd uiteindelijk met 7-5 een krappe overwinning voor SaalAfan den Bent en bij een stand van 6-6- in de derde set moest een tiebreak de winnaar aanwijzen. Met een prachtig laatste punt wist Van Maanen de strijd te beslissen. De kruisfinales van het herenenkel spel resulteerden in een finale tus sen regerend kampioen Remco Boon en Theo van Maanen. Het werd een lange en door het warme weer slopende partij, die tweeën eenhalf uur zou duren. Boon kwam traag op gang, hoewel de tegen standers de eerste twee sets aan elkaar gewaagd bleken (4-6, 7-5). In de derde set leverde Van Maanen sterk aanvallend spel en wist hij met gedurfd oplopen en volleren Boon onder druk te zetten en strijd te dicteren (6-3). Wat ik zeggen wou Groenstrook Een prachtig plan, een polikliniek en een zorghotel voor de Texelaars. Maar de plek die men hiervoor in gedachten heeft, heeft al een bestemming. De groenstrook, de schapenweide, het speelveld zijn er ter voorkomen van ziektes. Bescher ming tegen geluidsoverlast, bescher ming tegen fijnstof en C02-uitstoot, beweging voor de kinderen, die zijn aanwezig op de strook langs de Pontweg. Maar deze zienswijzen worden in de koelkast gestopt. Hoewel de gemeente in de jaren zeventig aan de maatschap De 46 beloofd heet dat deze groenstrook functie blijft besaan, is men nu niet meer op de hoogte van deze toe zegging. Wie kan het aan mij uitleg gen dat dit in deze tijd kan gebeu ren? Het verkeer over de Pontweg neemt nog steeds toe, dus ook de overlast. Guusta Ynsen, Den Burg. Winst voor Wernand en Agterberg Door in de finale te winnen van Marcel Wernand en Erna Agter berg hebben tennissers Ingrid en Leo Saai de titel van club kampioen mixdubbel van Deuce weten te prolongeren. De mixkampioenschappen werden onder goede weersomstandighe den afgewerkt. Zaterdag werd onder ruime publieke belangstel ling de finale gespeeld. In de laagste klasse (speelsterkte 8 en 9) stonden Brenda Kager en Pieter de Ridder tegenover Ryan en Yvonne van Heerwaarden. Bei de koppels waren aan elkaar gewaagd, maar de winst ging uit eindelijk naar Kager en De Ridder (6-7, 6-2, 6-4). In speelsterkte 7 werd de finale verrassend gewonnen door Gerard en Karin van Veen. Zij verloren de eerste set (6-1) aan Antoine Ker sten en Louise van der Sluis, maar kwamen steeds beter in de wed strijd en mede door steun van het Weinig wind bij Tuusrondje Hoewel de wind het hen lastig maakte, hebben zestien catama rans zaterdag rond het eiland gevaren in het jaarlijkse Tuus rondje. Vijf van hen vertrokken van Westerslag om zich bij De Cocksdorp aan te sluiten bij elf zeilers van CKZ. Met de teleurstelling van vorig jaar nog vers in het geheugen, toen het rondje tijdens het varen door weers omstandigheden werd afgebroken, vertrokken de zeilers onder begelei ding van twee rubberboten naar de VC-boei, om langs de staken naar de Oostkaap en Oudeschild te varen, om via het NIOZ, de veerhaven en het Molengat aan te komen bij paal 9, waar de lunch werd gebruikt. Bij paal 17 haakten de zeilers van KZVW af, waarna het nog geruime tijd Geknipt Het Texels wit behaalde een twee de plaats in een proeverij van BIER! magazine. Het proefpanel beoor deelde zes bieren en het Texelse bier kwam een half puntje te kort om gelijk te eindigen met de win naar, Weihenstephaner uit Duits land. 'En lichtzoetig bier met een aangename bitterheid in de nadronk. Een mooi bier van een gepassioneerde brouwer', oordeel de een van de juryleden over het Texelse bier. Budovereniging Shima heeft afgelopen week het seizoen op grootse wijze afgesloten. Ruim tachtig personen namen deel aan de afsluitende activiteiten. De judoafdeling begon donderdag met het gradueren voor alle groe pen. De mini-judoka's lieten als eerste zien wat zij het afgelopen seizoen allemaal hebben geleerd en ontvingen uit handen van trainer Martin Rozenhart een bewijs van vaardigheid en een herinnerings vaantje. De judoka's van de tweede en derde groep moesten verschil lende valtechnieken laten zien en verschillende worpen. Ook bij deze afdeling slaagde iedereen voor het examen. In de laatste groep moes ten de kandidaten een ingewikkel de worp laten zien. De karateka's gradueerden vrijdag avond. Vier examinatoren beoor deelden eerst de jeugd en daarna de volwassenen. Zij moesten niet alleen verschillende technieken laten zien, maar ook over veel con ditie beschikken om aan alle onder delen mee te kunnen doen. De G-judoka's sloten het seizoen af met een avond bowlen. Uitslagen: Judo - Mini: Ryan Dijker, Mike Kleinleuge- mors, Marije Witte, Comé Snoeij, Jelle de Porto, Jet Zoetelief. Job Zoetelief. Annabel Franssen, Hendnk Franssen Ties Schoort. Sem Poelman. Witte band. gele slip: Sil van üngen. Kel- sey Coot, Myron Coot Wtte band. bruine slip: Matt Landsman. Stefan Boekei, Thijs Oosterbeek, Bram Kuipers, Kevin Groot. Menno Evers. Wesley Huysman. Gosro Poorheydar, Sil Tijssen. Gele band Patrick Klok. Lisette Koopman. Gele band. oranje slip Jelle van Breukelen. Gele band, brui ne slip: Bart-Jan Waaijer, Eros Stendert. Bram Zoetelief, Niek Otten. Oranje band, groene slip- Dave Huysman, Chris Harting. Groene band Ramon Koopman. Reinoud de Gee, Peter Mulder. Karate - Wtte band, eerste rode slip Niesje Dros. Hannes Dros, Antje Dros. Lieuwe de Wolf en Nemo Fey. Witte band. tweede rode slip: Maneke Hegeman, Imme Koopman, Rieks Oosterhuis. emco Wie- ring, Lieke Zoetelief, Ivo Zoetelief Gele band. tweede oranje slip: Luc Heijne en Casper Heijne. Geel/oranje band Roy Prins en Wilco Zegeren Oranje band Hielke van Breukelen. (Marit Stark kon niet aanwezig zijn en zal op 3 juli examen doen voor haar oranje band). Witte band. gele slip Petra Schut, Marjan Heerschap, Mar leen Heijnen, Hanneke Roeper en Jan Wiering. voornamelijk Koger publiek won nen zij de laatste sets met 7-5 en 6-3. Uit de finale in de hoogste klasse voor niveau 4, 5 en 6 zou de mix clubkampioen van TV Deuce voort komen. In de finale bleken Ingrid en Leo Saai net een maatje te groot voor Marcel Wernand en Erna Agterberg. Hoewel zij nog vermoeid waren door een lange en spannende hal ve finale bleken Ingrid en Leo Saai een maatje te groot voor Marcel Wernand en Erna Agterberg. Met setstanden van 6-1 en 6-2 wisten zij beslag te leggen op het kampi oenschap. Uitslagen. Niveau 4, 5 en 6 - 1.Ingrid en Leo Saai, 2 Erna Agterberg en Marcel Wernand: 3.Cintha Eelman- Stiekema en Jan Mee- dendorp Niveau 7-1 .Karin en Gerard van Veen; 2. Louise van der Sluis en Antoine Kersten. 3. Ria Ravenstijn en Theo Witte Niveau 8 en 9 - 1 .Brenda Kager en Pieter de Ridder; 2 Yvonne en Ryan van Heer waarden; 3.Mirjam Arkenbout en Henk Kikkert. Zwemdiploma's in Calluna In zwemparadijs Calluna zijn don derdag voor de vijfde keer dit sei zoen examens gehouden voor de zwemdiploma's. Onder toeziend oog van examinatoren Remko Nagtegaal en Colinda Vlaming slaagden vijftig kinderen. Ook twee volwassenen, Nanning Kikkert en Leila Paiva, behaalden hun A- diploma. De geslaagden zijn: A-diploma - Chantal Dros, Fay Pekel, lan de Vries, Imme Smit, Jamie-Lee Brouwer, Jasper Slegh. Jeffrey Konijn, Jiska Leijen, Joyce Duppen, Justin Volkert, Lea Broek man, Lucas de Smidt, Luuk Hoek- sema, Maike Groenewoud, Melle Komdeur, Nowshi Mohamed, Ole Witte, Pieter de Wit, Ruben van der Voort, Sanne Rump, Sharona Hel leman, Sidney van Heenwaarden, Sylvia de Lange, Tamara van Opstal en Wisse Blom. B-diploma - Annet Groenwold, Daniëlle Blom, Danny Dijker, Dinand Ploeg, Djané Geurtsen, Djen van der Struis, Jill Mantje, Jonieke Ploeg, Leonie van Leeuwen, Lotje Kuip, Maartje Jetses, Matty Brok ken, Michael Sijmons, Niels Kool hof. Robin Boerhorst, Teun Dros. Thijmen Pol, Ties Kikkert, Tim Eel man, Wieke Bakker, Wilco Ploeg en Xander van Boven. C-diploma - Luca Smith, Karlijn de Lussanet en Marinka Kampstra. Jeugd Deuce in Den Helder Sabine van der Wal van Deuce en Merel van der Veen uit Den Hel der behaalden vorige week de eerste plaats in de categorie MD 14 op het Animo open jeugdten- nistoernooi in Den Helder. Onder de 68 deelnemers aan het toernooi waren 9 leden van Deuce. Perry Koorn en Daniël Eelman wer den tweede in de categorie JD, Emma van Veen verloor van Anne Jacobs en werd derde in de ME 7-8. Timo Polderman en Matthijs Duin vielen met in de pnjzen, Imme van de Velde kon door een blessure het toernooi niet uitspelen. Voor Andra Kager en Bram de Ruijter (8 jaar) was het het allereerste toernooi. Bei den hadden wel al ervanng opge daan in de voorjaarscompetitie. Mooijen en Eelman winnen golfstrijd Golfers Ed Mooijen en Josje Eelman hebben zondag de Arendsen de Wolff-trofee gewonnen, een wedstrijd voor zogeheten middenhandicap- pers. De Arendsen de Wolff-trofee is een landelijke wedstrijd, met een finale op een door de NGF aan te wijzen baan. De spelvorm is mixed greensome stableford. De tweede plaats werd behaald door Janneke Kampstra en Abe Keijser. Gerda Bloem en Maricus van de Wetering werden derde. De winnaars spelen op 19 september de landelijke fina le in Wijchen. Van Gils wint Lakota Trophy Boogschutter Esther van Gils heeft zondag 28 juni in Zoeter- meer beslag gelegd op de Lakota Trophy. Zij won in de categorie dames cadetten recurve met 241 punten. De wedstrijd om de Lakota Trophy wordt verschoten als een veldwed- strijd met doelen op wisselende afstanden, variërend van 5 tot 60 meter. De doelen staan opgesteld in het Westerpark in Zoetermeer. De schutters schieten drie pijlen per doel, voor maximaal zes punten per pijl. Aan de wedstrijd namen vijf leden van de Eilandschutters deel. Jan Prins eindigde met 169 punten op een verrassende tweede plaats bij de heren-veteranen longbow. Bij de heren recurve was het niveau hoog. Gert-Jan Schoorl werd zeven de met 259 punten, Johan Tromp (245) achtste. Aad van Gils werd met 124 punten achtste bij de heren veteranen recurve. duurde voor de zeilers van CKZ de tocht hadden volbracht. De rubber boten. bemand door Axel Wetsteen en Martijn Hegeman en door Mark van der Woude en Robbert de Jong, moesten op een moment van wind stilte catamarans op sleeptouw nemen om de groep bij elkaar te houden. De dag werd afgesloten met een gezamenlijke barbecue bij paal 33. Ouder-kindtoernooi Op de golfbaan werd zondag het jaarlijkse ouder-kindtoernooi gespeeld ten bate van Unicef. Met 41 stablefordpunten werden moeder Thea Bakker en zoon Jarre Schieving winnaar. Tweede werden Wil en Thomas Wassenaar (34), terwijl gelegenheidsduo Jos van der Werf en Elske Zegeren (33) genoegen moest nemen met de derde plaats. De winnaars spelen later deze zomer in één van de landelijke halve finales. De wed strijd bracht €129,- op voor Uni cef. Jesse Deul, Juliette den Teuling, Justin Wismeijer, Marieke Witte, Marijn Saalmmk, Marllon Correira dos Santos, Matt Landsman, Mit- chel Eelman, Owen Dros, Rebecca van Houten, Simone Dolleweerd, Aron Zeeman, Ceren Buijsman. Demi Witte, Donna Bruin, Imme van Tatenhove, Indy Douma, Iris Heinis, Jitze Stapersma, Jonathan Wesse- ling, Marit Bousma, Rein Rijkers, Roos Tijssen, Stefan Riteco, Tom van der Velden, Sandra Zhasonska en Valerie Graaf. C-diploma - Babet Eldenng, Babet de Vries, Brian Brokken, Cor Bij- post, Demy de Ridder, Denise Bak ker, Denise Kleinveld, Dennis van De spanning was vrijdagavond in zwembad Molenkoog van de gezichten van de examenkandida ten af te lezen. Een geslaagd proef- examen is nog geen garantie voor het begeerde A, B- of C-zwemdi- ploma. Met kleren aan zwemmen, banen op de rug, banen op de buik, borst- en rugcrawl, onderwater en door 'het gat' zwemmen waren pit tige opdrachten. Na afloop bleken alle inspanningen niet voor niets, want bijna iedereen behaalde het diploma. Eén kandidaat had ondanks een prima proefexamen te veel last van plankenkoorts. Hij mocht de volgende morgen een herkansing doen en slaagde toen alsnog. Examinatoren Vivian Kareis en Annemarie Nijkoops waren meer dan tevreden over het niveau van de examinandi, onder wie een aan tal van hun eigen leskinderen. Deze week wordt in zwembad Molenkoog de zwemvierdaagse gehouden. De volgende lesperiode start op 6 juli. De geslaagden zijn: A-diploma - Jens Bakker, Floor Pop, Flora Eelman, Ingmar Smit, Irisa- bella Klaassen, Jip Louws, Sophie Eelman, Tawa Schilling, Bram van de Kamer, Corné van Heerwaarden, Donny Pijnacker, Femke Witte, Fien van der Meer, Jo-tje de Vries, Jua- mta Barhorst, Kelly Barhorst en Nikita de Geus. B-diploma - Barry van der El. Amy Koopman, Bas van Tiel, Femke van der Linde, Jan Boer, Jeroen Ekker. Examenkandidaten trekken een baantje op hun rug. der Kooi, Floor Visser. Inse Wet steen, Iris Schaafsma, Jerney Oostra, Jordy Westerlaken, Jip Kortmann, Jur Wetsteen, Laurens Slik. Luca Sterre Wehnes, Lucas Ipenburg, Mandy Barhorst, Marco Schaap, Marie van der Meer, Marit Daalder. Marit Koorn. Marit Schaaf sma, Max Julian Bakker. Meerthe Seifert, Mees Saai, Mette van Gin- kel, Mike Wassenborg. Mischa Hoogerheide, Myrthe Kalf. Nando Reij, Nienke Witte. Noa Griffioen, Pascal Saai, Paul Koorn, Rianne van Dee, Saar de Wit, Seb Venne- man, Shawn Zillen, Timo Geus, Timo Polderman, Tom van Vijfeij- ken, Leah Witte, Ari Koope en Haithem Ismael.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9