Huizen op terrein Koger Hoop Cjroen Twartsjexeh in het hart. ■güMM Gré Roeper al dertig jaar marktkoopvrouw Voorlopige aanslag TB hoger 10 jaar! OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12387 DINSDAG 7 JULI 2009 Super deBoer TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg v> Strandwachten hebben vrijdag middag het strand ontruimd wegens dreigend onweer. 96 procent van de geëxamineerden van OSG De Hogeberg is geslaagd. 'Een fantastisch resultaat.' 'Gewoon het gas erop', verklaarde I junior Barry Boersen zijn overwinning bij S de eerste auto- 5 cross. Gré Roeper (links) op de maandagmarkt bij de kassa in de groente- en fruitkraam van Swier. (Foto Gerard Timmem 'Als je vriendelijk bent voor men sen, dan zijn ze dat ook voor jouw.' Een uitspraak van Gré Roeper. Ze kan het weten, want als marktkoopvrouw staat de Texelse die onlangs 70 werd al dertig jaar in de groente- en fruitkraam van Jan Swier. Tot groot plezier. 'Ik ben ooit begonnen als invaller en eigenlijk val ik nog steeds in', zegt ze lachend, terwijl ze onder tussen appels, pompoenen, kersen en andere groenten en fruit weegt en afrekent. Haar plaats is achter de kassa. 'Heerlijk weer hé, pretti ge week mevrouw', zwaait ze een klant gedag. 'Wunderbar',. beves tigt ze tegen een Duitse klant. Het is hollen of stilstaan in de kraam, want zodra de stroom Texelaars en toeristen maandagmorgen op gang komt, moeten alle zeilen worden bijgezet. 'Gré is een fantastische collega', prijst Eric Jan Geus, ook alweer negeneneenhalf jaar werk zaam bij Swier. 'Ze kent zóveel Texelaars, ook bij naam. Gré maakt een praatje met iedereen.' De jubi laris is zeer te spreken over het zelfbedieningssysteem waarop Swier een half jaar geleden is over gestapt. Klanten scharrelen door het pad en pakken zelf hun groen ten en fruit van de stellingen links en rechts van de route, die leidt naar de kassa. Als het aan Gré Roeper ligt, is dat nog lang haar stekje. 'Ik doe dit één ochtend in de week en beleef er veel plezier aan.' De voorlopige aanslag toeristen belasting voor 2009 blijkt bij ver schillende klein logiesverstrek- kers een stuk hoger uit te vallen dan voorgaande jaren. Het betreft met name de verhuur van vakantiewoningen. Er zijn ver schillen geconstateerd die oplo pen tot €400,00. De vereniging Kleine Logiesver- strekkers Texel (KLV) had ingecal culeerd dat de aanslag iets hoger zou uitvallen dan voorgaande jaren. Dit als gevolg van de nieuwe rege ling waarbij toeristen een €1,50 per nacht betalen, met een maximum van vijf nachten, dus ten hoogste €7,50. Maar op dit verschil had men niet gerekend. KLV heeft de kwestie voorgelegd aan de Gemeente. Voorzitter Albert Huis man: 'De gemeente heeft aange geven dat iedere logiesverstrekker bezwaar kan maken, zoals op de achterzijde van de voorlopige aan slag staat.' Een KLV-lid dat verhaal kwam halen bij de gemeente, kreeg naar eigen zeggen te horen dat zijn voorlopige aanslag wordt herzien. 'Van opzet is ons inziens geen sprake, wel hebben wij de indruk dat er een calculatiefout met de maximumheffing van vijf overnach tingen in is geslopen.' In december moet een definitieve aangifte toe ristenbelasting 2009 worden gedaan, waarna verrekening plaatsvindt met de voorlopige aan slag. Een eventueel te veel betaald bedrag wordt in maart of april 2010 verrekend. Logiesverstrekkers krijgen van KLV het advies zelf een berekening te maken op basis van de logiesplan- ning 2009 en de uitkomst hiervan te vergelijken met de voorlopige aanslag Op de ledenpagina van KLV, alleen toegankelijk voor leden, heeft het bestuur een standaard bezwaarschrift geplaatst waar de leden gebruik van kunnen maken. Het lukte gisteren niet van de gemeente een inhoudelijke reactie te krijgen Zeilschip vast Reddingboot Francine Kroesen heeft gisteren een 15 meter lange tweemaster losgetrokken van de Bollen. De schipper vergiste zich tussen twee boeien, waardoor hij dacht dat het veilig was, maar toch vastliep op de ondiepte ten westen van Oude- schild. De reddingboot uit Oude- schild wist het schip op eigen kracht los te krijgen. Voor de zekerheid was ook de Joke Dijkstra uit Den Helder gealarmeerd, maar die hoefde met uit te varen. Aan boord van de tweemaster, die uit Amsterdam kwam, waren twee volwassenen en twee kinderen. Het schip was op weg naar Oudeschild. naar onze advertentie in deze krant! (Advertentie) TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Stichting Woontij, projectontwik kelaar De Peyler en USP Vast goed zijn plannen aan het ont wikkelen voor de bouw van huizen op het terrein van Koger Hoop in De Koog. De drie zijn bezig een stedenbouw kundige visie voor het gebied aan de Epelaan en de Boodtlaan op te stellen. Het streven is dat na de zomer een intentie-overeenkomst met de gemeente, eigenaar van de grond, wordt getekend, waarna de planvoorbereiding van start kan gaan. Voor USP. Woontij en De Peyler is Koger Hoop een voortzet ting van de samenwerking die ont stond tijdens de ontwikkeling van De Volmolen bij Den Burg. Projectleider Ronald Tool van USP en directeur Jan van Andel van Woontij laten desgevraagd weten dat gewerkt wordt aan een mix van huizen. Bedoeling is dat er zowel huur- als koopwoningen in de vnje en sociale klasse komen. Volgens Van Andel worden er ook starterswoningen en nultredenwo- ningen voor senioren getekend. De dorpscommissie liet eerder weten dat De Koog behoefte heeft aan huizen voor ouderen. Er kunnen maximaal twintig wonin gen op het terrein worden gebouwd, maar volgens Van Andel is op het moment nog niet te zeggen hoe veel er definitief komen. De drie partijen streven ernaar zoveel mogelijk gebruik te maken van de bestaande infrastructuur. Op het beoogde bouwterrein stond Schaaktitel voor Gerard van Es Gerard van Es heeft van de wereldschaakbond (FIDE) de titel candidate master gekre gen. Dit na het doorbreken van de grens van 2200 Elo-punten. Het aantal punten van de aange sloten schakers (de FIDE-ratings) wordt elke twee maanden gepubli ceerd. Van Es heeft dankzij suc cessen op enkele internationale toernooien sinds 1 juli een rating van 2210 en werd daarmee kandi daat-meester (de meestertitel wordt verleend bij een rating van 2400). Voor zover bekend is het de eerste keer dat een Texelaar deze schaaktitel in de wacht weet te slepen. De FIDE-ratings worden sinds 1970 toegekend. De kersverse titelhouder - tevens clubkampioen van het Texelse En Passant - speelt dit najaar simul taan tegen clubgenoten en andere belangstellenden. De datum wordt nog bekendgemaakt. Alsof Nilsson nooit was weggeweest Alsof ze nooit waren weggeweest, zaterdagnacht de draad weer Zo klonk en oogde het optreden oppakte. Het optreden was de van Nilsson, de Texels-Utrechtse finale van een popevenement dat band die na acht jaar te hebben met naar schatting 2000 bezoekers gezwegen op Sommeltjespop meer belangstelling trok dan ooit. tot eind mei 1996 hotel Koger Hoop. In de luilaknacht werd het leegstaande pand grotendeels door brand verwoest, waarna he werd gesloopt en het terrein regel matig werd genoemd als plek voor woningbouw. Tijdens het laatste bezoek van het college aan De Koog werd al duidelijk dat er aan plannen werd gewerkt. Nieuw bestuur Noord-Holland Noord-Holland heeft een nieuw college van Gedeputeerde Sta ten. Een meerderheid in Provin ciale Staten heeft gisteravond in een extra zitting ingestemd met de benoeming. Er zijn drie nieuwe gedeputeerden: Elisabeth Post (WD), Laila Dries- sen (WD) en Rob Meerhof (PvdA). De laatste neemt de plaats in van Peter Visser, Post en Driessen ver vangen Ton Hooijmaijers en Corne- lis Mooij. Post wordt verantwoordelijk voor de financiën, wegen, verkeer en vervoer. Driessen neemt ruimtelijke ordening en grondbeleid voor haar rekening. Meerhof krijgt het lande lijk gebied (waaronder de ILG Gebiedscommissie Texel), bestuur en zorg en welzijn in zijn porte feuille. Zrttenblijvers zijn Sascha Bagger man (PvdA, jeugd, wonen en cul tuur), Rinske Kruisinga (CDA, water en Europa), Jaap Bond (CDA, eco nomische zaken en landbouw) en Bart Heller (GroenLinks, milieu, energie, natuur en gemeentelijke samenwerking). Het vorige college trad op 10 juni af naar aanleiding van de Landsbanki-affaire. SP: Voordeelland Kijk voor onze spetterende jubileumacties Lintje Van Rappard Oud-burgemeester Willem Rid der van Rappard is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ridder van Rappard, burgemeester van Texel van 1993 tot 1998, kreeg de koninklijke onderscheiding omdat hij dertig jaar burgemeester is. Vóór Texel was hij burgervader in Holten en sinds 1998 zwaait hij de scepter in de Noordoostpolder. Rid der van Rappard kreeg de onder scheiding eveneens voor zijn inspanningen om opleidingen voor de brandweer te professionaliseren en zijn inzet binnen het Nederlands Genootschap van Burgemeesters. Hij is ook voorzitter van het Plat form Werelderfgoed waarin verte genwoordigers van werelderfgoe- Zangeres Marieke Eelman van Nilsson in actie tijdens Sommeltjespop. deren in Nederland zitten. ,Folo( Bewoners van het Maartenhuis maakten op het strand bij paal 15 een kunst werk van rom mel uit zee MAVO Cum Laude OSG-tector Als goed OSG-nieuws niet in de TC mag, dan doe ik het wei op mijn manierl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1