f mm Cjrocn "ZwartsJexeh in het harL, Dansen op strandfeest Island Samba Brand in tweede huisje 'Gerbrand laat geen nieuw geluid horen' OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12389 DINSDAG 14 JULI 2009 TEXELSE^COURANT v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Een groep jonge ondernemende landbouwers kijkt vooruit en richt een eigen belangenvereni ging op. ■- _v De eerste wed strijd om het kampioenschap ringsteken is gewonnen door Betty Kingma en dochter Tamara. Na ruim veertig jaar lesgeven aan kleuters is Marijcke Snij ders-Vlaming (62) sinds kort juf af. Thomas Boom (21) is Texels kampioen triat lon geworden. Hij kreeg van Rob Teisman de aanmoedigings trofee. Afscheid burgemeester Burgemeester Geldorp-Pante- koek beëindigt 30 september officieel haar functie in verband met haar pensionering. Op deze dag draagt zij haar taken over tijdens een buitengewone raadsvergadering van 14.00 tot 16.00 uur. Om de Texelse bevolking in de gelegenheid te stellen afscheid te nemen, vindt na de buitengewone raadsvergadering op 30 september een receptie plaats. Op 1 oktober 2009 maakt burgemeester Gel- dorp-Pantekoek verdeeld over de dag een ronde langs drie dorpshui zen van de dorpen De Cocksdorp, Oosterend en Oudeschild. www.speedheat.nl TEXELSE^COIJRANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Super deBoer Noord-Holland heeft een nieuw college Provincie Noord-Holland Het uitverkochte evenement is al vroeg gezellig druk. (Foto imme Bakker) De weergoden moeten wel van Island Samba houden. Het weer op de zesde editie van het dans feest kan niet beter. Veelal op blote voeten, in jurkjes en T- shirtjes is het tot diep in de nacht feest op paal 17. Dat Mark Röpke en Michael Dries- sen een succesformule in handen hebben, is duidelijk. Ook dit jaar is het feest uitverkocht en al vroeg in de avond vindt het publiek de weg naar het strand. Bij de entree staat een rij, want wie het terrein bij Beachcafé De Buren op wil, moet door een cordon van beveiligers in groen polo's. Identiteitsbewijzen en kaartjes worden gevraagd en een enkeling wordt gefouilleerd. Om 22.00 uur is het vol op het strand en Hardsoul Live dendert uit de enorme boxen naast het podi um. De drummer, zanger en zange res zijn een aanvulling op de bekende discjockey ROOG. Als hij met zijn crew afgewisseld wordt door de house van Sunnery James en Ryan Marciano komen er ook twee danseressen op de boxen staan. Het geeft nét dat beetje extra aan de avond. De naam Island Samba, en alles waar die al zes jaar voor staat, is ook op deze editie waargemaakt. Het is goed weer, de muziek is afwisselend en opzwepend, er zijn cocktails en er heerst een relaxte sfeer. De stemming is goed en blijft goed. Island Samba is niet alleen speci aal door de muziek en het strand, maar zeker ook door het publiek. Veruit de meeste kaartjes zijn in handen van Texelaars gebleven. De gemiddelde leeftijd ligt, ook door de minimale entreeleeftijd van 18 jaar, redelijk hoog. Ongetwijfeld is er voor Island Samba heel wat oppas ingehuurd. De feestgangers blijven, mede door het lekkere weer, lang hangen op het strand. Om 3.00 uur gaat de mensen langzaam naar huis. Gereedstaande taxi's zorgen voor een soepele afvoer van het publiek. De weergoden hebben Island Samba lang gematst, maar om 4.45 uur veegt de regen toch de laatste mensen van het strand. Het huisje brandde volledig uit. (Foto Henk Loyen) De brandweer is vrijdagavond omstreeks 21.00 uur in actie gekomen voor een brand in een huisje aan de Slufterweg. Er raakte niemand gewond, het huisje brandde helemaal uit. De familie Tromp, eigenaar van het huisje, ontdekte de brand na terug komst uit Den Burg. Ze hebben nog geprobeerd de brand zelf te blussen, alvorens de nooddiensten gebeld werden. Het huisje deed al vijftien jaar dienst als tweede woning voor het gezin. De hele inboedel ging verloren, inclusief antieke kast met persoonlijke spul len. De brandweer was snel ter plaatse met twee wagens en bestreedt het vuur met twee hoge drukspuiten. In verband met het lage waterpijl was ook de nieuwe tankwagen uitgerukt, maar het water in nabijgelegen sloten was toereikend om het vuur te doven. Oorzaak van de brand is vermoe delijk de houtkachel. Ontploffing van een gasfles werd voorkomen doordat de brandweer deze nat hield. De eigenaren van het huisje zijn van plan het opnieuw op te bou wen. 'Gerbrand laat inhoudelijk geen ander geluid horen.' Aldus rea geert Henk Wierenga, voorzitter van de Texelse WD op de nieu we partij Texel 2010. 'Het zal ongetwijfeld stemmen kosten, maar er zijn ook mensen die juist geen WD stemmen vanwege Poster.' Het mag dan niet hebben geboterd tussen Poster en het WD-bestuur, de fractie verkondigde de afgelo pen vier jaar wél de standpunten van de hele partij, verzekert Wie renga. 'Gerbrand heeft niet het alleenrecht. Probleem is dat hij teveel vanuit het negatieve politiek bedrijft. Overal tegen. We willen met dezelfde standpunten juist op een positieve manier de discussie aan. Gezien Posters opstelling en verleden bij de WD, vormde hij een belemmering voor onze ambi tie weer in de coalitie plaats te nemen. Vandaar dat we voor een nieuwe fractievoorzitter hebben gekozen: Jos de Wolf. We hebben ook nieuwe kandidaat-raadsleden aangezocht, doen aan ledenwer ving en werken aan een nieuw verkiezingsprogramma.' Wat vindt Wieringa van het voortijdige ver trek van Poster? 'We hebben er rekening mee gehouden, maar hij had het best af kunnen maken en zich nu beperken tot zijn vertrek. Die afsplitsing komt de politieke besluitvorming niet ten goede.' De WD dus verder zonder Poster, maar met welke standpunten? Wierenga noemt er alvast eentje: 'Het nieuwe gemeentehuis blijft een hot item. Straks staat het er, maar het is gebouwd voor 138 ambtenaren. Maar nu zijn er 174 FTE's. Dus je kunt er op wachten dat er een uitbreidingsaanvraag komt. Daar zijn wij als WD tegen. Wij zeggen: pas de organisatie maar aan.' Drugsdealer aangehouden Een 32-jarige man uit Heerhu- gowaard is zondagochtend om 1.46 uur op de Ruijslaan in De Koog aangehouden op het bezit van verdovende middelen. Een bewaker van Island Samba gaf bij de surveillerende agenten aan dat de man zich vreemd gedroeg. De inwoner van Heerhugowaard liep een aantal keer met feestgan gers naar zijn auto en keerde daar na terug naar het feest. Op het moment dat de verdachte met twee feestgangers zijn auto had BEDREIGDE WOELMUIS... ...BEDREIGT MOLWERK. verlaten werden ze gecontroleerd op drugs. Agenten vonden pillen en MDMA-poeder. De man en zijn voertuig zijn meegenomen naar het bureau voor verder onderzoek. Hij heeft een proces-verbaal gekre gen. Dag van het Paard afgelast Het bestuur van Menvereniging Tussen Wad en Duin heeft besloten de Dag van het Paard niet door te laten gaan. De bestuursleden von den het, door de hevige regenval, onverantwoord het veld bij manege Akenburg zondag te gebruiken. De teleurstelling bij het bestuur en vrijwilligers is groot. Er wordt even tueel een nieuwe datum voor de Dag van het Paard gepland. Ontruiming strand Naar aanleiding van de ontruiming van de stranden van paal 9 tot 17 op vrijdag 3 juli, reageert de gemeente als volgt: 'De afspraak is dat het USW (Utrechtse studenten) en het TRB (Texelse Reddingbri gade) bij naderend onweer of een vermoeden daartoe onderling afstemmen wat te doen. De TRB staat in contact met het vliegveld, waardoor ze op de hoogte zijn van de actuele weerssituatie en de ver wachtingen. Tijdens de ontrui mingsactie verwachte het USW ter hoogte van paal 9 tot en met 17 lokaal onweer. In overleg met TRB hebben zij de rode vlag gehesen.' De Francine Kroesen is gisteren een zeiljacht met motorpech te hulp geschoten. Het 10,5 meter lange schip, dat nagelnieuw was en uit Zweden kwam, had voor de kust van Oude schild pech gekregen. De motor wilde niet meer starten. De red dingboot van de KNRM sleepte het schip de haven in. Aan boord waren twee Duitse opvarenden. Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Voor rechter na doden hond Een 44-jarige Texelaar wordt ervan verdacht op 23 oktober vorig jaar een hondje te hebben gedood. Hij zou eerst gepro beerd hebben het dier te wurgen, waarna het dier door verdrinking om het leven is gebracht. De verdachte gaf het maandag voor de politierechter onomwon den toe, maar benadrukte dat hij tot zijn daad kwam met medewe ten en goedkeuring van de eige naar van de hond. Volgens de verdachte hadden ze eerst nog gekeken of de dierenarts het beest wilde doden, maar die weigerde het kerngezonde dier te euthanaseren. De reden achter de 'moord' bleef onduidelijk, al zei de verdachte wel dat het hondje achter zijn kippen aan had gezeten. Officier van justitie M. Spruijt leek het beter een aantal getuigen te horen. Dat gebeurt in Alkmaar, waardoor de zaak voorlopig is aan gehouden. Wanneer de rechtszaak nu alsnog inhoudelijk wordt behan deld, is nog niet bekend. Schip met pech Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg vakantiekrant Verschijnt wekelijks van 3 juli t/m 28 augustus. Oplage: 450.000 in fullcolor U kunt uw agendapunten en advertenties steeds tót 10 dagen voör de verschijnings datum opgeven. LANGEVELD DE R00Y

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1