Lopend Buffet 't PRUTTELHUUS Noordzeetong Familieberichten 5.15 Post moet op agenda Uitlopende series Panden wijken voor museum het Maritiem en Jutters Museum Sloggi en Ten Cate ondergoed HALVE PRIJS TEXELSE 3 COURANT Super deBoer Kom genieten van de Indiase keuken Badweg 2, De Koog, tel. 327058 www.tajmahal-texel.nl in roomboter gebakken (500-600 gram) 25,00 Dorpsstraat 170, De Koog-Texel, 0222 - 317586 Receptionist op een klein vakantiepark voor ±16 uur per week, tijden in overleg. Leuke sfeer, prettige gasten. Vereisten: representatief, goed in omgang met gasten, persoonlijke aandacht, goede beheersing van de Duitse taal, computervaardigheid, zelfstandig kunnen werken. Voor informatie kunt u bellen met: Gerard Rump Villapark de Witteberg Telefoon: 06-10093387 Wij hebben helaas afscheid moeten nemen van onze penningmeester Frans de Groot Frans bedankt. Klaverjasclub de Doormars Oudeschild Pepsi, Sisi of 7-Up 4-pack 4 flessen x 1.5 liter Het mag gerust een raadsel worden genoemd. Een vakantie-eiland dat veel zaken voor toeristen goed geregeld heeft, is het zesde jaar op rij het hoogseizoen ingegaan zón der medische post waar toeristen dag en nacht terecht kunnen. Toegegeven, nergens staat dat Texel verplicht is een medische post te hebben, maar praktisch is het een ander verhaal. Gasten die met kleine ongeval in de huis-, tuin- en keukensfeer te maken krijgen, heb ben het lastig. Een ambulance laat je niet komen voor een kwallenbeet of een snee die gehecht moet wor den, maar je stapt ook niet zomaar even bij je eigen huisarts binnen. Dit seizoen zal het niet meer tot een medische post komen, maar het is een onderwerp dat het verdient in de aandacht te blijven staan. Dat bewees een paar weken geleden het verzoek van de huisartsen om De Zandkoog niet als medische post te beschouwen waar iedereen zonder afspraak kan binnenwande len. Het feit dat ze daar een toena me zagen, mag worden opgevat als een signaal dat er behoefte is aan een medische post voor gasten. Het zou een goede zaak zijn als de politieke partijen bij het samenstel len van de verkiezingsprogramma's willen nadenken over een medische post en eventuele financiering daar van. Verhoging van de toeristenbe lasting is in het verleden geen haal bare zaak geweest, maar de afgelopen weken werd het wel genoemd als optie om de structu rele subsidie aan Flora te dekken. Voor het bedrag dat voor Flora wordt uitgetrokken, kan' een paar maanden per jaar een medische voorziening bestaan. Een paar voor zetten: de gemeente zit financieel vooralsnog goed bij kas (tenzij de acht miljoen in IJsland definitief kwijt zou zijn) en heeft geld voor nieuw beleid waar de huidige gemeenteraad zich bij de begro tingsbehandeling over kan buigen. Daarnaast is een Toeristisch Inves teringsfonds onderweg dat vanaf komend najaar jaarlijks zo'n vier ton uit de verhoogde toeristenbelasting te besteden heeft om de toeristi sche kwaliteit van Texel te verbete ren. Een medische voorziening voor toeristen is een kwaliteitsverbete ring waar zowel de betaler van de toeristenbelasting (toerist) als de incasseerder (logiesverstrekker) bij gebaat is. Snelle en adequate behandeling bij pech en nood voor komt dat iemands vakantieplezier voortijdig wordt bedorven en geeft vakantiegangers nog meer het gevoel op Texel in goede handen te zijn. Daar heeft de hele Texelse gemeenschap baat bij. Het zelf regelen van een medische post past in het het plaatje dat Texel graag zijn eigen broek ophoudt. Dan hoeft het eiland zich niet afhankelijk op te stellen van een zorgverzekeraar die gebonden is aan wetten en voor schriften en niet zomaar geld opzij kan zetten voor een uitzondering. De Texelse huisartsen hebben de handen vol aan de eigen praktijken, maar zijn bereid mee te denken over een heropening van een medi sche post. De kansen liggen er, ze moeten alleen worden opgepakt. Bavaria* Z kralfen a 12 flesjes x 30 cl maximaal 6 kratten per klant DINSDAG 14 JULI 2009 J zullen deze panden aan de Heems- kerekstraat dit najaar gesloopt Nu de gemeenteraad dinsdag heeft ingestemd met de nieuwbouw van worden. iFoioBMKomng) Op woensdag 15 juli 2009 zijn onze ouders Phlip en Ina Stark-Sanderse 60 jaar getrouwd Wij willen iedereen bedanken voor de hartverwar mende belangstelling, die wij ontvingen zowel voor als na het overlijden van onze lieve moeder en oma WILLEMINA ELSINA DE JONG-NIEBOER familie De Jong familie Boks-de Jong Oosterend, juli 2009 IN LIEFDEVOLLE HERINNERING 14-07-2004 14-07-2009 Hans C. Vlaming Liselotte, Jeroen, Steffan, Sascha De KROON op ONZE LIEFDE Roxean de Kroon Geboren op 12 juli 2009 om 14.59 uur. Zij weegt 4000 gram en is 50 cm lang. Dolf, Annie Ryan Robbepad 17 1794 AW Oosterend Frans, Bedankt voor je vriendschap. Wat zal ik je missen. Yvonne, veel moed en kracht voor de toekomst. Annie Brandweer Texel zoekt collega's! Kijk op www. brandweer.nl bij vacatu res. Uw naamsbekendheid ons een zorg? Jazeker. Maak kennis met het on dernemerspakket van Langeveld de Rooy. B-Kids Teens oprui ming tot 50%! Hoger- straat 6. Voor de lange termijnplan ners: bij LenR kantoor vakhandel vindt u nu al de nieuwe kantooragenda's voor 2010. Wie helpt ons uit de brand? www.brandweer.nl Een goede start voor de beginnende onderne mer! Maak kennis met het ondernemerspakket van Langeveld de Rooy. B-Kids Teens oprui ming tot 50%! Hoger- straat 6. Brandweerman- vrouw iets voor jou? Kijk op www.brandweer.nl bij vacatures. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. De Daglelies staan in vol le bloei. Kom genieten bij Kwekerij Halsema Ger- ritslanderdijkje 5 Haas- of Ribkarbonade voordeelpak Ariel wasmiddel alle soorten, poeder pak 1215 gram, vloeibaar flacon 629ml-1.35lilerof pak 30 tabletten, 3 stuks naar keuze Om het bruidspaar te feliciteren met dit heugelijke feit, bent u van harte welkom tussen 16:00 en 17:00 uur op zaterdag 18 juli in "De Bijenkorf", Mulderstraat 37 te Oosterend Carla en Pierre (in herinnering) Karin en Arjen Riëlle, Dianne, Wouter, Geert Dolf en Annie Ryan, Roxean Marijke en Cees Maartje en Joost Senna Janneke en Cees Madeion, Isah, Emy Lia en Sabine Nellie en Mark Nora en Jan Martin en Yvonne Bas en Josine René Ciska en Peter Willemijn, Jan Hans en Nicollette Marit, Philip Noordwester 23, 1791 HD Den Burg Ik MOET me nu jf ontspannen... Kijk op www.tondspsychischegezondheid.nl GEONDHEID of bel 1030) 297 11 97. l Jt iniormmifi Advicittjm0900903 tosi€o,2op/mi Alles over hoofdzaken Binnenburg 1, a 312258 Graag gedaan.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3