Gouden randje voor zilveren editie kwarttriatlon TEXELSE 5 COURANT Hf v E W Wisselbokaal voor jong triatlontalent DINSDAG 14 JULI 2009 De start van de kwarttriatlon. Zonnig weer, matige wind en warmte en een sportieve strijd zonder incidenten van betekenis. De 25ste editie van de Triatlon Texel kan als geslaagd worden geboekstaafd. Winnaar werd Henk Elbertsen uit Anna Paulow- na. Hij legde een kilometer zwem men, veertig km fietsen en tien km hardlopen af in een tijd van 1.53.50 uur. De uit Aalsmeer afkomstige Carta van Rooyen zegevierde bij de dames. Snelste Texelaar was Thomas Boom (zie andere artikel). Het was een wat vreemde gewaar wording om meervoudig winnaar en Olympisch triatlete Ingrid van Lubek het startschot te zien lossen, leder een kon zien dat de Texelse die binnenkort een kindje verwacht een goed excuus had om niet zelf mee te doen. 'Ik zou echt niet meer in mijn zwempak passen.' Op haar aangeven doken bij Di)kmanshuizen ruim 200 deelnemers aan de kwart en de dit jaar voor het eerst gehou den achtste triatlon het water in, alsmede een groot aantal trio's. De aflandige wind zorgde ervoor dat er weinig golven stonden. Maar er zwommen wel kwallen, onder vond onder meer de Texelse triat leet Willem van Tatenhove. Als snel na de start belandde er eentje op zijn gezicht. Hij hield er een pijnlijke zwelling op zijn wang aan over, waarvan hij de resterende triatlon last zou ondervinden. In het gedrang bij de start werd er ook hier en daar een trap uitgedeeld, met als gevolg wat schrammen en builen die al dan niet door EHBO'ers werden behan deld. Mede doordat de wind voor enige verkoeling zorgde, deden zich bij het lopen weinig gevallen van kramp voor. Meevliegen met historische luchtvloot Vliegveld Texel is op 25 en 26 juli reisdoel van een historische luchtvloot, die over Nederland vliegt ter gelegenheid van 100 jaar Nederlandse luchtvaart. Het publiek heeft de mogelijkheid met één van de historische toe stellen mee te vliegen. Vanaf het Aviodrome bij Lelystad vertrekt tot eind augustus elke zater dag een vloot van vijftien tot twintig historische vliegtuigen. Aan de Bankgiro Loterij Airtour wordt onder andere deelgenomen door de Fouga Magister straaljager, de DC-3 Dako ta, de Catalina vliegboot, de Piper Cub en de populaire DC-2 'Uiver' uit 1934. Naast Texel wordt een bezoek gebracht aan Eindhoven, Midden- Zeeland en Maastricht en waar- Tennisjeugd succesvol in Den Helder Achttien jeugdleden van tennis vereniging Deuce hebben vorige week meegedaan aan de open Helders kampioenschappen op tennispark Het Nieuwe Lant. Er werd in leeftijdscategorieën van 10 tot en met 17 jaar gespeeld. Thijs van Veen zorgde voor de grootste verrassing door in de finale van de JE17 te winnen van de als tweede geplaatste Jesper List, terwijl hij in de halve finale als de als eerste geplaatste Jes per Arkenbout had verslagen. Ilse Brand was duidelijk de sterkste in zowel het meisjesenkélspel tot en met 10 jaar (ME10) als in het enkel spel tot en met 12 jaar (ME12). Britt Polderman en Antara Saai, die in dezelfde categorie uitkwamen, wer den pas in de slotfase van het toer nooi verslagen. Samen met Manon List verloor en won Saai een partij in de dubbelwedstrijden. Sylvie Koorn, die vier partijen speelde, had het in de eerste drie moeilijk, maar wist de laatste met tweemaal 6-2 te winnen. Floris Drevel en Pascal Saai, die uit kwamen in de JE12 werden al in de groepsfase uitgeschakeld, maar kunnen terugzien op een leerzame ervaring. Mathijs Duin sneuvelde in de tweede ronde van de JE14 na vooral een sterke eerste set tegen een Helderse deelnemer. Jesper List werd derde in deze categorie en won, samen met een dubbelpartner uit Schagen, het dubbelspel. Timo Polderman en Mike van der Veen In het water ontspon zich aan de kop een strijd tussen leerling en meester, in de hoedanigheid van Sverre Eschweiler (van het trioteam Vliegensvlug) en zijn instructeur Sander Ganzevles (Intersport). Eschweiler besliste deze in zijn voordeel. In een tijd van 13.18 minuut kwam hij als eerste uit het water. Het team van Ganzevles, met op de fiets Jordy Vinke en als loper Paul-Jan de Graaf ging bij de trio's uiteindelijk wel met de winst aan de haal. Hun eindtijd was 1.56.15 uur. Henk Elbertsen uit Anna Paulowna bewees aan een sterk seizoen bezig te zijn door de overwinning te pakken op de kwarttriatlon. Elbertsen nam met name tijdens het fietsonderdeel voorsprong op zijn naaste concurrent Matthijs van Scheijen, die tweede werd op een minuut achterstand van Elbertsen. Meervoudig winnaar van de triatlon Texel Frans van Heteren passeerde de eindstreep als derde en eindig de tevens als eerste veteraan. De uit Aalsmeer afkomstige Carla van Rooyen behaalde in 2.12.20 uur de overwinning in de damescatego rie. De achtste triatlon werd bij de dames gewonnen door Ashley Schouwenaar, in een tijd van 1.08.17 uur. Snelste man op dit onderdeel was Sebastiaan Groe- neveld uit Den Oever in 1.11.19 uur Den Helder. De jubileumeditie trok diverse oud gedienden naar het surfstrand van Dijkmanshuizen. Zo 'deed' Mariska Koenders na acht jaar weer eens een kwarttriatlon en ook de oud winnaars Loek van Vliet en Natascha van der Vis (derde tijd in de 1/8e) bliezen hun partijtje behoorlijk mee. Opvallend was de finish van de oudste deelnemer, Judy Witte. Met haar kleinkind leg de ze de laatste meters af en ein digde in stijl met een feestelijke koprol. De organisatie kreeg veel compli menten, onder meer van burge meester Geldorp en van Peter Dillo van de Nederlandse triatlonbond. Hij overhandigde voorzitter Frans Hopman ter gelegenheid van het zilveren jubileum een certificaat en wenste de organiserende Wielver- comité Texel succes bij de organi satie van de volgende 25 triatlons op het eiland. H- L 18. "i I wêt De 14-jarige Jasmijn van den Burg, de jongste deelnemer, volbracht de 1\8° triatlon ogenschijnlijk met speels gemak. (Folobeeldbank.com) Uitslagen: 1 Heren 16-39 jaar: Henk Elbertssen (Anna Paulowna, 1.53.50), 2. Matthijs van Scheijen (Rhenen, 1.54.48). 3. Rob Mus ters (Oud Gastel, 2.00.25), 16. Thomas Boom (Oudeschild, 2.14.38), 20 Wouter Dogger (Den Burg, 2.18.32), 24. Ruben van Vliet (Den Burg, 2.21.16), 27. Joost van Heerwaarden (Den Burg, 2.25.42), 30. Bert Rookus (Den Burg, 2.28.09), 34. Duco van der Kuljl (Den Burg. 2.30.54). Dames 16-39 jaar: 1. Carla van Rooijen (Aalsmeer 2.12.20), 2. Linda van Vliet (Nij megen, 2.18.46), 3. Esther Geerlings (2.18.59), 16. Angel Leygraaf (Den Burg, 2.48.02) Heren 40-49 jaar: 1. Frans van Heteren (Aalsmeer 1 55.00). 20. Willem van Taten hove (De Koog, 2.24.50), 31Gerard Tim merman (Den Burg, 2 48.43). Dames 40-49 jaar: 1Connie van der Lee (Breezand, 2.18.58). Heren 50-59 jaar. 1 Dré van Oosten (Anna Paulowna, 2.02.10), 5. Rob Teisman (De Cocksdorp, 222.32), 9. Ronno Honingh (De Koog, 2.31.53). Dames 50-59 jaar: 2. Mariska Koenders (De Koog, 2.50.31). Heren 60+ 1: Richard Westerbeek (Bles- kensgraaf, 2.44.12). Ligfietsen (buiten mededinging), 1Joram Tromp (Den Burg, 2.35.00). Trioteams: 1. Intersport (Sander Ganze vles, Jordy Vinke, Paul-Jan de Graaf, 1.56.15). 2. Totaal onbekenden (Emiel van Engelen, Hen ry Koopman, Robert Bakker, 2.05.24), 3. BouwCenter RAB (Simone de Wit, Gauke van Lingen, Martien Witte, 2.06.25), 4 Vliegensvlug (Sverre Eschweiler, Denise Betsema, Martijn van Haren, 2.07.17), 5. Op de valreep (Joyce Vlaming. Sil Brou wer, Pieter Dogger, 2.09.04), 8. Sommel- tjes pop (Martine Dogger, Robert Boersen, Joost de Winter, 2.15.37), 9. 80% (Piet Kingma, Menno Goënga, Edgar Klippel, 2.16.45). 10. 3XD, Marjan Hoogerheide, Erica Goënga, Rose Goslinga, 2.22.30), 12, Het cocktail-trio (Manët Roeper, Har- men Akerboom, Wout Hofland, 2.25.16), 13. Triple A (Lies Lemstra, Harry Kingma, Gerco Aberson, 2.25.41), 14. YER (Yvonne Vrttali, Ed aan de Wiel, René de Rui|ter, 2.27.10), 15. WIWIKO (Marco Witte, Hans de Winter, Pieter-Jan Kooger, 2.28.01), 16. Team Molenbos (aul Sybesma, Stefan Smit, Come de Jager, 2.30.02), 17. Lau- rien's Brabo's (Monique Oosterink, Peter van Mil, Laurien Bakker. 2.32.28), 18. 3B 's (Roel Bakker, Niels Bak ker, Jacob Bakker, 2.34.15). 1/8 triatlon: Dames 14 en 15 jaar: 1Jas mijn van der Burg (1,15.03). Heren 16-39 jaar: 6. Jeroen Kalk (1.33,53). Dames 16 t/m 39 jaar: 1 Ashley Schou wenaar (Den Helder, 1.08.17), 2. Jolanda Nell (Maasland, 1.09.07), 3. Natascha van der Vis (1.11.33). Heren 50-59 2. Loek van Vliet (1.25.58). Dames 50 t/m 59 jaar: 1Carla Hoogen- bosch (1.27,36). Dames 60 jaar en ouder: 1. Judy Witte (1.36.00). schijnlijk ook aan Schiphol en Nord- horn. In het laatste weekend van augustus vindt een afsluitende fly-in plaats op Lelystad Airport. De vloot vertrekt elke zaterdag tus sen 10.00 en 10.30 uur. Voor die tijd kunnen bezoekers de vliegtuigen bekijken. Dat kan ook na thuiskomst, zondag tussen 16.30 en 18.00 uur. Tevens bestaat de gelegenheid met de historische toestellen mee te vlie gen van en naar de plaats van bestemming. In verband met het beschikbare aantal plaatsen wordt liefhebbers aangeraden tijdig te reserveren. Informatie over het mee vliegen is te vinden op www.avio- drome.nl en te verkrijgen via tel. 0900-2846376. Meer informatie is ook te krijgen via e-mailadres flighto perations@aviodrome.nl. konden dit keer geen potten breken. Sanne Brand werd na een zinderen de finale, waarin de emoties hoog opliepen, eerste in de ME14, waar Emma van Veen haar eerste partij won. Door de latere winnaar werd ze alsnog uitgeschakeld. lndeJE17en de JD17 speelden Perry Koorn en Robin van der Heide met wisselend resultaat, zodat zij in de einduitsla gen niet voorkwamen. Duco Trap speelde een sterke verliezersronde, maar in de finale was zijn tegenstan der een maatje te groot. Jesper Arkenbout was succesvol in de GD17 en de JD17 en won, met dub- belpartners Sanne Brand en Jesper List, beide finales. Parkeerkaart zelf wijzigen De website van de gemeente (www.texel.nl) biedt sinds kort de mogelijkheid het kenteken op een parkeerkaart of onthef fing te laten wijzigen. Het wijzigen van het kenteken kan nodig zijn als een nieuwe auto wordt aangeschaft. Na het invullen van het formulier, ontvangt de afzender bericht wanneer de nieu we kaart kan worden afgehaald. Deze service kost ongeveer drie dagen en is zowel voor bedrijven als voor particulieren gratis. Als de nieuwe kaart wordt afgehaald, moet de oude worden ingeleverd. Bootvissen Zeven bootjes, met in totaal veertien opvarenden, verlieten zaterdag de haven voor de tweede bootviswedstrijd van de Watersportvereniging. Voor de kust bij de asfaltmolen werd tien meter en twaalf centimeter vis gevangen. De vangst was weliswaar twee keer zo groot als bij de eerste wed strijd, maar het aantal soorten was beduidend minder. Erwerd makreel, paling, steenbuik en bot gevangen. Nico Tessel wist de meeste vis aan de haak te slaan. Hij ving dertien vissen met een gezamenlijke lengte van 227 cm. Met zes vissen (178 cm) eindigde Jeroen Rouwenhorst op de tweede plaats. Derde werd Ton Dorst (6 vissen. 172 cm). Drie vissers vingen niets. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 8 augustus. Voor aanmelden in inlichtingen: Map van der Zwaag, tel. 313551 of 06-23680101. Jeu de boules Lucia Baumgartner en Harm Gort hebben zaterdag het Texels kampioenschap jeu de boules behaald. Het kampioenschap werd gespeeld op zonovergoten banen bij Molenk oog in Den Burg. Er werd aan deel genomen door 22 equipes, van elk twee spelers. De organisatie was in handen van de jeu de boulesvereni- gingen van Den Burg en Oosterend, wedstrijdleider was Fer Gieles. Uitslag: 1.Lucia Baumgartner en Harm Gort, 110 punten; 2.Dinie en Nico Vos, 98; 3.Alie Schouten en Louis van der Vis, 90; 4.1 na en Joop Kramer, 87; 5 Kees de Weerd en Peter Steffen, 85; 6 Henny Koning en Ate Sijtsma, 83; 7.enny Amsing en Piet van der Vis, 76; 8.Lies Gieles en Ane Jan Verhoeve, 73; 9.Thea Witte en Cees Wonder, 71 10.Diana Vermeulen en Dieuwertje Weitz, 69; 11.Gerrit Spanhaak en Rob Verpaalen, 69; 12.Kenna Terpstra en Taco Elfrink, 63; 13.Ferdinand van Tatenhove en Harhe van de Wetering. 58; 14.Dimphy Bervoets en Rob Blok, 55; 15.Gerrie Jurjens en Door Boogaard, 54; 16.Trine Engelvaart en Jo Biesboer, 53; 17.Netty van Sikkeleras en Piet Heerschap, 51; 18,Marth en Gerard Schraag, 47; 19,Corrie Zijm en Peter Der- nison, 46; 20.Dorien en Niels Haastrecht, 45; 21.Annelies Zegel en Wil Pijper, 43; 22.Cor Bakker en Dirk Biesboer, 26. In de 25e editie van de Texele kwarttriatlon is een nieuwe, geta lenteerde triatlongeneratie opge staan. Thomas Boom (21) uit Oudeschild was de snelste. Reden voor de Texels kampioen van vorig jaar, Rob Teisman, om zijn opvolger een aanmoedigings trofee te overhandigen. Teisman wil er een wisselprijs van maken die elk jaar aan een veelbe lovende jonge Texelse deelnemer wordt uitgereikt. Zo hoopt hij 'zijn' sport voor de toekomst te promo ten. 'Texel is een echt triatloneiland en dat moet zo blijven', vindt Teis man, die zowel deelnemer is als hoofdsponsor met Hotel Molenbos. Toen hij een jaar geleden als op zijn 51ste als eerste Texelaar finishte, daagde hij de jonge garde uit om eens een 'hele' kwarttriatlon te pro beren. Zijn hartenkreet had succes. Waagden in 2008 slechts drie Texel se sporters zich aan de individuele krachtproef, zaterdag waren het er liefst 23. Met nieuwe namen én oude beken den, tot vreugde van de organisatie. Van hen kwamen er zestien uit op de 'kwart' afstand en zeven op de nieuwe 'achtste' afstand. Onder- e Texels kampioen met de wisselbeker. Thomas Boom kreeg n fles champagne en een dinerbon voor de hele familie. weg en bij de finish werden ze door het thuispubliek enthousiast aange moedigd. Bij de mannen rekende Boom in een prima tijd van 2 uur 14 minuten en 38 seconden af met de betere zwemmer Wouter Dogger en snelle fietser Ruben van Vliet. De num mers 1 en 3 traden hiermee in de voetsporen van hun vaders, die de afgelopen 25 jaar furore maakten in de Texelse kwarttriatlon. Ook Joost van Heerwaarden, Bert Rookus en Duco van der Kuijl lieten zien uit het goede hout te zijn gesneden. Joram Tromp baarde opzien met zijn lig fiets, al gebeurde dat buiten mede dinging. Bij de vrouwen debuteerde Angel Leygraaf met de snelste Texelse tijd. De meeste aandacht ging uit naar de pas 14-jarige Jas mijn van der Burg. Voor de ogen van eregast Ingrid van Lubek - zelf ook ooit zo begonnen - volbracht zij de achtste triatlon met speels gemak. Kampioenschap strokeplay Jan Blancke en Gerdi Reijers zijn afgelopen weekend op de golf baan clubkampioen strokeplay geworden. De scores werden behoorlijk beïnvloed door de wisselende weersomstandighe den. Er werd zowel zaterdag als zondag een wedstrijd over achttien holes gespeeld. Naast Blancke waren ook Thomas Wassenaar, kampioen van vorig jaar, en Jaap Waverijn grote kanshebbers. De grootste verras sing van het weekend was Mike van der Haas, die nog maar twee jaar speelt, maar het al zijn tegenstan ders moeilijk wist te maken. Hij eindigde op een verdiende tweede plaats. Bij de dames bleek Gerdi Reijers op eenzame hoogte te staan. Use van Zuilekom begon Big Band Texel zoekt oud-leden Big Band Texel is, met het oog op het afscheidsconcert, op zoek naar mensen die sinds 1997 bij de band hebben gespeeld. De band wil hen er graag bij hebben tijdens het allerlaatste optreden in Klif 12 in Den Hoorn. De band treedt daar in de huidige bezetting op, maar er wordt ook gedacht aan een optreden met oud-leden. 'We willen er een soort reünie van maken', aldus Daan Welboren. Oud-leden kunnen vóór 1 augustus contact opnemen met hem, tel. 312495 of daanwelboren@zonnet nl. Oud-dirigent Jan Kuhne, één van de oprichters, is ook aanwezig bij het afscheidsconcert dat op zondag 23 augustus vanaf 16.00 uur wordt gehouden. De band stopt ermee omdat het niet meer lukt een voltal lige kopersectie op de been te bren gen. De Big Band werd opgericht in 1997 na een workshop bigbandmu- ziek bij de Muziek- en Dansschool. zondag met één slag voorsprong, maar moest al snel in Reijers haar meerdere erkennen. Maeike van der Schaaf had een goed weekend en werd op korte afstand derde. De neary's waren voor Wieke Leen- stra en Kevin van Zuilekom. De longest drives werden geslagen door Reijers en Waverijn. uniceff®

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5