NOORD-HOLLAND HEEFT NIEUW COLLEGE kar/waan TEXELSE 8 COURANT 5 VRAGEN AAN... DINSDAG 14 JULI 2009 Provincie Noord-Holland Colofon Provinciale Staten (PS) hebben een nieuw college van Gedeputeerde Staten (GS) gekozen. Het vorige college besloot op te stappen naar aanleiding van het rapport van de provinciale onderzoekscommis sie over het uitzetten van geld door de provincie. Drie gedeputeerden keren niet terug. Het gaat om Peter Visser (PvdA). Ton Hooijmaijers en Cornelis Moolj (beiden VVD). De andere gedeputeerden zijn door hun politieke partijen opnieuw voorgedragen om zitting te nemen in het college. Ook de portefeuilles zijn anders verdeeld: Elisabeth Post (VVD): Financien en wegen, verkeer en vervoer Laila Driessen (VVD): Ruimtelijke ordening en grondbeleid Sascha Baggerman (PvdA): Jeugd, wonen en cultuur Rob Meerhof (PvdA): Zorg en welzijn, landelijk gebied en bestuur Rinske Kruisinga (CDA): Water, Europa en personeel organisatie Jaap Bond (CDA): Economische zaken en landbouw Bart Heller (CL): Milieu, energie, natuur en gemeentelijke samenwerking Commissaris van de Koningin Harry Borghouts (CL): Internationale betrekkingen, juridische dienstverlening en Paviljoen Welgelegen De nieuwe gedeputeerden werken verder aan het collegeprogramma 'Krachtig, in balans'. Ze leggen wel andere accenten. Zo willen zij bijvoor beeld de aanbevelingen van de onderzoekscommissie opvolgen, de econo mische recessie het hoofd bieden, betaalbaar wonen stimuleren en de jeugdzorg beter organiseren. Ook houden ze rekening met de gewijzigde financiële positie van de provincie. CS en PS CS zijn het dagelijks bestuur van de provincie. De gedeputeerden worden benoemd door PS: 55 Statenleden die in 2007 zijn gekozen door stemgerechtigde Noord-Hollanders. Zij zijn de eigenlijke baas van de provincie. Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden is Dago Wellink, fractievoorzitter voordeSP. Hoe lang bent u al Statenlid? Vanaf maart 2007. Waarom bent u Statenlid geworden? Ik hecht net als zoveel mensen aan een veilige, gezonde woon- en leefomgeving. Een Statenlid heeft de mogelijkheid om daaraan via de politiek een bijdrage te leveren. Bijvoorbeeld via de rol van de provincie op het gebied van de ruimtelijke ordening. Ik had en heb nog steeds het vertrouwen dat juist mijn partij op dit gebied het goede tegengeluid laat horen. Bij de SP loop je niet gauw de kans in te dutten. Bij een provincie heb je met veel verschillende onderwerpen te maken die mij aanspreken. Denk maar eens aan openbaar vervoer, de jeugdzorg enzovoort. Toen de kans zich voordeed om met de Statenverkiezingen mee te doen, heb ik die met beide handen aangegrepen Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders eruit? Ik vind dat ik leuke contacten heb met de Noord-Hollanders. Als SP'er kom je overal in de provincie en ontmoet ik mensen onder allerlei omstandigheden. Dat is ontzettend leuk om mee te maken. De ene keer sta je te praten in Alkmaar bij het station over een nachttrein, de andere keer sta je op straat te discussiëren over de plannen van de overheid om Nuon-aandelen te verkopen. En niet te vergeten: ook mijn kinderen en kleinkinderen wonen in de provincie. De één in de kop van Noord-Holland, de ander in het Cooi. Dat zijn natuurlijk heel bijzondere contacten! Wat is uw favoriete plek in Noord-Holland? Dat wisselt nogal. Ik heb een periode gehad waarin ik veel wandelde in de Waterleidingduinen. Tegenwoordig ben ik graag in het gebied rondom de Diemerzeedijk tussen Diemen en IJburg. Ik geniet ont zettend van die mooie Nesciobrug over het Amsterdam-Rijnkanaal. Die verbinding tussen oud en nieuw land, prachtig! Wat gaat u deze maand doen in de provincie? Vakantie houdenLaat ik het zo zeggenfiets uit de schuur en wandelschoenen aan. De afgelopen maanden zijn erg hectisch geweest. Denk maar aan de toestand met de verloren tegoeden op IJsland en het opstappen van het college. Een boel gedoe dat veel tijd en energie heeft gekost. Wij moesten er als oppositiepartij bovenop zitten en zaken kritisch volgen. Dat hebben we in mijn beleving dan ook met verve gedaan. kilometer theater op Westfriese Omringdijk KARAVAAN TREKT WEER DOOR NOORD-HOLLAND Theaterfestival Karavaan reist tot en met 26 juli door de provincie Noord- Holland met locatievoorstellingen en straattheater De Westfriese Omringdijk is komende jaren zowel speeUocatie als inspiratiebron van het festival. Karavaan heeft theatermakers, kunsten aars en componisten uitgenodigd om zich te laten inspireren door de culturele rijk dom en de veranderende identiteit van de regio West-Friesland. Karavaan reist over de 126 kilometer lange dijk, van Schellinkhout naar Hoorn en via Alkmaar door naar Schagen. Overal langs de route wordt gespeeld op bijzondere plekken die het decor vormen voor grap pige, spannende en ontroerende locatievoorstellingen. Verder brengt Karavaan dit jaar ook weer de allerbeste straatacts uit binnen- en buitenland naar de straten en pleinen van Noord-Holland. Kijk op de Dijk De dijk als inspiratiebron is het uitgangspunt voor Kijk op de Dijk. Zes kunstenaars, theatermakers en componisten, onder wie Rieks Swarte, Lyda Tijsen en Bruno Doedens, nemen ieder vierentwintig uur hun intrek in het KaravaanLAB dat op de Westfriese Omringdijk opduikt. Ter plekke spitten ze in het Westfriese land en laten ze zich verrassen door sterke verhalen en onverwachte ontmoetingen op de dijk. In één etmaal visualiseren ze hun gedroomde Karavaanproject in een korte film. Deze films zijn te zien in de Karavaanbios die meereist met straattheater. Kijk voor mee informatie over het uitgebreide programma op www.karavaan.nl. GEZOCHT: DUURZAME IDEEËN Een stadsbus die rijdt op biogas uitgft-afval, een hybride tuktuk, 0% btw voor duurzame producten: allemaal ideeën die vorig jaar zijn ingezonden voor Duurzame Dinsdag. Op 1 september is voor de elfde keer de landelijke Duurzame Dinsdag. Dit jaar is er op 6 oktober voor het eerst ook een regionale Duurzame Dinsdag in Noord-Holland Twee weken voor Prinsjesdag is jaarlijks de landelijke Duurzame Dinsdag en worden alle ingezonden ideeën uit heel Nederland aangeboden aan het kabinet. De beste initiatieven ontvangen een prijs ter ondersteuning van de uitvoering van het idee. Ook worden personen die zich extra hebben ingezet voor een duurzame samenleving door minister Cramer van VROM onderscheiden met het Duurzame Lintje. 6 oktober van dit jaar is de eerste Duurzame Dinsdag van Noord-Holland. Inzenders uit Noord-Holland dingen niet alleen mee naar de landelijke prijzen maar maken ook kans op een van de prijzen die de provincie Noord-Holland die dag uitreikt. De indieners van de twee meest kansrijke ideeën worden beloond met een prijs van respectievelijk C30.000 en €20.000. De prijzen zijn bedoeld om de ideeën samen met een Noord- Hollands bedrijf of organisatie uit te werken. Ook de andere inzenders van kansrijke ideeën worden in contact gebracht met organisaties en bedrijven die hen gaan helpen bij het uitvoeren van het idee. De provincie Noord-Holland wil met de prijsvraag een extra impuls geven aan duurzame ontwikkeling. Samen met het bedrijfsleven en andere partners wil de provincie van Noord-Holland een duurzame provincie maken. Burgers, bedrijven, verenigingen, stichtingen of overheden, iedereen die goede ideeën heeft op het gebied van duurzaamheid kan die tot 3 augustus indienen op www.duurzamedinsdag.nl. Personen die duurzaamheid al jaren hoog in het vaandel hebben staan en hebben bijgedragen aan een duurzamere wereld kunnen op deze site worden genomineerd voor het Duurzame Lintje. NOORD-HOLLAND OP DE UITMARKT De opening van het nieuwe culturele seizoen staat weer voor de deur! Op 28,29 en 30 augustus vindt m de binnenstad van Amsterdam de Uitmarkt plaats en ook dit jaar heeft de provincie Noord-Holland daar een eigen podium Op het 'Provincie Noord-Holland Podium' zullen onder anderen Angela Croothuizen, Bill van Dijk, Nynke Laverman, Brainpower en het hiphopduo Pete Phillyt Perquisite spetterende optredens verzorgen! Meer informatie over de Uitmarkt vindt u op www. uitmarkt.nl Prijsvraag Hebt u al zin gekregen om de Uitmarkt te bezoeken? Dat kan! De provincie Noord-Holland geeft 10 keer treinkaartjes naar Amsterdam voor 2 personen weg én een lunchbon die is in te leveren bij het restaurant-café In de Waag, tegenover het 'Provincie Noord-Holland Podium'. Ceef antwoord op de vólgende vraag' Waar in Amsterdam staat dit jaar hetProvincie Noord-Holland Podium'? (Zie foto), a Dam b Nieuwmarkt c Beursplein Stuur uw antwoord (samen met uw naam, adres en telefoonnummer) vóór 16 augustus 2009 naar nhsponsoractieé» noord-holland.nl, onder vermelding van 'Uitmarkt prijsvraag'. Alleen de winnaars krijgen bericht ZOET EN ZOUT NOORD-HOLLAND Noord-Hollanders op een fluisterbootje op een van de meren, Belgen die de molens van deZaanse Schans bekijken, Duitsers met vakantie op Texel, Limburgers in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Wist u dat het aantrekken van deze toeristen iers is dat de provincie Noord-I-Iolland doet? Niet de provincie zelf: daar is het bedrijf Noord-Hollandse Compagnie voor ingehuurdDe opdracht aan de Noord Hollandse Compagnie is ervoor zorgen dat er nog meer toeristen naar Noord-Holland komen. En dat meer Noord- Hollanders gaan recreëren in hun eigen mooie provincie. De campagne die Noord-Hollandse Compagnie heeft ontwikkeld, kent u misschien al uit de krant: 'Noord-Holland zoet &zout'. Iedere vrijdag vindt u uittips in de bijlage Vrij van het Noord- Hollands Dagblad. Breng eens een bezoek aan www.noord- holland.comwaar u alle toeristische informatie vindt over Noord-Holland. Daar zit vast iets van uw gading bij, want Noord- Holland heeft zoveel te bieden, een prachtige Noordzeekust, de voormalige Zuiderzeedorpen vol cultuurhistorie, de Stelling van Amsterdam, bossen en heide, schitterende musea en alle fiets- er wandelpaden die door de hele provincie voeren. Allemaal prima geschikt vooreen dagje uit or voor een langere vakantie in uw eigen provincie. Want daar is genoeg te doen en te zien! Kijk ook op: www.noord-holland.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 8