TEXEL Toename interesse kamperen bij boer Cjrocn '^warLrJexels in het hart TESO: 'Tweede kwartaal was boven verwachting' Sjirk Brands kampioen schapenscheren Duinbrandje in De Koog in de kiem gesmoord OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 -NR. 12390 I VRIJDAG 17 JULI 2009 T E X E LS COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg TEXELSE^COURANT gna ZgtrtjJintl bd hjrt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: V.d. Linde Bruining Nikadel y Texe! Energie Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. 'Boven verwachting.' Zo omschrijft TESO het vervoers aanbod in het tweede kwartaal. Ten opzichte van dezelfde peri ode een jaar geleden steeg het personenvervoer met 8,32 pro cent en nam het aantal overge zette auto's toe met 7,71 pro cent. Vooral de maand april was een klapper. TESO vervoerde in die maand 21,85 procent meer perso nen en 18,27 procent meer auto's. Het aantal overgezette fietsen steeg zelfs met 49,99 procent. In die maand werden ook meer vrachtauto's en caravans (18,19 procent) en 15,36 procent meer meters overgezet. De paasdagen waren de drukste paasdagen ooit. Het was dat weekeinde prachtig weer. Ook het vervoersaanbod in de maanden mei en juni liet een stijging zien die iets boven de verwachting van TESO van lag. Woordvoerder Alex Cofino merkt op dat er in 2009, ten opzichte van het vorige jaar, toen het Hemelvaartweekeinde in de meivakantie viel, er eigenlijk sprake was van een extra vakantie weekeinde. Tot slot is de groei in de maand juni mede ontstaan doordat de Duitse pinkstervakan ties van onder andere Nordrhein Westfalen nu ook in juni vielen en vorig jaar in mei. Bovendien was er in juni veel extra vervoer in het weekeinde van de Zwitserleven Ronde om Texel. Na compensatie voor de paasda gen (vorig jaar viel Pasen in maart) zijn de vervoercijfers over het eer- ste kwartaal van 2009 min of meer gelijk aan die van het vorige jaar. Ten opzichte van het vorige jaar daalde het personen vervoer in het eerste kwartaal met 3,64 pro cent tot 577.016, het aantal per sonenauto's met 1,58 procent tot 195.030 en het aantal vrachtau to's en auto's met caravans en aanhangers met 4,66 procent tot 19.958 eenheden. Maatregelen tegen grieppandemie Het college van b en w treft bin nen het gemeentehuis preven tieve maatregelen tegen de grieppandemie (nieuwe influenza A, voorheen Mexicaanse griep). Het gaat om extra schoonmaak en ventilatie van de werk- en ver- blijfruimten. Daarnaast worden de medewerkers geïnformeerd over het herkennen van verschijn selen en mogelijkheden om besmetting te voorkomen. Nieu we Influenza A (H1N1) is een combinatie van virussen die voor komt bij varkens, vogels en men sen. Eind augustus wordt het hoogtepunt van de grieppande mie verwacht. De gemeente hoopt door het tref fen van deze maatregelen dat de meeste medewerkers gezond blij ven en de dienstverlening zo lang mogelijk kan doorgaan. Meer informatie op RIVM. Oldtimers op vier en zelfs op drie wielen ston den woensdag te glimmen op de Dag van de Oude Automo bielen. Twaalf bewo ners van De Gollards werden deze week met een tuktuk over het eiland gere den. Langeveld zegt ervan overtuigd te zijn dat de kampeerboeren op het moment veel moeten laten liggen. 'Er is plek zat en kampeerboeren zijn geen concurrent. Mensen kie zen bewust voor kleinschaligheid omdat ze niet op een grote cam ping willen staan.' Texel kent 35 Schade als gevolg van het brandje woensdagmiddag bij de Kaapsnol. De brandplek van donderdagmorgen nabij de Boodtlaan. (Foto Bart wtto/staatsbosöeheer) boerderijen waar gekampeerd kan worden. Sjirk Brans heeft donderdagavond zijn status van Texels kampioen schapenscheren geprolongeerd. In de recordtijd van 1.36 minuut hielp hij een Texelse schaap uit de wol len vacht. Daarmee was hij sneller dan vaardige collega's zoals Erik Jan Eveleens, die als tweede ein digde, en Sieme Ran, die de derde plaats in de wacht sleepte. Overi gens hielden juryleden Piet Bakker (Waddel) en Dirk Roeper (v/h De Fenne) niet alleen de stopwatch in de gaten. Er werd ook gelet op de kwaliteit van het scheerwerk, de manier waarop het schaap werd behandeld en dat de vacht na afloop netjes werd opgerold. Het was niet toevallig dat Brands en Eveleens bovenaan eindigden. Samen scheert het duo jaarlijks zo'n vijfduizend schapen. Herman Barhorst eindigde als vierde en Harry Bakker als nummer vijf. Het kampioenschap dat na afloop van de Hoornder Donderdag werd gehouden, trok grote belangstel ling. Het kampioenschap schapen- melken werd gewonnen door Jan Willem Bakker. (Foto QerwdTlw,naman) Brandje na tanken met 'vuurtje' Twee jongens die zichzelf bij het tanken van benzine met een aan steker bijlichtten, hebben brand veroorzaakt. De politie kreeg woensdagmorgen vroeg melding dat er sporen waren van een brand bij het benzinestati on van Garage Westend in Ooste rend. Ter plaatse bleek van een benzinepomp de noodknop inge drukt te zijn. Verder waren en spo ren van brand en bleek er een brandblusser te zijn leeggespoten. Korte tijd later verschenen bij het tankstation twee jongens. Zij gaven aan die nacht te hebben gepro- beerd te tanken. Omdat zij het niet goed konden zien in het donker, had een van hen een aansteker aangeknipt. Hierdoor was benzine in brand gevlogen. De jongens hadden snel de. nood knop van het station ingedrukt en de brand geblust met een brand blusser. De schade wordt onder ling geregeld. Kampeerboeren zien een fikse toename in de belangstelling voor kamperen bij de boer. Alle plaatsen zijn gevuld en er moet geregeld nee worden verkocht aan mensen die bij een boerderij hun bivak willen opslaan. 'We komen plekken tekort', zegt Ingrid Uitgeest van boerderijcam ping Anemoonè aan de Maaike- duinweg bij De Koog. 'Het is veel drukker en we moet mensen gere geld laten weten dat we geen plek meer hebben.' Eenzelfde geluid is te horen bij andere kampeerboe ren. 'We zien een fikse stijging in de aanvragen', zegt Arnold Lange veld van mini-camping Nieuw Bre da net voorbij het vliegveld. Dat beeld wordt gedeeld door Jan Brandweer en Staatsbosbeheer kwamen woensdagmiddag en donderdagmorgen in actie voor twee duinbrandjes in De Koog. Ze werden beiden in de kiem gesmoord. De eerste melding kwam woens dagmiddag tegen half zes. Het betrof een duinbrandje met onbe kende oorzaak bij de Ruijslaan op de helling van de Kaapsnol bij De Koog. Het alarm werd gegeven door Gerard van Veen van Vakantiebu reau Kobeko die bij een woning aan de Ruijslaan stond te praten met een klant en vanaf de Kaapsnol rook zag opstijgen. Het brandje was met vuurzwepen snel onder drukt, zodat de schade beperkt bleef tot een oppervlakte van nog geen zeven vierkante meter ver schroeide begroeiing. Een onbe groeid wandelpaadje bleek als ver tragende vuurgang te hebben gewerkt. Zonder ingrijpen zou de brand waarschijnlijk tot de Badweg zijn opgerukt, vooral door de harde wind uit het zuidwesten. Om te kunnen optreden tegen onder grondse vuurresten, die nadien zouden kunnen oplaaien, hielden mensen van Staatsbosbeheer tot laat in de avond een oogje in het zeil. Het tweede brandje in de duinen tussen de Boodtlaan en camping Kogerstrand werd donderdagmor gen omstreeks half acht ontdekt. Ook in dit geval kon het vuur snel worden gedoofd en bleef de scha de beperkt tot twintig vierkante meter. Jacob Keijser van De Hal nabij Den Burg en Klaas Tjepkema van De Vrije Vogel nabij Oudeschild. 'We hebben niet te klagen', aldus Tjep- kerna. 'Hel gaat positief.' Waar de toegenomen belangstelling van daan komt, is niet eenduidig te zeggen. Duidelijk is dat mensen kiezen voor kamperen bij de boer, omdat het kleinschaliger en rustiger is in ver houding tot de grotere campings op het eiland. Of de economische crisis een rol speelt, is niet goed te zeggen. Een kleine rondgang bij een paar kampeerboeren leert dat er veelal mensen staan die ver trouwd zijn met kamperen bij de boer. Op de campings van Texel- campings (Kogerstrand, Loods mansduin, De Shelter en Om de Noord) bestaat het beeld dat de belangstelling ongeveer gelijk is aan voorgaande jaren. 'Van een toename is niks te merken', aldus directeur Harry Mathijsen. De plek ken voor caravans staan vol, bij de plekken voor tenten zijn plaatsen vrij. Op de camping van De Krim is het volgens André van der Vliet iets drukker. Meer opvallend is het vol gens hem dat de rest van de accommodatie eerder dan ver wacht al vol zit. Uitgeest noemt het prettig dat de belangstelling voor kamperen bij de boer is gegroeid. 'Op het moment is dat zo'n beetje het eni ge in de agrarische sector waar wat mee te verdienen is. Met de bollen gaat het een stuk minder.' Volgens Tjepkema zou het mooi zijn als de grens van tien eenheden wordt verhoogd naar vijftien. Dat is in juni nog aan de orde geweest in de gemeenteraad, politieke partijen voelen ervoor het mee te nemen in het nieuwe bestemmingsplan Bui tengebied, maar besluiten werden niet genomen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1