Antislip op wandelpad Badweg Zwieren door lucht TEXELSE 3 COURANT Geen subsidie voor boek 'De Texelaar' HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! Rotary: €17.550,- voor goede doelen Een man en een kind draaien rond jes in de Techno Dance op de ker mis in De Koog. Tot en met zondag staan diverse attractie op het voor ste deel van het parkeerterrein aan de Nikadel die dagelijks tot 23.00 uur geopend zijn. De kermis zou woensdagavond geopend worden met vuurwerk, maar dat werd afge last in verband met de harde wind. Dit tot teleurstelling van vrij veel mensen die op het vuurwerk af waren gekomen. Mogelijk gaat het zaterdagavond om 23.00 uur als nog door. Volgens kermisexploi tanten wordt dat, als het definitief is, aangegeven op de kermisbor- den die her en der staan. Wandelmarathon De stichting Sportwandelschool uit Hoorn houdt zondag 6 sep tember een wandelmarathon over Texel. Wandelbegeleider Hans Doesburg heeft daartoe routes van 42, 21 en 101/2 km uitgezet door dorpen en natuur gebieden. Alle routes beginnen in het wacht lokaal van TESO op 't Horntje, waar vanaf 7.00 uur gestart kan worden voor de langste afstand. Dat kan tot 8.30 uur. Voor de 21 km kan tussen 8.00 en 10.00 uur gestart worden, terwijl de deelne mers aan de 101/2 km van 8.00 tot 11.00 uur kunnen starten. Het start- en finishlokaal is tot 18.00 uur geopend. Deelname kost €8,50 voor de lang ste afstand, €7,50 voor de 21 km en €5,- voor de 101/2 km. Jeugd- deelnemers tot 17 jaar betalen €1,50, leden van wandelverenigin gen genieten korting. Voor alle deelnemers die de toch volbren- De Rotaryclub Texel heeft dit jaar €17.550,- uitgetrokken als steun voor diverse goede doe len. Tijdens de clublunch van dinsdagavond in hotel De Linde boom reikte voorzitter Jan Jacob Rab de symbolische cheques uit aan vertegenwoor digers van de betrokken organi saties. De grootste donatie (€6.450,-) ging naar het Tesselhuus en werd over handigd aan voorzitter Germ Keu- ning. Harry Ran en Flip Breman kregen €2.000,- voor hun stichting Kerk en Minima. Een bedrag van €1.000,- werd gegeven aan Spe- cioza Batamuriza voor de mensen rechtenorganisatie Justice Mission. Namens de KNRM nam Klaas van Achter de schermen Lang niet iedereen vindt Texel 2010 een aanwinst voor de Texelse poli tiek. Dat blijkt uit de poll op de website van de Texelse Courant. Van de deelnemers vind 66 pro cent dat de partij van Gerbrand Poster geen aanwinst is. 34 pro cent geeft aan dit wel te vinden. De nieuwe poll gaat over de Medi sche Post. Moet de gemeente hier voor geld vrijmaken?, luidt de vraag. I (34,0%) gen, ligt een medaille klaar. Voor meer informatie: www.wan- delmarathontexel.nl. Aanmelden kan via tel. 0229-239447 en e-mail- adres info@sportwandelschool.nl. der Duim €1.200,- in ontvangst en een donatie van dezelfde grootte ging naar Harry de Graaf van de actie 'Help een Papoea naar school'. Albert Vlierhuis kreeg €3.500,- voor de actie Polio de Wereld uit en Dirk Sijtsma €1.000,- voor zijn reumapatiëntenvereni ging. Tenslotte was er €1.000,- voor het Vlielandkamp, een initiatief van de landelijke Rotary, gericht op kinderen uit moeilijke situaties Het geld waarmee Rotary jaarlijks goede doelen steunt, is afkomstig uit een fonds dat wordt gevoed door persoonlijke bijdragen van leden en de opbrengst van diverse acties, zoals de kleding- en schoe neninzameling 'Geef ons de zak' en de verkoop van Texels bier. is prima, maar redacteuren zijn ook wel eens op vakantie en de auto matische 'ik-ben-er-niet-mail' staat niet altijd aan. We hebben het mee gemaakt dat de verstuurder in de raadselen zat 'waarom de krant toch niks met het bericht deed', terwijl de ontvanger nietsvermoe dend in de zon zat. Doe uzelf een plezier en bel, als u geen reactie onzerzijds krijgt, even met de betreffende redacteur of hij het bericht ontvangen heeft. We maken het gelukkig regelmatig mee dat mensen zelf bellen of hun bericht is aangekomen. Niet meer dan logisch, maar doe dat svp meteen direct na het versturen van de mail en niet een paar dagen later. Anders is de mail al verwerkt en opgeborgen en zoek je je, als je het zelf niet hebt bewerkt, het heen en weer om alles boven water te takelen. Zeker als niet duidelijk is wanneer de mail is verstuurd ('ja, dat was vorige week, maar ik weet niet meer welke dag...'). Wat naar redactie@texelsecourant.nl wordt verstuurd, komt binnen op een plek die alle redacteuren kunnen zien, maar dat betekent niet dat iedereen altijd alles ziet. Let er svp ook op dat de juiste data en tijden in een bericht staan voor het de deur uitgaat. Het is erg mak kelijk een paar dagen later een mailtje te sturen dat de activiteit toch een half uurtje later begint, maar de kans bestaat dat het oor spronkelijk bericht dan al verwerkt is in de systemen van de krant, agenda en vakantiekrant. Even de tijden wijzigen, kan dan zomaar een behoorlijke klus worden en als het al te laat is voor de Vakantie krant, bestaat het risico dat er Razende Bol weer in race voor titel 'beste camping' Camping De Razende Bol, onlangs door Zoover.nl uitgeroe pen tot beste camping, is opnieuw positief in het nieuws. Ditmaal omdat de camping van de familie Kooiman aan de Peli- kaanweg door de Vekabo is genomineerd voor de titel 'Beste camping of logeerbedrijf van het Jaar'. Bij de Vekabo zijn 1650 kampeer- boeren aangesloten. 'Consumen ten uit Noord- en Zuid-Holland en van de eilanden hebben De Razen de Bol genomineerd. Er is gelet op klantvriendelijkheid, de kwaliteit van het sanitair weegt heel zwaar, de grootte van de plaatsen, de ontvangst, persoonlijke aandacht en dat soort zaken', vertelt regio voorzitter Gerard Swart. De cam pings is één van de zes campings die is genomineerd. 'Een enorme prestatie, zeker omdat op Texel maximaal tien kampeerplaatsen zijn toegestaan. En dan toch zo'n kwaliteit leveren, dat is met deze schaalgrootte bijna niet haalbaar. Dan moet de liefde wel heel groot zijn. Landelijk is het al toegestaan dat boerencampings groeien naar 25 plaatsen. De vraag naar kampe ren op het platteland groeit enorm. Dat zie je ook op de Razende Bol. Ze zitten tot september al vol. Het zou jammer zijn als Texel blijft han gen op tien. Dat zie je nergens in het land. Als ondernemer kun je dan niet goed aan je verplichtingen voldoen.' De familie Kooiman krijgt binnen kort bezoek van een mystery guest een zeer ervaren kampeerder die de kwaliteit onder het vergrootglas zal leggen. De uiteindelijke winnaar wordt bekendgemaakt op 15 okto ber, tijdens de Caravan- en Kam- peerbeurs in Utrecht. meerdere tijden in omloop komen. Is ook niemand bij gebaat. De gemeente heeft er wel eens een handje van persberichten die op de wekelijkse bijeenkomst van B en W worden uitgedeeld en toege licht na afloop ook nog naar alle media op Texel toe te sturen. Zeer attent en goedbedoeld, maar ver volgens moet je er zelf weer conti nu op alert zijn dat niet twee men sen met hetzelfde onderwerp aan de slag gaan. Anders zit je elkaar op dat front weer aan te kijken met de vraag 'ben jij daar ook mee bezig...?' Jeroen van Hattum 17-07-2009 Willem Boon (17041963) Familieberichten In opdracht van de gemeente en naar aanleiding van klachten zijn de twee strandtoegangen van de Badweg van een anti- sliplaag voorzien. Mensen zou den op de gladde betonnen pla ten (die aansluiten op het onlangs geopende wandelpad over de zeereep) zijn uitgegle den. Het karwei werd in samenwerking met Gemeentewerken uitgevoerd door het gespecialiseerde bedrijf Possehl uit Oosterhout dat er twee dagen voor naar Texel kwam. De betonplaten werden van een lijm- laag voorzien waarop rode korrel tjes kunststof werden gestrooid. Nadat de lijm was gedroogd, wer den de nog losliggende korrels weggeveegd en was de toplaag klaar voor gebruik. Woensdag werkten de weergoden tegen. Door de harde wind stoof veel duinzand op het pad waardoor de toplaag min of meer werd 'vervuild'. Dat leverde een minder fraai beeld op, maar volgens de uitvoerders is het niet van invloed op de kwaliteit. Een ander probleem was dat het pad gedurende het werk moest worden afgezet, zodat ter weerszij den een smal strookje overbleef. Sommige strandexploitanten waren boos omdat ze het een belemme ring vonden voor hun klanten. Dank zij het zonnige en winderige weer verliep het drogen snel, zodat het pad gisteren rond het middaguur alweer in gebruik kon worden genomen. De werkgroep van de Stichting Coeghe die het initiatief nam voor het wandelpad, vindt de toplaag overigens overbodig. Voor zitter Harry Wuis zegt dat de beton nen platen als gevolg van gewoon gebruik al snel vanzelf stroef zou den zijn geworden. Tot teleurstelling van de initia tiefnemers geeft de gemeente geen subsidie voor het boek De Texelaar, dat wordt uitgegeven ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van het Texels Schapenstamboek. De Advies commissie Cultuurbeleid vindt de publicatie 'onvoldoende inte ressant'. Een tweede argument voor afwijzing is dat de aan vraag is ingediend door de uit geverij DrukWare. Omdat dit bedrijf een winstoogmerk heeft, is subsidie volgens de onlangs aangepaste subsidieverordening niet geoorloofd. Vooral in kringen van schapenhou ders en mensen met interesse voor de lokale historie heeft de afwijzing verbazing gewekt. Naar het boek wordt al geruime tijd met hoge ver wachtingen uitgekeken. Schrijver en schapenboer Piet Bakker van hoeve De Waddel heeft er lang aan gewerkt en bij zijn naspeuringen een schat aan deels nog onbekend feiten- en beeldmateriaal opge diept, zodat men zich niet kan voorstellen dat dit niet interessant is. Bakker kreeg bij zijn initiatief (morele) steun van bekende Neder lander en Texelvriend Maarten van Rossem die het voorwoord schreef. Daarin vertelt hij hoe Bakker hem tijdens een gesprek QP de Hoge- berg overtuigde van de bijzondere genetische kwaliteiten van het Texelse schaap. Hij beveelt het boek van harte aan: 'U zult zien dat u anders tegen schapen aankijkt als u het hebt gelezen.' Dat was ook de opvatting van het bestuur van het Texelfonds, dat wél over de brug kwam en de uitgave steunde met €4.471,-. Mogelijk zal de uitgever in beroep gaan tegen de weigering van b en w. Subsidie is belangrijk om het boek vooreen breed publiek betaal baar te maken. Intussen is de druk proef van het boek klaar. Bakker: 'Als de mensen van de adviescom missie die bekijken komen ze mis schien tot een ander oordeel.' B en w hebben ook het subsidie verzoek van Artex Kunstenschool Texel afgewezen. Artex had gevraagd om steun voor het pro ject 'Muziek maken geblazen 2009' als stimulans voor het voortbestaan van de fanfarekorpsen op Texel. De Adviescommissie Cultuurbeleid vond echter in meerderheid dat het project onvoldoende het normale activiteitenpatroon overstijgt. B en w sloten zich daarbij aan en stellen dat de vernieuwende of aanvullen de waarde van het evenement onvoldoende is. Het culturele evenement Horizon- toer 2009 krijgt wel subsidie: maxi maal €2.500,- als bijdrage in een eventueel tekort en ook de organi satoren van het op 21 juni gehou den evenement Midzomerschans vallen in de prijzen. Ze krijgen maxi maal €2.300,- als bijdrage in de organisatiekosten. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Een verbaasde blik van Pip tegen over me. 'Ben jij óók berichten over bingo in De Koog in de agenda aan het zetten?' Het antwoord is ja, maar de schade valt mee. Er zijn meerdere bingo's in De Koog en gelukkig waren wij niet met dezelf de bezig. Bovenstaand voorval komt geluk kig niet vaak voor, maar is wel tekenend voor de wijze waarop persberichten soms de redactie bereiken. Met dank aan email komen ze via 'tal van voordeuren' de redactieburelen binnen. En daar moet je constant alert op zijn, wil je overzicht houden. Begin jaren negentig kwam het merendeel van de persberichten nog enkel op papier via de echte voordeur bin nen (overzichtelijker), maar die tijd is geweest. Waarom nu dit stukje? Doordat email veel meer mogelijkheden biedt iets aan de redactie kenbaar te maken, zijn er ook meer moge lijkheden dat de zaken mis kunnen gaan en dat is niet de bedoeling. Daarom bij deze, op basis van opgedane ervaringe, een paar adviezen onzerzijds. Maak van een persbericht geen schot hagel. We maken het wel eens mee dat elke redacteur het zelfde persbericht gemaild krijgt in de hoop dat het dan meer opvalt en eerder wordt opgepikt. Die kans is groot, maar de kans bestaai ook dat we er allemaal stilzwijgend vanuit gaan dat een ander er wat mee doet en het bericht vrolijk blijft liggen. Kortom, doe uzelf een ple zier en stuur het enkel naar het algemene emailadres van de krant (redactie@texelsecourant.nl). Het komt voor dat mensen een persbericht liever specifiek naar één van de redacteuren sturen. Dat 'Texel 2010 geen aanwinst politiek' Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75, 1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 5 jaar - Als de dag van gisteren (lang geleden) Toen - 'toen' nog heel gewoon was, Toen nu - en toen - ons een toekomst gaf 5 jaar - Nu in het heden Het lijkt een heel lang geleden Het lijkt een dag van nu De toekomst nu van toen is niet meer We kijken verder en gaan door We staan stil En zijn Lieve schat, pappa... Xxxx Riemke, Jon-Mattijs en Maxime Minke-Li Eveleens Zo heet het zusje van Maaike-Zhang dat geboren is op maandag 13 juli 2009. Zij weegt 4200 gram en is 50 cm lang. Ling en Erik-Jan Eveleens Kikkertstraat 56 1795 AE De Cocksdorp tel: 0222-316901 We zijn trots op onze dochter Stine Geboren op zondag 12 juli 2009. Jan Glazema en Ulrike Fallet Keesomlaan 18 1791 DC Den Burg

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3