bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 6 COURANT Natuursteen Texel Cave de Turckheim ,*6.99 2e fles halve prijs P Bols Jan de Wit üw topSlijteiy www.texel.nl VRIJDAG 17 JULI 2009 Grafmonumenten Eigen monumententuin Beletteringen, reparatie, restauratie Korte levertijd uit voorraad Grafversieringen vazen lantaarns Natuursteen onderhoudsproducten Jaarlijks onderhoud over geheel Texel Bernhardlaan 147, Den Burg Tel. (0222) 310 168 - Mobiel (06) 51 283 246 www.uitvaartcentrumtexel.nl BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAND-NOORD Pinot Blanc - Cuvée Légère Dat is per fles Boomsma Jonge Graanjenever nrem J Coebergh Coebergh Classic Sparkle Sparkling Bessenjenever Red Fruil Graanjenever Petrikov Creamy Green. Juicy Red Limy Eristoff 10.99 Yem Raki Anijslike 13.99 Molinari Anijslikeur 13.99 Méér dan 130 topSlijters door heel Nederland! Ouzo 12 :r* U Anijslikeur Weverstraat 18, Den Burg. 0222-312134 Geniel maar drink mei male! Alcohol onder de 16. natuurlijk niet Werken en leren in een drukkerij!? Wij zijn op zoek naar een leerling drukker m/v Ben je op zoek naar een afwisselende baan waarin je via een beroepsbegeleidende leerweg (BBL) een vakdiploma kunt halen? Kom dan bij ons werken! Je begint bij ons als leerling drukker. Vervolgens word je opgeleid tot zelfstandig werkende drukker (offset). Je werkt nauw samen met collega's om uiteindelijk zelfstandig te kunnen werken. Vanaf de eerste dag ontvang je salaris en werk je 4 dagen per week in het bedrijf. Eén dag in de week ga je naar school. Je krijgt de kans je te ontwikkelen binnen de boeiende wereld van de Grafimedia. Stuur je sollicitatiebrief en cv naar: Mediabureau Langeveld de Rooy, t.a.v. Mark Smit, Spinbaan 6, 1791 MC Den Burg of per mail naar: drukkerij@lenr.nl 62 BOUWZAKEN Aangevraagde bouwvergunningen (1795 JJ) Postweg 35 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vernieuwen van kozijnen (ontvangen 6 juli 2009); (1791 PE) Rozendijk 20 in Den Burg: (1ste fase), geheel oprichten van een ligboxenstal voor melkvee en jongvee (ontvangen 6 juli 2009); (1791 NT) Monnikenweg 4 in Den Burg: geheel veran deren van verblijfsruimte (ontvangen 7 juli 2009); (1791 DD) Elemert 24 in Den Burg: geheel vergroten van een bestaande garage/ berging ontvangen 8 juli 2009); (1794 HS) Koningsweg 98 in Oosterend: gedeeltelijk vergroten van woonhuis/recreatiewoning (ontvangen 8 juli 2009); (1794 BG) Slotskolk 14 in Oosterend: (2de fase), geheel plaatsen van woonhuis en bedrijfsschuur (ontvangen 8 juli 2009); (1791 TM) Vuurvlinder 56 in Den Burg: geheel oprich ten van tuinhuisje (ontvangen 9 juli 2009); (1792 AE) Haven 10 in Oudeschild: gedeeltelijk ver anderen van winkelruimte in eetcafé (ontvangen 13 j juli 2009). Aangevraagde sloopvergunningen (1794 HK) Genteweg 2 in Oosterend: vervanging van dakplaten (ontvangen 7 juli 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt upas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd Verleende bouwvergunningen (1791 CC) Binnenburg 10 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een horecagelegenheid (verzonden 9 juli 2009); (1795 LP) Krimweg 16-18 in De Cocksdorp: (1ste fase), geheel oprichten van een woning (verzonden I 10 juli 2009). Verleende sloopvergunningen (1792 AE) Haven 15-A in Oudeschild: gedeeltelijk slopen van een peilmeetstation (verzonden 9 juli j 2009); (1795 LE) Hollandseweg 6 in De Cocksdorp: het slopen van een zomerhuis en schuur (verzonden 10 juli 2009); (1792 CR) Vlamkast 34 in Oudeschild: gedeeltelijk slopen van een opslag (verzonden 10 juli 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbahe van het gemeentehuis Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Ontheffing artikel 3.22 Burgemeester en wethouders hebben tijdelijk vrijstel ling verleend met toepassing van artikel 3.22 van de Wet ruimtelijke ordening aan: de gemeente Texel, voor het aanleggen van een tijdelijk ontsluitingsweg (tot uiterlijk 1 juni 2012) voor het hulpverleningsgebouw aan de Pontweg te Den Burg. Het besluit is verzonden op 15 juli 2009. Het besluit met bijbehorende situatietekening kunt u inzien bij de Publieksbalie. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan bij de sector Bestuur van de Rechtbank te Alkmaar. Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, tegen dit besluit beroep wor den ingesteld binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het beroepschrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar. Postbus 251. 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Ontheffing artikel 3.23 Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het verzoek voor het: wijzigen van het gebruik van het pand aan de Keesomlaan 6a in Den Burg ten behoeve van een tandartspraktijk. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende be stemmingsplan. Het conceptbesluit ligt met ingang van 20 juli 2009 gedurende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vooraankondiging nieuwe bestemmingsplannen Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro) maken burgemeester en wethouders van Texel bekend dat zij een bestemmingsplan voorberei den voor de volgende percelen: 1Schansweg 7 te Den Burg: Het plangebied heeft betrekking op de bouw van een tweetal vnjstaande woningen aan de Schansweg 7 te Den Burg. 2. Herenstraat 30 te Den Hoorn: Het plangebied heeft betrekking op de uitbreiding en renovatie van het dorpshuis aan de Herenstraat 30. 3. Molenstraat 2 te Den Burg: Het plangebied heeft betrekking op het wijzigen van de bestemming maatschappelijke doeleinden naar wonen. 4. Kruising Kogerstraat/Bernhardlaan te Den Burg: aanleg van een rotonde. Overeenkomstig artikel 1.3.1 lid 2 Bro delen wij u mee dat geen inspraak wordt toegepast omtrent deze voor nemens. Er liggen nu geen stukken ter inzage en er is geen gelegenheid zienswijzen naar voren te brengen. Binnenkort zal het ontwerp-bestemmingsplan ter inza ge worden gelegd bij de publieksbalie van de gemeente Texel. Dan is er wel de mogelijkheid om zienswijzen in te dienen. De kennisgeving van de ter inzage ligging van het ontwerp-bestemmingsplan wordt gepubliceerd in de Texelse courant, de Staatscourant en langs elek tronische weg (gemeentelijke internetsite). Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek organisatie Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Stichting Texel Atletiek voor het organiseren van de Texel Halve Marathon op 27 september 2009 op een parcours tussen de Teso-boot en de Groeneplaats in Den Burg; Texelse Jeugdraad van Kerken voor de organisatie van een 'Vonkmarkt' tegen zinloos geweld op 19 september 2009 in om de Hervormde kerk en de Schakel aan de Binnenburg te Den Burg; Toerclub Taxi 312000 voor het organiseren van drie toertochten over Texel op 17 oktober 2009, 22 no vember 2009 en 31 januari 2010. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het gemeentehuisBelanghebbenden kunnen binnen fivee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. MEOEDELINGEN Vastgestelde verordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Texel in zijn vergadering van 3 maart 2009 de verordening WMO adviesraad heeft vastgesteld: Bovenstaande verordening ligt ter inzage bij de Pu blieksbalie van het gemeentehuis. Tegen betaling van de kosten kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. De verordening kunt u bovendien vinden op www.texel. nl>Beleid en Regelgeving Verordeningen Aanvragen fonds Kunst en Cultuur 2009 De gemeente Texel heeft in 2001 het fonds Kunst en Cultuur in het leven geroepen. Hiermee subsidieert de gemeente onder andere de organisatie van culturele pu blicaties en uitgaven en evenementen. Aanvragen voor een bijdrage lager dan 1.000.00 euro kunnen het hele jaar worden ingediend. Aanvragen boven de 1000,00 worden beoordeeld door de gemeentelijke adviescom missie Cultuurbeleid en moeten minimaal vier weken voor de commissie vergadert, zijn ingediend. Vergaderdata adviescommissie Cultuurbeleid De commissie vergadert vier keer per jaar. In 2009 vinden nog twee vergaderingen plaats: 17 september (aanvraag indienen uiterlijk 20 augustus 2009) 17 december (aanvraag indienen uiterlijk 19 november 2009) Aanvragen die na de inleverdata worden ontvangen, worden niet behandeld tijdens de volgende vergade ring maar moeten opnieuw worden ingediend. Uiterlijk vier weken na de vergadering van de adviescommis sie besluiten burgemeester en wethouders over de aanvraag. Bijdragen aan publicaties en uitgaven Publicaties en uitgaven die in aanmerking komen voor een bijdrage uit het fonds Kunst en Cultuur hebben betrekking op de gemeente Texel, haar grondgebied, de natuur en cultuur. Auteurs die op Texel wonen heb ben de voorkeur. De gemeentelijke bijdrage wordt afgestemd op het tekort in de begroting van de uitgave of publicatie. Per uitgave publicatie wordt maximaal 2.275,00 bijgedragen. Voorwaarden: in de uitgave wordt vermeld dat de gemeente Texel een bijdrage heeft verstrekt; de gemeente Texel ontvangt twee exemplaren. Bijdragen aan culturele evenementen Om in aanmerking te komen voor een bijdrage uit het fonds moeten culturele evenementen plaatsvinden op Texel en voor alle inwoners van Texel toegankelijk zijn. Het evenement moet een vernieuwende of aanvullende waarde hebben ten opzichte van het bestaande cul- j turele aanbod op Texel. De aanvrager moet aantonen j dat er, naast de aangevraagde gemeentelijke bijdrage, inkomsten worden ontvangen uit bijdragen van bezoe kers. sponsors en andere subsidieverstrekkers. De bijdrage uit het fonds Kunst en Cultuur bedraagt j maximaal 50% van het tekort in de begroting van het culturele evenement. Meer informatie? De subsidievoorwaarden staan in de Algemene sub sidieverordening Texel 2009 en in de beleidsregels bij deze subsidieverordening. Hiervoor kunt u terecht op www.texel.nl. Daarnaast kunt u terecht bij het team Beleid en Ontwik keling, telefoonnummer (0222) 362 262. Openingstijden maandag t/m donderdag vrijdag' gemeentearchief: dagelijks op vtfJaq kunt u geen dankte doen Groeneplaats 1 Postbus 200 8.30 12.30 uur 15.00 - 19.00 uur 10.30 - 12.30 uur g T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 1

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6