imfem Cjroen 'kwarts Jexels in het harL, 8 'Island Samba geeft geluidsoverlast' Met familie Koorn ook schapen uit de Slufter Huh, wat een Gestrande Vriendschap gisteravond vlotgetrokken texelseScourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12391 DINSDAG 21 JULI 2009 TEXELSE™ COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv. Postbus 11,1790 AA Den Burg Texelse fotogra fen, onder meer van de Texelse Courant, expo seren werk vanaf wo. 22 juli in Tusse de Banke. Heinz en Marlies Bischof vieren al sinds 1961 hun vakantie op camping De Luwe Boshoek in De Koog. Veertig tot vijftig jonge Texelse agrariërs willen het boerenbe drijf van hun ouders overne men. De gemeente heeft diverse klachten over geluidsoverlast gehad, veroorzaakt door dans- festival Island Samba, dat zater dag 11 juli op het strand bij paal 17 werd gehouden. Op verschil lende plekken op het eiland was de muziek duidelijk hoorbaar. Dat meldt de gemeente in een persbericht, opgesteld naar aanlei ding van het eerste zomeroverleg (op maandag 13 juli) tussen gemeente, politie, horeca, taxibe drijven, bewoners en anderen die zijn betrokkenen bij de openbare orde in De Koog. De geluidsover last is 'een belangrijk punt van aandacht' bij de evaluatie van het evenement, meldt de gemeente. Politie en gemeente zeggen wel tevreden te zijn over de organisatie en het verloop van Island Samba. Na een rustig voorseizoen zonder ernstig ordeverstoringen is de start van het hoogseizoen vergelijkbaar met voorgaande jaren. De week einden zijn druk, maar op doorde weekse dagen is het relatief rustig. In het laatste weekend van juni en tijdens het weekend van 10 tot en met 13 juli vonden twee incidenten plaats, waarbij eenzelfde groep jongeren betrokken was. Het betrof een openlijke geweldpleging op TEXEL-20 t O GEEN AANWINST POLITIEK straat en geweld in een horecabe drijf. 'Vooral het laatste incident is ernstig. In verband met lopende strafrechtelijke onderzoeken is het niet mogelijk hier nu een medede ling over te doen. In het politieover- leg zijn afspraken gemaakt over de vervolgmaatregelen door middel van onder andere horeca- en mogelijke gebiedsverboden', aldus de gemeente. De maatregelen die de gemeente en politie ten dienste staan om op te treden tegen overlast zijn onge veer dezelfde als vorig jaar. Bij misdragingen in een horecabedrijf wordt een waarschuwing (gele kaart) gegeven. Bij herhaling of in het geval van een zeer ernstige misdraging volgt een lokaalverbod (rode kaart) voor alle cafés en dis cotheken in De Koog; Bij misdragingen op straat wordt een waarschuwing gegeven. Bij herhaling of in het geval van een zeer ernstige misdraging volgt een verblijfsontzegging (gebiedsver- bod) van vier weken. De regels over het opleggen van een ver blijfsontzegging zijn met invoering van de nieuwe APV aangepast. Met politie en justitie zijn nadere afspraken gemaakt. De bevoegdheid om een verblijfs ontzegging op te leggen is geman dateerd aan de Hulpofficier van Justitie; Jongeren tussen de 12 en 18 jaar die een strafbaar feit plegen kun nen in bepaalde gevallen kiezen voor een Haltstraf (taakstraf). Met Bureau Halt zijn afspraken gemaakt om deze straf zo snel mogelijk op Texel te laten plaatsvinden. Lammeren worden voor de laatste keer uit de Slufter gedreven. (Foto Gwrd nmmwmën) Ruim een eeuw lang bevolkten schapen de Slufter. Dit jaar wel licht voor het laatst, want het pachtcontract dat Frans Koorn, de derde generatie schapenhou ders in de Slufter, 25 jaar geleden afsloot met Staatsbosbeheer loopt per 31 december af en het ziet er niet naar uit dat er nog schapen terugkeren. Zo'n drie honderd lammeren namen vrijdag al afscheid van Texels beroemd ste natuurgebied. Niet geheel vrij willig, drie generaties Koorn gin gen vroeg uit de veren om de dieren vanaf de zuidkant van de Slufter ter hoogte van de Muyweg naar de noordelijk gelegen boer derij aan de Krimweg te drijven. Opa Frans en oma Yt Koorn en kleinzoon Cor deden dat per mountainbike, zoon Lieuwe ging te voet en kleindochter Marit dreef de dieren op haar paard bijeen. Een reportage staat op pagina 7, ZEURPIETEN DIE Texelaars. 'Praten in plaats van naar rechter' Onder de naam Texelaars hel pen elkaar schrijven twee Texel se vrouwen in deze krant over de belevenissen van eilandge noten die door omstandigheden in problemen zijn gekomen. 'Mogelijk hebben ze dit aan zich zelf te wijten, maar het kan ook te maken hebben met bedrijven, gemeentes en instanties die foute of onrechtmatige beslissingen nemen. Ook kan het zijn dat het toepassen van regels gevolgen heeft die we ons niet realiseren. Wat we met deze serie artikelen willen bereiken, is dat we ons meer bewust worden van elkaar. Dat we proberen problemen op te lossen door met elkaar te praten en niet bij het minste of geringste naar de rechter te stappen', schrij ven Janny Mattner en Coby Witte (pseudoniem). Pagina 9 'Versterkingen buitendijks' Texel 2010, de nieuwe fractie van WD-dissidenten Gerbrand Poster en Frank Kingma, heeft het opge nomen voor de bewoners van de Prins Hendrik Polder. In een open brief aan burgemeester en wethou ders schrijven de raadsleden dat er in de polder grote onrust is ont staan na bekendmaking van de plannen om dijkversterkingen aan te brengen. Zij vragen het college 'de nodige inspanningen' te ver richten om te voorkomen dat deze ten koste gaan van de bewoners. Mochten er inderdaad dijkverster kingen nodig zijn, dan moeten deze buitendijks worden aangebracht, aldus Texel 2010. Vandalen hebben van zondag op maandag de trossen losgemaakt waarmee de Vriendschap vast zat aan het ponton. Met als gevolg dat de veerboot naar Vlieland, die deze week het zil veren jubileum viert, op drift is geraakt en strandde op de Steenplaat tussen Texel en Vlie land. 'Dit hebben we in de 25 jaar dat we met de Vriendschap varen nog nooit meegemaakt. De touwen zijn van de bolders getrokken en in het water gegooid. Wie doet nou zoiets? Afgrijselijk', verzucht Janka van den Brink. Zij en partner en schipper Sil Boon hebben geen idee wie de wandaad op z'n gewe ten heeft. 'We hebben mensen gesproken die vannacht hebben gehoord dat er met een windbuks is geschoten. En er kwam een hoop herrie van de camping van De Krim. Het is vervelend voor al die mensen die vandaag naar Vlie land hadden willen varen, een Rob- bentocht wilden maken en noem maar op. En natuurlijk voor ons. want wij lopen een dag omzet mis.' Er is aangifte gedaan bij de politie. In de omgeving van De Cocksdorp zijn al een aantal dagen vandalen actief. Er zijn onder meer vernielin gen aangericht langs de Postweg en op de golfbaan, waarover meer op pagina 5. Een eerste inspectie door Sil Boon leerde dat zijn schip waarschijnlijk geen averij heeftopgelopen. Maan dagavond werd bij hoog water een poging gewaagd om het schip van de zandplaat te krijgen. Flip Duin- ker bood hulp aan, evenals de 'buren' van de KNRM. Met succes, want rond 20.00 uur kwam de Vriendschap los. www.speedheat.nl Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. vakantiekrant Verschijnt wekelijks van 3 juli t/m 28 augustus. Oplage: 450.000 in fullcolor U kunt uw agendapunten en advertenties steeds tót 10 dagen voor de verschijnings datum opgeven. De Vriendschap lag gistermiddag nog hoog en droog op de Steenplaat tussen Texel en Vlieland. Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg LANGEVELD DE R00Y

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1