'Ik loop mijn hele hoofd leeg' TEXELSE 7 COURANT Texelaars naar Strandzesdaagse Topatlete traint op Texel voor NK Spannende partijen op zilveren Tesseltoernooi Mooie sprints in strandloop Marijke Lionarons, Ineke Ellen en Henk van Sambeek lopen zich warm voor de Strandzesdaagse. (Foto Gma Timmerman) VRIJDAG 24 JULI 2009 Een wandeling van Hoek van Holland tot Huisduinen. Inclusief omweggetjes zo'n 140 kilometer. Ineke Ellen en Marijke Lionarons raken niet uitgepraat over de Strandzesdaagse waarvoor ze maandag van start gaan. Met als gevolg dat ook Henk van Sam beek met het wandelvirus is aan gestoken. Voor Ineke wordt het de vierde keer. Marijke heeft zich voor de derde keer ingeschreven, Henk doet voor het eerst mee. Ineke: 'Toen ik er aan begon, was ik hele maal blanco. Ik had geen ervaring wel saamhorigheid. En dan is er de mascotte. Een man van zeker tach tig jaar, die al vanaf het begin mee doet. Zijn hemd hangt vol met onderscheidingen en hij overnacht in een piepkleine legertent.' Voor wie het evenement niet kent: de Strandzesdaagse start maan dag in Hoek van Holland, waarna duizend wandelaars (het maximum) elke dag een kleine dertig kilome ter over het strand lopen. Er wordt overnacht in tentjes, waarvoor sportterreinen langs het traject worden ingericht. De eerste stop is in attractiepark Duinrel. Marijke: 'Het is goed georgani- en wist niets. Ik ben gewoon gaan lopen en zou wel zien. De Zes daagse is voor mij ontspanning, plezier en noem maar op. Ik loop mijn hele hoofd leeg. Heerlijk!' Marijke: 'Toen ik voor het eerst meedeed, zat ik een beetje in de put. Het heeft me enorm goed gedaan. Domweg lopen, fantas tisch. En ik heb er zóveel mensen leren kennen. Die zie je elk jaar terug. Een feest van herkenning. De één loopt op slippers, de ander op sandalen, de derde op Teevas, het maakt allemaal niet uit. leder doet het op zijn manier, maar er is seerd. Onze spullen worden bij voorbeeld van de ene naar de andere overnachtingsplaats ver voerd, 's morgens staat er koffie, thee en ontbijt klaar en een lunch pakket en 's avonds warm eten. Echte Hollandse pot.' Geheel onvoorbereid zijn ze niet. Henk: 'We hebben meegelopen met het oefenrondje over Texel, dat 6 en 7 juni werd gehouden. We startten bij de haven en eindigen bij De Krim en hebben daar gekam peerd. De volgend dag over het strand terug naar de boot. We heb ben ook meegedaan aan de avond vierdaagse en andere wandelingen. We hebben al aardig wat kilome ters in de benen.' Marijke: 'Voor heen werd ik al moe aan de gedachte aan een wandeling door het bos, tegenwoordig is een tochtje van tien kilometer een wis sewasje.' Zulke fervente wandelliefhebbers, waarom dan niet naar de Vierdaag se van Nijmegen? Ineke: 'Ik moet er met aan denken. Al die mensen op elkaar, veel te massaal. Bij de Strandzesdaagse heb je de ruimte. Wij hebben de gewoonte om 's morgens op tijd te starten. Als we voor ons voetstappen zien, dan is het van: hé, er zijn al lopers die vroeger zijn vertrokken.' Van Sam beek herinnert zich het beeld dat hij als toeschouwer zag. 'Eén lang lint van lopers.' Met vijftig voorgaande edities is de Zesdaagse een begrip dat veel bekijks trekt. Strandpaviljoens maken er wat bijzonders van. Marijke: 'Ik herinner mij een pavil joen waar een bordje stond dat er appeltaart van oma werd verkocht, ledereen sloeg meteen af.' Bijzon der was ook de aankomst in Cal- lantsoog. 'De paviljoenhouder liep rond op zwemvliezen en had een voetbad gemaakt. Bedoeling was dat wij er met onze benen in gin gen zitten. Pootjebadend met z'n twintigen op een rij waren we een toeristische attractie.' De aankomst in Huisduinen op zaterdag 1 augus tus belooft een feest te worden. 'Met muziekkorpsen, bloemen en noem maar op.' Zo'n driemaal per week traint de Friese Annelies Fortuin op de atletiekbaan in Den Burg. tegen Joost Hordijk uit Gouda die de als nummer 3 geplaatste Frank Harak uit het toernooi had gespeeld. Hinnen trok aan het langsteeind. De oudere Saskia Riechers uit Amersfoort kwam na jaren terug en speelde zich op knappe wijze in de DE4-finale. Maar de veel jongere Demi van de Togt trok de winst met 6-1 6-4 naar zich toe. Samen met dochter Bonnie werd Saskia twee de in de dames dubbel 3. Ewoud Bakker (medeorganisator van het toernooi) stond samen met Hans de Git in de heren dubbel 4-finale. Ze moesten hard werken om hier te komen en hadden al twee par tijen in drie sets gewonnen. Maar de finale wonnen ze in twee sets. Texels succes was er ook in de heren dubbel 5. Ruben Duinker en Alexander Smit wonnen knap in een spannende partij met 6-4 0-6 6-3 van Texelaar Simon Brand en Jorg Poolman uit Utrecht. In het dames enkel 35+ was er winst voor Anne Klaarwater (mede-orgamsa- tor van het toernooi). Zij won in twee sets van Atie Voerman, ook van TV Deuce. Winnaar bij het dames enkel 8 werd Marjon Jans sen van TV Deuce. Meer uitslagen zijn te vinden op www.toernooi.nl of via www.tvdeuce.nl. Al zo lang ze zich kan herinneren is Annelies Fortuin ieder jaar op Texel om vakantie te vieren. Zelfs deelname aan het Nederlands kampioenschap verspringen, op 1 augustus in het Olympisch Sta dion in Amsterdam, was geen reden daar deze zomer van af te zien. En dus kampeert de Friezin uit Stiens drie weken lang met haar familie en beste vriendin in een tentje op De Krim. 'Geen probleem, maar om in het ritme te blijven, moet ik natuurlijk wel doortrainen. Daarom heb ik contact gezocht met de atletiekvereniging, om te vragen of ik hier terecht kon. Dat mocht. In twee weken tijd train ik vijf of zes keer op de atletiekbaan in Den Burg.' Ze is niet de eerste, volgens Tho mas Richter, bestuurslid van de vereniging. 'We krijgen tien tot twintig van dergelijke verzoeken per jaar, vaak ook voor een trai ningskamp. Daar maken we nooit een probleem van. Annelies heeft het hele complex voor zichzelf, want de clubleden trainen in de zomermaanden in het bos en gas- De organisatie van het Tessel toernooi dat vorige week is gehouden kijkt terug op een voorspoedig verlopen evene ment. Het weer zat mee, er heerste volop sportiviteit en de sfeer was goed. Regen was er wel op de eerste toernooidag, maar de kinderen die meededen aan de clinic voor de jeugd bleven enthousiast. Tennis- schoolhouders Frank Harak en Niels van Geer verzorgden de oefensessie ter gelegenheid van het 25-jarige jubileum. Van Geer speelt in categorie 2, de subtop van Nederland. Het toernooi werd geopend door 'tante' Nel Kooij, die al jaren voor dag en dauw brood- jes4 smeert in de kantine. Zaterdag speelde Boy Westerhof een demon stratiewedstrijd, met als sparring partners Frank Harak, Brent van Dorssen, Kor Leegstra, Bas de Vries en Dennis van Rooijen, alle maal categorie 3-spelers die al jaren meedoen aan het toernooi. Zondag werden spannende finale partijen gespeeld, zeker in de hoogste categorie, heren enkel 3. Het paradepaardje van de dag was een spannende driesetter waarin de eerst geplaatste Ewout Hinnen uit Noordwijk aan het net stond Ewout Hinnen uit Noordwijk, winnaar heren enkel 3. (Foto Jorg Poolman tatleten hebben we nu niet.' Het Nederlands kampioenschap vormt niet meer dan een onderbre king van haar vakantie. Direct na afloop keert ze terug, om het ver blijf op Texel nog een week voort te zetten. Ze dankt haar liefde voor het eiland aan haar grootvader, vertelt haar vader. 'Annelies was nog heel jong toen we hier voor het eerst kwamen. Mijn vader zat bij de huzaren. In de mobilisatie, in 1939 en 1940, was hij hier gelegerd, op Sarasani. Hij heeft hier veel men sen leren kennen. Ook Texelaars die aan het einde van de oorlog (tijdens Georgische opstand, red.) zijn omgekomen. Vlak na de oorlog is hij voor het eerst teruggegaan en dat is hij blijven doen. En hij nam ons mee. Ik kan me nog goed her inneren dat TESO met een kleine boot naar Oudeschild voer.' Fortuin behoort tot de nationale top. Al bij de jeugd streed ze op de nationale kampioenschappen om de prijzen, zowel bij het versprin gen als op de sprintnummers. Hoogtepunt was een zilveren medaille bij de A-junioren op de 200 meter sprint, in 2006. Dit jaar debuteert ze bij de senioren. Eigen lijk had ze vorig jaar al mogen meedoen, maar deelname was met te combineren met haar baan bij defensie. Ondanks haar jeugdige leeftijd (ze wordt één dag voor de wedstrijd 21) behoort ze tot kans hebbers voor een medaille. Bij het verspringen, de sprintnummers laat ze door een slepende knie blessure dit keer lopen. 'Karin Ruckstuhl steekt er met kop en schouders bovenuit. Haar per soonlijk record staat op 6.64 meter. Dan is er nog iemand met 6.20 meter, maar achter haar zit een heel groepje meiden met 6.02 en 6.03 meter. Mijn record staat op 5.99 meter. Dat heb ik in mei gesprongen. Het moet lukken daar overheen te gaan, want er valt technisch nog veel te verbeteren. Als ik dat bij het NK doe, kan ik zomaar een medaille halen.' Fortuin heeft veel voor haar sport over. Voor haar trainingen rijdt ze wekelijks driemaal per week van Stiens (4 kilometer ten noorden van Leeuwarden) naar Zwolle en terug. Ook dichter bij haar in de buurt zijn atletiekbanen te vinden, maar ze is erg tevreden over de samenwerking met de trainer van haar huidige vereniging. 'Volgend jaar wil ik in Zwolle studeren Bedoeling is dan een keer of vijf per week te trainen.' Haar fanatis me weerhoudt haar er niet van uit bundig vakantie te vieren. Dezer dagen staat een parachutesprong bij Paracentrum Texel op het pro gramma en ook een avondje stap pen in De Koog laat ze niet aan zich voorbij gaan. 'Het wordt dan ook wel eens drie of vier uur voor dat ik naar huis ga. Ja hoor eens, het is wel vakantie. Maar ik drink met. Dan ben ik de BOB en heb ik de volgende dag weinig last van dat avondje uit.' Ruben Duinker en Alexander Smit, winaars van het herenenkel 5. Een geweldige eindsprint moest woensdag uitmaken wie de wed strijd over 8 kilometer van de derde editie van de Krimstrand- loop zou winnen. Jaap Witte uit Den Burg en Anno Huizenga uit Assen gaven elkaar geen duim breed toe en kregen de handen van het publiek klaterend op elkaar. Uiteindelijk kwam Witte in 31.38 als eerste over de streep, op niet meer dan een seconde gevolgd door zijn tegenstrever. Snelste dame op deze afstand was Sylvia van Essen-Groen uit Wormer in 39.55. De omstandigheden waren prima. Er stond een matige wind en het water stond niet te hoog, waardoor er een brede strook hard zand lag om flink op door te lopen. Bij de jeugd kwamen 42 kinderen aan de start voor hun 1200 meter. Ook hier was een mooie strijd om de eerste plaats te zien. Guus van Dongen uit Sliedrecht was net te snel voor de gebroeders Rik en Cor Bijpost uit Den Burg. Snelste meisje was Noor van de Steeg uit De Cocks- dorp. Laurine van Roosmalen uit Rijswijk werd tweede. Ij Ook in de wedstrijd over 4 kilome- 3 ter werd hard gelopen. Rob ter Burg uit Julianadorp won weder- _lj om, in 15.09, gevolgd door Theo van der Veer uit Ede (15.29). Dymp- he Laan won bij de meisjes tot zestien jaar (19.19), Floor ter Burg was eerste bij de dames (19.26). In totaal waren er 112 deelnemers. Eerstvolgende wedstnjd van Atle tiekvereniging Texel is zondag de derde editie van de Bos en Duin zomercross, die om 10.30 uur van start gaat nabij de Fonteinsnol in de Dennen. Uitslagen: 1200 meter - 1 .Guus van Dongen (Slie drecht). 5.02; 2.Rik Bijpost. 5 03; 3,Cor Bijpost, 5.04; 5 Teun Eelman, 5.10: 6.Noor van de Steeg 5.12; 8.Jelle van der Duim. 5.20; 12lmke Hottentot. 5.55; 17 Noor Kikkert, 6.14; 19.Linsey Nagtegaal. 6.20, 21 .Danny Hoogertieide. 6.24, 25.Jennifer de Graaf, 6.37; 31 Manjke van der Duim. 7.25; 32.Linda Bakker, 7.27; 33.Rosa-Lynn Nagtegaal. 7.37; 35 Fabienne Ratermg. 7.57; 38.Berber van der Duim, 10.41; 38 Sandy Nagtegaal. 10.41. 4 kilometer - 1 Rob ter Burg (Julianadorp), 15.09; 2.Theo van der Veer (Ede). 15.25; 3.Joren Bakker, 16.23; 7.Thomas Richter, 18.10; 12.Damel Groszpietsch. 19.20; 13.Willem Wiering, 19.22, 21 Lau den Bakker. 19 41; 26 Anna van der Duim, 22.07; 27 Hanneke Lemstra, 22 11: 29 Shannan Eijkhout. 22 14; 30.Lies Lem stra, 23.13; 31 .Dirk Eelman, 23.35; 32.Jan Dogger, 24.08 8 kilometer - LJaap Witte. 31.38; 2 Anno Huizenga (Assen), 31.39: 3.Richard Lugies (Slagharen), 32 10, 5.Richard Bijpost, 33.33; 7 Miko Kals. 34.16. S.Pierre Bon net, 34 47; 10.Remko Nagtegaal. 35.15; 13.Wouter Dogger. 36 38, 16.Michael Ratering. 39.35; 19 Cees Timmer, 40.01; 21.Johan Bresser, 41.29; 24.Marijke Stark, 44.59; 29.Tryntsje Postma, 47.38.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7