TEXELSE 3 COURANT 60 jaar Mijn vader is er één hoor: geweldige man' Ballonnen voor Tesselhuus VRIJDAG 31 JULI 2009 Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. Na een langzaam verval van krachten is rustig van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Neeltje Eelman-Lap Sinds 1999 weduwe van Willem Jacob Eelman - 22 april 1914 t 30 juli 2009 Dirk en Nel Wim Piet en Liesbeth Lia en Peter Martin en Helma Mary en Dennis Elly, in herinnering Caroline Jolanda Gré en Jan Albert en Christie Nelleke en Willem-Jan Jantine en Jan Jan-Arie en Syl Jonathan Rosemarie Christopher Erica David Matthew Reijer en Sonja en achterkleinkinderen „Gollards" De Zes 12, Den Burg Moeder is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De dienst zal worden gehouden op dinsdag 4 augustus om 14.00 uur in de „Eben Haëzer", Julianastraat 11 te Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rust plaats bij vader, op de Hervormde begraafplaats aan de Binnenburg te Den Burg. Er is gelegenheid de familie te condoleren voor afgaand aan de dienst van 13.30 tot 13.55 uur en na afloop van de begrafenis in de „Eben Haëzer". Correspondentieadres: fam. D. Eelman, Polderweg 11793 AB De Waal. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. In het bijzonder gaat onze dank uit naar het verplegend personeel van de Gollards. Familie Eelman Als leven lijden wordt, is rusten goed. Met verdriet omdat hij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op fijne herinneringen, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Anton Noppert w Langezwaag, 17-8-1945 t Den Burg, 27-7-2009 De Koog: Terry Noppert-de Hoog Houten: Renate en Bas Den Burg: Petra en Jeroen Nick, Dave Watermunt 3 1796 BN De Koog Anton is thuis, waar wij als gezin graag de laat ste dagen met hem samen willen zijn. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 31 juli van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in "Uitvaartcentrum Texel", Bern hardlaan 147 te Den Burg. Een kort samenzijn zal worden gehouden op zaterdag 1 augustus om 13.30 uur in het uit vaartcentrum, waarna wij Anton naar zijn laatste rustplaats zullen begeleiden op de Algemene Begraafplaats van Den Burg. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Graag willen wij het verplegend personeel van "Ver pleeghuis Texel" en de Thuiszorg bedanken voor de uit stekende verzorging van mijn man, onze vader eri opa. Familie Noppert Het verlies was er al voor het einde, het verdriet voordat het afscheid kwam. Hoewel wij wisten dat hij ziek was, hebben wij toch onverwachts afscheid moeten nemen van Anton Noppert Wij wensen Terry, Petra Jeroen, Nick, Dave, Renate Bas heel veel sterkte toe. Otto José, Tijme, Maud Ben Lisanne, Mayke, Hugo Gerard Colette, Marieke Sander Joost Anneke, Timme, Siem Bonne Caroline Marco Marleen, Daan, Noor, Stan Jack Erica, Manon, Marrij John Immetje Heden ontvingen wij het bericht dat Anton Noppert onze zeer gewaardeerde oud-medewerker is overleden. Anton Noppert was van 1977 tot en met 2002 in dienst van de gemeente Texel. Wij wensen de familie veel sterkte met het ver werken van dit verlies. Namens de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en medewerkers van de gemeente Texel Voor ons plotseling overleden Anton Noppert "Nu echt weg van de Watermunt". Wij wensen Terry, Renate, Petra en familie heel veel sterkte. Familie Panneman, De Haan, Lasthuizen, Gieles, Van Kessel, Veldman, Halsema, Heeringa, Van Gelder, Dekker, Mays, Plaatsman, Maarten Koorn Wij gaan trouwen! Remo Trinkler Marieke Lap 7 augustus 2009, 14.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. U bent van harte welkom op onze receptie van 16.00 tot 18.00 uur op Hemmerkooi 20. HeinrichstraBe 2 8304 Wallisselen Zwitserland Ruime keuze aan breiga rens. Sokkenwol vanaf €1,95 per bol. 't Bonte Biesje (naast de Aldi). 's Nachts overvaren voor groepen tot 16 pers. of bij calamiteiten. Het SOP, tel. 310533. Nieuwe collectie H'DoIce damesjeans. Nu ook he- renjeans Lebowski jeans. Fashion Store Texel. Pasfoto's zwart/wit of kleur €6,00. Fotoplus De Waal, tel. 320963. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer. Oosterend, tel. 0222- 318221. De beste keuze voor uw feestje: heerlijk binnen BBQen of gezellig dine ren. Bij Bos en Duin ma ken we er een succes van! 315541 Uniek in Nederland: Loop eens door een veld bloei ende Hemerocallis (Dag lelies). Kwekerij Halsema Gerritslanderdijkje 5 Brandweer Texel zoekt collega's! Kijk op www. brandweer.nl bij vacatu res. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV. IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Feest met elkaar Groot en klein, het was heel fijn Voor de vele goede gaven en wensen Allen hartelijk dank, beste mensen Philp en Ina Stark-Sanderse Hiep hiep hoera een Texels meisje is 60 geworden! Hartelijk gefeliciteerd! Lia! Dikke kus van je familie. Computercursus, Office 2007 voor beginners: www.tcatexel.nl of kom langs. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Uitgebreide collectie schoolartikelen! Bij elke €20,- aan schoolartikelen, kans op mooie prijzen. LenR kantoorvakhandel. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel, 362600. Woonkracht 7. voor leuke hebbedingetjes. Ayurvedische massages, Klazina, 06-54202323, www.ayurpriya.nl. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Deze kapster wordt zaterdag 50 jaar Is uw rits stuk maar is er mets aan te zien? Wij re pareren deze binnen een paar minuten vanaf €7,95. 't Bonte Biesje (naast de Aldi). Nieuwe collectie H'DoIce damesjeans. Nu ook he- renjeans Lebowski jeans. Fashion Store Texel. texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. Tegelshowroom De Te- gelmeester, geopend op afspraak, 06-22288683. Krukas 3, Oudeschild. (IM-Texelaari|e) FRUITBEDRIJF .MOLENBUURT" Pruimen Vqjkoop 's middags van 13.30-18.00 uur! dinsdags gesloten C A Keijzer. Molenbuurt 3 Te huur: kamers voor studentes, Alkmaar. Tel. 072-5124333. Computercursus voor beginners en senioren, www.tcatexel.nl of kom langs. J»:- ,-i 19 SB De jaarlijkse ballonnenactie van Texelcampings heeft €2.500,- opge leverd voor het Tesselhuus. het groepsverblijf voor zwaargehandi- capten in De Koog. Gasten van de campings Kogerstrand, Om de Noord en Loodsmansduin kochten de afgelopen dagen voor één euro per stuk een ballon om die donder dagavond massaal op te laten, voorzien van een briefje met afzen der. Niet minder dan 750 ballonne tjes gingen de lucht in. Ten bate van hetzelfde goede doel werden vanuit kantine De Kaapsnol 443 ontbijtjes verkocht. De actie, georganiseerd en aangewakkerd door het anima tieteam van Texelcampings, was dus een succes. Het financiële resultaat in de vorm van een sym bolische cheque werd na afloop overhandigd door Texelcampings- directeur Harry Mathijsen aan Ton Gieles, bestuurder van de stichting Tesselhuus. De drie afzenders van de ballons die het verst komen, krijgen een prijs. Waardering in de vorm van potten snoep was er ook voor de zusjes Maasje en Rianne van Schaik. die op pad gingen en daarbij 152 ballonnen verkochten. (Foto Hmy de Graan Jonge kitesurfer in problemen Een jonge kitesurfer uit Middel koop kwam donderdagmiddag in moeilijkheden bij het beoefenen van zijn sport ter hoogte van paal 20. De Texelse Reddingsbrigade (TRB) kwam in actie toen even na 14.00 uur werd gezien dat hij zijn vlieger had losgegespt en dus vrij in het water dreef. Op dat moment wapperde de gele vlag als teken dat zwemmen gevaarlijk was. De TRB voerde een geslaagde lijnred- ding uit. De jongen had de surf plank tegen het hoofd gekregen en vertoonde enkele verwondingen, zoals een tand door de lip. Hij was in staat zelf mee te lopen naar de bewakingspost om te worden behandeld. Op verzoek van de Texelse Cou rant hielden Menno Siebinga en enkele collega-organisatoren van het Body Brein Festival een week lang een weblog bij. Over de slogan, zelfvertrouwen, poot jebaden, de Denker, vrijwilligers en een 81-jarige parachutist. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Vrijdag) Menno Siebinga: Vandaag meerdere afspraken staan, maar eerst de slogan van het festival naleven en op die manier de dag beginnen. De slogan is bewegen voor een gezond verstand. Dus ga ik om half negen op mijn fiets naar het bos toe. Daar heb ik met twee ondernemers afgesproken om te gaan hardlopen. Ik fungeer sinds een paar maanden door toeval als personal trainer voor enkele onder nemers. Dit is ontzettend leuk om te doen. Ik liep al een paar jaar met het idee dit te gaan doen en begin dit jaar kwam het er van. Heel bijzon der hoe sommige dingen kunnen lopen. Het uur vullen we met door het bos lopen, afgewisseld met wandelingen en krachtoefeningen. Een perfecte combinatie voor zowel ons brein als onze body. (Zaterdag) Mient van der Zaag, horecaonder nemer in De Koog en als lid van de Raad van Advies betrokken bij het festival: Als ondernemer is het van belang dat je zelfvertrouwen hebt en uitstraalt. Zelfvertrouwen krijg je door je kennis te vergroten, je limieten proberen te verleggen en vooral door te zetten! Elke dag zijn ondernemers daar mee bezig, bewust en onbewust. Om je lichaam en geest in balans te houden, is het verstandig je regelmatig te ontspan nen. Sporten, lezen, op tijd slapen enz. zorgen er voor dat je lichaam en hoofd herstellen en weer klaar zijn voor de volgende uitdaging. Wellicht kan dit festival een beetje helpen met het maken van keuzes om dit te bereiken. Doe mee aan de workshops en kijk wat je leuk vindt. (Zondag) Roelf Siebinga, vader van Menno: Menno heeft me gevraagd te vertellen waarom ik me betrokken voel bij het festival. Gezien de vele tijd en energie die hij vorig jaar aan de voorbereiding heeft besteed, had ik het best gevonden als hij zou zijn gestopt, maar doordat hij dit jaar het accent verlegde, had ik er vrede mee. De hoeveelheid tijd die hij er dit jaar aan heeft besteed, is een veelvoud van vorig jaar en ik vroeg me vaak af hoe hij het heeft kunnen opbrengen en of het nog verantwoord was. Maar gelukkig zijn ook veel vrijwilligers bereid te helpen en het enthousiasme van de medewerkers is ook groot, zodat ik er alle vertrouwen in heb dat de vreugde die ieder zal beleven groot zal zijn. Wat mijn directe betrokkenheid betreft: het pootjebaden twee jaar geleden bleek zodanig aan te spre ken dat er steeds meer mensen er enthousiast aan meedoen. In welke vorm ik zelf meedoe, zie ik wel, maar ook als deelnemer zal ik er zijn. Het pootjebaden lijkt alleen een ludieke vondst, maar het con tact met de zee heeft niet alleen invloed op het lichamelijk welzijn (vroeger gingen mensen om meer dere redenen pootjebaden, zoals voor ontstoken en slecht genezen de wonden maar ook een diepere betekenis door onze verbonden heid met de zee. (Maandag) Edwin Boenng van Dedaad.com, ontwerper van alle uitingen van het Body Brein Festival: Menno kwam met het idee van de denker. Ik zag dat nog niet helemaal voor me: een zwaar gebeeldhouwde figuur met een in zichzelf gekeerde houding. Hou associeer je die nou met sport en bewegen? Een wan deling met Menno over het strand van Paal 17 naar De Koog bracht de nodige verruiming van de geest. Ik zag het al meteen voor me: de denker van Rodin met op de ach tergrond het landschap van het fes tivalterrein: de zee en het strand. Vanaf dat moment ging het ont werpproces in een flow en vorige week heb ik de laatste designs gemaakt voor spandoeken, shirts en posters. Ik laat mijn geest deze week even tot rust komen, zodat ik komend weekend kan genieten van mentale en fysieke inspanning tij dens het festival. Net als vorig jaar kijk ik in het bijzonder uit naar de wereldrecordpoging pootjebaden: I will be there! (Dinsdag) Menno Siebinga: Hierna heb ik de eerste vrijwilligersbijeenkomst. Morgen en overmorgen nog twee. Deze verloopt goed, weer een nieu we vrijwilliger erbij. Een mooie bij komstigheid van organiseren is het leren kennen van nieuwe mensen, en zo nu ook weer met deze nieuwe vrijwilliger. Een hele aardige gast en ik ben blij dat hij mee wit helpen. Door zulke dingen realiseer ik me ook hoe bijzonder het festival voor mij is, omdat bijna iedereen die aan het festival meewerkt voorheen een vreemde voor me was, behalve mijn familie. En dat die mensen allemaal meewerken is super. (Woensdag) Menno Siebinga: Ik praat met mijn mam over het idee wat we gisteren hadden om mijn vader te vragen of hij het festival vrijdag wil openen. Een bijzondere opening voor een man van 81want dit wil len we doen via een tandemsprong landing op De Krim. Ik ben heel nieuwsgierig of mijn vader het wil doen, mijn moeder gaat het vragen. Dan snel naar huis om te lunchen met mijn ouders. Ik vraag mijn vader wat het gaat worden en hij ant woordt: 'een tweeling'. Ik: 'huh, hoe bedoel je, wat gaat het worden?' En mijn vader antwoordt weer: 'een tweeling'. Ah, nu heb ik hem door, mijn vader gaat springen. Tandem is natuurlijk ook een soort tweeling, mijn vader is er één hoor. Geweldige man. We grappen over zijn sprong. Mijn vader knjgt er steeds meer zin in en wil graag bij het paracentrum langs om te kijken. Mijn ouders gaan naar het paracentrum, ik ga verder met het festival.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3