Auto Airco Service Slecht onderhoud van airco auto's usiaaaa a uto Nieuwe locatie en formule voor Garage Rentenaar Renault Mégane Estate heel aangenaam geprijsd MEER VOORDEEL BIJ CITROEN TOT 1.500 PREMIE OP DE CITROËN C1 I Kijk voor het volledige aanbod van deze autobedrijven op www.texelseautopagina.nl Garage NAGY De nieuwe Renault Mégane Estate is de vijfde telg uit de Méga- ne-familie. De Estate is sinds juli op de markt en is naast functio neel ook elegant om te zien. Het nuttige wordt in deze editie probleemloos verenigt met het aangename. En de prijs? Deze stationwagen is er al vanaf €18.900. De Estate is vormgegeven met strakke lijnen, een wijkende daklijn en scherp hellende ach terruit. De voorzijde heeft een nerf over de motorkap tot de voorruitstijlen. De wielbasis is groter dan bij de hatchback en dat komt de knieruimte achterin ten goede. Niet alleen de wielbasis is ruim, ook de bagageruimte is roy aal met minimaal 524 liter en een lengte van maximaal 2,55 meter. Voor alle inzittenden is de Estate daarom een comfortauto. De auto biedt een veelvoud aan technische snufjes. Twee vernuf tige navigatiesystemen, ontwikkeld in samenwerking met markt leider TomTom, bieden alles wat van een navigatiesysteem ver wacht mag worden. Denk aan joystickbediening in het middenconsole of spraakherkenning van het bluetoothsysteem. Ook is de wagen uitgerust met een automatische parkeerrem wanneer de auto wordt afgezet en die uitschakelt zodra de auto wordt gestart. En het audiosysteem is af te stemmen aan het aan tal passagiers in de auto en hun plaats in de auto. De Estate levert hoogwaardige rijpresta- ties, sturen gaat nauwkeurig en adequaat en het weggedrag is veilig en voorspelbaar. De Renault Mégane Estate is leverbaar met acht motoren. Vier benzinemotoren en even veel dieselmotoren. De voordeligste benzine motor in het arsenaal heeft een 1.6 motor en is gekoppeld aan een handgeschakelde 5-bak. De overige varianten zijn herkenbaar als Renaultmotoren: de Expression, Dynamique en Privilege. De oliestokers beginnen bij 1.5 dCI met 90pk. Andere motoren zijn de dCI 130 motor, de 2.0 16V14Q pk CVT of de TCe 180, een turbobenzinemotor met ongekend rijcomfort. Zonder autostress op vakantie Op vakantie naar het buitenland met de auto. Op pad met een groot aantal kilometers in het verschiet, de laadbak volgeladen met tassen, tent en speel goed. En op de achterbank al dan niet jengelende kinderen. Zonder autopech is de reis vaak al een stressvolle onder neming. Hoe voorkom je autoproble men? Een goede voorbereiding is het halve werk. Een zomerbeurt bij de garage kan leed besparen, maar met de vol gende tips van Texelse garagehouders kunt u ook veel autoleed voorkomen, bijvoorbeeld op de Deutsche Auto bahn... Brandblusser Edwin van den Heuvel, Garage Dros: 'Grote afstanden betekent meer olie- verbruik, houd daar rekening mee door het oliepeil voor vertrek te checken, ledereen kan zelf olie bijvullen, neem desnoods een fles als reserve mee. Let op: de afstanden tussen benzinesta tions zijn in het buitenland groter dan wij gewend zijn. Snel zelf olie bijvullen. voorkomt ergernis! En je denkt mis schien niet zo snel aan een poederblus ser, want met brand houd je geen rekening. Toch kan het je redding zijn, voor jezelf of iemand anders met pech... Je staat toch raar te kijken als er vuur onder de motorkap vandaan komt.' Bandenspanning Robin van Sambeek, Van Sambeek Truckservice: 'Als je met een beladen auto op reis gaat, check of de banden spanning juist is. De juiste spanning staat vaak in de binnenkant van de autodeuren. Een juiste bandenspan ning scheelt op de lange afstand in de portemonnee! Loop ook het loopvlak van de banden na. Voldoende profiel is essentieel.' Pechtas vol? Rick Grisnigt, Texelse Autocentrale: 'Loop de inhoud van je pechtas na, zit ten al het gereedschap en de juiste hulpmiddelen er nog in? Sleepkabel? Reservelampjes? Gevarendriehoek? Controleer of het reservewiel nog in orde is. En controleer ook van je reser vewiel de bandenspanning.' Koelvloeistof remolie Rob Nagy, Garage Nagy: 'Het is eigen lijk een ongeschreven wet: controleren van koelvloeistof en remolie. Van een oververhitte motor op een hete dag in het buitenland word je humeur over het algemeen niet beter. Denk eraan dat heuvelachtige gebieden meer van de remmen vragen. En ben je toch bezig? Loop ook het niveau van de rui tenvloeistof na.' Airco Ben Rentenaar, Garage Rentenaar: 'Voor het vullen of bijvullen van de air co moet je bij een specialist langs. Voor deze klus is kennis en speciaal gereed schap noodzakelijk. Vaak dient er kou- demiddel bijgevuld te worden. Gebruik de airco met mate: het slurpt benzine en je levert vermogen in. En vanuit een 'koelkast' in de sauna buiten stappen is niet echt lekker. Zet je airco daarom vijf minuten voor aankomst uit. Dan loop je niet tegen een 'warme muur' aan bij het uitstappen. Geen airco? Gebruik een zonneband of zonnescherm voor de ergste hitte, of een kleine ventilator van 12v., die steek je zo in je sigaret tenaansteker!' ÜD® ^conditioning in uw auto heeft goed gMleSijro.ud nodig, liefst 1x per jaar voor rotifnafe.en probleemloze werking. trcfDoa Doasff? (tos de auto aircospecialist, zomer ook in de door Theo Kuijpers AMSTERDAM, dinsdag Automobilisten worden L steeds vaker met een kapotte j 1 airco geconfronteerd, omdat Itijdens de reguliere onder- I houdsbeurt het koelsysteem I bijna altijd wordt overgcsla- Ook voor onderhoud aan uui camper o/oe-f iw avto i^pe-d Schilderweg 252 1792 CKOudeschild tel.0222-315353 www.vansambeek.nu ciTROEn jf U rijdt al een CITROËN C1 vanaf 6.790, dankzij de 500 kooppremie van CITROËN en de 1.000 slooppremie van de overheid*. De voorbereidingen zijn in vol le gang, op maandag 10 augus tus is het zover. Dan maakt Garage Rentenaar de over steek vanuit Oosterend naar het bedrijf aan de Bernhard- laan in Den Burg. Naast het deaierschap van Opel en repa raties start Rentenaar met de landelijke banden- en autoser vice. Onder de naam Profile Tyrecenter Rentenaar, biedt het bedrijf snelservice en Het familiebedrijf in de beginjaren (1936) als hoefsmid onderhoud aan alle merken agrarische- en huishoudartikelen. personen- en bestelwagens. Rentenaar bestaat als familiebedrijf al meer dan 70 jaar. In 1936 startte het bedrijf als hoefsmid en bedrijf in landbouwwerktuigen en huishoudelijke artikelen. In 1975 stapte Rentenaar in de autobranche en startte met het dealerschap van Opel, tankstation en fietsverhuur. Ben Rentenaar, directeur van Garage Rentenaar, zegt groeikansen goed te herkennen: 'Het is een gevolg van het succes met Opel. De auto's zijn inmid dels zo goed geworden en er zit nu zoveel tijd tussen de ser vicebeurten, dat we ons nu ook richten op de oudere auto's en andere merken. Als Profile Tyre center kunnen wij ook in onder houd en reparaties aan auto's (alle merken) voorzien met bouwjaren die niet meer zo snel in onze huidige werkplaats komen. De klant is voor onder en bedrijf in houd of reparatie aan de auto tevens niet meer merkgebon- den en dat is een voordeel. Bovendien heeft Profile Tyrecenter goede contacten met leasemaatschappijen, zodat we onze zakelijke leaseklanten uitstekend kunnen bedienen voor banden en auto- onderhoud.' De nieuwe Polo vanaf €13.290,- Schilderend 56,1791 BH Den Burg - Texel T 0222-312151 E texelauto@hetnet.nl I www.texelseautocentrale.nl KLEINE JONGENS WORDEN GROOT... Ruijgendijk 2, De Koog, tel. 317567 www.garagenagy.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9