TEXEL ïïtDML 'Genoeg mogelijkheden voor budovereniging' Cjvocn 27wartsjexeh in het hart. Pad zeereep met trekker zandvrij Reuzebestelling pizza's t OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12396 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2009 T E X E LS E^COU RANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Sommige men sen hebben heel wat over voor een dagje Texel, zoals de familie Beenen uit het Limburgse Stein. Ze zien er vrolijk uit, maar zijn dodelijk: de afri- kaantjes op de percelen van Alfons Kuip JBk De Westen* Ecoloog Kees Verschoor van EcoTex heeft de afgelopen weken vijftien Noordse woelmuizen gevangen. Bij het licht van de ondergaande zon is Gerard Zoetelief bezig met het mechanisch vegen van het Zeereeppad tussen de palen 19Vz en 20. Afhankelijk van de omstan digheden gebeurt dat een paar keer week. Niet alleen door de wind komt er af en toe zand op het pad, ook de vele gebruikers zorgen voor aanvoer doordat ze het zand aan hun schoenen meenemen. Een dun laagje zand wordt door de roterende borstel op de trekker snel verwijderd. Bij dikkere lagen wordt gebruik gemaakt van de schuif die op dezelfde trekker zit. De kosten komen voor rekening van de gemeente. Dit jaar is daar €17.500,- voor uitgetrokken. Aan de hand van de ervaringen zal vol gend jaar worden bepaald of dat te veel of te weinig is. Het schoon houden van het pad had ook door Gemeentewerken uitgevoerd kun nen worden, maar b en w zijn er van overtuigd dat dit in elk geval duurder zou uitpakken. Belangrijk voordeel van de nu gekozen oplos sing is dat Zoetelief met zijn mate rieel op elk moment beschikbaar is, zodat zandoverlast onmiddellijk kan worden bestreden. De gemeente betaalt ook €16.500,- voor de antisliplaag die onlangs op de twee strandtoegangen vanaf de Badweg is aangebracht, maar dat is een eenmalige aangelegen heid. Voor beide uitgaven is nog geen financiële dekking. Daarvoor zal de gemeenteraad moeten zor gen in het kader van de Najaars nota. IFoto Hêny d* Gmfl De huisvestingsproblemen van de budovereniging kunnen vol gens b en w worden opgelost. Naar aanleiding van de betref fende oproep door de gemeen teraad legt het college aan de raadscommissie een lijstje van vijf mogelijkheden voor. B en w menen dat de verenging in ieder geval niet op straat komt te staan, want voortgaand gebruik van de huidige locatie (het schiet sportcentrum) is mogelijk en kan nog worden verbeterd- De schiet sportvereniging wil investeringen doen om het gebouw te vergroten en multifunctioneel te maken. Soelaas kan ook worden geboden door de verbouwde sportzaal van de OSG die na de voltooiing van de nieuwbouw weer beschikbaar komt en ook door derden kan worden gehuurd. De gemeente subsidieert 70 pro cent van de huur, net als bij de andere gemeentelijke sportvelden en -zalen. Een oplossing voor de langere termijn kan worden gevon den in het multifunctionele cen trum dat mogelijk zal verrijzen op de plek van de voormalige LTS. De budovereniging kan ook terecht in de sportschool in Oudeschild, zo blijkt uit het aanbod dat de eigenaresse heeft gedaan. Ten slotte is er nog de mogelijkheid dat de budovereniging zelf een specifiek op de sport afgestemd gebouw ('dojo') te bouwen en te exploiteren. De gemeente heeft het bestuur aangeraden om in overleg met de sportbond die mogelijkheid te onderzoeken. B en w houden vast aan hun wei gering om een sport- en fitness centrum toe laten in het veelbe sproken bedrijfsgebouw van Drijver aan het Wezenland. Strij digheid met het bestemmingsplan en het beschikbaar zijn van genoemde alternatieven vormen de belangrijkste gronden van deze weigering. Dat zou kunnen veran deren als de regels worden ver ruimd, zodat ook maatschappelij ke activiteiten in bedrijfsgebouwen worden toegelaten. Thans is dat op grond van de zogeheten Staat van Inrichtingen uitgesloten en als het aan b en w ligt zal dat met anders worden. In het onderhavige geval wordt vrij stelling ook ongewenst geacht omdat een sportcentrum qua aard en schaal niet past op een bedrij venterrein in Den Burg. De problematiek rond bednjven- terreinen in het algemeen en de huisvesting van de budovereni ging in het bijzonder zijn onder werpen van discussie in de com missievergaderingen van 17 en 20 augustus. UIJJJI www.speedheat.nl Skimboarder breekt been Een 16-jarige kampeerder uit Utrecht werd dinsdagmiddag gewond toen hij zich ter hoogte van strandslag 191/2 vermaakte met zijn skimboard. Hij viel, waarbij hij een scheenbeen brak. Hij werd op het droge geholpen door twee patrouillerende strandwachten van de Texelse Reddingsbrigade en kreeg eerste hulp, waarbij een spalk werd aangebracht. Met de wippertruck van de KNRM werd hij van het strand gehaald en op de Badweg overgeladen in de ambu lance die hem naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder bracht. Na daar te zijn behandeld kon hij terug naar zijn woonplaats. Sporen veldmuis aangetroffen Er zijn mogelijk veldmuizen op het eiland. Ecoloog Kees Ver schoor van Eco-Tex heeft sporen gevonden tijdens zijn werkzaam heden bij de dijk langs Mokbaai om die vrij te maken van Noord se woelmuis. Als er daadwerkelijk veldmuizen zijn, is dat volgens hem een ramp voor de beschermde Noordse woelmuis. De veldmuis is zijn natuurlijke vijand. Het is niet zeker, dat er veldmuizen zijn, maar ook ecoloog Maurice La Haye van Wageningen Universiteit and Research houdt er rekening mee. Hij was gisteren op het eiland om een aantal holen, die aan de veldmuis worden toegeschreven, te bekijken. Veldmuizen graven hun holen recht naar beneden, terwijl de woelmuis ze meer schuin graaft. Verschoor heeft Rijkswaterstaat, opdrachtgever van de aanstaande dijkversterking, verzocht nader onderzoek te doen naar de aanwe zigheid van veldmuizen. Hij ver zoekt Texelaars aan hem vondsten door te geven over levende en dode muizen. Verschoor is bereik- baarvia k.verschoor.kuip@texel. com. Vaars kampioen Noord-Holland De vaars Texel Beauty Choice van René en Ina Boogaard van boerderij Hoogezand bij Ooste rend is Noord-Hollands kampi oen geworden bij de rundvee keuring in Opmeer. Een andere vaars van de familie Boogaard, Texel Beaty Siepie, werd derde. Dat kalf was tijdens de Landbouwdag in Den Hoom eerste geworden. Beide vaarsen werden in Opmeer rondgeleid door Manon Boogaard, een dochter van René en Ina. Beauty Choice deed mee in rubriek 2, Siepie in rubriek 1In de rubriek jonge kalveren werd een derde plaats behaald met Texel Beauty Merel 4. Een paar andere runderen die eveneens meededen, eindigden minder hoog. Het kampioenschap kwam op een mooi moment. Het was de hon derdste keer dat de rundveekeu ring, die onder de vlag van de Stichting Landbouwtentoonstelling Opmeer valt, werd gehouden. Vol gens de jury was het niveau goed, maar gaat de jubileumshow niet als de meest uitgesproken de geschiedenisboekjes in. Op koers? OVERVERHITTE IJSBEER KOELT BEBLOEDE... BELAGER KOELBLOEDIG AF MET IJSEMMER. Veel blijft gezapig hetzelfde vol gens dat boekje, maar wat er ver andert is ronduit rampzalig. Kijk maar op het kaartje (bladzijde 7). 'Wordt achter de Ruigedijk zo'n beetje alles met windmolens vol gezet, en de Prins Hendrik Polder ook, en dan nog een getijdencen- trale erbij? Peter, je draaft zo wel een beetje door! Menno en Adri- aan, wat vinden jullie daar van? Teuge! 'Robuuste natuur", dat is dus alleen Waalenburg. De boeren daar kunnen wel inpakken. Maar de Mokbaai, toch een fraai stukje werelderfgoed, wordt ingepolderd. Teuge! Over de enige Texelse 'kernkwaliteit', de Hoge Berg, komt een rondweg, dus toch. En dan komt er nog een weg bij, op de dijk van de Eierlandse polder, waarvoor in hemelsnaam? Teuge! Verder lijkt het of heel Oudeschild moet ver huizen naar 't Horntje, maar dat is juist de enige plek waar geen nieu we woningen mogen komen. Teu ge! Kortom, dit is een gevaarlijk flutkaartje in een eng boekje. Texe laars, wordt wakker en let op uw zaak. Weest teuge! Woelmuis Pizza Mondo had gisteren een bijzondere klus. Er moesten voor gasten op De Krim 116 bestel lingen tegelijk worden klaarge maakt en dat was een record voor de pizzeria in Den Burg. De reuzebestelling was een initia tief van de familie Beijert (Henk en Gea) die sinds een paar jaar jaar lijks met zoveel mogelijk andere gasten op de camping gezamenlijk pizza's bestellen. Hun drie kinde ren hebben bij Pizza Mondo gewerkt en voor eigenaar Hans Dijker is het jaarlijks een uitdaging de klus te klaren. Met drie auto's werden de bestel lingen aan het eind van de middag in warmhoudtassen naar De Cock- sdorp gereden, zodat er niks koud werd. Bij de pizzeria waren ze 's middags om één uur al met de voorbereidingen begonnen, waar na de pizza's (en spare-ribs) in vier ovens tegelijk werden gebakken. Het was de vierde keer dat de familie Beijert een zogeheten piz zadag had georganiseerd. Voor gaande jaren gingen er respectie velijk 64, 96 en 84 bestellingen naar De Krim. Bij de pizzeria gin gen ze na de klus meteen door met het reguliere werk. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel 32 70 25 Rabobank 36.25 73.360 TEXEL SE®toURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant: vakantickrant Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. vakantiekrant Gezeten aan lange rijen gistermiddag genuttigd. i bij elkaar verzamelde tafels werden de Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg Verschijnt wekelijks van 3 juli t/m 28 augustus. Oplage: 450.000 in fullcolor U kunt uw agendapunten en advertenties steeds tót 10 dagen voor de verschijnings datum opgeven. LANGEVELD DE R00Y Acht huiskamers in De Waal vor men de locatie voor het festival Verhalen in de wind.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1