Althoff slaat tent op in De Koog Zwemmen naar Texel wordt in ere hersteld Zomeroverleg Ark wil met olifant naar benzinestation TEXELSE 3 COURANT Jgro Lu kg Segerink VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2009 Een medewerker van Althoff is bezig met de laatste werkzaamheden aan de tent. iFoto Jemen van Hattum) Een Braziliaanse dame die zich aan haar haren laten optrekken en motorrijders die halsbreken de toeren uithalen in een globe. Het zijn enkele spectaculaire zaken in de voorstellingen van Circus Althoff dat tot en met zondag 16 augustus op de Nika- del in De Koog staat. Fifty-Fifty is de naam van de nieu we show die sinds gisteren dage lijks twee keer wordt opgevoerd. De voorstelling bevat zowel thea trale optredens als klassieke cir cusdisciplines en wordt door Alt hoff als veelzijdig omschreven. Voor de pauze staat het klassieke circus centraal en komen onder meer kamelen en lama's voorbij, de door circusdirecteur Alberto Alt hoff gedresseerde koeien zijn terug van weggeweest en er is acroba tiek op de ruggen van paarden. Na de pauze wordt de voorstelling flitsend en trekken onder meer drie motorrijders de aandacht door in hoog tempo aan de binnenzijde van een metalen bol te rijden. De vriendin van één van de coureurs, is de Braziliaanse dame die aan haar haren kan hangen. 'Dat is een bijzondere voorstelling', vertelt Andy Vreeman van het circus. 'Er Wat ik zeggen wou De zwemtocht tussen Den Hel der en Texel wordt nieuw leven ingeblazen. Zwem- en poloclub TX'71 gaat zondag 23 augustus in Den Helder te water om een oversteek naar het eiland te maken. Volgens Peter Haker, één van de organisatoren, is onder de leden de vraag ontstaan de tocht weer eens te houden. Het is ongeveer een kwart eeuw geleden dat er voor het laatst georganiseerd is gezwommen van Den Helder naar Texel. De zwemclub wil rond 15.30 uur in de marinestad beginnen. 'Dat is een uur vóórdat het laag water is, zodat we in een lus zwemmen. In het begin wordt je nog in de richting van de Razende Bol gedrukt en daarna gaat het rich ting de Hors waar we aan land gaan.' Bedoeling is dat er in Vast op De Bollen Reddingboot Francine Kroesen uit Oudeschild heeft gisteren het 8,5 meter lange zeilschip Leonis van De Bollen gehaald. Het schip was ten het zuiden van de zandplaat vastge lopen. De Francine Kroesen trok het schip los en sleepte het naar dieper vaarwater. Nadat bekeken was of het schip nog schade had, ging de sleepverbinding los en voer de Leo nis op eigen kracht verder. Gister avond ging de Francine Kroesen nogmaals op pad, deze keer voor een schip met motorproblemen. (Advertentie) groepjes van drie of vier mensen wordt gezwommen en dat elk groepje een volgboot met een verzorgende meekrijgt. De zwem club durft het avontuur aan na ervaringen met de zwemtochten over de Waddenzee van Korn- werderzand naar Dijkmanshuizen. De club heeft ook ervaring met tochten van het NIOZ naar Dijks manshuizen. De tocht is volgens Haker toe gankelijk voor leden en andere belangstellenden. 'Maar die moe ten dan wel een keer meezwem- men bij ons op een training, zodat we kunnen zien of iemand vol doende geoefend is. Met een diploma A en B alleen ben je er met.' De zwemclub traint op dins dagavonden en zondagochten den. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Haker, tel. 06-45158421. Als de weersom standigheden op 23 augustus ongunstig zijn, wordt de over steek verschoven naar 26 sep tember. zijn niet veel mensen die dat kun nen.' Drijvende kracht achter Fifty-Fifty is Katazyna Althoff. Zij heeft ervoor gezorgd dat veel acts een extra aankleding hebben gehad en dat er meer show en theater in zit. Het geheel leidt volgens het circus tot een vloeiend overgaan van de ene act in de andere. Althoff is in totaal met 55 mensen op het eiland neer gestreken. De afgelopen dagen is gewerkt aan het opbouwen van de tent. Op de website www.circusalt- hoff.nl is te zien wanneer de voor stellingen beginnen. Aan het begin van het zomersei zoen kregen wij als bewoners van De Koog een brief met het advies losse zaken als bloempotten, stoe len en dergelijke 's nachts niet buiten te laten staan in verband met vernielingen. Tijdens het eer ste zomeroverleg werd gemeld dat een bankje bij de Lubertischool gebruikt werd als hangplek, met de nodige vervuiling als gevolg. Het advies was 'Haal het bankje dan maar weg'. Zo gezegd, zo gedaan. Als bewoners hebben wij in de nachtelijke uren regelmatig last van lawaai, veroorzaakt door gasten van de camping Kogerstrand. Wij maken hier regelmatig melding van bij de servicebalie van de gemeen te en 's nachts bij de dorpswacht. Krijgen wij misschien ook een advies (volgend jaar of nu al) om de nachten ergens anders dan in onze eigen woning door te brengen, opdat we een keer een nacht door kunnen slapen? Mevrouw Rungs-Wuis, De Koog. De Ark van Noach wil de olifant die bij Jan en Paula in het weiland langs de Pontweg stond, ver plaatsen naar het voormalige benzinestation aan de Pontweg. Dat heeft Gerard Schuiling, woordvoerder namens de Ark in de haven van Oudeschild, laten weten. De Ark heeft, na overleg met de gemeente, alsnog toestemming gekregen reclame te maken met een tweede, mobiele olifant op dorpsmarkten. Hij mag ook weer bij de rotonde van de Waalderstraat en de Bernhardlaan in Den Burg staan. De replica van de giraffe op de haven van Oudeschild mag even eens blijven zolang de Ark in de haven ligt (tot eind augustus). De olifant bij Jan en Paula mag met terugkeren. De replica's werden vorige week op last van de gemeente verwijderd Plan Panorama ligt ter inzage De gemeente legt drie ontwerpbe- stemmingsplannen gedurende zes weken ter inzage. In die tijd kunnen er bezwaren (zienswijzen) tegen wor den ingebracht. Het betreft het plan voor twee woningen op het terrein van de voormalige jeugdherberg Panorama aan de Schansweg, het plan voor vier woonappartementen in het pand Molenstraat 2 (vroeger de Buureton) en het plan voor de uitbreiding van het dorpshuis van Den Hoorn, Herenstraat 30. Nominatie TX68 voor 'Goede Vis' De TX68 van Pieter Aris van der Vis en Cor Daalder is genomi neerd voor het Goede Vis-initia- tief 2009. Deze prijs is bestemd voor een ondernemer die een bijzondere inspanning levert op het gebied van duurzame vis. De TX68 vist met een pulskor, waar bij de zware wekkerkettingen van de traditionele boomkor zijn vervan gen door lichtere draden. Door die draden lopen stroomstoten ('pul sen'), waardoor de vissen die op de bodem leven, opschrikken en in de netten terecht komt. Deze visme- thode is goedkoper en minder ver storend voor het bodemleven. 'Nadat eerdere investeringen in de ontwikkeling van de pulskor een stille dood leken te sterven, pakt Pieter Aris van der Vis de draad weer op. Als de pulskor zijn ecolo gische belofte waarmaakt, biedt het perspectief voor een belangrijk deel van de Nederlandse vloot', aldus de organisatie van de prijs. Er zijn vijf bedrijven genomineerd. Wie de prijs krijgt, hangt af van het publiek, dat zijn stem kan uitbren gen (zie ook www.goedevis.nl). Gemeente Texel Iets verloren of gevonden? Ga naar de gemeente! Sleutelbos kwl|t? Tas gevonden? Voortaan gaat u naar de politie, maar naar de gemeente Dit geldt ook voor verloren en gevonden llelsen. Uiteraard blijft het doen van aangifte b<| de politie, in geval van diefstal noodzakelijk Loket Verloren of Gevonden in het gemeentehuis Groeneplaal per telefoon1 0222-362 121 op www.vertorenofgevonden nl Dagje Texel Een dagje Texel lijkt op zich niet bijzonder (en is zeker met het weer van de afgelopen tijd een aanra der), maar anders wordt het als daarvoor bijna driehonderd kilome ter moet worden afgelegd. Toch had de familie Beenen uit Stein dat ervoor over. Woensdagmorgen ver trokken ze van hun in de buurt van Sittard gelegen woonplaats voor een rondrit in de cabriobus van Texeltours. Woensdagavond maak- omdat er geen toestemming voor was gevraagd. Medewerkers van de Ark stapten daarna naar de gemeente om protest aan te teke nen. Het college zegt de reclame de resterende weken toch te willen gedogen, onder de voorwaarde dat in overleg met de commissies van de verschillende dorpsmarkten exact wordt bepaald waar een oli fant komt te staan. De verkeersvei ligheid en bruikbaarheid van de weg mogen niet in het geding komen. Volgens Schuiling zijn ze op de Ark blij met het collegebesluit, maar klopt het niet dat de olifant bij Jan en Paula weg moet. Of daar een olifant mag staan, is ter beoordeling van de provincie, maar het college zegt een negatief advies te geven. Volgens hen is een reclame-uiting in het Hogeberggebied met wenselijk. In verband met de grootte zou ook een bouwvergunning voor de olifant aangevraagd moeten worden en dat kan niet, omdat het land van Jan en Paula geen bouwblok kent. Eigenaar Sandor Mantje heeft laten weten er geen moeite mee te heb ben als de olifant bij het voormalige benzinestation wordt geplaatst Het eindoordeel is aan de provincie. Volgens Schuiling heeft de Ark het nodig dat er een olifant langs de weg staat, zodat mensen weten dat de Ark van Noach op Texel is. De perikelen met de olifanten hebben ook Texel 2010 bezig gehouden. De nieuwe politieke partij liet het colle ge weten 'verbijsterd' te zijn dat de replica's moesten worden verwij derd. Stiefkindje Bij de plannen van de gemeente om oude bedrijventerreinen op te knap pen, wordt weer het oudste bednj- venterrein van Den Burg, namelijk het Wezenland, overgeslagen. Recentelijk zijn plannen van onder nemers aan de west- en zuidzijde door de gemeentelijke interpretatie van het bestemmingsplan onmoge lijk gemaakt. Het terrein ligt aan de rand van Den Burg. Toen dit terrein ontstond waren er nog geen strenge regels voor milieu- of geluidsoverlast. Nu is dat heel anders: de woningen aan het Schilderend en de (bedrijfswoningen op het terrein zelf maken dat er aan de ondernemers aan de zuidwest zijde heel andere eisen worden gesteld. Wanneer de visie van b en w op de bestemming van dit terrein niet mee ontwikkelt, dan zal dat onherroepelijk een verdere verpau pering van het terrein opleveren. Mijns inziens hoeven er geen potten vol subsidie aangeboord of ingewik kelde plannen ontwikkeld te worden. Wanneer b en w de ondernemers iets meer lucht zouden gunnen, dan zullen de ondernemers zelf in staat zijn dit terrein te revitaliseren. Jeannet van Abs, Den Burg. Ooms knapt wegen op Ooms Construction uit Schoorl voert dit jaar ingrijpend onderhoud uit aan diverse wegen op Texel. Het bedrijf was met €344.800,- de laag ste van de dne bednjven die aan de aanbesteding meededen. Het werk bestaat hoofdzakelijk uit het aan brengen van een nieuwe asfaltlaag. Vandalen slopen verkeersbord De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee man nen aangehouden, nadat beveili gers hadden gezien dat ze samen met een derde man in de Ruyslaan in De Koog een verkeersbord had den vernield. Ze waren aan de paal gaan hangen, waardoor deze afbrak. Een 19-jarige man uit De Koog kon direct worden aange houden door beveiligers, maar de anderen gingen er vandoor. Poli tieagenten op de fiets namen de arrestant van hen over. Een 17- jarige jongen kon even later thuis in zijn woning in Den Burg worden aangehouden en verhoord op het bureau. Volgens de politie zal ook de derde verdachte nog worden gehouden. Familieberichten te het echtpaar een fietstocht in de buurt van Den Helder, waar ook werd overnacht. Donderdag werd op het eiland rondgekeken en een bustocht gemaakt, waarna de terugtocht naar het Limburgse werd aanvaard. iFoioPipBanvmn Graag willen wij u bedanken voor uw steun na het verlies van onze vader, opa en „oude" opa PETER DEN BROK Familie Den Brok Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Deze visserman is 50 jaar geworden 6-8-2009 Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Juul Riek Suzanna JUUL Geboren op 4 augustus 2009 René, Marike, Giel en Tess Wind-Westerlaken Gravenstraat 18 1791CK Den Burg Voor bezoek graag bellen 0648376302 Ons 2e wondertje is geboren' 31 juli 2009 15.55 uur 3835 gram 53 cm lang S|akkeliene KJaassen, Jamila en Justin Segennk HaffeMerweg 16 1791 AS Den Burg Tel 06 53156585 sjakius@hotmail.com Bezoek Cna een belletje) welkom vanaf 10 augustus. Hiep hiep hoera deze jongen wordt morgen SO Jaar

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3