Geslaagd? TEXELSE 6 COURANT Strandmuseum gemaakt van 'schatten uit zee' Wonen mag in vakantiehuis TexelEnergie Wegens vakantie is het kantoor van TexelEnergie 's middags geheel gesloten. Open dan nu het Rabo Studentenpakket* 't PRUTTELHUUS Noordzeetong Wilt u overstappen dan kunt u 's morgens gewoon terecht. Martien Veeger met pensioen BONNE VRIJDAG 7 AUGUSTUS 2009 Publieksbalie Burgers die aangifte willen doen van geboorte, overlijden of onder trouw, kunnen met ingang van maandag 10 augustus een afspraak maken met de publieksbalie van de gemeente. Dat heeft als voor deel dat zij kunnen worden gehol pen op een door henzelf gekozen tijd, ongeacht het aantal wachten den. Het betreft voorlopig een proef, bedoeld om de service te vergroten. Als het bevalt, wordt het aantal producten waarvoor een afspraak kan worden gemaakt uit gebreid. Ook wordt het mogelijk thuis vanachter de PC - digitaal - een afspraak te maken. De publieksbalie is op werkdagen telefonisch (362121) bereikbaar van 8.30 uur tot 16.30 uur. 'Illegale' bewoner mag blijven zitten B en w zullen geen verdere stap pen ondernemen tegen een van het vasteland afkomstige persoon die op Texel een huurwoning betrok zonder huisvestingsvergunning. Deze persoon voldeed niet aan de voorwaarden om die vergunning alsnog te krijgen, wat aanleiding was voor een handhavingsactie waarbij de betrokkene onder drei ging van een dwangsom werd gelast het huis te verlaten. Bij over leg en onderzoek kregen b en w echter de overtuiging dat in dit geval sprake is van bijzondere omstandigheden, waardoor het gerechtvaardigd is de huurder te laten blijven. De hardheidsclausule in de Huisvestingsverordening biedt deze mogelijkheid. De niet nader aangeduide omstandighe den zijn volgens wethouder Marian Merkelbach van sociale aard. Graskeien Leemkuil De Leemkuil wordt ter weerszijden van de weg van grasbetontegels worden voorzien. Het werk wordt tussen 7 september en 31 oktober uitgevoerd door aannemingsmaat schappij De Vries Van de Wiel uit Schagen. Dit bedrijf was met €67.000,- de laagste van de drie bedrijven die aan de aanbesteding deelnamen. Trinke van Dam, Wolter Beijer en hun kinderen Laura en Bastiaan bouwden op het strand bij paal 9 een strandjuttermuseum van gejutte voorwerpen. Ze noemen het zelf een 'strand juttersmuseum'. De familie Beijer uit Vinkeveen verzamelde op het strand bij paal 9 aange spoelde voorwerpen en bouwde er op creatieve wijze een kunst werk van. 'Naast lekker luieren op het strand wilden we dit jaar iets doen met onze creativiteit. Tegelijk met de tenten en de slaapzakken pakten we dan ook touwtjes, spijkertjes, een hamer en een zakmes in. Daar mee konden we vast wel iets maken', vertelt de familie. 'Gelijk vanaf de eerste dag van de vakan tie gingen we bij paal 9 het strand op en dan linksaf in de richting van de Hors. Onderweg verzamelden we van alles. We deden daarbij soms ongebruikelijke vondsten. Tussen visnetten doken schoenen, aanstekers en een zaklamp op. Iedere dag was er wel iets nieuws te vinden. Was het geen fles, dan wel een bijzondere schelp of een bloempot.' Het museum begon met twee pallets, waarop met tou wen en linten andere voorwerpen werden bevestigd. Houten palen en planken, schelpenkoorden, een schoen, flessen en plastic werk handschoenen. Zo ontstond na een dag of drie een heus kunst werkvan 'schatten uit zee'. 'Omdat het wel een soort strandjuttersmu seum leek, maakten we van een paal een museumdirecteur, die toezicht hield. En met het ophan gen van een welkomstbord was het museum geopend.' In de dagen die volgden, bleek het kunstwerk, dat zijn eigen museum was, inspirerend te werken op de andere strandbezoekers. De bou wers, die elke dag even gingen kijken of hun arbeid de elementen had kunnen weerstaan, ontdekten dat het kunstwerk ook zonder hun inspanningen langzaam groeide. 'Ook andere voorbijgangers verza melden allerlei grappige voorwer pen, die ze tijdens hun wandeling langs het strand vonden. Een gloei lamp, een autokoplamp, (hand)schoenen, nog meer flessen en een grote jerrycan.' Zo werd het strandmuseum in stand gehouden door de gezamenlijke inspanning van mensen die elkaar niet kenden en misschien ook wel nooit zullen ontmoeten. Toen iemand met repen vuilniszak 'LEUK' in het zand vorm de, kreeg het museum zelfs een gastenboek. De familie Beijer is het weekend thuis in Vinkeveen, maar kijkt vol spanning uit naar maandag, om te zien of het kunstwerk nog verder is gegroeid. 'Misschien zetten we hiermee wel een trend en ontstaan er meer strandjuttersmusea. Zo kan creativiteit en plezier worden gecombineerd met het opruimen van de stranden.' De plannen van minister Cramer (VROM) om wonen in vakantie huisjes toe te staan, hebben geen invloed op Texel. Dat stelt de gemeente. De minister vindt dat mensen die sinds 31 oktober 2003 of daarvoor al permanent in een vakantiehuis wonen een ontheffing moeten krij gen. Voorwaarde is dat zij nooit door de gemeente op de illegale bewoning zijn aangesproken en dat het niet in strijd is met de milieuwetgeving. Volgens een gemeentewoordvoer der zijn op Texel dertig situaties bekend waarbij mensen in een vakantiehuis wonen. 'Daarvan heb ben er zeventien een persoonsge bonden vergunningen en de rest valt onder het overgangsrecht van het bestemmingsplan.' Mensen die van het college toe stemming hebben tijdelijk in een vakantiehuisje te wonen, zijn niet bij de dertig meegerekend. Naar schatting zijn dat er ongeveer vijf tien. Dan gaat het om mensen die nog niet in een reguliere woning terecht kunnen of mensen die in verband met een scheiding tijdelijk woonruimte nodig hebben. Woning verkocht onder koopgrens Een Texelaar krijgt toestemming zijn woning te verkopen aan iemand zonder maatschappelijke of eco nomische binding. De reden is dat het niet is gelukt het huis (met een vraagprijs die beneden de koop prijsgrens van €272.268,- ligt) te verkopen aan iemand die deze binding wel heeft. Het pand stond al twee jaar te koop, dus aanzien lijk langer dan te minimumtermijn van 13 weken waarbinnen moet worden getracht het kwijt te raken aan een koper met economische of maatschappelijke binding. Het huis zou inmiddels zijn verkocht voor rond €220.000,-. Achtertune herstraat en weer open De Achtertune in Oosterend is na enkele weken van werkzaamheden weer open voor verkeer. In verband met werkzaamheden aan de riole ring is de straat opengebroken en opnieuw gelegd. Bij de werkzaam heden is het bankje, dat tegenover de ingang van de Oesterstraat stond, verwijderd. Het oude bankje verkeerde in dusdanige staat dat het niet meer opgeknapt kon wor den. Op de plek van het bankje is het wegdek iets verhoogd, zodat passanten die er gebruik van willen maken, niet meer langs de kant van de weg zitten. Er is tijdelijk een vervangend exemplaar geplaatst, dat te zijner tijd vervangen zal wor den door een permanente bank. Op het bankje aan de Achtertune werden volgens buurtbewoner Oor Ellen al meer dan een eeuw gele den 'verhalen verteld over de vis vangst, de handel en goed en slecht weer.' (Folo Pip Barnard) En ontvang tegen inlevering van deze advertentie een 8 GB Memorystick Creditcard cadeau! Het is tijd voor Rabobank Noord-Holland Noord. Actie loopt t/m 31 augustus 2009. Vraag naar de voorwaarden bij één van onze adviseurs. www.rabobank.nl/nhn www.verkeersschool-jongejan.nl Zwonenbalg 1107 1788 ZA Den Helder s VERKEERSSCHOOL JONGEJAN Verzorgt uw rijbewijs voor auto, motor, aan- hanger en vrachtauto Verhuisd Piet en Anna Heerschap Thijsseiaan io 1791VH Den Burg Tel.: 318 603 Rob en Silvia Schraag Vliestra,it n 1794 AT Oosterend Rabobank of zet je Rabo JongerenRekening om* in roomboter gebakken (500-600 gram) 25,00 Dorpsstraat 170, De Koog-Texel, 0222 - 317586 Onze magazijnchef gaat van een welverdiend pensioen genieten. Dat willen wij niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Klanten, familie en bekenden zijn van harte welkom op de AFSCHEIDSRECEPTIE Vrijdag 7 augustus van 16.30 tot 18.00 uur in Hotel Restaurant De Pelikaan, Pelikaanweg 18 Vrijdag 7 augustus zijn wij vanaf 15.30 uur gesloten Imechanisatie www.bonnemechanisatie.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 6