Jeroen Dros wil 's avonds wel eens thuis zijn TEXELSE 3 COURANT Café De Pilaar houdt na 25 jaar op te bestaan Senna weer thuis na val van trap Gaslekkage aan Pontweg 50 jaar VRIJDAG 14 AUGUSTUS 2009 o.n.ü Jeroen Dros doet in de nacht van zaterdag 22 op zondag 23 augustus de deur van De Pilaar voor het laatst op slot. helft doodsloeg, maakte niemand wat uit. Nu gebeurt het dat er een groep van negen mensen binnen komt en dat ze negen bier bestel len. Daarna is het van: doe er nog maar negen, oh nee, doe maar acht, want hij heeft nog een half glas en anders wordt het lauw. Dan gebeurde vroeger nooit.' Hij merkt het ook in zijn portemon nee, geeft hij na een kleine aarze lingtoe. 'De inkom sten zijn zeker min der geworden. Maar er bleef genoeg binnen komen om van te wonen en van te eten. En we kunnen ook nog steeds elk jaar op vakantie. Trouwens, ik ben toch niet een type dat heel vaak en heel ver weg moet.' De krimp van zijn verdiensten heeft op de achtergrond misschien mee gespeeld, maar was zeker niet bepalend bij zijn beslissing het café te verkopen. 'Toen ik begon, was ik 28 en vrijgezel. Nu ben ik getrouwd en heb ik twee kinderen. Maar ik moet er nog steeds even wil ik wel eens een baan van negen tot vijf overdag.' Het besluit om een café te begin nen, nam hij tien jaar geleden heel wat impulsiever, vlak nadat zijn oom Han Dros bakkerij Dros had verkocht aan bakker Timmer in Oosterend. 'Mijn neef Jan-Sieme was toen al strandpaviljoen bij Paal 12 begonnen. Daarmee was de familiebinding wel weg en voelde ik me er ook niet zo meer op mijn plaats. Toen ik hoorde dat De Pilaar te koop stond, kreeg ik een inge ving: dat ga ik doen.' Dros werd eigenaar van een café dat al vijftien jaar bestond en dat een heel eigen karakter had. 'Thijs Steffens is ermee begonnen. Onder publiek bleef nog wel komen, maar er kwamen ook nieuwe mensen. Jeetje, wat een leuk café. Ik dacht dat het hier zo'n donker hol was, hoorde ik in die tijd vaak.' Hoe zijn toekomst eruit ziet, weet Dros nog niet. 'De verkoop is net rond. Ik heb er nog niet goed over kunnen nadenken. Ik doe eerst maar eens een maand niks, om te wennen aan het dagritme. Als ik nu vrij heb, ben ik overdag vaak doodmoe, leef ik 's avonds laat helemaal op en lig ik daarna 's nachts wakker omdat ik vol energie zit.' Sinds lange tijd is hij één van de drijvende krachten achter het jaar lijkse Bluesfestival. Eerst samen met Jan Koomen (voorheen van In den Grooten Slock), vorig jaar voor het eerst samen met Geert Bos scha (van Bruintje Beer). Of hij betrokken blijft, kan hij nog niet hem was het nogal alternatief en zeggen. 'Dit jaar in ieder geval wel. mocht er bijvoorbeeld ook worden geblowd. Ook onder Klaas Fris Na een kwart eeuw houdt café De Pilaar volgende week op te bestaan. 'Ik werk al twintig jaar van negen tot vijf. 's Nachts. Eerst tien jaar als bakker, daarna tien jaar als cafébaas. Nu wil ik wel eens een baan van negen tot vijf overdag', motiveert Jeroen Dros zijn besluit het bedrijf in de Kantoorstraat te verkopen. De nieuwe eigenaren zijn Manuel en Ellery Rodriguez, die er na een verbouwing een tapas-bar willen openen. 'Er is in tien jaar een hoop veran derd', constateert Jeroen Dros van achter de bar van wat nu nog Texels kleinste café is. 'Toen ik pas begon, was het heel druk in Den Burg. Ik hoefde de deur maar open te doen of de mensen stroomden binnen, zwaaiend met een volle portemonnee die leeg moest. Op vrijdag- en zaterdagavond waren er om tien uur al dertig of veertig mensen binnen. Dan was het dus al bijna vol. Later moest ik er steeds meer voor doen om ze binnen te krijgen en binnen te houden.' De ommekeer kwam in 2003. 'Tot die tijd kwam iedereen na het Tro pical Seafestival aan het eind van de zomer terug naar Den Burg. Maar na de opening van de Nieuwe Toekomst bleven veel Texelaars in de winter uitgaan in De Koog. Die trend heeft zich daarna alleen maar doorgezet. Om mensen te lokken, ben ik af en toe pubquizen en live muziek gaan organiseren. Dat werkte wel. Mét die activiteiten waren op vrijdagavond dertig men sen binnen, zonder was het veel rustiger.' Buiten het populairder worden van De Koog en de terugloop in Den Burg hebben zich volgens Dros ook andere veranderingen voorge daan. 'Het gaat met de hele horeca minder. Dat wordt voor een deel veroorzaakt door het rookverbod en de recessie. Maar ook de uit- gaanscultuur is veranderd. Tien jaar geleden kwamen menserr naar het café om elkaar te ontmoeten. Nu heb je MSN en Skype om con tact te leggen. Dat speelt ook op Texel. Bovendien gaat het uit gaanspubliek steeds later in de avond op stap. Toen had je nog geen supersnel internet om films te downloaden en die eerst thuis te bekijken. En ook geen twee meter grote LCD-schermen om op te gamen.' Ook het consumptiegedrag is fors veranderd. 'Als ik vroeger met mijn vrienden naar Question ging, haal den we bladen bier tegelijk. Dat de hard voor werken. Sinds zes jaar mocht dat nog, boven op de over- woon ik met Gaia samen en al die loop. Op mijn eerste dag kwamen jaren was zij zes avonden per week bezoekers meteen naar me toe om De 4-jarige Senna van der Meijde uit Lelystad heeft geen blijvend letsel overgehouden aan de val die hij maandagavond maakte van een trap in een bungalow op De Krim. Hij werd daarna met de traumahelikopter naar het VU- ziekenhuis in Amsterdam gebracht. Volgens zijn moeder Kathy heeft het jongetje wel een hersenschud ding aan de val overgehouden. 'Hij is momenteel boos, opstandig en getraumatiseerd, maar dat schijnt erbij te horen.' De val betekende die maandag een abrupt einde aan een gezellige dag en een leuke vakantie. Er waren diverse familieleden naar het eiland gekomen in verband met een verjaardag en ze waren net terug van het strand toen het onge luk gebeurde. Zijn ouders hadden Senna al meer malen gewaarschuwd uit de buurt van de trap te blijven, maar het ging toch mis. 'Hij kwam over de kop van boven naar beneden en bleef daarna met zijn hoofdje ach ter de spijlen hangen', vertelt zijn moeder. De familie waarschuwde meteen de EHBO van het vakantie park, omdat het jongetje geen gevoel in zijn hand had en een dikke bult op zijn hoofd kreeg. De bedrijfshulpverlening was er snel bij en adviseerde de ouders medi sche hulp te zoeken. Kort daarna zakte het jongetje weg, waarna twee ambulances en de traumahe likopter uitrukten. Terwijl Senna, die vóór vertrek onder narcose werd gebracht, onder grote belangstelling van andere gasten op De Krim naar Amsterdam vloog, reden zijn ouders met de auto naar het zie kenhuis. Ze werden door de politie naar de boot geëscorteerd en aan de overkant moesten ze op eigen kracht de weg naar het ziekenhuis vinden. 'We hebben daarbij een Aan de Pontweg in Den Burg heeft zich maandag lekkage voorgedaan in een gasleiding. Medewerkers van Liander, beheer der van de gasleiding, hebben het lek dinsdag verholpen. Volgens een woordvoerder was er een scheurtje in de leiding ontstaan, waardoor een kleine lekkage ont stond. Dat was ter hoogte van het eerste huis ten zuiden van het PHH-gebouw. De brandweer ver richtte maandagavond gasmetin- gen, waarna het fietspad werd afgezet. Tijdens de reparatie was er enige verkeershinder op de Pontweg en een paar huizen in de omgeving zaten tijdelijk zonder gas. Waardoor de lekkage ont stond, is niet bekend. (20.U (stemmen vl w.texelsecourant.nl) Verkeer op de Pontweg ondervond dinsdag enige overlast v, gasleiding. 's avonds alleen. Ze ging alleen slapen en ze bracht alleen de kin deren naar bed. Op een gegeven moment kwam de gedachte bij me op dat ik ook wel eens 's avonds thuis wil zijn.' Dat dat geen bevlieging betrof, ontdekte hij toen een eerder geplande verkoop niet doorging en hij zich behoorlijk teleurgesteld voelde. 'Dat was een eye-opener. Ik had me er echt op verheugd een ander leven te gaan leiden. Ik werk al twintig jaar van negen tot vijf. 's Nachts. Eerst tien jaar als bakker, daarna tien jaar als cafébaas. Nu De organisatie is al helemaal rond, de bands zijn geboekt, het krantje is bijna klaar. Dat ik straks geen café meer heb, heeft als voordeel dat ik eindelijk zelf eens van het te vertellen dat ze hier mochten festival kan genieten. Het eerste blowen. Ik vond het eerst prima, maar toen ze op een gegeven moment met bladen bier naar boven gingen en ik zelf niet meer naar de wc kon omdat het er vol blowers stond, was ik het zat. Blo wen is prima, maar wel buiten, heb ik gezegd. Als het regent, doen we de zonwering naar beneden, zodat jullie daar onder kunnen schuilen. Het gekke was dat iedereen dat begreep, ik heb geen klachten jaar had ik personeel en een portier ingehuurd, zodat ik een rondje kon, maar dat kostte me teveel. De afgelopen jaren heb ik alleen maar gewerkt.' De Pilaar is zaterdag 22 augustus voor het laatst open. Rond midder nacht begint een veiling, waarbij vrijwel de hele inventaris onder de hamer komt. 'Glazen, bordjes, de instrumenten aan de muur. Alles gehad.' Dros maakte er een 'gewo- moet weg. Alleen de CD-speler is ner" café van, zegt hij zelf, zij het al verkocht.' dat er vooral stevige rockmuziek werd gedraaid. 'Het alternatieve Joop Rommets paar keer een verkeerde afslag In het ziekenhuis kreeg Senna een CT-scan en werd hij van top tot teen onderzocht. In Lelystad ging hij nog eens naar het ziekenhuis en sindsdien is hij thuis. De familie Van der Meijde had deze week nog op het eiland willen zijn, maar bra ken de vakantie na het ongeluk af. 'Het plezier was er niet meer.' De moeder is tevreden over de hulp die geboden werd. 'Dat was per fect. Maar het allerbelangrijkste, we hebben ons mannetje nog.' Wezenland Moet het Wezenland - het oudste bedrijventerrein van Den Burg - worden opgeknapt? Ja (80,0%) Aantal uitgebrachte stemmen; 150. Nieuwe stelling: Is de proef met betaald parkeren in de omgeving van de Thijsselaan geslaagd? Vorige stelling: Moet Staatsbosbeheer de terreinen van de duincamings overdragen aan Texelcam- pings? ja: 52 procent; nee: 48 procent; aantal uitgebrachte stemmen: 180. I geef een zeehond (een) cadeau! Familieberichten Vergeef mij dat ik achterlaat wat ik zozeer heb liefgehad. Marsman Dag lieve man van me Dag lieve pap We hielden zoveel van elkaar Het is verdrietig dat wij afscheid moeten nemen van Frans Hendriks 's Hertogenbosch, 10 juli 1943 t Den Helder, 11 augustus 2009 Bep Hendriks-Mosk Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Monique en Peter Fleuren-Hendriks Nicole, Ivy, Jasmijn Patrick en Marjon Hendriks Jimi, Dylan, Joël Dorpsstraat 164 1796 CG De Koog Frans is overgebracht naar de landschapkamer van Uitvaartcentrum Texel. Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 14 augustus van 19.00 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 15 augustus om 14.30 uur in cre matorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid zullen wij nog even samenkomen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Ook als u geen rouwkaart heeft ontvangen, bent u van harte welkom dit afscheid met ons te delen. Driemaal is scheepsrecht. Nee dus, want zaterdag nemen wij afscheid van onze zwager Frans Hendriks Wij wensen Bep en haar kinderen en de kinderen van Frans heel veel sterkte in deze moeilijke tijd. Ann en Marius f Pie en Jur t Pal en Ed t Jan en Hans Neven en nichten Het medeleven van velen tijdens de periode van ziekte en na het overlijden van onze broer, zwager en oom heeft ons veel goed gedaan. Ome Piet was steeds erg blij met de vele kaarten en bezoeken die hij tijdens zijn verblijf in het zieken huis en daarna heeft mogen ontvangen. Wij willen u langs deze weg hier nog hartelijk voor danken. Namens de familie, G. Bas Oosterend - Texel, augustus 2009 Zoveel bloemen, zoveel kaarten, zoveel warme woorden, zoveel belangstelling en zoveel troost. Hartelijk dank voor uw blijk van medeleven na het overlijden van mijn man FRANS DE GROOT Yvonne de Groot Texel, augustus 2009 Deze visserman wordt

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3