Kooger hoeft niet alle bebouwing te slopen TEXELSE 3 COURANT Dansfestijn in De Kroonprins Kleppertjes derde in Hoofddorp DINSDAG 18 AUGUSTUS 2009 Jaap Kooger hoeft vooralsnog niet alle clandestiene bebouwing in en om de schuur aan de Laag- waalderweg te slopen. Het col lege is teruggekomen op het besluit dat hij alle strijdigheden moet opheffen. Er zal worden gekeken of de bouwmogelijkhe den via een aanpassing in het nieuwe plan buitengebied kun nen worden verruimd. Het besluit van b en w is opmerke lijk, omdat de commissie bezwaar schriften onlangs heeft geadvi seerd het bezwaar van Kooger ongegrond te verklaren. De com missie is van oordeel dat de bebou wing strijdig is met het bestem mingsplan en niet voldoet aan de bepalingen voor overgangsrecht. Het argument van Kooger dat er lange tijd heeft gezeten tussen het neerzetten van de bouwsels en het tijdstip van handhaven, doet vol gens de bezwaarschriftencommis sie niet ter zake. 'Het college heeft een plicht om handhavend op te treden. Deze plicht vervalt, behou dens eventuele verjaring, niet door het verloop van een bepaalde pen- ode.' De commissie vindt ook dat de bebouwing niet vergunningvrij is of dat er een lichte bouwvergun ning voor nodig is. Dat Kooger door de handhaving failliet zou gaan, is volgens de commissie geen argument om anders te besluiten. 'De bezwaarmaker dient zijn bedrijfsactiviteiten zo in te rich ten, dat het voortbestaan is gewaarborgd zonder dat overtre ding van de bouwregelgeving nodig is.' Dat Kooger het besluit uit de krant moest vernemen, vindt de commissie wel slordig, maar geen reden van handhaving af te zien. Dat het college het besluit toch herziet, gebeurt na een gesprek met Kooger. Met als uitkomst dat de bewoning van de appartemen ten binnen een maand moet wor den gestaakt en de voorzieningen moeten worden ontmanteld. De gemeente onderzoekt de mogelijk heid of de bestemming van het bedrijf in het nieuwe plan buitenge bied kan worden gewijzigd. Tot die tijd worden de bedrijfsactiviteiten van Kooger gedoogd en wordt ook de bebouwing die afwijkt van de vergunning tijdelijk toegestaan. Mocht blijken dat de bestemming niet kan worden gewijzigd, dan wordt alsnog gehandhaafd. Nieuwe routes oudpapierwagen Met ingang van het nieuwe sei zoen haalt Scouting Texel weer wekelijks oud papier op in de straten van Den Burg. De opbrengst van het papier is een aardige versterking van de club kas. Om organisatorische redenen zijn de routes die de papierwagens afleggen iets gewijzigd. Tevens wordt nu tweemaal per week gere den: op donderdagavond en op zaterdagochtend. De af te leggen route is steeds terug te vinden in de Texelse Courant. Bedrijven en particulieren kunnen hun oud papier ook storten in de containers naast het clubgebouw van Scou ting aan de Bernhardlaan. Dit kan ook in de vakantietijd, wanneer geen papier wordt opgehaald. Het is daarbij natuurlijk niet de bedoeling dat de containers als vuilstort worden gebruikt. Zo vond de Scouting laatst een kapotte wasbak en toiletpot tussen het papier. Voor de nieuwe routes is Den Burg in tien zones verdeeld. Elke straat wordt op deze manier om de vijf weken aangedaan. Op donderdag komt de papierwagen achtereen volgens in de volgende straten: route 2 - Bernhardlaan, Beatrix- laan; route 4 - Kogerstraat, Boo- gerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoord singel, Wagemakerstraat, Witte Kruislaan; route 6 - Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend vanaf rotonde in de richting van Oude- schild, Ada van Hollandstraat: rou- Texelse menners in de prijzen Acht Texelse menners hebben zaterdag en zondag met succes meegedaan aan een wedstrijd op Wieringen. Drie van hen eindigden bovenaan in hun klasse. De mooi ste prestatie kwam op naam van Hans Jimmink, die 116 punten strafpunten kreeg. Hij was daar mee met alleen de nummer één bij de tweespannen, maar ook 'over all'. Jimmink werd beloond met een wisselbeker. Piet Beers was met 123 strafpunten de beste in klasse 2 bij de enkelspannen voor paarden. Cees Bakker won met 170 strafpunten de klasse 1 bij de tweespannen voor paarden. De wedstrijd werd voor de elfde keer gehouden en bestond uit drie onderdelen. Zaterdag werd de dressuur en de vaardigheidsproef gehouden, zondag stond de mara thon op het programma. Daarin waren zes hindernissen opgeno men, die zo snel mogelijk moesten worden genomen. Uitslagen: Klasse 1 pony's - 4 Linda Koolhof. 181 strafpunten: 9,Kim Kooger. 231, 12.Alphi- ne Smit- Bakker. Klasse 1 pony's tweespannen - 4.Lex Vee- ger, 205. Klasse 1 paarden tweespannen - 1 .Cees Bakker 170. Klasse 2 enkelspan nen paard - 1 .Piet Beers, 123. Klasse 2 tweespannen - I.Hans Jimmink, 116; 4.Willem Goénga, 181 Bospaviljoen op Turfveld gekraakt Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een kraak gezet in het bospaviljoen aan het Turfveld. De schade loopt in de papieren. Het is bepaald niet de eerste keer dat er wordt ingebroken in de eet- zaak. Ondanks allerlei veiligheids maatregelen wisten de daders, die blijkbaar goed de weg wisten, ook Deelname cross gratis met T-shirt Droste-effect De afrikaantjes die grote delen van De Westen kleur geven, trok ken eerder al zoveel aandacht dat er een foto van in de krant ver scheen. Om vragen van voorbij gangers voor te zijn, plaatste Alfons Kuip een bordje met het artikel naast het perceel met bloe men. Opvallend genoeg voor een foto in de krant... (Fom Olivier SchminglTtnl Images) te 8 - Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan; route 10 - Sluy- scoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Ver- laet, Duykerdam, Middelton. Op zaterdag rijdt de papierwagen door de volgende straten: route 1 - Noordwester, Duinreep, Vloedlijn, Golfslag. Vaargeul, Schoorwal, aanleunwoningen Gasthuisstraat, Gasthuisstraat (van Beatrixlaan tot Pontweg), Zeebries; route 3 - West straat, Hollewal, Lijnbaan. Pater Witteplein, Molenstraat, Molend warsstraat, Anne Frankstraat; route 5 - Gasthuisstraat (van Beatrixlaan tot Hogerstraat), Gravenstraat (geen bedrijven), Warmoesstraat, Schilderend tot rotonde, Juliana- straat, Keesomlaan; route 7 - Thijs- selaan, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Burdetstraat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat; route 9 - Paelwerck, Schoudieck, Hoef slag. Noordvlak. Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilp- banck, Vroonlant, Buytengors. Oud papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhardlaan, Beatrixlaan. Kotter met kapotte blower Een motorische storing - een kapotte turbo blower, om precies te zijn - was er vorige week de oorzaak van dat de TX68 Vertrou wen van de firma Van der Vis Daalder uit Oosterend niet op eigen kracht de haven kon berei ken. De kotter bevond zich op dat moment ter hoogte van de Engel se Banken. De firma Krijnen schoot te hulp en sleepte de defecte kotter met de TX19 Chris tina Elisabeth woensdag naar het dok in Den Helder. Mede dankzij het gunstige weer verliep de 80 a 90 mijl lange tocht uitstekend. Nadat het defect was verholpen, maakte de TX68 vrijdag op de Texelstroom een geslaagde proef vaart. Met het nodige kunst- en vliegwerk, nodig wegens het extreem lage water, legde de kot ter 's avonds aan in Oudeschild. Deze week is de Vertrouwen weer naar de visgronden vertrokken. IFoto Ban Koning) 'Maar vooral een lekker wijf' 'Ontwapenend, poëtisch, maar vooral een lekker wijf!' Dat schrijft theater Klif 12 in het persbericht dat de komst van cabaretière Veronique Sodano (30) aankondigt. Ze is in het Hoornder theater op vrijdag 21 augustus. Sodano studeerde in 2005 cum laude af aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag. Na diverse muziektheaterproducties besloot ze voor zichzelf te begin nen. In 2008 was zij finalist bij het Leids Cabaret Festival, in 2007 won ze de jury- en publieksprijs van het Holland Casino Podium Festival en in 2006 de jury- en publieksprijs van het kleinkunst- festival Camuz. Made in Italyheet haar nieuwe programma, waaruit blijkt dat Sodano in de Ferrari van haar Italiaanse vader is geboren. Het verhaal gaat over Italiaans tem perament en Hollandse nuchter heid, over vaders en moeders, eerste stapjes en laatste, een geplette boterham met kaas uit een zakje of spaghetti bolognese en pasta pomodoro of lasagne. Sodano, die het stuk zelf heeft geschreven en daarin ook zingt en piano speelt, wordt op saxo foon begeleid door David Lucas en op gitaar door Guy Nikkels. Het optreden in Klif 12 begint om 20.30 uur. Entree €14,-. Een diner vooraf is mogelijk, reserveren gewenst. nu binnen te komen. Er werd een partij met verschillende soorten frisdrank en chocolademelk buit gemaakt en dozen met snoepgoed weggenomen. Bier lieten ze staan. Deuren werden beschadigd en de (nagenoeg lege) kassa gekraakt. Maarten Hoogenbosch roept Texe laars op om als ze op feestjes op partijen frisdrank (Fristy en Choco mel) tegenkomen die niet in de supermarkt te koop is, dit aan hem door te geven, wat hem wellicht op het spoor van de daders zet. Wagens vol stro in de avondzon De zomer is voorbij, de oogst is Elisabethhoeve aan de Westerweg binnen. Fotograaf Pieter de Vries deze hoog opgetaste strowagens zag afgelopen weekend tegenover in een mooi ritme in de avondzon. Alle hardlopers die vrijdag bij de laatste crossloop van ZDH in een shirt van de Texel Halve Mara thon aan de start komen, kunnen gratis meedoen. Het betreft een actie om extra aandacht te gene reren voor de halve marathon, die zondag 27 september wordt gehouden. 'De pittige zomeravondwedstrijden van ZDH passen prima in de voor bereiding op de derde Texel Halve Marathon. De omgeving van Den Hoorn heeft een belangrijke plaats in het parcours', meldt de organi satie van de halve marathon, die de kosten van deze actie voor haar rekening neemt. Ovengens verto nen beide trajecten maar weinig overeenkomsten. Alleen het stuk Rommelpot tussen Klif en de Oudeweg maakt deel uit van beide wedstrijden. Deelnemers aan de halve mara thon krijgen de komende weken nog vaker de kans om de puntjes op de i te zetten. Er zijn twee cli nics. Op 30 augustus is er op de atletiekbaan in Den Burg een tech niektraining, 6 september wordt op de Hoge Berg een duurtrainmg gehouden. Op 13 september, ten slotte, kan gezamenlijk het par cours worden verkend in een ori- entatieloop. Een training van 'ambassadeur' German Silva trok vorige week 60 deelnemers. In tegenstelling tot wat velen verwachtten, maakte de Mexicaan er geen harde training van, maar een 'easy run'. Juist in de voorbereiding moet er een goe de balans zijn tussen kracht en uithoudingsvermogen, zo vertelde hij de atleten. Tijdens een rustige maar leerzame loop door de Texel se natuur bracht hij de deelnemers enkele fijne kneepjes bij, onder meer hoe je het beste een strandop gang kunt 'nemen'. Eetcafé De Kroonprins in Ooste rend vormt twee dagen lang de locatie voor Strender Dance Texel, een nieuw dansfestijn, dat zater dag 22 en zondag 23 augustus wordt gehouden. Aan het evene ment, een initiatief van exploitant Arjan Trap, wordt meegewerkt door zes DJ's uit het zuiden van het land. Zij hebben hun sporen ver diend. MaxM, Vekx, Lt. Dada, Eves, Sandokan en Joaquin mogen voor het grote publiek geen bekende namen zijn, in Noord-Brabant en Limburg vertonen ze hun kunsten op feesten met duizenden bezoe kers. Ze draaien vooral lounge, de wat rustigere dansmuziek. Strender Dance Texel duurt zater dag van 17.00 tot 1.00 uur en zon dag van 13.00 tot 19.00 uur. Een toegangskaart voor één dag kost €10,-, een passe-partout €15,-. Op het terras wordt een barbecue gehouden. Ponyclub de Kleppertjes maakt nog een kleine kans mee te doen aan de landelijke kampioen schappen, die eind deze maand in Ermelo worden gehouden. Na de derde plaats die het viertal afgelopen week bij de regiokam pioenschappen behaalde, is het bovenaan de reservelijst geplaatst. De Kleppertjes deden het prima in Hoofddorp. Sterre Veltkamp werd in de klasse L2 door twee jury's beoordeeld. Ze behaalde 357 res pectievelijk 348 punten. Dat was met voldoende voor winstpunten. Mirjam Hin en Danger Boy behaal den in de L1-klasse 170 en 186 punten, Laura Westerlaken en Dominica kwamen tot 179 en 187, Lianne ter Steege en Dandy tot 175 en 178 en Kim van der Werve en Spirit tot 171 en 180. Voor Hin, Westerlaken en Van der Werve was dat voldoende voor eén winstpunt Esmee Zoer deed alleen mee in het viertal. Twee Texelaars deden ook mee aan het springen. Laura Westerla ken behaalde in de klasse B op het eerste parcours een keurige zeven de plaats. Op het tweede parcours ging het iets minder en moest ze met een twaalfde plaats genoegen nemen. Mirjam Hin had in de klas se L iets minder geluk. Op het eerste parcours kreeg ze negen strafpunten, op het tweede reed ze verkeerd en werd ze gediskwalifi ceerd. Kritiek op criteria van bomenlijst Bomendeskundige Niek Bors- boom heeft kritiek op de criteria die de gemeente hanteert voor de lijst met waardevolle bomen. Voor bomen op die lijst moet nog steeds een kapvergunning wor den aangevraagd. Borsboom zet kanttekeningen bij de uitgangspunten dat bomen ouder dan 40 jaar moeten zijn en dat ze minstens 100 jaar moeten kunnen worden. Borsboom noemt dat laatste een non-argument omdat bomen in principe het eeu wige leven hebben. Volgens hem is het ook verstandig naar de stand plaats te kijken en niet alleen naar de leeftijd, omdat de standplaats ook van belang is voor een gezon de toekomst. Hij adviseert de gemeente contact op te nemen met de Bomenstich- ting om criteria op te stellen. De gemeente zou er ook goed aan doen een werkgroep van onafhan kelijke personen in het leven te roepen, zodat die kunnen beoor delen of bomen op de lijst van waardevolle bomen horen. Dat zouden een historicus, boomkun- dige. het hoofd groenbeheer van de gemeente en leden van de dorpscommissies moeten zijn. Volgens Borsboom geeft de gemeente het behoud van bomen meer kans als dat gestimuleerd wordt. Hij pleit in dat kader voor gratis onderhoud. De lijst, die in het voorjaar is opgesteld, kent momenteel 73 bomen, waarvan 54 in Den Burg. 16 in Oosterend, 2 in De Cocksdorp en 1 in Den Hoorn. Voor de rest hoeft sinds april geen kapvergunning meer te worden aangevraagd. De politieke partijen praten donderdag in de raadscom missie Middelen over de lijst. Rechtszaak aangehouden De rechtbank in Arnhem heeft maandag een zaak aangehouden tegen de automobilist die op 2 september 2008 een ongeval op de N9 veroorzaakte. Daarbij liep Louise Dijksen-van Beekhoven uit Den Hoorn zware verwondingen op, waaraan ze op 5 december op 49-jarige leeftijd overleed. Ze was op weg naar Texel toen haar auto werd geraakt door het voertuig van de toen 24-jarige mili tair uit Bussum. Hij had volgens de politie te hard gereden, raakte in de slip en kwam op de andere weghelft terecht. Hij raakte zelf ook zwaargewond. De zaak is aange houden omdat de advocaat van de verdachte meer tijd nodig heeft om zich voor te bereiden. Het is niet bekend wanneer de man alsnog moet voorkomen. Steltloperexcursie Vogelwerkgroep Texel houdt don derdag 20 augustus een excursie langs de noordelijke rand van de Schorren, waarbij vooral wordt gekeken naar steltlopers. De excur sie, onder leiding van Vincent Stork, begint om 19.00 uur bij het monument op de Lancasterdijk bij De Cocksdorp. De toegang is gra tis, opgeven met nodig Het ver dient aanbeveling zelf een verrekij ker en/of telescoop mee te brengen.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3