'Je realiseert niet dat fiets in de weg staat' TEXELSE 3 COURANT Wesley Keijzer VRIJDAG 28 AUGUSTUS 2009 Familieberichten In plaats van kaarten. Na een lang ziekbed is overleden, onze moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder Maatje Burger-Daalder weduwe van Klaas Burger Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen in de leeftijd van 80 jaar. Texel, 26 augustus 2009 „Gollards", k.33 De Zes 12 1791 EX Den Burg Moeder is op haar kamer. Er is gelegenheid tot afscheidnemen op zater dag 29 augustus van 15.00 tot 17.00 uur in de „Gollards", kamer 33. De crematieplechtigheid zal in besloten kring plaatsvinden. Correspondentieadres: mw. N. Burger, Akkermantje 18, 1777 DP Hippolytushoef. Graag willen wij het verplegend personeel van de „Gollards" bedanken voor de uitstekende verzorging van onze moeder en oma. Familie Burger Kort na haar 80ste verjaardag is van ons heengegaan Maatje Burger-Daalder Lieve zus van S. Dijker-Daalder Tante en nicht van Tme en Wim Nelie M. van der Bnnk- van Leeuwen Je wilde nog zoveel maar had niet meer de kracht. Je ziekte had je volkomen in zijn macht. Je was zo moe, je hebt je strijd gestreden. Met groot verdriet, maar ook vervuld van mooie herinneringen, delen wij u mee dat na een leven vol liefde, zorg en aandacht op 74-jarige leeftijd is overleden mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Ida van Wijk-Hanraads Henk Raymond en Mariëtte Jessie, Lars Mark en Roos Romee, Semma Ivo en Belinda Jaydon, Trevor, Nolan Texel, 25 augustus 2009 Pijpersdijk 10 1796 MJ De Koog Mijn vrouw, onze moeder en oma is thuis. Er is gelegenheid om afscheid van haar te nemen in "De Kleine Uitwijk" bij Pijpersdijk 10 op vrijdag 28 augustus van 18.30 tot 19.30 uur. Zaterdag 29 augustus is er van 10.15 tot 10.45 uur gelegenheid tot condoleren in de parochie kerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend vindt om 11.00 uur de afscheids- mis plaats, waarna we Ida begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats van Oudeschild aan de Zuidhaffel. Na de begrafenis kunt u de familie ontmoeten in Hotel Den Burg, Emmalaan 4-6 te Den Burg. IN MEMORIAM 27 augustus 2008 27 augustus 2009 Biem Vlaming Het is alweer een jaar geleden, we missen je elke dag. Mam, kinderen en kleinkinderen Den Burg, augustus 2009 Hierbij willen wij een ieder bedanken die in de vorm van aandacht, warmte en liefde om ons heen ston den en nog staan bij het overlijden van onze aller grootste schat MARIUS TRAP Lia Trap-van der Zee Kinderen en kleinkinderen Oosterend, augustus 2009 Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlijden van onze moeder en oma NEELTJE EELMAN-LAP zeggen wij u hartelijk dank. Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Texel, augustus 2009 Wij gaan trouwen! Maarten-Willem Roeper Tatiana Duk Op 9-9-'09 om 10.00 uur in het gemeentehuis op Texel. Wilt u ons feliciteren, dan bent u van harte welkom op onze receptie in eetcafe „De Kroonprins". Kerkstraat 7 te Oosterend, van 16.30-18.00 uur. Ons adres: Peperstraat 36,1794 AL Oosterend Trots en blij zijn we met de geboorte van Sienna Dochter van Ingrid en Niels Leegwaterstraat 102 1221 BJ Hilversum Opa's en oma's: Van Arkel en Van Lubek Superblij zijn Wij met onze zoon en broertje Greboren op 24 augustus 2009 21.15 uur, 4550 gram Ronjacobien en Taylor Schilderend 45C 1791 BB Oen Burg 06 25 25 80 50 U maggerust komen kijken hoor, maar van 12 tot 15 uur liggen wij op 1 oor. Aan belangstelling geen gebrek als brandweercommandant Dick Jongeneel tijdens een controle ronde één van de blusvoertuigen vanaf de Stenenplaats de Wever straat in wil draaien. Aan alle kanten op straat en het terras wordt de blik naar de brand weerwagen gencht. Gasten aan de rand van het terras schuiven snel tafel en stoelen aan de kant en ook een bord moet opzij, anders lukt het niet de draai te maken. Om dat laatste ging het de gemeen te afgelopen woensdag. Als er een calamiteit is, moeten wagens van de hulpverlening snel ter plekke kunnen zijn en niet worden gehin derd door obstakels. De ronde door de Weverstraat is redelijk snel gemaakt. Jelle de Boer, toezicht houder veiligheid bij de gemeente, stapt twee keer binnen bij een ondernemer met het verzoek geen spullen al te ver op straat te plaat sen, maar voor de rest komt Jon geneel overal goed langs. De ondernemers reageren begrijpend, diverse omstanders kijken ver stoord op als ze even aan de kant moeten. Eenzelfde beeld in de Dorpstraat in De Koog. Het zuidelijk deel kent geen enkel obstakel, op het noor delijk deel staan een paar fietsen en een aanhanger met een barbe cue te ver op straat. Het apparaat blijkt er net te staan en moet nog op het terras worden geplaatst. Er zijn geen reclameborden die voor de benen staan. 'Het zijn vaak de mensen zelf en niet de onderne mers', zegt De Boer als hij terug- stapt in de wagen. 'Ze zetten hun fiets op de weg zonder te realise ren dat die in de weg kan staan.' Peugeot Dat het niet altijd goed gaat, blijkt op de hoek van de Warmoesstraat en de Zwaanstraat. Een Peugeot staat ongelukkig op de weg, waar door het millimeterwerk wordt en een kwartier duurt voordat de brandweerwagen erlangs is. Op straat moet worden meegekeken en gedirigeerd om alles goed te laten verlopen. Na afloop van de exercitie gaat meteen een tele foontje naar parkeerbeheer om de situatie nader te bekijken. In Den Hoorn wordt één onderne mer in de Herenstraat verzocht een bord wat verder terug te zetten. De Boer vraagt hem meteen mee op te letten als er auto's aan de ande re kant van de straat parkeren, want dan wordt het smal. Voor de rest valt er goed door de straat te rijden, al scheelt het dat er die mid dag vrijwel geen auto's staan. In De Dennen wordt even stilge staan bij het terras van het pavil joen aan het Turfveld. De vraag is of er voldoende vrije doorgang is naar het achterliggende duinge bied. Die doorgang was in april nog hard nodig toen langs het Knobbelpad brand uitbrak. De brandweer wist toen op het nip pertje te voorkomen dat het vuur zou overslaan naar de Westerdui nen. de brandweerwagen goed door de Lezing over huis dat energie levert Stichting Duurzaam Texel houdt dinsdag 1 september een infor matieavond over woningen die energie opleveren. Centraal staat een energieproducerend huis dat in Leusden is gebouwd. Johannes Out van InnoConstruct, bewoner van het huis, komt naar hotel Den Burg om te vertellen. Zijn huis, in maart door minister Cra mer geopend, ziet eruit als een reguliere woning uit de jaren dertig, maar bevat diverse moderne tech nieken. Out wekt daardoor meer energie op dan nodig, waardoor hij gevrijwaard blijft van energiereke ningen en voldoende overhoudt om zijn elektrische auto op te laden. Out wint zijn energie met behulp van zonnecollectoren, een wind molen op het dak en aardwarmte, waarmee een vat water van 750 liter wordt verwarmd. Daarmee voorziet hij zijn huis van warmte en heeft hij zelf ook warm water. In de zomer draait het systeem om en wordt er koude verspreid door het huis dat geen aansluiting op het gas- en lichtnet.heeft. De lezing begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De bijeenkomst is volgens Duurzaam Texel in eerste instantie bedoeld voor installateurs, architecten en bouwers, maar andere belangstel lenden zijn ook welkom. Medium in Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 2 september een avond in De Lindeboom in Den Burg. Via haar 'gidsen uit de ongeziene wereld' krijgt zij boodschappen door, bestemd voor belangstellen den in de zaal. Bezoekers mogen een foto of voorwerp op de tafel neerleggen, zowel van levende of overleden personen. De bijeen komst begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €8,-. Repetities KTF Het Koninklijk Texels Fanfarecorps hervat maandag de repetities. Elke week wordt vanaf 19.30 uur gere peteerd in het eigen gebouw aan de Emmalaan. Er is ruimte voor nieuwe leden, zowel blazers als slagwerkers. De drumband repe teert op vrijdag en begint het sei zoen op 4 september. Ook hier zijn nieuwe leden welkom. Presentatie 'Texel geeft Energie' Op de Dag van de Duurzaamheid, woensdag 9 september, wordt in Question Plaza de visie Texel geeft Energie gepresenteerd. Gedeputeerde Bart Heller zal het belang van duurzame ontwikke ling benadrukken en zijn visie geven op de wijze waarop dit op Texel wordt aangepakt. Texel geeft Energie is in de afgelo pen anderhalf jaar ontwikkeld door de TexelArena, een groep Texe laars die het eiland leefbaar wil houden met voldoende ruimte voor economische ontwikkelingen. De ontwikkeling werd ondersteund door de stichting Urgenda. De visie is bedoeld als aanvulling en uitwer king van het gemeentelijk beleid, zoals verwoord in onder andere Ruimte voor Ontwikkeling. Het plan valt uiteen in drie ontwikkelingslij nen: Echte Energie, Oplaadstation Texel en Tested Tned on Texel. Deze zullen worden toegelicht met voorbeelden van projecten. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 8 september aanmelden via tel. 320723 of info@duurzaamtexel.nl. Leden van de TexelArena lezen op de Dag van de Duurzaamheid op de basisscholen het verhaal Duur zame Oma voor, speciaal voor deze dag geschreven door kinderboeken->schrijver Sjoerd Kuijper. Ook wethouder Marian Merkelbach sluiten zich bij deze groep voorlezers aan. Havenkiosken De kiosken die op het haventerrein van Oudeschild in gebruik zijn als verkooploket voor de rondvaartbo ten krijgen van de gemeente een standplaatsvergunning. Eigenlijk zou een bouwvergunning vereist zijn, maar dan zouden de kiosken permanent op dezelfde plek moe ten staan omdat een bouwvergun ning is gekoppeld aan een vaste ingemeten plaats. Dat laatste is niet mogelijk want de hokjes (die 's winters worden opge ruimd) moeten op aanwijzing van de havenmeester wel eens worden verplaatst in geval van calamiteit of als op de kade of het terrein repa ratie- en onderhoudswerk wordt uitgevoerd. De betrokken exploi tanten krijgen dus een standplaats vergunning zoals geregeld in artikel 5:18 van de algemene plaatselijke verordening. Er is een gebruiks- overeenkomst aan gekoppeld, gericht op veiligheid, doelmatig heid en beheersbaarheid. Een nieuwe regeling was nodig als gevolg van de overdracht van de haven aan de gemeente. In de oude situatie stonden de kiosken er met vergunning van Rijkswater staat. Koersbalclub Koersbalclub De Koog komt maan dag 14 september voor het eerst na de zomer weer bij elkaar. Weke lijks zijn er van 14.00 tot 16.00 uur clubmiddagen in dorpshuis De Hof. Nieuwe leden zijn welkom. Voor inlichtingen: tel. 317953. Cursus theologie voor geïnteresseerden lid van een kerk te zijn. De lessen worden voor een deel gegeven door de predikanten van Texel, maar ook door leraren van elders. Zo verzorgt oud-professor Karei Deurloo de lessen over het Oude Testament. Er wordt in begnj- pelijke taal uitleg gegeven en er is voldoende gelegenheid voor het stel len van vragen en het delen van meningen en gevoelens. De cursus duurt van september tot en met april en bestaat uit blokken van drie avon den van twee uur. De lessen worden gegeven op de dinsdagavond in de Parel aan de Oesterstraat in Ooste rend en beginnen om 19,30 uur. Het cursusgeld wordt bepaald aan de hand van het aantal aanmeldingen en ligt rond de €110,-. Voor informatie en aanmeldingen: Fred van Helden, tel. 318963, e-mail vanheldendemederla nden@hetnet.nl. De cursus Theologie voor geïnte resseerden (TVG) begint dinsdag 15 september aan een nieuw sei zoen. De cursus is bedoeld voor iedereen die zich bezighoudt met vraagstukken over geloof en zin geving. De cursus TVG duurt drie jaar en is inmiddels in het tweede jaar beland. Maar geïnteresseerden kunnen zon der al te veel moeite in het tweede jaar instromen. Dit jaar komen de vakken kerkgeschiedenis, Oude Tes tament, Nieuwe Testament, geloofs vragen, pastoraat en contextuele the ologie aan de orde. In november wordt een open blok gehouden, waar ook oud-cursisten en andere belang stellenden welkom zijn. Dan wordt gesproken over 'kunst en de bijbel'. Voor deelname gelden geen toela tingseisen, deelnemers hoeven geen OWurlijn van den rBcru,r\ViIlu'J/lnnc OZomhcs en •SMihe TulcnviUcilin g, 1797 DiPDcn Hurg, 0222-~l\2~]2,\

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3