TEXELSE 7 COURANT Sport Fiks verlies gehavend Texel'94 Zaanen en Houwing Texels kampioen Een sportieve 'Texelse' accountant Texelse paarden in top tien op NK Lof voor verliezend De Koog Weinig animo voor wielerkampioenschap VRIJDAG 28 AUGUSTUS 2009 Onder ideale omstandigheden heeft het duo Eduard Zaanen en Willem Houwing de wedstrijden om het Texels kampioenschap catamaranzeilen gewonnen. De wedstrijden werden gevaren bij KZVW op paal 17. Het kampioenschap werd gedu rende twee dagen gehouden. De zeventien deelnemende teams voeren drie manches, waarbij ver schillende banen waren uitgelegd, zodat zowel grote en snelle, als kleine en wendbare boten tot hun recht kwamen. Zaterdag kwamen de deelnemers van CKZ zeilend aan bij paal 17, waar Bart Boon al snel na de start van de eerste man che zijn Prindle 15 op het strand zette. Als gevolg van een aanva ring liep hij een gat in één van de rompen op. Dankzij een noodrepa- ratie kon hij bij de tweede manche weer aan de start verschijnen. Dagwinnaar op handicap was Mar tin Maat op zijn eenmansboot, type Nacra F17. Zondag was de wind iets gedraaid en aangewakkerd. Onverwacht harde windvlagen vergden het nodige van de stuurmanskunst en concentratie van de zeilers. Het team Evert en Lilian Malschaert werd al voor de start verrast toen hun boot omsloeg. Voor de ogen van het publiek ontspon zich een spannende strijd. Bij de tweede en de derde manche blies de wind waardoor de mast overboord ging. De bemanning van de CKZ-red- dingboot zorgde ervoor dat zij weer veilig aan de kant kwamen. Bakker reageerde desgevraagd laconiek. 'We hebben heerlijk gezeild en genoten van dit weekend Gelukkig wordt de slechtste manche afge trokken van het eindresultaat en we laten de stemming niet drukken door materiaalpech.' Na de prijsuitreiking togen de CKZ- Texel'94 heeft dinsdag in Anna Paulowna een zware nederlaag geleden tegen het naar de vierde klasse gepromoveerde BKC: 6-2. Als excuus kon trainer Ben Jan sen aanvoeren dat hij door bles sures, schorsingen en andere verplichtingen over slechts vier basisspelers kon beschikken. Om een elftal met twee reservekrach ten te kunnen formeren, werd de selectie aangevuld met zeven spelers van het tweede elftal en twee A-junioren. De wedstrijd, gespeeld in de strijd om de districtsbeker, werd gespeeld op een veld dat er frisgroen en vlak als een biljartlaken bijlag. Dikwijls Schaakclub En Passant Schaakclub En Passant houdt maan dag 31 augustus voor het laatst deze zomer een inloopavond in café De Twaalf Balcken in Den Burg. Vanaf 20.30 uur is iedereen - grootmeester en huisschaker - welkom voor een toemooitje. Het clubleven komt maandag 7 september weer op gang met een inloopavond op de winterlo- catie, hotel Den Burg. De eerste zet ten worden gedaan om 20.00 uur. De week erop beginnen de competities korte duur, want enkele minuten later viel de gelijkmaker (1-1). Tot de rust ontwikkelde zich daarna een partij voetbal waarnaar het schaar se publiek met genoegen keek. Na de rust kreeg Texel'94 versterking van Barry de Vnes, die door werk zaamheden in de eerste helft ver hinderd was. De routinier zal zich beregenen was het geheim achter zijn invalbeurt echter anders heb- pel op los combineerden. De Texel se verdediging, met Jan van Wijk aan het hoofd, hield de zaak echter goed onder controle, terwijl ook keeper Dennis Schouwstra een paar keer zijn kwaliteiten toonden. Na een half uur werd het verras send 0-1 voor Texel'94. Doelpun tenmaker was de ijverige A-junior weer. De junioren spelen vanaf 19.00 Luc Kedde. De vreugde was van uur, de volwassenen vanaf 20.00 uur. deze puike conditie. In de eerste tien minuten waren beide ploegen aardig aan elkaar gewaagd. Opval lend, omdat de Texelaars niet op elkaar ingespeeld waren, terwijl het jonge team van BKC, dat wordt getraind door Ton Korevaer en zijn assistent Willem Roomeijer (ooit van SV Texel), al een seizoen samen achter de rug heeft. De eerste kans ben voorgesteld, want al na twee minuten kwam BKC dankzij een strafschop op voorsprong Even later mocht ook Texel'94 het vanaf de elfmeterstip proberen, maar schoot Marko Koorn te nonchalant De jaarvergadenng is in oktober. Oefenwedstrijd SV Oosterend, dat dit seizoen op zaterdag competitie speelt, speelt zondag op eigen veld een oefen wedstrijd tegen ZDH. In de compe titie komen beide teams niet tegen elkaar uit. ZDH speelde al eerder tegen Texel'94. De wedstrijd begint om 14.30 uur. iets minder krachtig, maar de zeilers weer over het water naar omstandigheden bleven zwaar en de harde windvlagen maakten het er niet makkelijker op. Opvallende prestaties werden deze dag geleverd door het team van Bert de Ridder en zijn stoere doch ter Daphne. 'Wij houden van harde wind, dan zijn we op ons best.' Kees Bakker en Margo Noom kon den de laatste manche niet uitzei len, omdat hun verstaging brak, paal 33. De wind was inmiddels weggevallen, dus het werd een lange reis, waarbij de zeilers het moesten hebben van de stroming. Volgend jaar wordt het kampioen schap bij De Cocksdorp gevaren. Uitslagen: 1.Eduard Zaanen en Willem Houwing (Nacra 20), 2.Martin Maat (Nacra F17), 3.Dick Pool (Prindle 15), 4,Bert en Daphne de Ridder (Dart 18), 5.Duco en Marleen van der Kuijl (Hobie Cat 16). tegenstander. In korte tijd werd de score opgevoerd tot 3-1, 4-1 en in, waardoor de doelman de bal zelfs 5-1. Vijf minuten voor het ein- klemvast kon pakken. de zorgde Luc Kedde na een vlotte De thuisclub zette de bezoekers counter nogmaals voor een licht- hierna steeds meer onder druk en puntje, waarna BKC in de slotfase jes waren zelfs voor Texel'94, maar schiep talrijke kansen. De Texelaars het half dozijn volmaakte. Zondag moesten zich hoofdzakelijk bezig- speelt Texel'94 de derde bekerwed- houden met verdedigen en kwamen strijd. Tegenstander in Ursem is dan zelden meer op de helft van de Dynamo, aanvang 14.00 uur. gaandeweg werd steeds duidelijker dat de thuisploeg behoorlijk geta lenteerde spelers heeft, die er soe- nationale tuigpaardendag trok zeker duizend bezoekers. Cimi- gemma Texel kreeg tachtig punten punten moet het wel erg raar lopen, wil dat niet lukken. En wie weet kunnen we dan het eerste predi- voor exterieur en 76 punten voor caat - het sterpredicaat - halen.' Texelse paarden hebben uitste kend gepresteerd bij de Neder lands kampioenschappen, die afgelopen week in Ermelo wer den gehouden. De merrie Evita, eigendom van Bea Dekker, ein digde op de achtste plaats bij de dressuurveulens. Cimigemma Texel van Natasja Garritsen werd zelfs gedeeld zesde bij de twee jarige tuigpaardmerries. Spring- merrie Beau Tess Texel van Wil lem van der Linde had zich vorige maand bij de regionale titelstrijd eveneens geplaatst, maar kon door ziekte niet meedoen. De merrie van Garritsen moest als tweede van zestien dieren de ring in. Een spannende gebeurtenis, want niet alleen de keurmeesters, ook vele toeschouwers keken mee naar haar verrichtingen. De 25ste beweging en stond daarmee lang op de derde plaats. Pas toen de laatste paarden meer punten kre gen, zakte de merrie van Garritsen naar de zesde plaats. 'De bouw van het paard was zeker niet verkeerd, maar de waardering voor beweging telt zwaarder', kijkt Garritsen terug op de keuring. De jury sprak van een 'zeer aanspre kende verschijning, met veel ras uitstraling'. Wel mocht ze meer 'bergopwaarts bewegen'. Al met al was Garritsen dik tevreden. 'Ik hoopte bij de eerste tien te eindi gen en dat is uitgekomen. Volgend jaar moet ze worden gekeurd voor opname in het stamboek. Met deze Bij de dressuurveulens maakte Evi ta samen met haar moeder deel uit van de eerste groep die zich moest laten zien. Met groot succes, want ze werd eerste en was daarmee geselecteerd voor de kampioens keuring. Deze keuring, waaraan twaalf van de vijfenveertig veulens maar een poosje vrijaf gaf Van der Sport bedrijven heet gezond te zijn. Sommige Texelaars gaan wel héél ver. Rob Teisman is er zo een. Zaterdag volbracht hij de kwart tri athlon in Anna Paulowna. Menig ander zou de volgende dag moe maar voldaan op de bank blijven liggen, zo niet Rob. Die zwom nog 'even' het Marsdiep over. En dat terwijl zo'n triatlon al geen geringe prestatie is. Ik kan het weten, want ik was één van de zwoegers die meededen aan deze overkantse duurproef. Rob komt er al wat langer en stelde me voor aan Henk van der Meiden. Niet van de Privé, maar een spor tieve accountant uit De Rijp. De twee zijn aan elkaar gewaagd, SV De Koog heeft dinsdag in de strijd om de districtsbeker een vrij kansloze nederlaag (0-3) geleden tegen FC Den Helder. Toch had trainer Mario van der Hert geno ten van zijn ploeg. 'Ze hebben zich knap geweerd tegen een tegen stander die twee klassen hoger speelt en door de fusie met WGW zelfs nog sterker is geworden. Den Helder heeft een geweldig elftal dat fluitend kampioen wordt.' Eigenlijk was van een wedstrijd nau- Ook na rust was sprake van eenrich tingsverkeer, al kwam De Koog er soms knap uit. Peter Koorn kreeg zelfs een grote kans de stand gelijk te trekken, toen hij alleen op het doel afging. Hij wilde de keeper verschal ken met een boogballetje, maar die liet zich met verrassen. Dertien minuten voor het einde viel de beslissing, toen de bal uit een corner voor de voeten van een aan valler belandde, die eenvoudig kon intikken. Even later werd het ook nog 0-3. In de laatste minuut deed zich nog een spectaculair moment welijks sprake. Den Helder viel voor, toen de Helderse keeper een mochten meedoen, draaide uit op een kleine teleurstelling. 'Na de lange rit vanaf Texel en het over nachten op vreemd terrein, was ze wat moe geworden, waardoor ze niet meer zo sprankelde in haar beweging. Toch werd ze speciaal genoemd als het mooiste veulen dat deze dagen werd getoond', vertelt Bea Dekker. Uiteindelijk was de achtste plaats haar deel. Evita is door Dekker op Texel gefokt. Haar moeder is Vyorieta Texel, die ze als veulen kocht van Willem van der Linde en nu drach tig is van Uphill, een hengst die al Meiden de ruimte om vaker te trai nen. Met als gevolg dal hij te snel werd voor Teisman. Die kon dat niet uitstaan en verzon een list. Hij zeurde naar eigen zeggen net zo lang bij Maarten Jeroen den Boer en Astrid van der Vis van accoun tantskantoor B&B, dat ze zijn rivaal uit De Rijp in dienst namen. Met succes: sinds vorige week staat hij er op de loonlijst en is hij zelfs op het eiland komen wonen. Henk meende nu een Texelaar te zijn, maar zo werkt dat niet. 'Elke nieuwe Texelaar schrijft een stukje in de krant over zichzelf, zodat Achter de schermen Texelaars op triatlon in Anna Paulowna Drie Texelaars deden zaterdag mee aan het Kwart(je) Triathlon Anna Paulowna. Twee stoere mannen, Rob Teisman van Hotel Molenbos en Gerard Timmerman van de Texelse Courant, namen het op tegen Henk van der Mei den, kersverse accountant bij B&B Van der Vis en Den Boer Accountants en Adviseurs. 'Hé loser', is de begroeting die Henk ten deel valt in het pare fer- mee. Deze psychologische oorlogs voering van Rob is bekend. Gerard heeft zijn oude racefiets van zolder meer goede dressuurpaarden heeft daarover op 12 december kan wor- verwerkt. Evita is sinds kort voor de helft eigendom van haar instruc teurs Albert en Marjan Ubels, die haar ook op de keuring voorleid den. den gespeuld.' Naar aanleiding van die gekscherende opmerking stuurde Henk me dit stukje toe. Gerard Timmerman Henk van der Meiden, sinds kort Texelaar, gefotografeerd tijdens de kwarttriatlon in Anna Paulowna. gehaald, en is door Rob overge haald weer eens aan een beetje beweging te doen. Rob schept op over zijn supergesmeerde kogella gers in zijn racefiets, het geheim van zijn sportieve successen. Om kwart over één klinkt het startschot voor 1 kilometer zwemmen, 40 km fietsen en 10 km hardlopen. Onder prima omstandigheden gaan ruim 200 tnatleten van start in de 27e editie van het kwart(je) in de kop van Noord-Holland Onder grote publieke belangstelling werken de drie atleten, ieder knokkend voor zich, hun wedstrijd af. Rob is de snelste zwemmer, maar wordt hal verwege het fietsen over de mooie polderwegen rondom Breezand door Henk ingehaald, die met een big smile er op en er over gaat. Ook Gerard blijkt uitstekend te kunnen fietsen, en fietst iets sneller dan Rob, maar weet hem met te passe ren. Bij het lopen heen en terug langs de Zandvaart houden de triat leten elkaar nauwlettend in de gaten. Henk bouwt zijn voorsprong nog iets uit, Rob finisht als tweede, en Gerard (die 7 jaar niets heeft gedaan) gaat uitermate tevreden als 104e in de einduitslag over de streep. Wat een mooie middag aan de overkant! Rob heeft nog een excuus: 'Morgen ga ik zwemmen van Den Helder naar Texel, ik deed het rustig aan vandaag.' Uitslagen: Individueel: Henk van der Meiden 2.20.30 uur. Rob Teisman (76) 2.22.18 uur, Gerard Timmerman 2.131.02 uur. Trio's: Groep de Waal: 2.18.52 uur. negentig minuten lang aan, Dc Koog kon niets anders doen dan verdedi- scoringskans van Yoni Houwing in de weg stond door de bal buiten het gen. 'Maar dat hebben we wel goed strafschopgebied met zijn handen te gedaan. Dat was de kFacht van het beroeren. De scheidsrechter aarzel- collectief. De tegenstander heeft de niet en toonde de boosdoener de eigenlijk maar één uitgespeelde kans gekregen.' Pas na een half uur kwam Den Helder op voorsprong, toen de bal uit een vnje trap van net buiten het strafschopgebied op schitteren de wijze over het muurtje in de krui sing verdween. rode kaart. Zaterdag speelt De Koog het derde en laatste bekerduel. Tegenstander is HCSC. In verband met de slechte gesteldheid van het veld aan de Boodtlaan, wordt de wedstrijd gespeeld in Den Helder. Jeugd Haarlem en Volendam op clubdag Texel'94 De C1-junioren van Volendam en Haarlem zijn gast op de vereni gingsdag die Texel'94 zaterdag 29 augustus houdt voor leden en vrij willigers. De jeugd van de clubs uit het betaalde voetbal spelen samen met de B1-junioren van Texel'94 een mini-toernooi, dat duurt van 13.45 tot 15.50 uur. Daarnaast worden tal van onderlinge wed strijdjes gespeeld, waarbij alle pupillen, junioren, senioren, dames en recreanten van Texel'94 in actie komen. Voor de jeugd zijn er ook twee pannaveldjes beschikbaar, waarop tweetallen de strijd met elkaar aangaan. Plezier en gezellig heid staan voorop, niet de presta ties. Het sportieve gedeelte duurt van 11.30 tot circa 17.30 uur. Daar na worden de vrijwilligers op een hapje en een drankje getrakteerd. De verenigingsdag zal rond 20.00 uur zijn afgelopen. Weinig animo voor het jaarlijkse clubkampioenschap van Wieler vereniging Texel, dat zaterdag op de wielerbaan in Den Burg werd verreden. Om de titelstrijd voor alle leden aantrekkelijk te maken, had het bestuur ervoor gekozen het evenement op één dag te laten plaatsvinden en de eentonige pun- tenrit te vervangen door een spec taculaire handicaprace. Ondanks deze aanpassing bleef het aantal deelnemers bij de senioren achter bij de normale clubwedstrijden. Toch was sprake van een felle strijd, waarin de favorieten er al in de pro loog - een tijdrit over één ronde van 1123 meter - geen gras over lieten groeien. Meervoudig kampioen Jordy Vinke reed met 1.29 minuten de snel ste tijd, Ook Sjors Jimmink (1.55), Luuk van der Meer (1.48) en Theo Boom (1.38) legden in de proloog de basis voor hun clubtitel door de rit in hun eigen categorie te winnen. In de handicaprace startten de lang zaamste renners uit de proloog het eerst. Met vaste tussenpauzen (5 seconden bij de jeugd, 10 seconden bij de senioren) gingen de renners één voor één op weg. De renners uit de jeugdcategoneën (10 tot en met 13 jaar en 14 tot en met 17 jaar) reden in één wedstrijd. Al na twee ronden kwamen alle renners bij elkaar, waar door een compleet peloton ontstond. In de slotfase van de race wisten Luuk van der Meer, Jonk Bot en Jel- mer Bot zich los te maken van de rest. Jorik Bot won in de eindsprint van titelfavoriet Luut van der Meer. Wouter van Tatenhove kwam als eer ste renner uit de jongste categorie over de finish, voor Sjors Jimmink en Simone Blauw. De handicaprace bij de senioren (18 tot en met 39 jaar en 40 jaar en ouder) kende een verras send verloop. De als eersten gestarte Jan Zijm en Erica Goënga vonden elkaar en bouwden goed samenwer kend aan een flinke voorsprong op de rest van het deelnemersveld, dat halverwege de wedstrijd grotendeels bij elkaar was gekomen. Doordat bij de achtervolgers niemand het vuile werk wilde opknappen, konden de koplopers tot de slotronde voorop blijven. Alleen Jordy Vinke kon ten slotte de sprong naar het tweetal maken, maar hij kon niet beletten dat Zijm en Goënga de eerste en tweede plaats voor zich opeisten. Tot slot werd een afvalrace gereden. Daarin bleven Luuk van der Meer en Jorik Bot als laatste over van de jeugdrenners. Van der Meer was daardoor al vóór de beslissende eindsprint zeker van de clubtitel. Bot was in de proloog niet verder geko men dan een vierde plaats en had een onoverbrugbare puntenachter- stand opgelopen. Beide renners besloten niet meer te sprinten voor de winst in de afvalwedstrijd en gin gen hand in hand over de finish. Bij de jongste jeugd deelden Sjors Jim mink en Wouter van Tatenhove voor aanvang de koppositie. In de afval race was Jimmink net iets sterker, zodat hij de titel voor zich opeisten. De afvalwedstrijd bij de senioren werd simpel gewonnen door Jordy Vinke, die na een afvaisprint met nog vier ronden te gaan versnelde en de rest van het veld op achterstand zette. Niels Jimmink werd tweede. Theo Boom won de afvalrace bij de vetera nen en verwees daarmee Jan Zijm naar de tweede plaats. Alle uitslagen en foto's zijn te vinden op de website www.wvtexel nl. Ook de jeugdrenners leverden een spannende stnjd.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 7