r^blank bekendmakingen Gemeente Texel TEXELSE 10 COURANT Deze week Twee verse gebakken zeetongfilets (dikke) gestoofde verse mosselen €24,50 0 Havenrestaurant Texel vy f Ectc0jC nieuwe collega www.texel.nl VRIJDAG 4 SEPTEMBER 2009 We hebben verse Texelse oesters, Mosselen, Alikruiken, Zeetongen, Zeezalm, Kabeljauw, Zeetong, Tarbot, Zeewolf, Langoustines, Kreeft, Heilbot en Gamba's in huis, bereid met verse boter van boterboerderij Verdegaal. Voor reservering en informatie, 0222 319310. Op de veerhaven van de TESO-boten Tuinplanten Maandag a.s. schapenfokdag: Grote bolchrysant 2,95 Elke maandag op de markt in den Burg Den Burg Schagen Hoorn De crew van zoekt een Heb je interesse in deze jaarbetrekking bel dan voor meer informatie naar Jan C. Stolk, 0222-319310. Uitvaartcentrum Texel Voor een uitvaart naar uw wens Ook met vragen over een door u gewenste uitvaart kunt u bij ons terecht. Mark en Yolanda Pijper Bernhardlaan 147. Den Burg Tel (0222)310 168 Mobiel (06) 51 283 246 www.uitvaartcentrumtexel.nl BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen (1796 MP) Ruigendijk 20 in De Koog: geheel plaatsen van een paardenstal/berging (ontvangen 26 augustus 2009); (1795 LN) Vuurtorenweg 184 in De Cocksdorp: vernieuwen van de radar op de vuurtoren plaatsen camera (ontvangen 26 augustus 2009); (1795 JX) Rog- geslootweg 179 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergro ten van zomerwoning (ontvangen 26 augustus 2009); (1795 JE) Hoofdweg nabij 92 in De Cocksdorp: geheel oprichten van woonhuis (ontvangen 26 augustus 2009): (1792 CW) Krukas 3-C in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen van opslagloods (ontvangen 26 augustus 2009): (1797 AB) Diek 10 in Den Hoorn: gedeeltelijk ver groten van een hotel (ontvangen 27 augustus 2009); (1795 KP) Slufterhoek nr. 70 in De Cocksdorp: ver nieuwen van kap (ontvangen 27 augustus 2009); (1796 MP) Ruigendijk in De Koog: geheel oprichten van be drijfsgebouwen (ontvangen 27 augustus 2009); (1797 AG) Herenstraat 41 in Den Hoorn: geheel plaatsen van dakkapellen (ontvangen 28 augustus 2009); (1791 ME) Ongeren 5 in Den Burg: (2de fase), geheel vergroten van een loods voor agransch gebruik (ontvangen 31 augustus 2009); (1792 AL) De Ruyterstraat 85-A in Ou deschild: gedeeltelijk veranderen van kap (ontvangen 31 augustus 2009). Aangevraagde sloopvergunningen (1794 BH) Ankerstraat 2-22 in Oosterend: Bernhardlaan '2-23, Lieuwstraat 2-59, 1A-C, Tjakkerstraat 1-35 in Den Burg/Postweg 134 in De Cocksdorp/Stolpweg 2- 20 in Den Hoorn: renovatie badkamer, keuken toilet (asbestverwijdering), (ontvangen 31 augustus 2009). Aangevraagde monumentenvergunning (1795 LN) Vuurtorenweg 184 in De Cocksdorp: ver vangen van de radar en plaatsen van een tele video camera (ontvangen 26 augustus 2009). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebnjlksvergunnlngen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1797 SV) Van der Sterrweg 8 in Den Hoorn: gedeeltelijk veranderen/oprichten van een luifel/overstek berging (verzonden 1 september 2009); (1797 RT) Jan Ayeslag 12 in Den Hoorn: plaatsen van een strandpaviljoen (verzonden 1 september 2009); (1791 DJ) Molenstraat 23 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis (verzonden 1 september 2009); (1791 PH) Westerweg 20 in Den Burg: geheel/gedeeltelijk veranderen/oprichten van een stolp met dienstwoning en groepsverblijven (verzonden 1 september 2009). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bi/ het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- nmgenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan gnfflerechten geheven. Bestemmingsplanwijzigingen Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat de volgende bestemmingswijzigingen zijn vastgesteld: Maaikeduinweg 17,1796 MN in De Koog: agrarische B-blok omgezet naar een agransch A-blok; Van der Sterrweg 5,1797 SV in Den Hoorn: agrarisch B-blok omgezet naar een agrarisch A-blok; Peperstraat 12a, 1794 AK in Oosterend: winkelbe stemming omgezet naar een woonbestemming. Met ingang van maandag 7 september 2009 liggen de stukken ge durende 6 weken ter visie in het gemeentehuis te Den Burg, bij de Publieksbalie Voor belanghebbenden Is het mogelijk beroep in te stellen tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten, bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het tele foonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051) of via de internetsite www. postbus51.nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State bezoekenwwwraadvanstate.nl. Wijziging artikel 3.6, lid 1, sub a Wro Ontwerpbesluit "Buitengebied Texel, wijziging Schorrenweg 39" Met ingang van 7 september 2009 ligt voor een peri ode van zes weken het ontwerpbesluit "Buitengebied Texel, wijziging Schorrenweg 39" ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis te Texel. Het plan is ook digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente Texel. Met deze wijziging wordt een uitbreiding van het be- bouwingsvlak naar 2 ha mogelijk gemaakt. Binnen de gestelde termijn kan een belanghebbende zijn zienswijze omtrent het ontwerpwijzigingsplan ken baar maken bij burgemeester en wethouders, Postbus 200,1790 AE in Den Burg. Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders verlenen vrijstelling met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor: Het realiseren en exploiteren van een terras aan De Naai 2 in Den Hoorn. Het vrijstellingsbesluit is ver zonden op 31 augustus 2009. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan bij de sector Bestuur van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, tegen dit besluit beroep wor den ingesteld binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Het beroepschrift dient in ieder geval te bev'atten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een beroepschrift is ingediend, is het in spoed eisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert tweeweke lijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek organisatie Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadenng. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 MILIEU Wet milieubeheer kennisgeving besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer een revisievergunning hebben verteend aan: Maatschap D. Boon M. Boon - van der Geest voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting De raad vergadert! De raad en de commissies van de raad komen elke 6 weken, volgens een vastgesteld vergaderschema, in vergadering bijeen. Vergaderingen zijn openbaar en vinden plaats in de raadszaal van het gemeentehuis; de deur is open vanaf 19:45 uur. U bent altijd wel kom om te komen luisteren of in te komen spreken over een onderwerp wat op de agenda staat of een ander onderwerp waarover u de commissieleden wil informeren. Wilt u meer weten of wenst u in te spreken? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier mevrouw M. de Porto (telefoon 362 145 of mail mdeporto@texel. Actuele vergaderstukken en de agenda's kunt u vinden op onze website www.texel.nl >Politiek en organisatie/gemeenteraad> Agenda's en verslagen. Hierbij kondigen we de eerstvolgende raadsverga dering aan: Dinsdag 8 september om 20:00 in de raadszaal Op de agenda onder andere: Nodeloze meldingen Toeristische slaapplaatsen - toepassing vermin deringsfactor Bedrijventerreinen in Den Burg Evaluatie invoering nieuwe Wet Ruimtelijke Orde ning Notitie Grondbeleid Fonds voor sociale woningbouw Laatste raad onder voorzitterschap van mevrouw Geldorp-Pantekoek! Deze raadsvergadering Is extra-bijzonder te noe men, omdat het de laatste reguliere raadsverga dering is onder voorzitterschap van burgemeester Geldorp-Pantekoek. Het officiële afscheid van haar vindt overigens plaats in een bijzondere bijeenkomst van de raad op 30 september 2009. voor het houden van schapen en het exploiteren van een minicamping aan de Vuurtorenweg 109 in De Cocksdorp. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken bekend dat zij op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer een oprichtings vergunning hebben verleend aan: het Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonder- zoek voor het gewijzigd in werking hebben van een innchting aan het Landsdiep 4 in Den Hoorn; de Stichting Schietsport Verenigingen Texel voor het gewijzigd in werking hebben van een sportschiet- inrichting voor vuurwapens en handbogen aan de Emmalaan 65 in Den Burg. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit, welke reeds eerder ter inzage heeft gelegen. Vanaf maandag 7 september tot en met 19 oktober 2009 liggen dagelijks de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken ter inzage. Deze stukken kunt u gedurende de openingstijden inzien bij de Publieksbalie. Op verzoek kunnen de ter inzage gelegde stukken ook op afspraak worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend: wie tijdig een zienswijze hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit; wie zich niet kunnen vinden in eventuele afwijkin gen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ont werp-besluit te hebben ingebracht; kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de ter inzage legging, Is bin nen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, aldehng bestuursrechtspraak, Postbus 20019.2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Veltkamp bereikbaar onder telefoon- (doorkies)nummer 36 21 90. Nieuwe regels voor Paspoorten en Identiteitskaarten Gaat u binnenkort een reisdocument aanvragen, dan is dit voor u van belang: Vanaf 21 september 2009 worden uit veiligheids overwegingen digitale vingerafdrukken op nieuwe reisdocumenten opgenomen; De gratis Identiteitskaart voor 14-jarigen wordt per 1 januari 2010 afgeschaft; Er gelden vanaf medio 2012 nieuwe regels voor reisdocumenten voor kinderen. Meer informatie leest u op onze website www. texel.nl MEDEDELINGEN Hoe kan ik in contact met de raad komen? Eén van de kerntaken van de raad is het vertegenwoor digen van de belangen van de inwoners van de ge meente Texel. Om deze taak optimaal te vervullen willen de raadsleden zoveel mogelijk in contact staan met de burgers en organisaties om op de hoogte te blijven van wat er leeft in de samenleving. Zo zijn de raadsleden soms op pad, organiseren ze regelmatig activiteiten, wonen ze veel bijeenkomsten bij en nodigen burgers uit voor hoorzittingen en vergaderingen van de raad. Als inwoner van Texel, of als u op een andere wijze in relatie staat tot de gemeente Texel, kunt u op verschil lende wijzen betrokken zijn bij het gemeentebestuur en kunt u uw stem laten horen. Bijvoorbeeld: Een burgerinitiatief indienen Het burgennitiatief geeft inwoners het recht om zelf di rect onderwerpen of voorstellen letterlijk op de politieke agenda te zetten e'n daarmee hun vertegenwoordigers voor keuzes te plaatsen. Het burgerinitiatief is vooral gericht op agendering bij de raad van een nieuw on derwerp. Op 7 juli 2009 heeft de raad van Texel de 'Verordening burgerinitiatief' aangenomen; de verordening kunt u inzien via onze website www.texel.nl (kiezen voor: poli tiek en organisatie/gemeenteraad/burgerinitiatief). Iets voorleggen aan de raad of uw mening kenbaar maken Om iets voor te leggen of iets te vragen aan de hele raad. een fractie binnen de raad of aan één raadslid kunt u zich ook altijd wenden tot de griffier via brief, mail of telefonisch. maandag I/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag 15.00 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 12.30 uur <9 «(dag hul u geen aangrtle doeo vooi geboorte, huw*S^ en crv?fl*ten. Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg T (0222) 362 121 f (0222) 362 287 E emall@texel.nl

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 10