Veerboot in beeld als trouwlocatie Wrevel over actie tegen 'kattenmoord' MPs Cjroen Twarts jexels in het harL, y TESO: boekjaar met twee gezichten Den Hoorn OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12404 VRIJDAG 4 SEPTEMBER 2009 T E X E LS E™COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Heinz Röttger uit Bergen vloog i dinsdag voor het eerst solo in de Cessna 152. De beginnende piloot is 82 jaar. Texel betaalt mogelijk ten onrechte voor de aardgaslei- ding. Een recon structie van de aanleg in 1975. Zijn ze er klaar voor? Met wel ke spelers? En wat zijn de ver wachtingen? Een vooruitblik op het voetbal seizoen. Het aantal boe kingen voor logies met ont bijt via de VW IfTt.llk is in de eerste mm Vvi helft van dit jaar explosief geste gen. Verkeersleider Marco Kortenhoeve van TESO aan het werk 1,3 miljoen auto's, weer een stukje meer dan het jaar ervoor, in de verkeerstoren op Texel. In het boekjaar 2008-2009 zet- Ondanks de recessie steeg de omzet met 2,7 procent tot te de bootdienst bijna 3,5 miljoen passagiers over en ruim €18.398.000,-. (Fcto^a.vm^ TESO kijkt terug op een boekjaar met twee gezichten: hoogcon junctuur en welvaart in de eerste helft en stagnatie van de econo mie in de tweede helft. De beleg gingsportefeuille van bootdienst kwam er in 2008-2009 niet scha devrij vanaf. Zogeheten 'perpetu ele obligaties' veroorzaakten een koersverlies van circa €2,5 mil joen. Ondanks de economische turbu lentie steeg de omzet met 2,7 pro cent tot €18.398.000,-. Door de hoge olieprijs gaf TESO €800.000,- extra uit aan brandstof- en smeer middelen. Het bruto resultaat voor belasting bedroeg €1,943 miljoen (2007-2008: €3 miljoen, maar dat was inclusief eenmalig voordeel Woelmuis Persoonlijk Beste Hielke, bij deze een per soonlijk commentaar, dat uiteraard nergens op slaat. Als je kwaad wordt op dit stukje, en bijvoorbeeld de politie op mij afstuurt, denk ik persoonlijk dat ik er niet ver naast zit dat ik jou van allerlei slechts beschuldig. Ik zou persoonlijk wel eens willen meemaken dat je met pek en veren van het eiland wordt verwijderd (van mij mag je dan met kerende boot weer terug, hoor). Maar ik heb geen enkel bewijs van wandaden door jou begaan, behal ve dan van dom negativisme, smaad en laster. Maar dat zit voor jou waarschijnlijk erg dicht, te dicht bij de waarheid. Het is gewoon schandalig wat hier staat. Per soonlijk denk ik dat het voor jou geen goed idee is om de politiek in te gaan, Hielke. Woelmuis verkoop Molengat voor €505.000,00). In het kielzog van de beurs daalde de marktwaarde van perpetuele obligaties van TESO met ruim €2,38 miljoen tot €1,8 miljoen, waardoor de winst flink werd gedrukt. Het vertrouwen dat het begnp 'obli gatie' aanvankelijk wekte en de aantrekkelijke rente verleidde TESO om vijf jaar geleden in dit nieuwe bankproduct te beleggen. Directeur Cees de Waal stelt nu dat de forse koersfluctuatie niet passen bij de stabiele financiële koers die TESO wil varen. De bootdienst werkt aan een beleggingsstatuut waarin de beoogde conservatieve strategie is vastgelegd. Om te voorkomen dat er daadwerkelijk verlies moet wor den genomen, wacht TESO een herstel van de koers af. Daarvoor lijkt voldoende tijd beschikbaar, omdat de eerstvolgende grote investering met eerder komt dan 2015. Positief is dat TESO rente uitgekeerd krijgt over de volledige ingelegde waarde en dat de daling inmiddels voor een kwart ongedaan is gemaakt dankzij het koersherstel sedert 31 maart. Het vervoerde volume steeg in 2008-2009 minder dan de twee jaren ervoor. Het vervoer van voer tuigen groeide met 2,09 procent tot 1.337.723 personenauto-equivalen ten. Het personenvervoer steeg met 0,86 procent tot 3.491.898 miljoen. Doordat Pasen buiten dit boekjaar viel en het Hemelvaartweekend in de meivakantie, geven de cijfers een wat vertekend beeld. 'Als die factoren worden meegewogen lijkt de conclusie gerechtvaardigd dat de crisis vooralsnog geen grip heeft gekregen op de vraag naar vervoer over het Marsdiep', schrijft De Waal in het jaarverslag. Meer over TESO op pagina 5. Mensen moeten kunnen trouwen aan boord van de veerboot. Dat vinden D66 en de PvdA. De twee partijen hebben een voor stel gemaakt dat ze dinsdag in de raadsvergadering willen voorleg gen. Volgens de PvdA en D66 kun nen de Dokter Wagemaker en de Schulpengat twee unieke trouwlo caties, waardoor het interessant wordt op Texel te trouwen. Bij TESO zien ze het idee wel zit ten. 'We krijgen geregeld verzoe ken van mensen die aan boord willen trouwen, dus we hebben er al over gesproken', zegt directeur Cees de Waal. Hij wijst erop dat met de apparatuur aan boord kan worden bijgehouden of de boot over Texels of Helders grondge bied vaart, zodat een echtpaar zeker weet op welk grondgebied ze elkaar het jawoord hebben gegeven. Het eiland kent al diverse bijzon dere plekken om elkaar het jawoord te geven zoals de boet van Hop man in De Nederlanden, de boet van Kees Duin aan Zuidhaffel, de Traanroeier, de Oudheidkamer en de voormalige doopsgezinde kerk in Oosterend. Dit wordt binnenkort geëvalueerd. D66 en PvdA vinden dat mensen ook aan boord hun stem moeten kunnen uitbrengen voor de raadsverkiezingen in 2010 en de provinciale verkiezingen in Duurzaam lintje voor Peter Bakker Wethouder Peter Bakker heeft van minister Jacqueline Cramer (VROM) een Duurzaam Lintje gekregen voor zijn inspanningen om de samenleving duurzamer te maken. Cramer onderscheidde Bakker in Den Haag tijdens Duurzame Dins dag, een dag die sinds 11 jaar op de eerste dinsdag van september wordt gehouden. De minister reikte in totaal vijf lintjes uit. Prinses Irene was één van de andere gedecoreerden. Cramer noemde het een verdienste van Bakker dat 'duurzaamheid, natuur, rust en ruimte' op Texel met elkaar in evenwicht zijn. Het eiland is volgens haar daardoor al jaren een voorbeeld voor de rest van Neder land. De minister stelde ook dat de naam Peter Bakker meestal in één adem wordt genoemd met de Stichting Duurzaam Texel, duurzame mobili teit, energiebesparing, windenergie en andere duurzame zaken. Het was de tweede keer dat Cramer de Duur zame Lintjes uitreikte. Bakker is de eerste lokale politicus die er een heeft gekregen. Bliksem in mast De vlaggenmast van camping Loodsmansduin in Den Hoorn is gisterochtend getroffen door de bliksem. Die spleet daardoor in tweeën en moet worden vervan gen. De camping liep verder geen schade op. 2011Of dat gaat lukken, is voor alsnog een vraag. Formeel zouden Texelaars bij de raadsverkiezingen bijvoorbeeld alleen een stem mogen uitbrengen als de boot op Texels grondgebied vaart. Het col lege wordt gevraagd het te onder zoeken. Nationaal park Duinen van Texel is niet gelukkig met een cam pagne van Dierenbescherming Noord-Holland tegen het afschie ten van verwilderde katten in de duinen. Jaarlijks worden in de winter enkele tientallen katten geschoten om vogels, muizen en padden te beschermen. Volgens de Dierenbescherming laat Texel zich niet van haar dier vriendelijkste kant zien. De pijlen zijn gericht op de gemeente, omdat die in de ogen van de Dierenbe scherming verantwoordelijk is. Met spotjes op TV Noord-Holland, een sms-actie en het verzamelen van protesten op internet zegt de orga nisatie de 'kattenmoord' te willen stoppen. Bij het nationaal park (np) wordt verbaasd gereageerd dat de Die renbescherming het bij de gemeen te zoekt. Het afschieten is een zaak van hen en niet van de gemeente die één van de diverse partners in het np is. 'Bij ons zijn ze niet geweest', aldus coördinator Petra Schut. 'Maar we zijn graag bereid toe te lichten waarom dit gebeurt.' Woordvoerder Erik van der Spek van Staatsbosbeheer (SBB) wijst erop dat het afschieten al jaren gebeurt. Elke winter gaan leden van de wildbeheereenheid op ver zoek van SBB met kattenvallen de duinen in. Bij gevangen katten wordt daarna bekeken of ze een halsbandje hebben zodat ze terug kunnen naar de rechtmatige eige naar of eventueel naar het asiel. Vanaf komende winter wordt ook gecontroleerd op de katten een chip hebben. Als een kat echt ver wilderd is, wordt die afgemaakt om te voorkomen dat hij verdere scha de aan de natuur aanricht. Van der Spek: 'Ze doden meer dan ze nodig hebben om te eten.' Het afschieten heeft de belangstel ling van de Dierenbescherming getrokken omdat het np dit jaar voor het eerst bij de provincie een Wij zijn op zoek naar een bezorger die voor ons vanaf half september de Texelse Courant wil bezorgen in het dorp Het betreft ongeveer 200 abonnees, waarvan I enkele adressen buiten de bebouwde kom waarvoor een I aangepaste vergoeding geldt. De kranten kunnen op dinsdag- en vrijdagmiddag worden thuisbezorgd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met j Ed Witte, tel. 0222-36 26 00 ontheffing moest aanvragen op de Flora- en Faunawet. Voorheen hoefde dat niet te gebeuren. Schut vindt het jammer dat in de cam pagne foto's worden gebruikt van lieve jonge poesjes, terwijl verwil derde katten van een ander kaliber zijn. Volgens Van der Spek is daar wei nig meer mee te beginnen. Het probleem blijft volgens hem bestaan zolang katteneigenaren onvoldoende op hun huisdier let ten. 'Het is verstandiger daarop in te zetten.' De Dierenbescherming pleit onder meer voor sterilisatie van verwilderde katten, maar dat haalt volgens Van der Spek weinig uit als telkens nieuwe huiskatten in de duinen komen. De Dierenbescherming blijft zich op de gemeente richten omdat die verantwoordelijk wordt gehouden. De gemeente heeft al meermalen naar het nationaal park verwezen, maar dat is zonder resultaat geweest. Onder meer die vermeen de 'weigering tot praten' door de gemeente is voor de Dierenbe scherming aanleiding geweest een publiekscampagne te starten. speedheat.nl Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel info@lenr.nl T E X E LS E^COU RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Voordeelland T£K£LTOU/lS Timmer De Echte Bakker Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1