TEXaAGeOA.NL TEXELSE 2 COURANT Spannende thrillers in Cinema Texel Natuurprijs TESO VRIJDAG 4 SEPTEMBER 2009 Cello en zang in kerk Den Burg In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt dinsdag 8 september een con cert gegeven door Karen Lan- gendonk (mezzo-sopraan), Karin Schudde (cello) en Ineke Canté (piano). Op het programma staan werken van Borodin, Dvorak, Brahms en Debussy. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Westfries In dorpshuis 't Skiltje speelt zaterdag 24 oktober cabaret groep Westfries Collectief het programma Skoftig Mooi. Met een knipoog naar Kees Stet brengen René Steens, Martijn Cohen en Jan Dijk conferences, sketches, liedjes, slapstickfilm pjes en oude filmbeelden Het programma begint om 20.15 uur, kaarten kosten €10,- en zijn verkrijgbaar via tel. 312511 en 06-17626936. Meer informatie op www.westfriescollectief.nl. Paalpop paal 21 Bij paviljoen Texel Beach bij paal 21 wordt zondag 6 september Paalpop 2009 gehouden. Van 16.00 tot 21.00 uur zijn vier Texelse bands te horen. Achter eenvolgens spelen Skrep, The Small Buzz, Harry G Blues Band en Soul Zeppelin. Er wordt een popquiz gehouden en er zijn DJ's en beeldende kunst. De toegang is gratis. DJ in Mans In eetcafé Mans draait vrijdag 4 september DJ Pascal après-ski muziek. De avond is het begin van een reeks waarin elke vrijdag vanaf 22.00 uur een diskjockey live de muziek verzorgt. DJ Pas cal is een bekende in het après- ski circuit. Hij draait in grote zalen in Nederland, Kreta en Lloret de Mar verschillende muziekstijlen alsof het één lang nummer is. De volgende DJ een week later is Texelaar Tom Pieters. HeiSrfiouicnfwvs J De Groeneplaats en de Vismarkt houders en-fokkers zijn samen Lindeboom. De keuringen zijn maandag 7 september het goed voor meer dan 200 inzen- beginnen om 9.00 uur, de kam- toneel van de jaarlijkse Scha- dingen. De officiële opening pioenschappen om 12.30 uur. penfokdag. Zeventien schapen- vindt plaats om 8.30 uur in De Informatie PGB Provincie zoekt creatieve jongeren In het oude gebouw van Rijks waterstaat aan de Keesomlaan in De Burg vindt woensdag 23 september de eerste van een reeks thema- en informatiebij eenkomsten voor mantelzor- gers plaats, georganiseerd door het nieuwe Mantelzorgloket. Mantelzorgmakelaar Ingrid Pieter- se geeft voorlichting over het Per- soons Gebonden Budget (PGB). Met dit geld kunnen zieken of gehandicapten zelf de nodige zorg inkopen. De bij Pharos bekende mantelzor- gers krijgen een persoonlijke uitno diging voor deze kennismakings bijeenkomst. Wie geen uitnodiging ontvangt, kan zich aanmelden via tel. 315224. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De provincie roept jongeren tot 25 jaar op ideeën in te sturen die bijdragen aan een betere leef omgeving. De beste ideeën wor den beloond met het bedrag dat nodig is voor de uitvoering ervan, tot een maximum van €3.000,- per project. Jongeren kunnen hun idee omschrijven op de website www. gaanwedoen.tv en kunnen hun project met een zelfgemaakt film pje presenteren. Dit filmpje wordt zowel op de provinciale site als op YouTube geplaatst. Als mogelijk project valt te denken aan initiatie ven om meer groen in de buurt te krijgen, leuke of sportieve manie ren om mensen dichter bij elkaar te brengen of ideeën voor nieuwe, originele ontmoetingsplekken. De wedstrijd loopt van 7 septem ber tot en met 24 oktober. Onder de jongeren die hun idee voor 1 oktober insturen worden vier flipvi- deocamera's en een videowork shop verloot. Bezoekers van de website kunnen van 1 tot en met 15 november stemmen op het bes te idee. De prijsuitreiking vindt begin december plaats en wordt recht streeks uitgezonden via de websi te. De winnaars krijgen bij de uit voering van hun idee hulp van een coach. kerkmactie l) komt toch ook? YUL.i Kankerfonds Zo'n honderd Texelse vrijwilli gers gaan volgende week langs de deur voor de grote jaarlijkse collecte voor KWF Kankerbe strijding. Het thema van dit jaar is 'De strijd is nog niet gestreden'. Daarmee wordt verwezen naar het 60-jarig jubileum van het KWF, in welke tijd al enige successen zijn behaald. Zo is de vijfjaarsoverleving bij kan ker gestegen van 25 naar 55 pro cent, afhankelijk van de soort en het stadium van ontdekking. De collectanten halen ook oude guldens en buitenlands geld op. Begeleiding van zwangerschap Samen met Mensendiecktherapeu- ten Kieke Haaksma en Sandra Bak verzorgt Omring een zwanger schapscursus volgens de methode Mensendieck. De cursus bestaat uit tien lessen en wordt gegeven in de praktijk aan de Drs. F. Bijlweg 57 in Den Helder. De eerste bijeen komst (van de in totaal tien) vindt plaats op donderdag 8 oktober, vanaf 19.30 uur. Voor informatie en aanmelding: tel. 0223-650135. Aanleveren kopij Kinderpostzegels Het gebeurt de laatste tijd nogal eens dat teksten voor artikelen te laat worden ingeleverd om nog in de krant te worden meegenomen. Vooral met verslagen van gebeur tenissen in het weekend is dat vervelend, omdat die dan pas in de krant van vrijdag kunnen verschij nen. Wellicht ten overvloede wil de redactie er daarom nadrukkelijk op wijzen dat kopij op maandag en donderdag voor 10.00 uur moet zijn ingeleverd. Anders kan niet worden gegarandeerd worden dat het in de eerstvolgende krant wordt meegenomen. Kinderen van de Texelse basis scholen gaan vanaf woensdag 23 september op pad met kinderpost zegels. Het thema dit jaar is 'Laat kinderen leren'. Kinderen zetten zich daarmee in voor andere kinde ren die het minder goed hebben. Met de opbrengst van de actie steunt de stichting Kinderpostze gels projecten in binnen- en bui tenland waarin veiligheid en ont wikkeling van kwetsbare kinderen centraal staan. In Noord-Holland bracht de ver koop van kinderpostzegels vorig jaar €1.496.000,- op. Dansgroep De Dansgroep Oude Dansen begint woensdag 28 oktober aan het nieuwe seizoen. Elke week wordt in Odysseus aan de Emmalaan geoefend. Vanaf 19.30 uur door de beginners, de gevorderden komen nadien aan de beurt. Belangstel lenden zijn welkom een keer te komen kijken, maar het is raad zaam eerst even contact op te nemen met voorzitter Marius Smit, tel. 888923. Markt Maartenhuis Koortje van Gerrit Bij het Maartenhuis bij De Koog wordt dinsdag 8 september de laatste markt van het seizoen gehouden. Naast de gebruikelijke activiteiten wordt een demonstra tie zijdeschilderen gegeven en worden de eerste producten uit de nieuwe mozaïekwerkplaats getoond. De winkel van het Maar tenhuis is ook in de winter dage lijks van 14.00 tot 16.30 uur geopend. Twee tegenpolen, Mikael Blomkvist en Lisbeth Salander, zijn de hoofd personen in de thriller Millennium: Vrouwen die Mannen haten, die deze week in Cinema Texel draait. Hij is een charmante man, een kriti sche journalist van middelbare leef tijd en uitgever van het tijdschrift Millennium. Zij is een jonge, gecom pliceerde vrouw met zwartgeverfd haar, piercings en tatoeages en een uitermate goede hacker. Samen vormen ze een ongewoon, maar sterk team, dat het verzoek krijgt zich te buigen over een veertig jaar oude moordzaak. Al snel ontdekken ze een spoor, dat rechtstreeks naar een duister en bloedig familiege heim voert. Ook nieuw in Cinema Texel is de thriller Public Enemies, waarin Joh nny Depp de hoofdrol speelt. Hij vertolkt een uiterst gevaarlijke crimi neel, die op de hielen wordt gezeten door FBI-agent Meivin Purvis (een rol van Christian Bale). Purvis ziet het als zijn levensdoel om de legen darische gangster op te pakken. Door zijn grote vasthoudendheid sluit het net rond Dillinger zich steeds vaster. Dit weekend nog te zien is A Perfect Getaway, eveneens een thriller, over een avontuurlijk stel dat zich aan een survivaltocht over Hawaï waagt. Ze denken het paradijs te hebben gevonden, totdat ze een ander stel - Nick (Timothy Oliphant) en Gina (Kiele Sanchez) - tegenkomen en te horen krijgen dat er een gruwelijke moord op een pasgetrouwd stel is In The TakingofPelham 123 (inder daad: ook een thriller) speelt Denzei Washington de rol van Walter Gar- ber, een toezichthouder bij de New Yorkse ondergrondse, wiens leven op zijn kop wordt gezet door de kaping van een metro. John Travolta speelt Ryder, het criminele brein achter de kaping en leider van een zwaarbewapende, vierkoppige ben de die de passagiers dreigt te ver moorden als er niet binnen één uur een enorme som losgeld wordt betaald. Terwijl de spanning tot ongekende hoogte stijgt, gebruikt Garber zijn grote kennis van het metronet om Ryder om de tuin te leiden en de gijzelaars te bevrijden. Maar één ding blijft voor hem een groot raadsel: hoe denken de crimi nelen, nadat ze het losgeld hebben ontvangen, te kunnen ontsnappen? Iedere donderdag is er een mysterie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige programma van Cinema Texel staat elders in de agenda in deze krant én op de web site www.texelagenda.nl. Het Koortje van Gerrit hervat dins dag 8 september de repetities. Het koor oefent elke dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in De Burght (voorheen de hervormde kerk) aan de Binnenburg in Den Burg. De koorleden willen het 'Koortje van Gerrit' een nieuwe impuls geven en hopen op nieuwe deelnemers, dat er zangers zijn die willen meedoen. Mensen kunnen komen luisteren tijdens de repetitie. Natuurprojecten waarin sprake is van goed contact, overleg en samenwerking kunnen nog tot 18 september worden voorge dragen voor de Natuurprijs 2009 van het Nationaal Groenfonds. Met het thema 'Contact' wil het Groenfonds de nadruk leggen op het belang van overleg en samen werking tussen buren, gemeente, provincie, DLG, boeren, andere natuurbeheerders, vrijwilligers, scholieren, bezoekers of de natuur zelf. De genomineerde projecten krijgen landelijke aandacht en de kans zich te presenteren aan de honderden bezoekers van de ken nisdag Samen voor Natuur op 26 november. Ook de winnaar wordt tijdens deze kennisdag bekend gemaakt. Meer informatie over deelname is te vinden op www. nationaaigroenfonds.nl. Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen, workshops en andere toeristi sche activiteiten staat in de Vakantiekrant, die 's zomers wekelijks verschijnt en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda. nl. Vrijdag 4 september: 14.00 uur. Tot 17.00 uur wordt in het Zeemanskerkje in Oudeschild een kleine rommeltjesmarkt gehouden. Met verkoop van handwerk, rondleidingen en kof fie. 19.00 uur. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.00 uur het dinercabaret (diner met liedjes en sketches), m.m.v. cabaretière Elianne van Donse laar. Entree €47,-. Cinema Texel vertoont Ice Age 3 (13.45), G-Force 16.15), Taking of Pelham 1 2 3 (18.45), Millen nium (21.15), Suske en Wiske (13.15), Harry Potter 6 (15.45), A Perfect Getaway (19.00) en Public Enemies (21.30). Zaterdag 5 september: 10.00 uur. Bij de Eagles Ranch aan de Westerboersweg nabij De Waal worden vandaag en mor gen ONC-trainingen voor paar den gegeven. 12.00 uur. Op de velden van Texel'94 aan de Haffelderweg beginnen om 12.00 uur de wed strijden om de Schapen Cup. 13.00 uur. IJsdijk (nabij jachtha ven). Bij Oudeschild gaat om 13.00 uur het Nederlands kampi oenschap tijdrijden voor vrije renners van start. 19.00 uur. Den Hoorn. In theater restaurant Klif 12 begint om 19.00 uur het dinercabaret (diner met liedjes en sketches), m.m.v. cabaretière Elianne van Donse laar. Entree €47,-. 20.00 uur. In restaurant Bosch en Zee bij De Koog wordt een 501 - dartstoernooi gehouden. Deel name gratis. Er wordt gespeeld om een fles Juttertje. Cinema Texel vertoont Ice Age 3 (13.45), G-Force (16.15), Taking of Pelham 1 2 3 (19.00), Millen nium (18.45), Suske en Wiske (13.15), Harry Potter 6 (15.45), Public Enemies (21.30) en Final Destination (22.00). Zondag 6 september: 07.00 uur. In het wachtlokaal van TESO op 't Horntje kan tot 10.00 uur worden gestart voor een wandelmarathon over het eiland. Deelname kost €5,- tot €8,50. 09.30 uur. De protestantse gemeente van Den Burg viert startzondag. Met een dienst die om 9.30 uur begint en een uit stapje naar het Vierkante Stuk. 10.00 uur. Bij evangelistenecht paar Jan en Paula Brouwer (Haf felderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. 10.00 uur. Bij Calluna aan de Schumakersweg bij De Koog wordt van 10.00 tot 14.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. 10.00 uur. Bij de Eagles Ranch aan de Westerboersweg worden ONC-trainingen voor paarden gegeven. 10.00 uur. In het kader van de Groene Maand houdt het IVN een bomenwandeling door Den Burg. Deze begint om 10.00 uur bij Super de Boer aan de Gra venstraat. 14.00 uur. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van Nederpopgroep Gelebelde Tenen. De toegang is gratis. 14.30 uur. Voor de 59ste keer wordt er café De Twaalf Balcken in Den Burg een bierproeverij voor liefhebbers van nieuwe spe- ciaalbieren gehouden. Deelname kost €15,-. 15.00 uur. Bij strandpaviljoen Texel Beach bij paal 21 wordt tot 21.00 uur festival Paalpop gehouden. Toegang gratis. 17.00 uur. In het kader van de Groene Maand houdt het IVN een wandeling langs het Groene- weggetje tussen Oosterend en Oost. Deze begint om 17.00 uur bij Zevenhuizen. 19.30 uur. In de voorspeelruimte van Artex aan het Schilderend in Den Burg begint om 19.30 uur een concert van pianiste Nino Khustishvili en violist Xander Wadman. Cinema Texel Ice Age 3 (13.45), G-Force (16.15), Taking of Pel ham 1 2 3 (19.00), Millennium (18.45), Suske en Wiske (13.15), Harry Potter 6 (15.45), Public Enemies (21.30) en Final Desti nation (22.00). Maandag 7 september: 08.30 uur. Op de Groeneplaats in Den Burg begint om 8.30 uur de jaarlijkse schapenfokdag. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt gehouden. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.15 uur. Dansers met of zonder ervaring kunnen bij Artex Kun- stenschool in Den Burg dansen onder begeleiding van docenten van Ambiënte. Na de les is er gelegenheid om vrij te dansen tot 21.30 uur 19.30 uur. Bridgeclub Groot Slem houdt een vrije bridgedrive in dorpshuis De Hof in De Koog. Kosten €2,50 per persoon. Cinema Texel vertoont Final Des tination (20.00) en Taking of Pel ham 1 2 3 (20.30). Dinsdag 8 september: 14.00 uur. Tot 16.30 uur is er markt bij het Maartenhuis in De Koog. Verkoop van eigenge maakte en -geteelde producten, rondleidingen, presentaties en café-terras. 19.00 uur. Bewonersvereniging Texel houdt voor leden tot 21.00 uur inloopavond in het gebouw van Starkenburgh aan de Drijver straat. 19.00 uur. In Bosch en Zee in De Koog begint om 19.00 uur een training linedance voor begin ners en om 20.00 uur voor gevor derden. 20.00 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een openbare vergadering van de gemeenteraad. 20.15 uur. Karen Langendonk (mezzo-sopraan), Karen Schud de (cello) en Ineke Canté (piano) geven een concert in de doops gezinde kerk van Den Burg. Entree gratis; na afloop wordt een inzameling gehouden. Cinema Texel vertoont Millenni um (20.00) en Public Enemies (20.30). TESO zet in en rond het week einde geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttij den. Die worden vandaag op Texel verwacht tussen 9.00 en 12.00 uur (van één uur) en in Den Helder tussen 12.00 en 17.00 uur (half uur). Maandag moet op Texel tussen 10.00 en 12.00 uur waarschijnlijk een half uur wor den gewacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrij gen via tel. 369600 of website www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2