Vliegende start voor marketingman VVV TEXELSE 9 COURANT 'Bezoek aan Texel begint vaak met bezoek aan site' VVV boekte 29 procent meer in tweede kwartaal VRIJDAG 4 SEPTEMBER 2009 Een vliegende start voor Thomas Lapperre, sinds 1 augustus hoofd Marketing Communicatie bij WV Texel. De website van de eilandpromotor was dringend aan vernieuwing toe, een klus die na een maand 'intensief wer ken' is geklaard. 'We proberen zoveel mogelijk mee te gaan in de ontwikkelingen.' Lapperre (30), tot voorkort adviseur in de e-business, zou geen goede promotor zijn als hij de VW-site niet zou aanprijzen. Geen gebrek aan enthousiasme dus over het nieuwe Texelse portal, dat 'uniek' is 'en op dit niveau zijn gelijke niet kent'. Waren vorige aanpassingen meer van cosmetisch aard, ditmaal is de techniek achter de site zo ingrijpend aangepast, dat de WV met de combinatie van boekings mogelijkheden en informatie 'lan delijk vooroploopt'. Alles gebruiks vriendelijk, praktisch en doelmatig. Wie de site aanklikt ziet sfeerbeel den, die per seizoen worden gewis seld. Ze vormen de opmaat naar onder meer een arrangement, dat in verschillende prijs- en andere categorieën is onderverdeeld. Tijdens de uitleg moet de intervie wer de internetkenner een paar keer onderbreken om te vragen wat woorden zoals tags (trefwoor den) en nadere terminologie bete kent. Zo steek je nog eens wat op. Dat de WV Texel geen alledaags bedrijf, is de 2.08 meter lange man uit Den Helder wel duidelijk. 'Er lopen meerdere lijnen en zijn meer dere belangengroepen. Ik heb bij voorbeeld twee broodheren. De achterban, zoals logiesverstrek- kers en ondernemers, en de toeris ten die we naar Texel moeten zien geld zijn beperkende factoren, te krijgen. Voor mij staat de achter- Waar mogelijk, zoeken we samen- Thomas Lapperre, hoofd Marketing Promotie van de WV. Texelaars hebben de neiging zelf dingen te willen regelen.' sneller dan (een deel van) de ach terban kan bijhouden. Maar onze bezoekers maken wel gebruik van die nieuwe mogelijkheden. Het is een kwestie van goed communi- cere. Zodat ze weten wat we doen en waarom we het doen. Of waar om we iets niet doen. Want tijd en bereid mee te denken of te doen. Mits we in de gelegenheid zijn.' De nieuwkomer heeft inmiddels met verschillende Texelaars ken nisgemaakt. Nuchter, recht door zee, soepel in de omgang, infor meel en toch professioneel, zijn eigenschappen die hij schetst. 'En ban op de eerste plaats, want uit eindelijk doen we het daarvoor. Maar ik geloof in een marktgerichte benadering. Daarin staat de behoefte van de klant centraal. Internet maakt een snelle ontwik keling door. Soms moeten we zelfs werking met Texelaars. Als we op de site informatie over paarden, natuur, sport of wat anders willen plaatsen, dan is het logisch om daarvoor kennis die al aanwezig is op het eiland te gebruiken. En als iemand ons belt, zijn we altijd Texelaars hebben de neiging din gen zelf te willen regelen. Dat komt denk ik door de eilandsituatie. Er heerst ook een gevoel van trots. De afdeling Marketing Communi catie waar Lapperre sturing aan geeft, bestaat omgerekend uit drie FTE's. De vraag is of dat niet wat weinig is voor een organisatie die het eiland in binnen- en buitenland in allerlei media moet promoten. 'Onderschat de dames hier niet en ik werk zelf ook hard mee. Boven dien werken we met veel externe partijen die gespecialiseerde ken nis in huis hebben. Een reclamebu reau adviseert ons bijvoorbeeld bij de keuze over welke middel we het beste voor een bepaalde campag ne kunnen inzetten. En we krijgen ondersteuning op internet en gebruiken bijvoorbeeld Google Ads.' Hij ziet de vragende blik van Toen ik voor mijn tweede sollicita- de interviewer. 'Online adverten- tiegesprek van de boot stapte, kon een meisje haar vreugde niet op. Hé, hé, we zijn weer op Texel, zei ze.' Wat hem is opgevallen, is onder meer dat hier zoveel is te doen. 'Veel evenementen. En niet super- commercieel. Neem Strenderpop, ontstaan vanuit een groep liefheb bers. Het Zandsculpturenfestival is commerciëler, maar draagt wel bij aan de diversiteit.' Ondanks de economische crisis zit het aantal boekingen bij de WV in de lift. In het tweede kwartaal stegen die met dertien procent ten opzichte van 2008. In juni was zelfs sprake van een toename van 29 procent. Ander goed nieuws is dat ook Ameland en Terschelling gebruik gaan maken van het TOR-reserve- ringssysteem, waarmee ontwik kelingskosten worden terugver diend. In het eerste kwartaal liet de eco nomische crisis zich met een twee procent minder boekingen nog voelen. Met name appartementen waren minder in trek. Maar in april, mei en vooral juni stegen de boe kingen bij alle accommodaties, zelfs bij de hotels. Wel liet zich een De toename kan meerdere oorza ken hebben. Dat er meer toeristen naar Texel komen, of dat meer mensen de voorkeur geven aan reserveren via de WV, boven bemiddeling door een landelijke site. 'Ik denk dat we met onze site en reserveringssysteem de con currentie goed aankunnen', vertelt Thomas Lapperre, het nieuwe hoofd Marketing Promotie. 'De kracht is ook dat al onze uitingen verwijzen naar de site.' Dat ook Terschelling en Ameland het TOR hebben aangekocht, betekent dat nieuwe ontwikkelingen door het delen van kosten dertig procent goedkoper worden. Uit de statistieken blijkt dat steeds later wordt geboekt. In het tweede kwartaal boekte bijvoorbeeld 30 ties. We weten dat van de acht keer dat onze advertentie ergens opduikt, bijvoorbeeld bij een bericht over Texel op Nu.nl, hij gemiddeld één keer wordt aange klikt.' Maar 'beet', is nog met 'bin nen'. 'Internet heeft als nadeel dat persoonlijk contact ontbreekt. Dat kan er wel van komen. Want een bezoek aan Texel begint vaak met een bezoek aan de site.' Tekst en foto Gerard Timmerman Alkmaar strijdt voor rechtbank Daarbij geholpen door een dele gatie kaasdragers overhandigde de burgemeester van Alkmaar gisteien een petitie voor behoud van de rechtbank in Alkmaar. De petitie werd meeondertekend door de Kamer van Koophan del, advocatuur en notariaat. De overhandiging vond plaats voorafgaande aan een gesprek dat de commissie hield met de Raad voor de rechtspraak over het mogelijk verdwijnen van rechtban ken. Aan dit gesprek werd ook verschuiving zien naar goedkopere procent tien dagen voor aankomst, accommodaties. In het eerste In juni liep dit op tot 33 procent. kwartaal steeg het aantal boekin- Vorig jaar was dat 25 procent. Kor- TGXGi KriJCjt IvlGntGlZOrQiOKGl deelgenomen door de presidenten van rechtbanken die dreigen te verdwijnen, vertegenwoordigers van advocatuur en notariaat en dne burgemeesters. Ton Heerts, woordvoerder voor Justitie en deelnemer aan het gesprek, vindt dat er een volwaar dige rechtbank in Noord-Holland Noord moet blijven. 'Vooral men sen met een kleine beurs moeten niet te ver hoeven reizen om hun recht te halen. Het moet straks niet zo zijn dat een treinkaartje duurder is dan de vordering op het geschil.' Heerts pleit verder voor de recht spraak dicht bij de burger te hou den, zodat rechters betrokken blij ven bij de locale omstandigheden. gen bij logies met ontbijt bijvoor beeld met 65 procent. En in het tweede kwartaal zelfs met 99 pro cent. Chalets hadden in de eerste drie maanden een plus van 20 procent ting bleek niet de grootste drijfveer. Slechts tien procent had er voor deel van. Later boeken en kortere verblijven zijn trends die zich in toenemende mate laten gelden. De ontwikkeling dat het aandeel van Duitsers in onze vakantiegas- en in het tweede kwartaal van 4 ten gestadig afneemt, is tot staan procent, wellicht omdat het aan bod toen al voor een groot deel was geboekt. gekomen. Met circa 20 procent is dit hersteld naar het niveau van 2007. Op initiatief van de gemeente heeft Welzijnsstichting Pharos Texel een mantelzorgloket opgericht. Dit wordt op 10 november, de Dag van de Man telzorg, officieel in gebruik gesteld. Het Mantelzorgloket ondersteunt mensen die voor een zieke, gehan dicapte of dementerende naaste zorgen. Tevens kunnen zij er terecht voor informatie, advies, contact met lotgenoten en een luisterend oor. Het loket is gevestigd in het oude gebouw van Rijkswaterstaat aan de Keesomlaan in Den Burg. Mantelzorgers kunnen er ook terecht voor het aanvragen van professionele zorg of hulpmidde len. Het Mantelzorgloket wordt bemand door Aglaia Westra, die speciaal hiervoor in dienst van Pharos is gekomen. Zij is nu bezig met het leggen van contacten met alle Texelse organisaties die met man telzorgers te maken hebben. Ook vanuit de dorpsservicepunten zijn bijeenkomsten voor mantelzorgers georganiseerd. Tijdens de informa tiebijeenkomst over het persoons gebonden budget, die woensdag 23 september wordt gehouden, wordt meer informatie gegeven over het mantelzorgloket. De stijgende populariteit van logies met ontbijt komt onder meer doordat deze accommodatievorm momenteel populair is en WV Texel de afgelopen tijd 'aantrekkelijke B&B's' in het boekingsbestand heeft gekregen. Omdat ze trendy zijn, zoals Smederij Texel, omdat ze iets bijzonders hebben, zoals de Juttersplezier van Maarten Boon, of omdat ze op een unieke plek zitten: een B&B pal onder de vuurtoren. Ook de oude pastorie in Oudeschild haalde al eens de publiciteit. Bodemonderzoek dijkversterking In verband met het opstellen van het dijkversterkingsplan worden in opdracht van het hoogheem raadschap de komende maan den twee bodemonderzoeken gedaan. Door middel van grondboringen worden onderzoek gedaan naar de opbouw van de bodem. Dit geo- technisch onderzoek wordt uitge voerd door de firma Wiertsema Partners. Daarnaast wordt, door Vestigia, onderzocht of bij de werk zaamheden voor de dijkversterking rekening moet worden gehouden met in de grond aanwezige archeo logische waarden. Het hoogheem raadschap heeft beide bedrijven afgesproken dat privé-grondgebied slechts wordt betreden na overleg met de eigenaar. Een derde onder zoek, waarin verschillende soorten, aantallen en leefgebieden van flora en fauna in beeld zijn gebracht, is nagenoeg afgerond. Kerkdiensten Zondag 6 september PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Protestantse kerk Den Burg: 9.30 u. ds. P.A. den Braanker, start- zondag in De Burght (Binnenburg). Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: De Koog: 11.00 u. drs. H.J Boon uit Zei hem. Den Hoorn: 9.30 u. drs. H.J. Boon uit Zelhem. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden, Heilig Avondmaal. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. F. van Helden, Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. lees- dlenst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. ds. P. Nieme- ijer. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. H. Marseille. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. Jansen uit Sneek. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Waarom de opstan- dingshoop reëel voor ons moet zijn; Wachttorenstudie, 11.20 u.: Zoeken naar schatten die 'zorgvuldig in hem verborgen zijn' Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreek- uur op zaterdagen, zon- en feestda gen Tevens wordt het Hulpverlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444, Politie: PHH-gebouw, Pontweg 104, Den Burg. Het bureau is op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdie ren: Dierenpension Texel, Slufter- weg 216, De Cocksdorp, tel. Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Vr. 4 09.26 en 21.56 u. Za. 5 09.55 en 22.24 u. Zo. 6 10.30 en 22.47 u. Ma. 7 10.54 en 23.07 u. Di. 8 11.24 en 23.00 u. Wo. 9 11.55 en 23.30 u. Do. 10 12.14 en 23.44 u. Aan het strand is het ongeveer een uu eerder hoog water. Vn|dag 4 septem ber volle maan, zondag 6 september springtij. Zondag 6 september zon op 6.57 uur, onder 20.21 uur. texelseScourant LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6* 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl aaortoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- de Stichting ROTA. gevestigd 9. Een en Abonnementsprijzen 2009: Per half jaar €39,85 €38,15 Per jaar €77,90 €75,55 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. ongevallennummer vermeld. 313086; 314727:314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Gemini Ziekenhuis, tel. 0223- 696969, www.gemini-ziekenhuis.nl; bezoektijden dagelijks van 15.30 tot 17.00 en van 18 00 tot 19.00 uur. Extra bezoekuren op zaterdag, zon en feestdagen van 10.30 tot 11.30 311477, www.dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vra gen naar Ron). Oud papier Zaterdagochtend haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Gasthuisstraat (van Beatrixlaan tot Hogerstraat), Gra venstraat (geen bedrijven), War moesstraat, Schilderend tot roton de, Julianastraat, Keesomlaan. Radio Texel Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (H) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (muziek) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u.Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (H) 20.00 u. Natuurwijzer (H) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 19.00 u. Raad en daad (over de Texelse politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (recht streeks vanuit het gemeen tehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met 20.00 u. Radio Noordholland

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9