T E X E LS E^COURANT Geen super naar bedrijventerrein TexelEnergie naar D66 wil heropening vleugel van VVV van Medische Post Cjroen 'wartsjexels in het hart-, Jong geleerd, oud gedaan... Den Hoorn rj OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12405 DINSDAG 8 SEPTEMBER 2009 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Goos Westerla ken zat zaterdag op z'n praatstoel tijdens het ver telfestival 'Ver halen in de Wind in De Waal De Jozelfschool viert komend schooljaar het 80-jarig bestaan en 100 jaar katholiek onder wijs op Texel. Een harde, vla- gerige wind was scherprechter bij het Nederlands kampioenschap tijdrijden voor vrije renners. Tegen de zes honderd wande laars hebben zondag meege daan aan een wandelmarathon over het eiland. Het kantoor van TexelEnergie verhuist naar een leegstaande vleugel van het VW-kantoor aan de Emmalaan in Den Burg. WV-directeur Wouter de Waal en directeur Brendan de Graaf van TexelEnergie hebben gisteren het huurcontract getekend. De ener giecoöperatie is vanaf maandag 21 september in de WV-vleugel gevestigd. Op 17 en 18 september wordt er verhuisd. TexelEnergie zit nu nog bij de Rabobank aan de Groeneplaats, maar dat zou voor maximaal een jaar zijn. Eerdere plannen naar het Wezenland te gaan, zijn van de baan. De energiecoöperatie was in gesprek met Jeannet van Abs, maar het college was tegen een vestiging van de coöperatie op het bedrijventerrein. Vestiging bij de VW is geen pro bleem. omdat er al een maatschap pelijke bestemming op het gebouw zit. Beide partijen zeiden blij te zijn met de overeenkomst. De vleugel stond al zo'n tien jaar leeg na interne verhuizingen bij de VW. Sinds eind vorig jaar werd de ruim te bij Eelman en Van Heerwaarden te huur aangeboden. Er komt een scheiding tussen het VW-gebouw en de vleugel, zodat beide organisaties los van elkaar kunnen opereren. Het kantoor krijgt een eigen ingang. Volgens De Graaf is het prettig een eigen plek te hebben met een vergaderruimte. Bij de bank had TexelEnergie te maken met de veiligheid en kon den 's avonds geen bijeenkomsten worden belegd. De VW heeft toegezegd een bord van TexelEnergie aan te brengen onder het VW-bord dat nu al langs de kant van de weg staat Volgens De Graaf is het straks makkelijk uit te leggen waar TexelEnergie zit. 'ledereen weet waar het VW- gebouw staat.' Boze man gooit taxideur stuk De politie heeft zondagnacht een 32-jarige Rotterdammer aange houden nadat hij schade aan een taxi had veroorzaakt. De man, die in een hotel in Den Burg verbleef, had in de taxi flinke ruzie met zijn zus gekregen. Dat liep zo hoog op, dat de Rotterdam mer op de Pontweg uit de taxi stapte en de deur zo hard achter zich dicht gooide dat het deurslot beschadigd raakte. Na zijn aan houding zei de man spijt te heb ben. Hij beloofde de schade te vergoeden en de taxichauffeur een bloemetje te geven. Het college moet de draad oppak ken om tot heropening van een Medische Post te komen. Dat wil D66 vanavond in de raadsverga dering voorstellen. Volgens fractievoorzitter Frans Vis- man zou er vanaf het seizoen 2011 opnieuw een medische post moe ten zijn. Volgens hem is het van groot belang voor het eiland dat toeristen weer ergens terecht kun nen voor medische zorg. Sinds de sluiting van de Medische Post, dat tot 2004 jaarlijks in het hoogseizoen geopend was, zijn zij op de Texelse huisartsen aangewezen. Die kunnen toeristen echter lang niet altijd met een ontvangen, omdat ze ook hun eigen praktijk te onderhouden heb- Visman pleit ervoor dat het college de regie neemt en met huisartsen. Woontij, Pharos en zorgverzekeraars om tafel gaat. Hij stelt voor een nieuwe medische post te realiseren in units achter het PHH-gebouw. Dat werd eerder ook door de Texel se huisartsen voorgesteld. Welzijns- stichting Pharos zou volgens D66 de verantwoording kunnen nemen over de exploitatie. De bewoners in de omgeving moeten volgens Vis- man nauw bij de ontwikkeling van de plannen worden betrokken. De Texelse huisartsen trokken een paar maanden geleden aan de bel, omdat nu de Zandkoog geregeld voor medische post wordt aange zien. De huisartsen zijn bereid mee te werken aan de terugkeer van een voorziening voor toensten. Het Texels Verbond van Onder nemers verzoekt de politieke partijen geen supermarkten op bedrijventerrein toe te staan. Volgens het ondernemersverbond moet Aldi worden gezien als 'detailhandel', waardoor de super markt niet op bedrijventerrein thuishoort. Wel toestaan heeft een 'desastreuze uitwerking' op het centrum van Den Burg, omdat andere vormen van detailhandel op het bedrijventerrein dan niet meer kunnen worden tegengehou den. Wat tot nu toe aan detailhan del op bedrijventerrein is, valt vol gens TVO onder de noemer 'volumineuze detailhandel' en dat is een andere categorie. TVO doet een beroep op de gemeenteraad detailhandel niet groter dan tweeduizend vierkante meter te laten worden. Albert Heijn, dat samen met Woontij een nieuwe winkel op de kop van de Waalderstraat een nieuwe winkel wil realiseren, zegt 2450 vierkante meter nodig te hebben. 'Dat voegt niets toe aan ons gevarieerde, kleinschalige toeristisch product', aldus TVO. 'En het zorgt voor ondermijning van de levendigheid van de buitendorpen. Albert Heijn zegt ondanks de uit breiding geen bedreiging te willen worden voor de supermarkten in de buitendorpen, maar daar is TVO niet zo zeker van. 'De beoog de omzetvergroting zal toch echt worden weggehaald bij bestaande ondernemingen', aldus het bestuur in de brief. 'Door ons slaapplaat- senbeleid zal een groei in volume op langere termijn niet -aan de orde zijn. De kans dat de super markten in de buitendorpen in hun continuïteit worden aangetast is dan ook bijzonder groot, zo niet zeer waarschijnlijk.' Achterin deze krant wordt in een paginagrote advertentie juist gepleit de verhui zing van Aldi wél toe te staan. www.speedheat.nl Van Rijsselberghe bovenaan op WK Dorian van Rijsselberghe is bezig geschiedenis te schrijven. Na zes races gaat hij aan de leiding in het wereldkampioenschap surfen, met een voorsprong van drie punten op concurrent Nick Dempsey uit Engeland en vier punten op Ricardo Santos uit Brazilië. Het wereldkampioenschap, dat wordt gehouden nabij het Engelse Weymouth en een week duurt, begon niet eens zo geweldig voor de 21-jarige Texelaar. Tijdens de eerste races, op vrijdag, werd hij vijfde en derde. In het weekend stak hij met vier eerste plaatsen in evenzoveel races echter in top vorm. Dat resulteerde in een sen sationele eerste plaats. Gisteren was een rustdag. Van daag en morgen staan twee races op het programma, donderdag wordt de medal race gehouden, waaraan alleen de deelnemers uit de top tien mogen meedoen en waarvan de resultaten dubbel tel len. Het wereldkampioenschap wordt gehouden op het water waar in 2012 ook de Olympische surfa ces zijn. In de schapenfokkerij wordt wel plaats, bleek de hoop op verjon eens wat zorgelijk beweerd dat het ging niet denkbeeldig. Op de foto vak vergrijst. Piet Kooiman draait doceert Kooiman leerlingen van bijvoorbeeld al meer dan veertig groep één en twee van de Thijsse- jaar mee. Maandag, tijdens de school, schapenfokdag op de Groene- LANGEVELD DE R00Y Wij zijn op zoek naar een bezorger die voor ons vanaf half september de Texelse Courant wil bezorgen in het dorp Het betreft ongeveer 200 abonnees, waarvan enkele adressen buiten de bebouwde kom waarvoor een aangepaste vergoeding geldt. De kranten kunnen op dinsdag- en vrijdagmiddag worden thuisbezorgd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Ed Witte, tel. 0222-36 26 00 Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg - Texel info@lenr.nl TEXELSE«COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: DECORETTE Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. De stormachtige wind speelde vorige week een bijzonder spel bij paal 9. Door grootschalige zandverstuivingen kwa men strandhuisjes schots en scheef te staan. Voor veel overlast zorgde dat niet, aangezien exploitant René Jager toch al van plan was de huisjes deze week (donderdag en vrijdag) naar de winterstalling te brengen. Wie de kat ZO de BEL AANBINDT, ZAL OOK DE KAT OP BINDEN

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1