Jozefschool start jubileumjaar 5 COURANT 'Geen negati =f effect verh TEXELSE uizing Aldi' Jan Driehuis kreeg zondag tot zijn als 'bruidsschat' voor zijn dochter grote verrassing drie geiten van Marieke. zijn schoonzoon Michel Schiks (Foto j*™» wHmum) Een verplaatsing van Aldi naar de Spinbaan heeft weinig tot geen negatieve effecten op de winkels in Den Burg. Dat stellen D66 en Texel 2010 in een motie waarmee ze het college van avond in de raadsvergadering willen verzoeken mee te werken aan een verplaatsing van de supermarkt naar het bedrijven terrein. De twee partijen zijn voorstander van een verhuizing uit het centrum naar de plek waar het kampeer- centrum van Keijser heeft gestaan. Ze zijn niet bang dat dat ten koste gaat van het overige winkelbe stand in Den Burg. 'De klanten van Aldi zijn niet de klanten van de win kels in het centrum,' aldus fractie- Met het onthullen van een spe ciale vlag heeft de Jozefschool in Den Burg vrijdagochtend het startschot gegeven voor het jubileumjaar. Komend school jaar wordt gevierd dat er 100 jaar katholiek onderwijs op Texel is en dat de school 80 jaar bestaat. De Jozefschool kreeg speciaal bezoek voor de onthulling. Het hoogbejaarde echtpaar 'Hendri- cus en Cornelia', leerlingen van het eerste uur, kwamen langs om hun oude school weer te zien en om de kinderen van nu in de gemeenschappelijke hal te vertel len over vroeger. 'Cornelia' liet weten hoe ze vroeger een tik met een liniaal kregen als ze met links schreven en 'Hendricus' vertelde vooral veel in de hoek te hebben gestaan. Sommige kinderen von- Wat ik zeggen wou Hielke In tegenstelling tot Woelmuis, wie ook achter dit pseudoniem schuil gaat, schrijf ik op persoonlijke titel en onder eigen naam. Hoewel Hielke mijn vriend niet is en ook wel nooit zal worden, ik zijn reacties en stellingen (vaak) niet deel en zijn manier van doen per soonlijk op z'n minst vaak niet handig vind, schrijf ik toch dit stuk je. Waarom? Omdat ik het stukje in de krant, geschreven door Woel muis, kwetsend, beledigend en lasterlijk vind, doordat iemand regelrecht en persoonlijk wordt Wat ik zeggen wou Connexxion Afgelopen week ging ik met open baar vervoer op bezoek bij een vriendin in het Gemini Ziekenhuis. Bij OV Reisinformatie had ik gezien dat je met bus 851 (zomerlijn, van 6 juni t/m 6 september) recht streeks van de boot naar het Gemi ni kunt. Op de boot werd omgeroepen dat reizigers voor de bus naar station Den Helder de boot aan de rech terzijde dienen te verlaten. Voor reizigers naar het Gemini werd niets omgeroepen, dus ik naar de Gift van Raboton voor jeugdclub De jeugdclub van De Cocksdorp heeft een geluidsinstallatie en discolichten gekregen van de Raboton. De apparatuur werd vrijdagavond officieel in gebruik genomen in het Eierlandsche Huis. De vorig jaar nieuw leven ingeblazen club kreeg €2200,- van de Raboton om spul len aan te schaffen. Kersten wint golfwedstrijd Met de geweldige score van 42 punten won golfer Antoine Ker sten zondag de wedstrijd om de Golfjournaalbeker. Rob Maas winkel werd met 38 punten tweede. voorzitters Frans Visman en Ger- brand Poster. Volgens hen zijn de supermarkten niet de trekkers in Den Burg. Dat zijn de winkels in de 'niet-dagelijk- se, recreatieve sfeer'. De twee vin den dat de gemeente moet inspe len op de trend dat mensen het liefst in één keer boodschappen voor de hele week doen en daar voor vaker met de auto op pad gaan. Daardoor is behoefte aan een betere bereikbaarheid en meer ruimte om te parkeren is en dat is voor de Aldi beter te realiseren aan de Spinbaan dan op de huidige plek in het centrum. Als Aldi daar zou vertrekken, kan er volgens D66 en Texel 2010 meer parkeerruimte in het centrum komen. Aldi wil aan de Spinbaan een nieuwe winkel den de hoogbejaarde leerlingen verdacht veel lijken op de leer krachten Tryntsje Postma en Sido Overdijk, maar die hadden vol gens het 'echtpaar' toevallig een dagje vrij. 'Hendricus en Cornelia' onthulden samen met leerlingen Dennie Ban- da en directeur André de Ruijter de jubileumvlag. De twee hadden ook een verrassing bij zich: een oude beker die Jozefschool ooit met schoolvoetbal won. De beker werd teruggeven om een plaatsje te krijgen in een tentoonstelling die de Jozefschool samenstelt om de historie in beeld te brengen. Dat moet gebeuren met materiaal uit de archieven van de school en er wordt een beroep gedaan op persoonlijke bezittingen van oud- leerlingen en leerkrachten. Samen met een paar kinderen aangevallen. Ik vind dat stukje op deze manier dan ook nergens op slaan. Want hoewel Hielke soms ronduit dom overkomt, zegt hij wel wat de zwijgende meerderheid denkt. Dezelfde meerderheid die zich nu rot lacht om de soap Hielke. Boven dien heeft hij recht op zijn mening en mag hij die uiten. Ben je het daar niet mee eens, dan kun je die naast je neerleggen of er tegenin gaan met feiten. Hoe dan ook, het beste is om te bedenken dat dom me mensen je niet kunnen kwetsen en slimme mensen dat met zouden willen. En omgekeerd geldt dat domme mensen zich snel gekwetst voelen en slimme mensen het met een glimlach naast zich neerleg gen. bushalte op de veerhaven. Op het Connexxionbord bij de halte staan zowel bus 33 als bus 851 vermeld. Bij de halte stond echter alleen bus 33. Op mijn vraag aan de chauffeur of bus 851 ook reed, antwoordde zij dat ik aan de andere kant moest zijn. 'Hoe ik daar moest komen', vroeg ik. Met een brede armzwaai werd mij verteld dat ik helemaal om moest lopen. Met mijn AOW- benen begon ik aan een sprint, maar door ademnood moest ik dat al bij de autokassa's opgeven. Geen bus 851 meer gezien. Ook bus 33 was inmiddels vertrokken, dus zat er niets anders op dan te gaan lopen. Geen prettige wande ling met windkracht 9 en stortbui- Met advies van Sijbrand Stiehl kochten Sabrina Veldman en Esther Kuip, de begeleiders van de jeugd club, twee professionele CD-spe- lers, een DVD-speler, versterker, microfoons en een batterij disco- lichten. Dorpsgenoten Leon Laan en Lieuwe van der Veen maakten een ombouw waarin alle appara tuur is opgenomen. Bij de club waren ze blij met de gift. 'Dit is geweldig', aldus Veldman. 'We leenden eerst vaak apparatuur van het Eierlandsche Huis, maar nu heb je gewoon je eigen spullen.' De wedstrijd om de Golfjournaal beker wordt in het hele land gespeeld, de opbrengst komt ten goede aan het golfen voor gehan dicapten. Op Texel deden 38 spe lers aan de wedstrijd mee. Alain Hirschler en Lot van Schelt behaalden beiden 36 punten en deelden de derde plaats. De lon gest drives werden geslagen door van duizend vierkante meter reali seren met plek voor 70 tot 80 auto's. Visman en Poster zeggen ook moeite te hebben met de plannen van het college om maar één supermarkt uit het centrum te laten vertrekken, terwijl ze alle drie plan nen hebben buiten het centrum wat nieuws te realiseren. Zij vinden dat het college het niet tot één moet beperken en dat de super markten verder dan de rand van de centrumring moeten kunnen kij ken. Het college kiest bewust voor maximaal één weg uit het centrum. Gevreesd wordt dat mensen anders de bestaande supermarkten in de buitendorpen links laten liggen. onthulde De Ruijter dat op zater dag 24 april 2010 een grote reünie wordt gehouden en dat er een jubileumboek wordt samenge steld. De school is daarvoor op zoek naar oud-leerlingen die anek dotes hebben. Oud-leerling Harry de Graaf heeft inmiddels toege zegd herinneringen op schrift te stellen. Er komt een feestweek voor de kinderen en er zijn diverse andere activiteiten in de maak. Een jubileumcommissie, met daarin onder andere Edfth van Heerwaarden, Tineke Bakker en Hank Witte, ontfermt zich over de viering. Op de website www.jozef- schooltexel.nl is na te lezen waar er allemaal te gebeuren staat. Mensen die willen meehelpen, kunnen contact opnemen met Van Heerwaarden of Bakker. Onder pseudoniem over iemand schrijven, dus eigenlijk anoniem, dat doe je niet. Zeker niet in de krant. Dat is ook niet leuk, maar laag en laf. Eigenlijk is het gewoon schandalig dat zoiets in de krant geplaatst wordt. Als hier door Woelmuis op gereageerd wordt, mag dat van mij, maar dan zat ik waarschijnlijk erg dicht bij de waar heid. Persoonlijk vind ik dan ook dat zoiets niet meer mag voorkomen in een zichzelf respecterende krant en dat excuses richting Hielke Bruining op zijn plaats zouden zijn. Frans van der Reyken, Den Burg. en. De terugreis verliep gelukkig goed. Bij de chauffeur van bus 851 mijn verhaal gedaan over de heen reis. Zijn reactie was dat het aan TESO ligt. Bus 851 mag niet door het hek naar de instaphalte, maar moet aan de andere kant bij de uitstaphalte blijven staan. Dit staat nergens aangegeven, het wordt niet omgeroepen en reizigers moe ten het zelf maar uitzoeken. Over service gesproken. TESO en Connexxion, het duurt nog negen maanden voor de zomerlijn 2010 gaat rijden. Dit kan en moet beter. Ineke Busse, Den Burg. Tot voorheen moest de jeugdclub het ook stellen zonder discolam pen. Kuip merkte gekscherend op met de microfoons ook boven de jeugd uit te kunnen komen. Fenneke Krafft en Ineke Vonk, samen met Ko Vinke de Texelse leden van de Rabotoncommissie, waren naar het Eierlandsche Huis getogen voor de overhandiging. De jeugdclub is inmiddels een suc ces. Er zijn al meer dan 50 kinde ren lid en de meesten waren vrij dagavond aanwezig. Maeike van der Schaaf en Jos van der Werf. De neary's waren voor Josje Eelman en Martin Siebbeles. Met behulp van 'Hendricus en Cornelia', leerlingen van het eer ste uur, werd vrijdag een nieuwe vlag onthuld voor de Jozefschool. Die viert komend schooljaar het 80-jarig bestaan, (Foto jemeo mmmi DINSDAG 8 SEPTEMBER 2009 Drie geiten als bruidsschat 'Dat kost je drie geiten', zei Jan Driehuis gekscherend tegen zijn aanstaande schoonzoon Michel Schiks toen die enige tijd gele den officieel om de hand van zijn dochter Marieke vroeg. Schiks voegde de daad bij het woord en stond zondag keurig met drie geiten als 'bruidsschat' op de stoep bij een compleet verbouwe reerde Jan en Netty Driehuis. 'We dachten dat ze een geleende partytent kwamen terugbrengen toen ze met een aanhanger het erf opreden.' Marieke en Michel maak ten er geen half werk van. Palen en hekwerk werden bijgeleverd, zodat er meteen een eigen plek voor de geiten kon worden aangelegd. Het zijn drie jonge bokken met de namen Joe, Jack en Averell (ver noemd naar de gebroeders Dal- tons). Driehuis liet weten dat tij dens de bruiloft een tegenreactie kan worden verwacht. Site Texel beste van Noordkop Cursisten van het ROC hebben de website van de gemeente uit geroepen tot meest toegankelij ke site in de Kop van Noord-Hol land. Mensen die bij het regionaal oplei dingscentrum leren lezen, schrijven en rekenen bezochten de websites van de negen gemeenten in de Noordkop om te zien of ze eenvou dig informatie konden vinden. Texel en Wieringen kwamen daar bij als beste uit de bus. De cursis ten zochten informatie over de openingstijden van het gemeente huis, het ophalen van grofvuil en ideeën voor een dagje uit in de gemeente. Ze letten daarbij op de overzichte lijkheid van de site, het gebruik van foto's en pictogrammen, de aan wezigheid van een 'leesvoorknop' en de mogelijkheid om letters te vergroten. Dat leidde tot de con clusie dat de site van Texel de beste was. Burgemeester Joke Geldorp ontving vanochtend een oorkonde van de cursisten. Het leren lezen en schrijven is onderdeel van het Aanvalsplan Laaggeletterdheid waarmee het ROC. de bibliotheken en gemeen ten analfabetisme willen terugdnn- gen. De Noordkop kent, Den Hel der niet meegerekend, zo'n 12.000 mensen die moeite hebben met lezen en schrijven. Het is deze week ook de Week van het Analfa betisme. Wat ik zeggen wou Wilde katten In De Telegraaf van maandag las ik een artikel over het doodschieten van zwerfpoezen. Met een snoezi ge foto van een goed onderhouden poesje erbij. De Dierenbescher ming vanzelf op de achterste benen. Maar weet u hoe het écht gaat? Op de Turkse Texent, zeker acht jaar geleden, is onze vakantie met zo leuk geweest. Een flink zwan gere poes, die nog drie jonkies bij zich had. Die zien er met zo prach tig uit. We gaven ze wat, zodat ze in alle vroegte al bij de tent zaten te mauwen. Eén jonkie had waar schijnlijk de niesziekte. De moeder zoogde ze nog, maar met een nieuwe partij broertjes en zusjes op komst, in het najaar tegen de win ter? De mensen van de camping hebben hun best gedaan en met veel gedoe zijn de katten gevangen en meegenomen. De Dierenbescherming weet goed hoe het moet. ik ook. Zij voeren een actie voor geld en dan vangen zij eenvoudig die katten en laten ze steriliseren en castreren. Klaar. Hierbij de eerste €5,-. J.H Julius vd Meulen. Diepenveen. Naschrift redactie: De bij deze brief gesloten €5,- zul len worden overgemaakt naar de Dierenbescherming. De lange houten fuikwand van de waterstaat heeft de buis. die veerhaven in Den Helder wordt veertig meter lang is, laten aan- sinds een paar dagen beschermd brengen om te voorkomen dat de door een holle stalen buis. Rijks- fuik beschadigd kan raken. Zuid-Eierland heeft tijdelijk een wordt een nieuwe laag asfalt aan- verkeerslicht. Er zijn wegwerk- gebracht. Een deel van het fiets- zaamheden aan de Postweg, pad langs de Postweg krijgt ook waardoor het verkeer om en om nieuw asfalt, over één rijbaan moet rijden. Er (Foto Jemen van Hanumi Jongeren van de jeugdclub in De die ze vrijdagavond van de Rabo- Cocksdorp gingen direct aan de ton kregen. slag met de geluidsapparatuur ifo» jenwn «n Manure VW-directeur Wouter de Waal en directeur Brendan de Graaf van TexelEnergie tekenen het huur contract voor het nieuwe onder komen van de energiecoöpera-. tie. (Foto Jeroen var Hatüm)

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 5