Veel animo wandelmarathon Texel'94 te sterk voor Wieringers Knieletsel domper op ZDH-feest TEXELSE 9 COURANT Hin en Meijer clubkampioen Den Helder wint toernooi Stichting Kerken en Minima Texel DINSDAG 8 SEPTEMBER 2009 Een groep 'nordic walkers' begint aan de wandelmarathon die zondag voor het eerst op het eiland werd gehouden. (Foto Jeroen van Hamm) Tegen de zeshonderd wande laars hebben zondag meegedaan aan een wandelmarathon over het eiland. Ze liepen afstanden van 10,5, 22,5 en 42,5 kilometer. De marathon, die voor het eerst werd gehouden, was een initiatief van de Stichting Sportwandel- school uit West-Friesland. Die houdt elders in Noord-Holland al zes wandelmarathons en Texel is als zevende toegevoegd. 'Het eiland heeft mooie wegen om te lopen en het is rustig met autover keer', aldus organisator Jan Ton- neman. De wandelaars startten en finishten in het wachtlokaal van TESO. De kortste afstand voerde naar Den Hoorn, de middelste naar Den Hoorn, Den Burg en door het Hogeberggebied en de marathon bracht de wandelaars ook bij het strand en De Slufter. Daar hoefden de lopers overigens niet met een bruggetje over het water zoals bij de wandelronde wel traditie is. Ongeveer de helft liep de 22,5 km, circa zestig lopers de marathon. In Den Hoorn, bij het Turfveld, in De Koog, bij de Slufter en op de Steenenplaats waren stempelpos ten waar de lopers eten en te drin ken kregen. 'Op het laatste deel van de tocht kregen ze ook allerlei dingen mee van de sponsors', aldus Tonneman. 'Mensen vinden het altijd leuk wat te krijgen en sponsors om dingen weg te geven.' De deelnemers liepen aan de hand van routebeschrijvingen, op kruis punten had de organisatie ter her kenning linten gehangen en bij de Pontweg stond een verkeersrege laar om te helpen bij het overste ken. De EHBO nam Tonneman zelf voor zijn rekening. Mensen konden zijn mobiele nummer bellen en dan ging hij met zijn bus op pad. Het viel volgens hem reuze mee met verwondingen. Een man moest een foto in het ziekenhuis laten maken nadat hij gevallen was en een wan delaar had problemen doordat ze te dikke sokken had aangetrok ken. De meeste wandelaars kwamen van de overkant. Er deden circa dertig Texelaars mee. Tonneman is van plan in september 2010 een tweedaagse wandelmarathon te houden. 'Dan kunnen mensen ver schillende routes lopen en over nachten.' Hij verwacht dan nog veel meer lopers naar het eiland te kunnen halen door de wandelingen ook aan te kondigen in een lande lijk boekje voor wandelaars. 'Daar stond dit nu nog niet in.' Op ver zoek van de WV bekijkt hij ook of volgend jaar een tocht voor skee lers kan worden uitgezet. Miriam Hin met Danger Boy en Maartje Meijer met Vasco zijn dit weekend in manege Aken- burg kampioen geworden van Kleppertjes en Waddenruiters. Beiden zetten goede resultaten neer in de dressuur en het sprin gen. Reservekampioenen wer den Lianne Wetenkamp met Pax Potter en Jorieke Meijer met Whoopy. Ook de andere ruiters leverden goede prestaties, waardoor er veel winstpunten werden behaald. Er deden zowel federatieruiters als niet-federatieruiters mee. Eerste prijzen in de klasse B en L voor pony's waren er voor Miriam Hin (tweemaal), Esmee Zoer, Shirin Shahidi (tweemaal) en Lianne Wetenkamp. Laura Westerlaken, Sterre Veltkamp en Kim van der Werve vielen buiten de prijzen. Esmee Zoer, Laura Westerlaken en Shirin Shahidi gepromoveerden naar een hogere klasse. De drie deelnemende Waddenruiters wis ten allen rond te komen. Eerste prijzen waren er voor Henriëtte Post en Maartje Meijer. Bij de niet-federatieruiters waren de Kleppertjes goed vertegenwoor digd en wisten de meeste deelne mers het springparcours goed te volbrengen. Prijzen werden behaald door Jane Zijlstra (tweemaal eer ste), Felien de Ridder (tweede), Iris vd Vis (eerste) en Melissa van der Slikke (eerste en derde) vielen in de prijzen. Bo Krause wist beide par- coursen foutloos te rijden, maar viel buiten de prijzen. In de dres suur werden door deze ruiters veel winstpunten behaald. Prijzen waren er voor Jane Zijlstra (tweemaal), Celine Uriot (tweemaal), Felien de Ridder, Iris van der Vis, Louise Schagen, Marloes Veen, Bo Krause en Femke Hegeman. Bij de federatieruiters behaalden Milou Kooiman en Willemijn Boon een eerste prijs in de klasse B. In de klasse L1/ L2 (pony's) was er tweemaal een eerste prijs voor Sterre Veltkamp, die nu naar de klasse M promoveert. Tweede prij zen waren er voor Esmee Zoer. Laura Westerlaken en Miriam Hin. Bij de paarden in de klasse B was er tweemaal een eerste prijs voor Jorieke Meijer. Gerard Roeper wist in de klasse L1/L2 tweemaal beslag te leggen op de eerste prijs en ook hij promoveert naar de klasse M. In de klasse M1 deelden Esther Bakker en Marleen van der Werve de prijzen, in de klasse Z waren er eerste prijzen voor Priscilla Noor- lander en Tessa van Daalen. De wedstrijden van afgelopen weekend waren de tweede die meetelden voor het kampioen schap. In mei werden al eerder wedstrijden gehouden. Voetbaluitslagen Zaterdag 5 september: KFC-Oosterend 0 Texelse pupillencompetitie: Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 6 september: Succes-Texel'94 Con Zelo-De Koog Dynamo-ZDH Texel'94 A1-WC A1 Samengestelde menwedstrijd Met 95 aanspanningen is voor de samengestelde menwed strijd van menvereniging Tussen Wad en Duin het maximumaan tal inschrijvingen bereikt. Naast vijftien Texelse aanspanningen, doen er dit jaar tien vierspannen mee. De wedstrijd wordt gehouden op 19 en 20 september Op zaterdag wordt een dressuur- en een vaar- digheidsproef gereden bij manege Akenburg en op de hoek Wester- weg/Kooiweg. Zondag volgt een marathon die bestaat uit een weg- parcours en zes spectaculaire hin dernissen. Deze zijn te vinden op de hoek Westerweg/Kooiweg. tegenover Lindehoeve aan de Wes- terweg en bij de manege, waar zich een sensationele waterhindernis bevindt. Publiek heeft gratis toe gang. Degradant Texel'94 beleefde zondag op Wieringen een vrij eenvoudige middag tegen het uit de zesde klasse gepromoveerde Succes, dat een lesje in effectief voetbal kreeg en met 2-4 werd geklopt. Texel '94 keek aanvankelijk de kat uit de boom en viel met enige voor zichtigheid aan. Toch kreeg de ploeg kansen. Rond de tiende minuut kon een verdediger de bal bij een vrije trap van Jacob Krijnen nog tot corner verwerken, maar vijf minuten later was het alsnog raak. Schutter was Pim de Lugt, die een voorzet van Marlon Zijm tot doel punt promoveerde. Succes pro beerde de bakens daarna te ver zetten, kreeg ook- wel een paar kansjes, maar de spitsen konden geen potten breken. Halverwege werd de wedstrijd voor een paar minuten onderbroken voor een blessurebehandeling van keeper Dennis Schouwstra, na een grove charge van één van de Wieringer aanvallers. In het vervolg kreeg Succes nog twee goede kansen. Eerst werd de bal van dichtbij hoog over gescho ten. even later verrichtte de her stelde Schouwstra een formidabele redding. Een paar minuten voor rust liet Texel'94 zien hoe het wel moet, toen De Lugt een aanval uit het boekje doeltreffend afrondde. Na de rust kwam Luc Kedde in de ploeg voor Marlon Zijm. Tot een wijziging in het spelbeeld leidde dat niet. Beide partijen kregen mogelijkheden. Aan Texelse zijde faalde Joey van der Vis door in kansrijke positie over te schieten. Even later moest de verdediging toch capituleren, waardoor de spanning op slag terug was. Lang duurde dat echter niet, want uit de eerste de beste aanval liet Rick den IJzerman de derde Texelse treffer aantekenen. Van der Vis had na een snelle counter de genade klap kunnen uitdelen, maar een tegenstander was hem te snel af. Een kwartier voor het einde - vlak nadat Daan Wessels was vervan gen door Pieter Plaatsman - maak te Den IJzerman met een mooie lob alsnog een einde aan alle onze kerheid. Daar kon ook een tweede Wieringer treffer, na een misver stand in de verdediging van Texel'94, niets meer aan verande- Zondag speelt Texel'94 thuis tegen JVC uit Julianadorp. Thuiswedstrijd zaalvoetballers Het eerste team van Texel'94 start de zaalvoetbalcompetitie vrijdag 11 september met een thuiswedstrijd tegen Van Geelen uit Schagen. Deze wordt gespeeld in sporthal Ons Genoe gen, de aftrap is om 19.20 uur. Het team van coach Martijn de Veij, dat uitkomt in de tweede klas se, is op enkele plaatsen gewijzigd. Gor Hakobjan heeft na drie seizoe nen besloten te stoppen. Daar tegenover staat de komst van Joey van der Vis (overgekomen van Mantje) en Christiaan de Vries (Oosterend). De selectie bestaat uit tien man. Dat lijkt veel, maar cor respondent en keeper Bart Graaf verwacht dat coach De Veij in ver band met blessures al zijn mannen hard nodig zal hebben. Gehoopt wordt op een beter resul taat dan vorig seizoen, toe Texel'94 op de achtste plaats eindigde. De eerste wedstrijd werd beschouwd als een goede graadmeter. Vorig jaar nog ging Texel'94 twee keer kansloos onderuit tegen Van Gee len. Pas voor de tweede maal in de afgelopen tien jaar is ZDH erin geslaagd de eerste wedstrijd van het seizoen te winnen. In Ursem werd Dynamo SC met 0-1 versla gen. Een domper op de feest vreugde was de op het oog zwa re knieblessure die verdediger Erik Wuis na een botsing opliep. ZDH ging voortvarend van start en zette de tegenstander stevig onder druk. Al na tien minuten kwamen de Hoornders op voorsprong, toen Gijs de Graaf de bal na een corner teruglegde op Remco Boogaard, die de keeper met een hard schot kansloos liet. Even later verzuimde de scheidsrechter de voordeelre- gel toe te passen, toen de zwaar gehinderde De Graaf na een passje van Sjoerd Oosterhof vrije door gang kreeg. Op het moment dat hij leek te scoren, kreeg De Graaf een vrije trap toegekend. Ook daarna kreeg ZDH diverse kansen de wed strijd in een vroeg stadium te beslissen. Zo schoot De Graaf net naast en werden rushes van Jel- mer Bomas en Mike de Bruijn te ver doorgevoerd. Halverwege de eerste helft verslapte ZDH en kwam Dynamo SC beter in de wedstrijd. Dat leidde bijna tot de gelijkmaker, maar keeper Chris Stolk kon met zijn vingertoppen nog net redding brengen. In tweede instantie was hij alsnog geklopt, maar kreeg hij op de doellijn assistentie van vrije verdediger Hidde Struick. Na rust hield de verdediging van ZDH de tegenstander vakkundig uit het strafschopgebied en waren kansen schaars. De scheidsrechter vestigde de aandacht op zich door twee zware overtredingen van Dynamo-spelers onbestraft te laten. Gevolg was dat de grens van het toelaatbare niet voor iedereen even duidelijk was. Met nog twintig minuten te gaan, kreeg Erik Wuis een harde tackle te verwerken. Daarbij verdraaide hij zijn knie. Hij werd met een brancard van het veld gedragen en in de kleedkamer onderzocht door personeel van een toegesnelde ambulance. Daar werd geconstateerd dat er niks was gebroken, maar zwelling en pijn duidden op letsel aan de knie banden. In de slotfase nam de thuisploeg risico om de gelijkmaker te scoren, maar waren de beste mogelijkhe den voor ZDH. De Graaf en invaller Maurits Lap schoten enkele malen kansrijk op doel, maar hun pogin gen misten kracht. Dat gold ook voor de kopballen van Sjoerd Oos terhof. De beste kans was voor Lap, die na een lange solo van De Bruijn op luttele meters van het doel hard inschoot, maar de bal van de lijn zag worden gekopt. Aan de andere kant was nieuwkomer Peter Zijm zo attent een lange voorzet te onderscheppen. Voor zondag staat een thuisduel tegen AGSV gepland. Of de wed strijd doorgaat, is echter twijfelach tig, aangezien het veld in Den Hoorn nog steeds flink te lijden heeft onder de droogte. Samengestelde ruiterwedstrijd Ruiters uit heel Nederland en ook enkelen uit België zijn in het week end van 3 en 4 oktober op Texel om mee te doen aan de samenge stelde wedstrijd. Het evenement bestaat uit een dressuurproef, een springparcours en - als hoofdonderdeel - de cross. In de cross, met een lengte van circa 2000 meter, zijn mooie hin dernissen opgenomen, met Texel- Bridgeclub BK'84 uit Den Helder heeft zondag de tweede Mars diep Bridge Challenge gewon nen. Bridgers van de Helderse club. Groot Slem uit Den Burg en Alert uit Oosterend speelden tegen elkaar aan boord van de Schulpen- gat. Zowel Den Helder als Texel had 24 bridgeparen geleverd die in vier verschillende klassen (lijnen) speel den. Den Helder won, net als vorig jaar, met overmacht. Wethouder Marian Merkelbach, zelf ook een bridger, reikte de trofee uit aan voorzitter Guus Obbens van de Helderse bridgeclub. Zij prees de bridgeclubs voor het houden van het gezamenlijke toernooi. Ze zei ook blij te zijn met de inspanningen van de clubs om bridge onder de aandacht te brengen. se elementen als een schaapskooi zaterdag starten de deelnemers in en een waterbak. de rubrieken L tot en met Z, op zondag die in B. Publiek is wel- Zowel bij de paarden als de pony's kom. de toegang is gratis, wordt deelgenomen in diverse Meer informatie staat op de web klassen, van B tot en met Z. Op site www.sgwtexel.nl. Voetbalprogramma Zaterdag 12 september Oosterend 3-Alkmaarsche B. 3 14.00 ZOB A1-Texel'94 A1 11,30 Berdos A1 -Oosterend A1 14.00 Texel'94 B1 -Geel Zwart'30 B1 14.30 Vrone B2-Texel'94 B2 13.00 BOL B1-De Koog B1 12.15 BOL MB1-Texel'94 MB 1 12.00 Schagen MB2-Oosterend MB1 15.00 Texel'94 C1-De Koog C1 13.00 Texel'94 C2-HCSC C2 11.30 Texel'94 C3-Petten C1 13.00 Texel'94 C4-VIOS W C3 16.00 Texel'94 MC1 -Fortuna W. MC1 11.30 Texel'94 MC3-Texel'94 MC2 14.30 Geel Zwart'30 D1-Texel'94 D1 10.00 Texel'94 D2-ZAP D2 11.30 Den Helder D4-Texel'94 D3 10.00 Texel'94 D4-VIOS W D5 13.00 ZDH D1 -Callantsoog D1 11.20 JVC D3-De Koog D1 11.00 Waterloo G1-Texel'94 G1 12.00 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-De Koog F 9.00 RKC-Roda 9.00 Sparta-SVC F 9.00 SFO F-Heerenveen 9.00 SVO E Wlt-SVC E 10.00 SVO E Groen-ZDH E 10.00 Villarreal-Deportivo 10.00 Barcelona-Valencia 10.00 Real Madrid-De Koog E 10.00 Sevilla-Atletico 10.00 Zondag 13 september: Texel'94-JVC De Koog-Succes ZDH-AGSV Texel'94 2-DWOW 2 Texel'94 3-BKC 3 Succes 4-Oosterend 2 De Koog 2-Vrone 3 Texel'94 DA1 -Apolla'68 DA1 Oosterend DA1 -Den Helder DA1 Wiron DA1 -De Koog DA1 Programma zaalvoetbal 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 11.00 11.00 12.00 14.00 12.00 Woensdag 9 september 17.00 SVO C1-C/Sp.sh C1 17.45 SVO C2-Knm C1 18.30 Klif/St 4-Klif/St 7 19.20 Klif/St dal -ZAP dal 20.15 Texel 4-Mantje 5 21.05 ZDH 1-Texel 3 21.55 C/Sp.shop 3-Knm 2 Zaaldienst: Klif/Steen vPutten vPutten Kuipers Kuipers Bakker Douma Douma Donderdag 10 september 18.15 C/Sp.sh D1 -Mantje D1 C/Sp.sh 19.00 Klif/Steen 5-Krim 5 vPutten 19.50 RAB 3-RAB 5 vPutten 20.45 Texel 2-Koog 2 Bakker 21.35 SVO 1 -C/Sp.shop 2 Bakker Zaaldienst: Krim Vrijdag 11 september 17.00 C/Sp.shD2-ZDH D2 C/Sp.sh 17.45 Mantje D2-Koog E1 Mantje 18.30 Krim 1-Klif/Steen 1 Sangers 19.20 Texel 1 -vGeelen 1 Kuipers 20.15 Mantje 2-Mantje 1 Vonk 21.05 Mantje 3-Koog 1 Bakker 21.55 RAB 2-C/Sportsh 1 Arnout Zaaldienst: Mantje Uitslagen: D/E-jeugd: C/Sportshop E1 -Mantje D2 1- 9, Oosterend D1-RAB Bouw D1 5-3. D- jêuyd. Klif/Steen D1-ZDII D1 4-8. C-jeugd: RAB Bouw C1-RAB Bouw C2 9-2. C/ Sportshop C1-Mantje C1 4-6 Tweede klasse. Mantje 5-ZDH 1 10-5. Knm 5-Klif/ Steen 6 11-3, Texel 3-KW/Steen 5 4-6. RAB Bouw 6-Texel 4 20-2. Eerste klasse: C/Sportshop 2-C/Sportshop 3 3-0, Klif/ Steen 2-RAB Bouw 4 2-3, Krim 2-Texel 2 4-5. Mantje 4-Oosterend 1 2-3, Hoofd klasse: RAB Bouw 1-RAB Bouw 2 7-1, C/ Sportshopl-Mantje 2 8-4. Koog 1-Knm 1 7-5, Mantje 1 -Mantje 3 9-0. Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 9