I f TEXaAGBSDA.NL TEXELSE 2 COURANT Publiek welkom bij piloten feestje Museum herdenkt ™adk^,z| Plotseling: een afschuwelijk visioen TES O una tl Sr ff VRIJDAG 11 SEPTEMBER 2009 Uitladder Margarita Garcés in Tusse de Banke In galerie Tusse de Banke op de Groeneplaats is van 26 septem ber tot en met 4 oktober een expositie te zien van Margarita Garcés uit Chili. Garcés combi neert kleuren met stukjes blad muziek, gedroogde bladeren en bladgoud. De expositie wordt zaterdag 26 september om 15.00 uur geopend in het bijzijn van burgemeester Geldorp en Juan Martabit, ambassadeur van Chili, en is daarna te zien op dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Muziek in De Kuip In café de Kuip in De Koog brengt vanavond de Tribute to Creedence Clearwater Revival uit Almelo een hommage aan John Fogerty. Zaterdag speelt de Texelse bluesband Skrep blues recht uit het hart. Beide optredens beginnen om 22.30 uur en zijn gratis toegankelijk. Ploegwedstrijd De Oude Trekker en Motoren Vereniging houdt zondag 13 september op land van de fami lie Rodenburg aan de Postweg de jaarlijkse ploegwedstrijd. Er wordt geploegd met rondgaan de en heen-en-weer gaande ploegen. Zowel ploeg als trek ker dient van voor 1960 te zijn. De wedstrijd begint om 11.00 uur. Rachel Vroom in doopsgezinde kerk Pianist Rachel Vroom-Barnard treedt dinsdag 15 september op in de doopsgezinde kerk in Den Burg. Het concert begint om 20.15 uur. Op het programma staan werken van Schumann, Hindemith en de Finse compo nist Rautavaara. De toegang is gratis, na afloop wordt een inza meling gehouden voor een bij drage in de kosten. Skyblasters Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen speelt zon dag 13 september bigband The Skyblasters. Het optreden begint om 14.00 uur en vindt bij mooi weer in de tuin plaats. De toegang is gratis. Spreekuur voor slechthorenden De Nederlandse Vereniging van Slechthorenden houdt donderdag 17 september van 14.15 tot 15.45 uur spreekuur in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Naast het bespreken van klachten, kan er een gehoortest worden afgenomen en wordt uitleg gegeven over mogelijke hulpmiddelen. Gezien de grote belangstelling voor deze spreekuren is het verstandig een afspraak te maken. Dit kan via de SWOT, tel. 312696. Vliegveld Texel is van vrijdag tot en met zondag de ontmoetings plaats voor de bemanningsleden van 130 vliegtuigen uit heel Euro pa. Zij treffen elkaar ter gelegen heid van de Dutch Light Aircraft Fly-in, een evenement dat voor de eerste keer wordt gehouden. Tegelijkertijd wordt in het muse um een bijzondere vliegtuigbou wer herdacht. Doel van de fly-in is de band tus sen de deelnemers te verstevigen en Texel en het vliegveld te promo ten bij piloten. Om de saamhorig heid te vergroten, verleent de gemeente de deelnemende beman ningsleden toestemming op het vliegveld te kamperen. Waren de toestellen tijdens de tail- dragger fly-ins van de afgelopen jaren vaak historisch, dit weekend gaat het vooral om zelfbouwtoe- informatie is te vinden op de web sites www.texelairport.nl en www. flyin.nl. stellen, zoals types als de Europa circa 40 kilometer. Daarna werd en de RV Van's. Deze zijn vaak nog maar een paar jaar oud en voldoen aan alle eisen. Publiek iswelkom, maar nadrukke lijk wordt gemeld, dat er geen vliegdemonstraties plaats vinden. De toeschouwers kunnen vanaf het vliegveldrestaurant de meest bijzondere vliegtuigen zien. Aange raden wordt per fiets naar het vliegveld te komen, omdat par keerruimte zeer beperkt is. Meer eens vaak in de lucht te vinden was. Een watervliegtuig bleek een veel krachtiger motor nodig te heb ben dan hij had gedacht en hoewel diverse tests werden gedaan, is het nooit zover gekomen dat het toestel kon worden voltooid met de juiste motor. Tijdens zijn laatste levensjaren bouwde hij aan een helikopter. Deze kwam vrijwel af. maar heeft nooit gevlogen. Dijkman Dulkes overleed in 2006, maar zal in luchtvaartkringen niet snel worden vergeten. 'Wat zijn ogen zagen, Door veel vliegtuigbouwer zelfstudie heeft hij zichzelf opgewerkt tot een goed ontwerper en bouwer', vertelt de Texelse kenner Bram van Dijk. Bovendien werd Dijkman Dulkes algemeen beschouwd als een vriendelijke en sympathieke per soon. Reden genoeg om hem zaterdag te gedenken. Dat gebeurt in aanwezigheid van zijn nabe staanden. die samenkomen bij de eerste PH-COR, die sinds jaar en dag in het museum ten toon wordt gesteld. Ook publiek kan het legen darische vliegtuig bezichtigen. De entree bedraagt €3,50; deelnemers aan de fly-in mogen voor €1,- naar binnen. Het museum is zaterdag open tot 18.00 uur. Het evenement valt samen met een bijzondere herdenking in Luchtvaart- en Oorlogsmuseum Texel. Hoofdpersoon is wijlen Cor Dijkman Dulkes, die door velen wordt beschouwd als de lucht vaartpionier in Nederland. Het is dit weekeinde precies veertig jaar geleden dat een door hem gebouwd vliegtuigje voor het eerst en voor het laatst de lucht in ging. Het was een zogenoem de hoogdek ker met een DAF-motor, die hij de registratie PH-COR gaf. Nadat hij taxiproeven op het strand had gedaan, maakte zijn toestel precies één vlucht van het door de autoriteiten aan de grond gehouden. Het vliegtuigje was volgens hen niet conform de regels gebouwd en niet luchtwaar dig. Dijkman Dulkes, die zich voor die tijd altijd had beziggehouden met modelbouw, was niet voor één gat te vangen. Hij bouwde nadien nóg vier toestellen. De tweede PH-COR maakte vele vlieguren in een tijd spanne van 23 jaar, terwijl de PH- KOR tussen 1997 en 2008 even- Molenkoog sluit zwemseizoen af Zwembad Molenkoog sluit zondag 20 september de deuren voor het dag kan verkleed worden gezwom men, er wordt vrijmarkt gehouden en om 14.00 uur begint de familie estafette. Met het traditionele hon- denzwemmen wordt om 15.30 uur het seizoen afgesloten. Rond winterseizoen. Van 12.00 tot 16.00 Koninginnedag gaat Molenkoog uur worden voor de laatste keer dit weer open voor een nieuw sei- jaar allerlei activiteiten ontplooid, zoen. De toegang is gratis. De hele mid- Kledingshow Bij de aankondiging van de kle dingshow door de Dansgroep Oude Dansen in het Cultuurhisto risch Museum in De Waal is de aanvangstijd weggevallen. De show, die donderdag 17 septem ber wordt gehouden, begint om 14.00 uur. Nierstichting Onder het motto 'Alvast bedankt' wordt van 20 tot en met 26 sep tember de jaarlijkse collecte van de Nierstichting gehouden. Collectan ten kunnen zich aanmelden via collecte@nierstichting.nl of tel. 035-6978050. Een combinatie van een thriller en horror. Dat biedt Final Destination: Death Trip, die deze week in 3D in Cinema Texel draait. Daarin bezoekt Nick O'Bannon (een rol van Bobby Campo) een autorace. Terwijl hij zich verheugt op een leuke dag, krijgt hij plotseling een afschuwelijk visioen: hij ziet een bizarre reeks gebeurtenissen waarin meerdere auto's verongelukken. De branden de brokstukken vliegen de tribune in, zijn vrienden komen gruwelijk om het leven en de tribune stort in, boven op hem. Wanneer Nick uit deze nachtmerrie ontwaakt, raakt hij in paniek en haalt hij zijn vrien din Lori (Shantel VanSanten) en hun vrienden Janet (Haley Webb) en Hunt (Nick Zano) over om weg te gaan... slechts seconden voor dat Nicks visioen werkelijkheid wordt. Ze denken dat ze de dood te slim af zijn geweest en een nieuwe kans op het leven hebben gekregen, maar nieuwe visioenen blijven Nick achtervolgen. Hij moet ontdekken hoe hij voor eens en altijd de dood kan vermijden, voor dat ook hij zijn ultieme bestemming bereikt. Twee tegenpolen, Mikael Blomkvist en Lisbeth Salander, zijn de hoofd personen in de thriller Millennium: Vrouwen die Mannen haten, die deze week in Cinema Texel draait. Hij is een charmante man, een kri tische journalist van middelbare leeftijd en uitgever van het tijd schrift Millennium. Zij is een jonge, gecompliceerde vrouw met zwart geverfd haar, piercings en tatoea ges en een uitermate goede hac ker. Samen vormen ze een ongewoon, maar sterk team, dat het verzoek krijgt zich te buigen over een veertig jaar oude moord zaak. Al snel ontdekken ze een spoor, dat rechtstreeks naar een duister en bloedig familiegeheim voert. Ook geprolongeerd is de thriller Public Enemies, waarin Johnny Depp de hoofdrol speelt. Hij ver tolkt een uiterst gevaarlijke crimi neel, die op de hielen wordt geze ten door FBI-agent Meivin Purvis (Christian Bale). Purvis ziet het als zijn levensdoel om de legendari sche gangster op te pakken. Door zijn grote vasthoudendheid sluit het net rond Dillinger zich steeds vaster. Iedere donderdag is er een myste rie movie, waarin bezoekers zich laten verrassen. Het volledige pro gramma van Cinema Texel staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelagen- da.nl. Dance classics in De Toekomst 'Geen vette house, maar lekkere dance classics van Earth, Wind and Fire, Gloria Gaynor en Kool and the Gang.' Aldus promoot exploitant Paul van Dijk de komst van de Dance Classics Show van Radio 10 naar De Toekomst Dance Factory in De Koog. De show wordt verzorgd door Stephanie Cassan dra, die niet alleen plaatjes draait, maar ook de bijpassende clips laat zien. Alle muziek is afkomstig uit de periode 1970 tot 1989. De avond begint zaterdag om 22.00 uur. De entree bedraagt drie Kögertjes, de muntjes van Texel Culinair. De drankjes kunnen zowel met Köger tjes als de muntjes van De Toe komst worden afgerekend. Ook de wijnglazen van het eetfestijn mogen in De Toekomst worden gebruikt en eventueel worden ingeleverd. Ruilbeurs in Tusse de Banke De verzamelaars van Texelse prent briefkaarten komen donderdag 17 september vanaf 20.00 uur bij elkaar in Tusse de Banke op de Groeneplaats. Ook andere belang stellenden zijn welkom op deze ruilbeurs, die ook wordt gehouden op 19 november, 21 januari en 18 maart. Bijgaande foto (uit 1915) toont meester Klimp en enkele van zijn cursisten. De namen van de staan de man links (met staande boord) en de zittende man geheel rechts (met snor) zijn onbekend. Wie her kenning ziet, kan dit doorgeven aan Maarten Stoepker, tel. 312940. Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen, work shops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakan tiekrant, die 's zomers weke lijks verschijnt en op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 11 september: 16.00 uur. Dorpsstraat. In De Koog begint om 16.00 uur het festijn Texel Culinair. Restaurants presenteren zich met diverse gerechten. De proeverij wordt omlijst door live muziek en straat theater. 22 00 uur. Salsa Texel houdt van af 22.00 uur een salsaparty in De Compagnie op de haven van Oudeschild. Entree gratis. 22.30 uur. In De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optre den van Tribute to Creedence Clearwater Revival. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Ice Age 3, 3D (13.45), G-Force, 3D (16.15), Millennium (18.45), Final Destina tion, 3D (22.00), Suske Wiske (13.15), Harry Potter (15.45), Taking of Pelham 1 2 3 (19.00) en Public Enemies (21.30). Zaterdag 12 september: 10.00 uur. Op het vliegveld wordt tot en met zondag de Dutch Light Aircraft Fly-in gehouden, met 130 vliegtuigen uit heel Europa. Er zijn geen demonstraties, maar publiek is welkom. 10.00 uur. Oosterend. In de straatjes rond de Maartenskerk strijden visrokers de hele dag om de eer. Om 17.30 uur wordt de uitslag bekendgemaakt in eetca fé De Kroonprins. 10.00 uur. In het kader van Open Monumentendag zijn verschil lende monumenten op het eiland gratis toegankelijk 14.00 uur. Tussen 14.00 en 16 00 uur kan onder leiding van Dyo Wassink het orgel in de RK-kerk van Den Burg worden bespeeld. Voor opgave en informatie: tel. 313493. 16.00 uur. Dorpsstraat. In De Koog wordt de tweede dag van Texel Culinair gehouden. 22.00 uur. Guestion Plaza. DJ's Pieter en Paul verzorgen een swingende avond. 22.30 uur. In café De Kuip in De Koog begint om 22.30 uur een optreden van de Texelse blues band Skrep. De toegang is gra tis. Cinema Texel vertoont Ice Age 3, 3D (13.45), G-Force, 3D (16.15), Millennium (18.45), Final Destina tion, 3D (22.00), Suske Wiske (13.15), Harry Potter (15.45), Taking of Pelham 1 2 3 (19.00) en Public Enemies (21.30). Zondag 13 september: 10.00 uur. Bij evangelistenecht paar Jan en Paula Brouwer (Haf- felderweg 18, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamen komst. 10.00 uur. De Protestantse Wad dengemeente houdt startzondag. De dienst begint om 10.00 uur in de Zeemanskerk in Oudeschild. 10.30 uur. Deelnemers aan de Texel Halve Marathon verkennen samen een deel van het par cours. Verzamelen om 10.30 uur bij Stayokay in Den Burg. 11.00 uur. Op land van de familie Roodenburg aan de Postweg in Eierland wordt het Texels kampi oenschap ploegen voor oude trekkers gehouden 14.00 uur. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van bigband The Skyblasters. De toegang is gratis. 15.00 uur. In Galerie 14-16 in De Koog wordt om 15.00 uur een nieuwe expositie geopend. 16.00 uur. Dorpsstraat. In De Koog wordt de slotdag van Texel Culinair gehouden. Cinema Texel vertoont Ice Age 3, 3D (13.45), G-Force. 3D (16.15), Millennium (18.45), Final Destina tion, 3D (22.00), Suske Wiske (13.15), Harry Potter (15.45), Taking of Pelham 1 2 3 (19.00) en Public Enemies (21.30). Maandag 14 september: 10.30 uur. Drijverstraat, Den Burg. De bibliotheek staat tot en met 19 september in het teken van mode, met stands met onder meer hoeden maken, lingerie, sieraden, kleding naaien en make-up. 13.30 uur. Witteweg 3. In de schuren van Axel Lap in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het onder houd van het Hoornder kerkje. 19.30 uur. Bridgeclub Groot Slem houdt een open drive in hotel Den Burg aan de Emmalaan. Aanvang 19.30 uur, deelname kost €2,50 per persoon. Cinema Texel vertoont Final Des tination. 3D (20.30) en Public Enemies (20.00). Dinsdag 15 september: 14.00 uur. De Koog. Tot 16.30 uur is er markt bij het Maartenhuis. Verkoop van zelfgemaakte en - geteeide producten, rondleidin gen, presentaties en café-terras. 19.00 uur. De Koog. In Bosch en Zee begint om 19.00 uur een training linedance voor beginners en om 20.00 uur voor gevorder den. 20.15 uur. Rachel Vroom-Barnard (piano) geeft een concert in de doopsgezinde kerk in Den Burg. Entree gratis; na afloop collecte. Cinema Texel vertoont Millenni um (20.30) en Public Enemies (20 00). TESO zet in en rond het week einde geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt van daag (vrijdag) en maandag van 9.30 tot 16,00 uur en zondag 14.30 tot 20.00 uur. Met uitzon dering van vandaag worden geen wachttijden verwacht. Meer infor matie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of web site www.teso.nl. I

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 2