Watersport koopt deel van haven Cjrocn \/warL- Jexels in het harL, 2 Rode Kruis zoekt EHBO'ers OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12407 DINSDAG 15 SEPTEMBER 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv. Postbus 11,1790 AA Den Burg Ron Buijsman, Robert Schulze en Theo Kikkert wonnen zater dag de Strender Visrookwed- i strijd. i Dingema 4, uit de stal van Noorderschor ren, doorbrak de magische grens van 10.000 kg veti en eiwit. Zaalboetballer André Keesom (56) maakte donderdag zijn duizendste competitiedoel- punt. Een feest voor jong en oud. Op Texel Culinair dat vrijdag, zaterdag en zondag een enorm aantal bezoekers trok, was het smikkelen en smullen, met of zonder bestek. Eten en drinken waren nauwelijks aan te slepen. Om de waardering voor Jef Schuur te laten blijken, gaf juryvoorzitter Léon Rib- bens de restaurateur een extra ster. Geen Michelin-Ster, maar een Texel Culinair-Ster. Afplaggen duinen bij Korverskooi Staatsbosbeheer heeft gisteren een begin gemaakt met het afplaggen van voormalig wei land in de duinen bij de Korvers kooi, ten noorden van De Koog. Dit gebeurt ook met een vallei die zo verruigd is dat er bomen en struiken zijn gaan groeien. Delen die alleen sterk verruigd zijn, wor den gechopperd. Daarmee worden vegetatie en een deel van de bovenste humuslaag verwijderd, zodat er ruimte komt voor planten van natte duinvalleien. Voorafgaand aan de werkzaamhe den heeft de Zoogdiervereniging gekeken waar zich zeldzame Noordse woelmuizen bevinden. Op basis van dit onderzoek worden enkele kleine plekken waar veel van deze muizen leven niet geplagd. Uit het onderzoek bleek overigens dat aardmuis en roze woelmuis talrijk in het gebied aan wezig zijn. Na de werkzaamheden wordt de bestaande afrastering van prikkel draad vervangen door een onop vallende afrastering van schrik draad. Ook krijgt ruiterpad krijgt deels een ander tracé. Als de vrijgekomen grond niet bruikbaar is voor het herstel van onverharde paden, wordt deze in overleg met het Hoogheemraad schap verwerkt in de zeewering. De werkzaamheden worden ver richt door Tatenhove BV. Het pro ject wordt gesubsidieerd door het Overlevingsplan Bos en Natuur van het ministerie van LNV. Het Rode Kruis heeft dringend behoefte aan nieuwe vrijwilli gers. Doordat dit jaar een paar mensen stoppen, blijven er wei nig vrijwilligers over voor het verlenen van EHBO op evene menten. Het Rode Kruis houdt komende zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur een open dag in het Rode Kruis- gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg om mensen te interes seren voor hulpverlening bij hei Rode Kruis. Het SIGMA, de groep Opvang en Verzorging en de Wel fare, verbonden aan het Rode Kruis, doen daar ook aan mee. De organisatie telt op het moment acht vrijwilligers die geregeld wor- Texelaar redt kind in Alanya Texelaar Jacob Keijzer (29) heeft tijdens zijn vakantie in het Turkse Alanya het leven gered van een 4-jarige drenkeling. Het jochie was in een onbewaakt ogenblik te water geraakt en werd gevon den toen hij al naar de bodem was gezonken. Keijzer verbleef met zijn vriendin Marleen van der Vis twee weken in het hotel bij het zwembad. 'Het neefje van de eigenaar probeerde tijdens het avondeten zijn lucht- bedje te pakken en raakte te water. Hij kon niet zwemmen. Toen de buren hem zagen liggen, haalden de Turken hem eruit en liepen ermee te zwaaien. Wij zagen dat. Dit gaat niet goed, dacht ik. Ik ben er met den ingezet. Daarvan stoppen er binnenkort vier in verband met werk, studie en leeftijd. Volgens het Rode Kruis is het met vier mensen niet meer te doen telkens paraat te staan. Gezocht wordt naar mensen die een EHBO-diploma hebben en zo en nu een paar uur beschikbaar willen zijn. Mensen die geen diplo ma hebben, kunnen via het Rode Kruis een opleiding volgen. Een tekort bij het Rode Kruis kan met name lastig uitpakken bij grote evenementen, omdat die volgens de vergunning verplicht zijn EHBO in huis te hebben. Vaak wordt daarvoor een beroep op het Rode Kruis gedaan. Tijdens de open dag wordt een op afgestapt. Hij ademde niet meer. Ik heb hem op de grond gelegd en begon op zijn borstje te drukken. Precies zoals ik dat op de EHBO-cursus heb geleerd. Na een paar keer begon hij gelukkig over te geven en kwam hij tot leven. Omdat ze bang waren dat er chloor in z'n lever terecht was gekomen, is hij naar het ziekenhuis gebracht. Maar volgens mij houdt hij er geen nare gevolgen aan over.' Keijzer heeft er een slapeloze nacht aan overhouden. 'Ik zit bij de brand weer, maar het was de eerste keer dat ik iemand reanimeerde. Op het moment dat je zo'n drenkeling over neemt, neem je verantwoordelijk heid. Het zal nog verkeerd aflopen, daar moet je niet aan denken. Ik ben blij dat het goed is gegaan. De hoteleigenaar zei dat z'n vader thuis een schaap zou slachten en een groot feest zou geven.' getoond wat de vrijwilligers zoal doen en tijdens een evenement kunnen tegenkomen. Het SIGMA, de Snel Inzetbare Groep ter Medi sche Assistentie, demonstreert de gewondentent en het materiaal waarmee tijdens calamiteiten hulp kan worden verleend. De groep Opvang en Verzorging is er om mensen onderdak te bieden als zij door een calamiteit tijdelijk een gebied moeten verlaten. Texel kent ook zo'n groep, al lijdt die een slapend bestaan. Bij de grote duinbrand in Schoorl kwam echter recent nog een groep Opvang en Verzorg in actie toen zo'n 250 mensen hun huizen moesten verlaten. De Welfare zorgt onder meer voor het bevor deren van sociale contacten. Die organisaties hebben eveneens nieuwe mensen nodig. Stichting Waddenhaven Texel en Watersportvereniging Texel staan op het punt een deel van de haven in Oudeschild van de gemeente over te nemen. Daar mee lijkt een eind te komen aan de al jaren slepende kwestie over de erfpacht. Het plan is dat beide organisaties eigenaar worden hun havens en delen van de omliggende grond. De Stichting Waddenhaven koopt voor €652.794,- een stuk van 41.196 vierkante meter en de Watersportvereniging voor €234.609,- een gebied van 30.568 vierkante meter. De gemeente, Domeinen en beide organisaties zijn jarenlang aan het soebatten geweest over de erf pacht. De zaak liep scheef toen de gemeente in 2001 afzag van over name van de rijkshaven, terwijl de Watersportvereniging en de Wad denhaven daar bij reconstructie (1999-2001) wel rekening mee had den gehouden. Beide organisaties verhuisden des tijds naar hun huidige locaties en de afspraak was dat dat niet tot extra kosten zou leiden. Daar kwam een streep doorheen toen de over dracht van de haven aan de gemeente afketste. Na de de over name in 2008 pakten de gemeente, de Watersportvereniging en de Waddenhaven de onderhandelin gen weer op. Volgens Jook Nauta, voorzitter van beide organisaties, ligt er een prijs op tafel die de gemeente bij de overname ook aan Domeinen heeft betaald. In de bedragen is een ver rekening opgenomen van de erf pacht die beide organisaties sinds 2000 niet meer hebben betaald, maar nog wel verschuldigd waren. De Watersportvereniging betaalt alsnog €46.000,- aan de gemeente en de Waddenhaven €110.000,-. De gemeente neemt de rentelasten van die bedragen voor haar reke ning. Nauta: 'Er is sprake van een compromis waar alle partijen mee kunnen leven.' Beide organisaties kopen alleen grond die ze zelf in gebruik heb ben. Dat betekent dat de kade voor de Watersportvereniging (de plek waar de Ark van Noach heeft gelegen) en de Bob Verburgkade OV-chipkaart Ouderen die informatie willen over de OV-chipkaart kunnen woensdag 23 september nog terecht in Oosterend. Een bijeenkomst in de Buureton is volgeboekt, maar in De Bijenkorf is nog plek vrij. Die bijeenkomst begint om 14.00 en is toegankelijk voor ANBO- en FNV-leden. Aan melden bij Rein Steenhuizen, tel. 320680. bij de gemeente blijven. Afgespro ken is dat de overdrachtskosten en kosten die de afgelopen jaren zijn gemaakt voor het baggeren van de Waddenhaven en de verenigings haven door de watersport en de gemeente worden gedeeld. Er komt een recht van overpad door de gemeentehaven en de Watersportvereniging en de Wad denhaven regelen onderling een recht van overpad Ze maken ook afspraken over het gebruik van de helling die eigendom wordt van de Stichting Waddenhaven. Volgens Nauta is er tevredenheid over de resultaten. 'Het is fijn als de kwestie is opgelost, zodat we samen aan een goede toekomst van de haven kunnen werken.' De plannen worden op 2 oktober voor gelegd aan de leden van de Water sportvereniging tijdens een extra vergadering en op 8 oktober bespreken de politieke partijen het in de raadscommissie Middelen. Koger voetbalveld toch afgekeurd Hoewel er wat de gemeente betreft weer kon worden gevoetbald, zijn de thuiswedstrijden van SV De Koog afgelopen weekend allemaal afgelast. Volgens consul Cor Kuip was het gezien de dorre toestand van de grasmat onverstandig er op te voetballen. Daardoor kwam zowel het eerste als het tweede elftal niet in actie. De andere teams speelden een uitwedstrijd. Het ziet er naar uit dat het veld komend weekend wél bespeelbaar is. Diverse jeugdteams, de dames en de recreanten spelen dan thuis. (Advertentie) TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): OPEi: BAG KUi'STHUYS Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. zo, NU BEN JE WEER FRIS YOOR DE TexelArena

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1