Swanink vangt bot bij Raad van State Opvolger Geldorp dinsdag bekend Cjrocn "wartrjexels in het harL, u Enquête over gemeentebestuur Irtex OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12408 VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2009 TEXELSE^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Bestuurslid Wil lem Grisnigt kreeg bij zijn afscheid van de KNRM een zil veren legpen ning en een oor konde. I w -■r— Woensdag brak brand uit bij het garagebedrijf van Gert-Jan de Vreugt en Dik Verhagen aan de Abbewaal. f Vr^jtVttaÉ De Qesch'ede' Fysiotherapeu mr*inis van een te Hennëtte schaaD met toe- Timmermans HkIL komst, is de combineert -J ondertitel van werk, gezin en een boek over hobby met haar het Texelse studie. schapenras. Aannemer Van Oord uit Rotterdam is begonnen met de sup pletie bij Paal 9. Tot en met eind dit jaar wordt 400.000 kubieke meter zand op het strand tussen paal 9 en paal 10,73 gespo ten. Twee sleephopperzuigers voeren het zand aan, waarna het via een zinkerleiding wordt aangebracht, zodat er weer een breed strand ontstaat. Wandelaars kunnen de komende maanden via de duinvoet langs de werkzaamheden lopen. Het werkgebied zelf is niet toegankelijk, omdat er grote voertui gen rondrijden en het gevaarlijk is als er net zand is opgespo ten. Het werk gaat dag en nacht door. (Foto Jeroen van Hattum Burgemeester en wethouders hebben Ries Swanink uit Zuid- Eierland terecht geen toestem ming gegeven een zesde vakan tiehuisje te bouwen. Dat oordeelt de Raad van State. Swanink wilde vijf verouderde vakan tiehuisjes vervangen door zes nieu we, maar het college wilde slechts voor vijf huizen toestemming geven. Het zesde had er op basis van de 25-procentsregeling voor kwaliteits verbetering moeten komen, maar volgens het college kon dat niet. Kattengejank Nu moet heel Texel maar eens ach ter Staatsbosbeheer gaan staan, na die huichelachtige aanval van de dierenbescherming. Zwerfkat ten worden hier al heel lang bestre den, niet waar Gré Dros? Destijds vanuit het kattefretershuusie! En dat gebeurt ook echt niet alleen hier, maar overal waar zwerfkatten zijn. Poezenvrienden! Wat denken jullie dat die lieve katjes in de dui nen doen? Ik weet het. Ze jagen. Op mij en op allerlei zeldzame vogels die hier juist broeden omdat hier geen roofdieren zijn. Erg hè? En wat eten jullie eigen lieve poes jes? Dat weet ik ook. Slachtafval uit de bio-industrie. Erg hè? En hoe zijn die schattekatjes in de duinen terechtgekomen? Doordat jullie kattenliefhebbers niet goed op je poekiepoekie hebben gepast. Erg hè? Staatsbos haalt de kastanjes uit het vuur en jullie komen alleen maar met beschuldigende priet- praatjes. Ksss! In je hok, of ik pak de plantenspuit! Woelmuis Volgens de Raad van State was dat een juiste beslissing, omdat die regeling alleen van toepassing is op percelen met de bestemming 'ver- blijfsrecreatieve doeleinden'. Op de grond van Swanink aan de Muyweg rust de bestemming 'woondoelein- den'. Zijn klacht dat het vertrouwensbe ginsel geschonden is, wordt even min gehonoreerd. Volgens Swanink waren er verwachtingen gewekt vanuit het ambtelijk apparaat, omdat het bouwberaad en de welstands commissie positief over zijn plannen oordeelden. De Raad van State wijst erop dat het college niet gebonden is aan positieve adviezen van een principeberaad of een welstands commissie. In de ogen van het rechtsorgaan hebben burgemeester en wethou ders geen toezeggingen gedaan, waaraan Swanink vertrouwen had kunnen ontlenen dat hij toestem ming voor het zesde huisjes zou krijgen. Uitspraken van rechters in het verleden wezen ook al uit dat burgers geen rechten kunnen ontle nen aan ambtelijke toezeggingen, maar pas een poot hebben om op te staan na een besluit van een college of een gemeenteraad.Swanink stap te eerder al naar de Bezwarencom- missie en de rechtbank in Alkmaar, maar zij stelden hem ook in het ongelijk. De bestuursrechter vond dat het een kwestie van de raad was. De Raad van State zegt geen aanknopingspunten te zien tot een ander oordeel te komen. Wat vinden Texelaars van het gemeentebestuur? Hoe denken zij over hun woonomgeving, de gemeentelijke organisatie, de regels en de dienstverlening aan de loketten? Deze en andere vragen worden binnenkort voorgelegd aan 1200 inwoners. Uit de antwoorden moet blijken hoe de gemeente er in hoofdlijnen voor staat. Een soort gelijk onderzoek wordt ook in andere gemeenten gehouden zodat de Texelse prestaties verge leken kunnen worden met die van die andere gemeenten. Het onderzoek wordt uitgevoerd door het onafhankelijke bureau PON en start vandaag. De 1200 inwoners krijgen een vragenlijst 'Suppletie paal 28 niet nodig' Er is niet direct noodzaak het strand bij paal 28 aan te pakken. Dat laat Peter van Ree, hoofd Gemeentewerken, weten. Strandexploitanten waarschuwen dat het strand er te laag begint te worden en er is sprake van afslag. Volgens de gemeente is het echter niet nodig al op suppleties aan te dringen, zoals de exploitanten heb ben geopperd. Volgens Van Ree moet eerst de dit voorjaar uitgevoerde vooroever- suppletie de kans krijgen zijn werk te doen. Hulpdiensten zijn er vol gens hem op voorbereid bij hoog water toch hun werk te kunnen blijven doen. Bij paal 9 werd de ontoegankelijk heid van het strand bij hoogwater een paar jaar geleden door de gemeente nog als argument gehan teerd om een extra suppletie voor elkaar te krijgen. met het verzoek deze in te vullen. Bovendien worden de bezoekers van de publieksbalie geënquê teerd. Om te voorkomen dat de mensen zich onder druk gezet voe len, gebeurt dat niet door iemand van de gemeente, maar door een stagiaire van buiten Texel. Voor het verkrijgen van een repre sentatief beeld is het niet nodig dat méér mensen worden benaderd dan 1200, een tiende van de bevol king. Eind maart 2010 worden de resultaten gepresenteerd in een speciale krant. Gemeentesecretaris Cock van Wijngaarden: 'We zullen het daarbij niet laten, maar vooral de kritiek die uit het onderzoek naar voren komt ter harte nemen en ernaar handelen. We hopen daarom dat er veel ingevulde formulieren terug komen.' De vertrouwenscommissie maakt dinsdag bekend wie zij voordraagt als nieuwe burge meester van Texel. De gemeente streeft ernaar de opvolger van Geldorp op 20 november te kun nen installeren. De commissie, die uit alle fractie voorzitters van de politieke partijen behalve Gerbrand Poster bestaat, heeft de afgelopen tijd gesproken met kandidaten die door commis saris van de koningin Harry Borg- houts waren geselecteerd. In totaal hadden 36 mensen gesolliciteerd van wie Borghouts acht kandida ten naar de vertrouwenscommissie doorstuurde. Poster wilde daar niet in zitten, omdat hij het 'amateuris tisch' vond. De gemeenteraad bespreekt dins dag eerst in beslotenheid wie als nummer één en twee op de voor- drachtslijst komen te staan. Om 20.30 uur maakt Joop Groeskamp, voorzitter van de vertrouwenscom missie, in een openbare vergade- nng bekend wie op de eerste plaats staat. De namen van de overige kandidaten worden niet bekendge maakt. De voordracht gaat naar de minis- Beheersplan openbaar groen Er is altijd veel te doen over bomen, plantsoenen en ander groen op gemeentelijk terrein. Een voorbeeld is de discussie rond het kappen, die leidde tot opheffen van de kap- verordening en tegelijk tot het besluit dat een reeks monumentale bomen op Texel beschermd diende te blijven. B en w vinden het daar om nodig dat er een beleids- en beheersplan komt voor al het groen. Daardoor wordt het eenvou diger afwegingen te maken. Het gespecialiseerde bureau Heyn- drickvaert heeft opdracht gehad zo'n plan te maken. De kosten van dit onderzoek, €43.600,-, worden gedekt door de meevaller bij de aanbesteding van het groot onder houd aan de asfaltwegen. Gemeente Texel Gewijzigde openingstijden Op 22 september 2009 vanaf 12.30 uur is zowel het gemeente huis als de afdeling Gemeentewerken in verband met een per soneelsbijeenkomst gesloten voor publiek. Ook zijn zij telefonisch niet bereikbaar. Voor storingen en calamiteiten in riolering e.d. kunt u het nummer van de servicebalie (362 111) bellen. U wordt dan automatisch door verbonden met de stonngsdienst. Ophalen huis- en bedrijfsafval De ophaalroute van dinsdagmiddag wordt op woensdagmiddag gereden. Het voor die dag aangemelde, maar nog niet opgehaalde grofvuil, wordt woensdag opgehaald. ter van Binnenlandse Zaken (Guus- je ter Horst) die de kandidaat offici eel moet benoemen. Naar verwachting duurt het circa zes weken voor het zover is. De minis ter, die alle stukken, verslagen en sollicitatiebrieven krijgt, laat eerst toetsen of de aanbeveling aan alle wettelijke eisen voldoet. Zij kan afwijken van de voordracht, maar het is gebruikelijk dat de aanbeve ling wordt gevolgd. Als de profielschets is gevolgd, kan Texel rekenen op een nieuwe burgemeester die bij de provincie en het rijk voor de belangen van Texel opkomt, samenwerking met andere gemeenten zoekt als dat in het belang van Texel is, een wils krachtige leider is met natuurlijk gezag en bekwaam is voor het ambt. Politieke kleur, leeftijd en geslacht waren minder van belang Geldorp zit volgende week voor het laatst in het zadel. Daarna nemen de wethouders waar totdat de opvolger is geïnstalleerd. speedheat.nl Toestemming tijdelijke verhuur Door gebruik te maken van de Leegstandswet willen b en w onder bepaalde omstandighe den eigenaren toestaan hun woning tijdelijk te verhuren, zonder dat de huurders recht hebben op huurbescherming. Dit is van groot belang voor men sen die een huis hebben gekocht, maar nog geen gegadigde hebben gevonden voor hun oude huis, zodat ze dubbele woonlasten heb ben. Verhuren van de oude woning is een oplossing, maar alleen als de huurders geen huurbescher ming genieten en dus het pand moeten ontruimen zodra zich een koper aandient. Het gemeentelijk beleid op dit ter rein staat nog niet precies vast, maar het college is daar onlangs op vooruit gelopen door in een bepaald geval vergunning te geven voor tijdelijke verhuur. TEXELSE^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): 50 INSTAUATIETECHNIEK Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 1