TEXELSE 3 COURANT 'Geleefd op water en kaakjes' Swanink vestigt hoop op opstelling van raad Roos Lieke VRIJDAG 18 SEPTEMBER 2009 De Texelstroom is gisteravond na een reis van vijf weken terug gekeerd in de haven van Oude- schild. De historische loodsbotter was deze zomer een geziene trekpleis ter bij uiteenlopende evenementen. Zo werden schipper Peter Lock en zijn (vrijwillige) bemanningsleden gevraagd voor de manifestatie Delfsail en de festiviteiten ter gele genheid van de 125ste verjaardag van de loodssociëteit in Vlissingen. De afgelopen weken verbleef de Texelstroom in Engeland, waar een shantyfestival en een klipperrace bij Huil werden opgeluisterd. 'We zijn overal met alle égards behandeld. In alle havens waar we kwamen, mochten we gratis lig gen. Veel mensen vinden zo'n oud loodsschip machtig interessant', vertelt Lock, die zowel hoogwaar digheidsbekleders als 'moderne' loodsen aan boord verwelkomde. Alle gasten kregen een fles Loods botter, een product van Slijterij De Wit in Den Burg, cadeau. Voor de lord mayor (burgemeester) van Huil was er daarnaast een CD met het lied Texelstroom. 'We hebben flink reclame voor het eiland gemaakt.' Volgens Lock heeft het in 1906 gebouwde schip zich 'overduidelijk bewezen als zeewaardig'. 'We heb ben een paar keer windkracht 6 meegemaakt, midden op zee, met golven van drie meter hoog. Dan moesten we varen met een dub- belgereefd grootzeil, om het zo klein mogelijk te maken. Dat was geen probleem. De Texelstroom heeft zich kranig geweerd.' Hoewel Lock zich geregeld liet informeren over de weersvoorspel lingen en hij het vaarschema daar soms op aanpaste, hadden de bemanning en de af en toe wisse lende passagiers het niet altijd even gemakkelijk. 'Ik ben zelf ook zeeziek geweest en heb een dag lang geleefd op water en kaakjes' vertelde hij zondag na aankomst in IJmuiden. De Texelstroom arriveerde gisteren rond 20.00 uur in Oudeschild. De komende weken staan nog een paar korte tochtjes op het pro gramma, maar de buitenlandse rei zen behoren voorlopig tot het ver leden. Lock vindt het niet erg. 'Het was geweldig, we hebben prachti ge dingen beleefd, maar voorlopig hebben we wel even genoeg frisse lucht gehad.' Body en brein voor kinderen Menno Siebinga en Rozemarijn Veldhuis verzorgen zaterdag 26 september een cursus Body en Brein voor kinderen. Kinderen van 10 en 11 jaar leren op deze compacte training beter gebruik te maken van hun moge lijkheden. De aangeleerde technie ken kunnen op verschillende gebie den worden toegepast, zowel thuis als op school. Omdat het de eerste keer is dat deze training gegeven wordt, is deelname gratis. De docenten hopen op feedback van de leerlin gen, zodat ze de training kunnen verbeteren. De training duurt van 9.00 tot 12.00 uur, er is ruimte voor maximaal tien deelnemers. Aan melden kan via tel. 06-14401898 en e-mail menno@teamsiebinga. Open les musical Als startschot voor de nieuwe cursus musical basic houdt Artex dinsdag 22 september een open les. Maar liefst drie docenten (theater, zang en dans) laten jongeren van 12 tot 16 jaar kennis maken met alle facetten van de musical. De open les wordt gehouden in de Voorspeelruimte en duurt ban 16.15 uur tot 17.45 uur. De cursus bestaat uit dertig lessen van ander half uur. Vanaf januari gaan de docenten bekijken hoe de groep mee kan werken aan de grote jubileumuit voering van The Neverending Story op 4, 5 en 6 juni. Voor meer infor matie: tel. 313493 of info@artex- texel.nl Ries Swanink vestigt zijn hoop op de gemeenteraad dat hij als nog zijn zesde vakantiehuisje in Zuid-Eierland kan bouwen. Een meerderheid van de politieke partijen toonde zich in mei bereid daarvoor toestemming te verle- Commissieleden van het CDA, GroenLinks, WD (toen nog intact), PvdA, D66 en Lijst Weijers gaven toen in de raadscommissie Grond gebied aan dat Swanink vooruitlo pend op een nieuw bestemmings plan het zesde huisje zou moeten kunnen bouwen. Alleen Texels Belang stelde zich terughoudend op. Formeel heeft Swanink vooralsnog weinig aan de bemoedigende woorden, omdat ze tijdens een commissievergadering werden gedaan. Pas als de raad ze in een raadsbesluit bekrachtigt, heeft hij houvast. Swanink wijst erop dat de bestuursrechter in Alkmaar begin dit jaar stelde dat het zesde huisje een kwestie van de gemeenteraad was. 'Die uitspraak heeft de Raad van State bevestigd', aldus Swanink, 'maar inhoudelijk zijn ze verder ook niet op de zaak inge gaan.' Tijdens de raadscommissie in mei zei Marijke Eelman (CDA) dat Swanink op basis van een omvang rijk dossier kon aantonen dat er verwachtingen waren gewekt. Rik- us Kieft (GroenLinks) hekelde het feit dat er niet meteen duidelijk 'ja' of 'nee' wordt gezegd en dat het te vaak voorkomt dat burgers vervol gens na jarenlange gevechten met de gemeente alsnog aan het kort ste eind trekken Bij slepende gevallen als die van Swanink zou het voordeel van de twijfel naar de burger moeten gaan. Het is niet aan een gemeenteraad uitspraken van de Raad van State terzijde te leggen, maar een raad kan wel naar aanleiding daarvan zaken wijzigen. Zuid-Eierland valt onder het bestemmingsplan Mid den- en Zuid-Eierland. maar dat wordt tegelijk met het bestem mingsplan Buitengebied geactuali seerd. De gemeente is bezig met de voorbereidingen daarop, zodat het plan volgend jaar kan worden herzien. Muziekmix Speciaal voor kinderen van groep 4 tot en met 6 van de basisschool begint dinsdag 22 september bij Artex een cursus Muziekmix. Onder leiding van docent Loes Bakker leren de deelnemers basisvaardig heden als noten lezen, zingen, samenspelen, naar muziek luiste ren en muziek maken. Daarbij staan creativiteit en oriëntatie centraal. De cursus bestaat uit vijftien les sen, te geven op dinsdag van 16.45 tot 17.25 uur. Deelname kost €69,- Opgeven kan via tel.313493 of via www.artex-texel.nl. Overstapservice Texel Energie TexelEnergie stuurt van 21 tot en met 25 september een Over- stapServiceTeam langs de deu ren om mensen te helpen bij het overstappen naar TexelEnergie. De consulenten beantwoorden vragen en helpen desgewenst bij het invullen van het overstapfor- mulier. Het lidmaatschap van Texe lEnergie kost €50,-. inclusief een aandeel in het bedrijf. TexelEnergie levert stroom en gas en regelt ook het opzeggen van de oude leve rancier, ook als sprake is van een langlopend contract. Overstappen kan ook via www.texelenergie.nl. Vanaf maandag 21 september ver ruilt de Texelse energiemaatschap pij het kantoor bij de Rabobank voor een vleugel van het VW- gebouw aan de Emmalaan. De balie is van maandag tot en met vrijdag bemand van 10.00 tot 12.00 uur. Het telefoonnummer blijft 314939. Poll: welke bedden wel en welke niet? De gemeenteraad telt de slaap plaatsen van logies met ontbijt, de bruine vloot en de plezierjachten niet mee voor de bovengrens van 45.000 bedden. Mee eens of niet? Dat is de vraag voor de poll op de website van de Texelse Courant. De vorige vraag 'Texel als oplaad- station voor toeristen', voegt dat iets toe? 49 procent van de deel nemers vond van wel, de rest van niet. Geslaagd E-mail stichtingbroodnodigOlexel Campings doen aan burendag Kampeerders op De Shelter en Om de Noord in De Koog doen zaterdag 26 september mee aan nationale burendag. De campings, beiden onderdeel van TexelCampings, liggen vlak bij elkaar, waardoor het volgens de organsatoren passend is mee te doen aan het landelijke evenement. Twee jaar geleden gebeurde dat ook al en toen meidden vijftig men sen zich aan. Op De Shelter wordt een grote tent met eten en drinken neergezet, waar gasten van beide campings tussen 14.30 en 18.00 uur terecht kunnen. Volgens de organisatoren, die aanmeldformulieren hebben Verkeersregelaars De Halve Marathon blijkt vorig jaar aantrekkingskracht op verkeersre gelaars te hebben gehad. Een deel van de mensen die toen het ver keer leidden, doet dit jaar zelf als loper mee. De organisatie is daar door nog op zoek naar mensen die zondag 27 september willen hel pen bij het verkeer. Daarvoor wordt maandagavond een instructie gegeven door de politie in het PHH-gebouw. Belangstellenden kunnen zich melden bij Cees en Rose Goslinga, tel: 310029. Geslaagd De 24 jarige (oud-Texelaar) Mariska Brouwer slaagde voor verkorte ding tot ver- aan het ROC Midden Nederland in Utrecht en de locatie Hilversum van de Tergooi- ziekenhuizen. Zij is werkzaam op afdeling Thorecale Chirurgie van het AMC te Amsterdam. verspreid, is het een mooie gele genheid elkaar te leren kennen. Familieberichten Bedroefd om zijn heengaan, maar met een bevrijdend gevoel dat zijn lijden nu voorbij is, geven wij u kennis van het overlijden van onze vader, schoonvader, opa en overgrootopa Joannes Kager Jan Ridder in de Orde van Oranje Nassau Ere-voorzitter van R.K.S.V. Pancratius Den Burg, 22 januari 1926 t Badhoevedorp, 15 september 2009 Den Burg - Texel: Jos en Nellie Nicolle en Pieter Youri Brenda en Rhoman Sassenheim: André en Anita Nermin en Jens Correspondentieadres: Bernhardlaan 109 1791 XD Den Burg - Texel Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op zondag 20 september van 14.00 tot 16.00 uur in het clubhuis van zijn geliefde voetbalvereniging R.K.S.V. Pancratius aan de Lindberghstraat 50 te Badhoevedorp. De Uitvaartdienst wordt gehouden op maan dag 21 september om 13.00 uur in de Rooms Katholieke Kerk HH Engelbewaarders, Pa Verkuyllaan 22 te Badhoevedorp. Aansluitend aan de uitvaartdienst zal om 15.30 uur de crematieplechtigheid plaatsvinden in crematorium Haarlem, Vergierdeweg 271 te Haarlem-Noord. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer van het crematorium. Onze welgemeende dank gaat uit naar alle medewerkers van Zorgcentrum De Meerwende voor de uiterst liefdevolle verzorging. In onze gedachten was je, In onze gedachten ben je, In onze gedachten zul je altijd blijven! Dag lieve opa! Nicolle, Pieter Brenda, Rhoman Nemin Jens Dag lieve ouwe opie Kusje van Youri Ik heb afscheidgenomen van Texel, waar ik heel prettig met Herman op de Rozendijk heb gewoond en onze gouden bruiloft heb mogen vieren. Waar wij samen gelukkig waren. Everdina Cornelia Peeters-Smits Dini weduwe van H.E. Peeters Den Haag, 20-7-1917 t Texel, 15-9-2009 Dini is overgebracht naar "de Vlinder" Hollewal 42 te Den Burg. Waar u vrijdag 18 september afscheid van haar kunt nemen van 19.30 tot 20.30 uur. De crematieplechtigheid wordt gehouden op zaterdag 19 september om 12.00 uur in cre matorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertek veerboot 11.00 uur. Correspondentie-adres: P. M. Rood, De Dageraad 611797 SK Den Hoorn Texel Graag willen wij hierbij iedereen bedanken voor het medeleven dat hij of zij heeft getoond na het overlijden van onze moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder RIET VAN DER PIJL-RUIS Zoveel lieve kaarten, bloemen, telefoontjes en de grote belangstelling in de kerk en het crematorium. Dit heeft ons goed gedaan. De families Noordermeer en Van der Pijl Goutum september 2009 De dag -waarop je moeder sterft, de dag die af je dagen Van dan af aan wat grijzer verft, aïnou)e nikste klagen - vi >Viwiden V bedanken voor Uw warme medeleven bij het afscheid van onze zorgzame moeder en oma, Tlske Schouwstra - Jfoogterp Texel, september 2009 fam. Schouwstra Geboren Op 14 september 2009 onze prachtige dochter Zij weegt 3000 gram en is 48 cm lang. De trotse ouders zijn Fred en Joyce Oosterhof Zusje van Kim en Fleur Kogerstraat 106 1791 EVDen Burg Tel 0222-329038 Voor bezoek graag even bellen. Geboren 12-09-09 Trots en blij zijn wij met de geboorte van Mika Sjef Stoer Janneke Beers Mark Stoer Weteringstraat 1-1 1017 SL Amsterdam INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17 00 uur KOSTEN: €6,30 tot en met 3 regels Per regel meer €2,10 (ind btw). 10% korting op tuinont werp, aanleg en onder houd bij De Tuunderie. Kijk op onze website voor de voorwaarden, www. detuunderie.nl of bel voor meer info met 06- 21842638 Tuinboerderij De Halm. Tuinontwerp en -aanleg. Vakkundig onderhoud en advies. Verkoop van be planting en tuindecoratie. Hoofdweg 41 - wo-zat van 10 tot 5, www.texel- tuinen.nl. Paardentandarts Elles Hetem is van 17 sept t/m 20 sept op Texel. Bel voor een afspraak 06-33933879 of 06-53907643 Gebits controle gratis, www. paardengebitsverzor- ger.com Gazelle huurfietsen te koop. ook met trommel- rem en 4 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert. Badweg 19. De Koog, telefoon 0222- 317215. Voor alle snoei- en zaag- klussen in tuin of boom singel. Bel Boom- en groenonderhoud Den nis Witvliet voor een vrijblijvende offerte. 0222 319721 (na 16.00 uur). 2e hands verkoop ivm verhuizing. Boeken, stoe len, servies en nog veel meer. Dinsdag 22 sept. van 14 tot 19 uur. Molen straat 23 - Den Burg Cocky's Kapsalon is maandags gesloten. Verder kunt u vijf dagen per week zonder afspraak terecht. De Koog. tel. 317575. Iedere vrijdag patatdag! Bij afhalen onze familiezak patat met 4 frikandellen of kroketten €5! Big Snack Binnenburgü! Houtbouw „It Paradys- ke" B.V., Noordbergum Frl. Voor sierlijke autogara ges, tuinhuisjes, schuren, paardenboxen. loodsen enz. Gemaakt uit 32 mm gg vuren geïmpregneerd rabat. Alle maten mogelijk, rechtstreeks vanaf de fa briek. Info en folders 0511- 474655, fax 0511-475711. Iedere vrijdag patatdag! Bij afhalen onze familiezak patat met 4 frikandellen of kroketten €5! Big Snack Binnenburgü! Wegens enorm succes biedt Rijschool Langereis het jubileumpakket aan. Voor €1500.- www.lange- reis.nl, tel. 06-53690708. 2e hands verkoop ivm verhuizing Boeken, stoe len, servies en nog veel meer. Dinsdag 22 sept. van 14 tot 19 uur, Molen straat 23 - Den Burg. Definitief ontharen met de pis 3. 26 september open dag met gratis test behandeling. De Muile koog, reserveer tijdig: 327850. Te huur: bedrijfslood- sen Wezenland v a. 225 m2. Kantoorruimte Schil derend en Abbewaal 53- 370m2. Info: J. Drijver 06- 22437741. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Gezellig een avondje uit? Texelse specialiteiten en heerlijke drankjes hoofd gerechten vanaf €9,95 bij restaurant Bos en Duin, 315541 Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60, De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. 2e hands verkoop ivm verhuizing. Boeken, stoe len, servies en nog veel meer. Dinsdag 22 sept. van 14 tot 19 uur. Molen straat 23 - Den Burg. Woonkracht 7, voor res tanten tapijt en vinyl. Volop herfstbloeiers texelse bloem- en boeren kool. PvH, beatrixln 17 Stiehl - Laagwaalderweg 39 een winkel met TV en meer! Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Hoera! een pup in huis gratis puppy-pakket 0612805101 texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texelse nieuws. Voor Blond Amsterdam, trendy tafelzeil en Riviera Maison moetje bij Mieters in De Koog zijn. Wij zijn ook op zondag open! Gebakken zeetong. in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310 De Koog-Texel Feest bv Evenementen, single party, verjaardag, bruiloft, beurs, enz. van 10tot 1000 personen. Info: 0222- 327303 of 06-22929048. sjanstexel@hotmail.com. Oosterend - De Kroon prins. Hollandse avond zaterdag 19/9. 21.00 u. Michel Stroo slaagde aan Hogeschool Van Hall Laren- stem in Leeu warden voor de opleiding Bedrijfskunde en agribusi ness. Hij vervolgt zijn studie met een masteropleiding aan de uni versiteit van Wageningen

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 3