O Rijden met Corvette is show Volkswagen Transporter gelanceerd op IAA MEER VOORDEEL BIJ CITROEN Garage NAGY DROS RENAULT De nieuwe Transporter v.a. 17.300,- ex. BTW NU MET 1500,- ORDERPREMIE OP DE TOT 1.500 PREMIE OP DE CITROËN C1 Kijk voor het volledige aanbod van deze autobedrijven op www.texelseautopagina.nl ES! ggsffiigdBa 'Een unieke auto moet ook uniek gespoten worden'. Raoul Helleman is dolen thousiast over zijn auto. En niet zonder reden. Helleman is namelijk een van de wei nige autoliefhebbers die kan zeggen dat hij een Corvette in zijn bezit heeft. En dan ook nog in een opvallende rode knalkleur mét parel- Helleman, bekend van Voor- deelland in Oudeschild, heeft op zijn desktop van de computer een foto van zijn trots. Met de motorkap en de deur open staat de auto langs de dijk te schitteren in de zon. 'We hebben de auto gekocht in Twente. We had den twee andere auto's bekeken, maar die waren lelijk en onbetrouwbaar. Deze had nog een 'alarm- fout' en daardoor een schap pelijke prijs. Door de alarm- fout gaf de auto problemen met starten en stond je wei eens stil, een reden voor de vorige eigenaar om 'm weg te doen. Mijn technische kennis gaat niet zo ver, dus uiteindelijk heeft twee man er drie maanden aan gewerkt om de fout eruit te krijgen. Samen met Frank (Smidt, medewerker Voordeelland, red.) heb ik de auto hele maal uit elkaar gehaald. Daarna heeft Graaf Spuiterij alles gespoten, weer in elkaar gezet en afgemon teerd. Het moest perfect gebeu ren en alles is nu supergoed. Niets is scheef en alles is 100 pro cent in orde.' Blingbling De Corvette is aan de binnenzij de geheel gecleand, waardoor deze er weer als nieuw uitziet. Graaf Spuiterij heeft buitenom blackchroom gespoten, zelfs de motor. 'Er zitten zo'n 4a 5 lagen verf op, inclusief lagen parel moer. De verschillende lagen zorgen voor een diepte-effect. Graaf heeft zelfs 'metalflake' gespoten, waardoor glitters te zien zijn. Echt alles aan de auto is blingbling.' Helleman gebruikt de auto niet zoveel als hij zou willen, vooral vanwege tijdge brek. 'Het is een hobby. Meren deel van de tijd staat hij in de garage met een kleedje erover. Er hoeft niet meer aan geklust te worden. Hij is af, tot de velgen aan toe. Ik heb altijd al iets met auto's gehad, niet specifiek met Corvettes. Ik vind het gewoon kicken zo'n auto, echt mooi. In de zomer rijd ik er vaker mee, bijvoorbeeld met mijn zoon een rondje over de haven. Dat is soms echt een show. Maar eigen lijk vind ik het opknappen en regelen nog het interessantste.' Verbaasde blikken Dan is het tijd om een rondje te rijden. Een paar minuten, maar lang genoeg om te ervaren hoe het is om met zo'n opvallende auto te rijden. Verbaasde blik ken van veel voorbijgangers. Binnen een mum van tijd heb ben we een behoorlijke snel heid. Wat een adrenalinestoot! De Corvette staat bekend om zijn snelheid. Deze is zelfs gechipt, waardoor hij nog har der kan en over meer PK beschikt. De chip komt uit Amerika. Vol gens Helleman was er sowieso een nieuwe chip nodig, dus dan maar meteen een snelle. Smidt: 'Hoe hard we ermee gaan? Hij redt de 250 kilometer per uur, maar op Texel mag je natuurlijk maar 80...' José Baggerman Schoon, zuinig, krachtig en compleet. Dat is de nieuwe Volkswagen Transporter, die onlangs werd gelanceerd op de autoten toonstelling IAA in Frankfurt. De auto is in ruim zestig jaar uitgegroeid tot een popu laire bedrijfswagen waarvan er in de loop der jaren miljoenen zijn verkocht over de hele wereld. In Nederland wordt de wagen geleverd in de versies Transporter, Multi- van en California. Qua uiterlijk en interieur benadert de stoe re bedrijfswagen het niveau van een perso nenauto. De vormgeving heeft veel gemeen met de nieuwe styling van het merk en dat maakt de Transporter herkenbaar als Volks wagen. Het interieur is luxueus en rijk uit gerust en er zijn diverse uitvoeringsniveaus beschikbaar. Motoren Technisch is er veel gewijzigd aan de nieu we Volkswagen Transporter. Dieselmotoren met common-railinjéctie, die alle voldoen aan de strenge EU 5-norm, verbruiken beduidend minder brandstof. De uitstoot van schadelijke stoffen en C02 is eveneens sterk gereduceerd. Het verbruik van de nieuwe 2.0 liter common-rail TDI met 132 kW (180 pk) is maar liefst 1,5 liter per 100 km gunstiger, terwijl de uitstoot van C02 met 33 g/km is gedaald. De 2.0 liter com mon-rail dieselmotor is in vier varianten beschikbaar, met vermogens van 62 kW (84 pk) tot 132 kW (180 pk). De laatste is voor zien van een Bi-Turbo motor. Gemiddeld is de uitstoot van C02 met 10 procent afge nomen. De souplesse en de trekkracht van de nieuwe dieselmotoren zijn enorm: het maximumkoppel van de 62 kW/84 pk-motor bedraagt 220 Nm bij slechts 1.250 toeren per minuut. Dat loopt op tot 400 Nm bij 1.500 toeren voor de sterkste versie. Een wereldprimeur in het bestelwagenseg ment is de zeventraps DSG-transmissie met dubbele koppeling. Vierwielaandrijving behoort ook tot de mogelijkheden bij de nieuwe generatie Transporters. Binnenkort zelfs in combinatie met de DSG-transmis- Vanaf €17.300,- De Volkswagen Transporter is voorzien van een royale basisuitrusting, zoals een nieu we versie van ESP met aanhangwagenher kenning. Op de uitgebreide lijst van meer- uitvoeringen staan zaken als het veiligheidssysteem Side Assist, Rear Assist met achteruitrijdcamera, een antenne in de buitenspiegels en een zogeheten banden- spanningindicatorsysteem. Ook 18 lichtme talen velgen, uitgebreide audio- en naviga tiesystemen en Climatic of Climatronic airconditioning behoren tot de mogelijkhe den. De nieuwe Transporter kan vanaf nu worden besteld en is vanaf november lever baar. Er is al een nieuwe Transporter vanaf 17.300,- excl. BTW. Ruijgendijk 2, De Koog, tel. 317567 www.garagenagy.nl Oorsprongweg 3 De Cocksdorp 0222 - 311 611 Schilderend 56,1791 BH, Den Burg, Tel. 312151 www.texelseautocentrale.nl CITROËn U rijdt al een CITROËN C1 vanaf 6.790, dankzij de 500 kooppremie van CITROËN en de 1.000 slooppremie van de overheid*.

Texelsche Courant | 2009 | | pagina 10